Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

Necrolock

Zpracování je fantastické - holt kdo umí, ten umí. Bohužel.. Tím to asi končí. Film mě bavil, ke konci i dojal ale něco tomu setsakramentsky chybělo a nemůžu přijít na to co. Možná větší kus Burtonova srdce, možná trochu víc originality. Overall se jedná o krásně natočený animák pro celou rodinu. A navíc !černobílý!. O páté hvězdičce ale absolutně nemůže být řeč. ()

burton-ka

Jako milovnice Tima Burtona budu asi vždy holdovat pro jeho tvorbu ale je pravda, že kreslený Frankeweenie je krásný a milý ale ten od mistra z roku 1984 je přece jen tak nějak víc dojemný! Ovšem pokud jste někdy ztratili svého mazlíčka neispirujte se ale v klidu podívejte, dojmou obě jeho tvorby. Navíc jeho rukopis NIKDO (díky bohu) nezapře! ()

peaceices

Burtonovo dílo jak se sluší a patří. Po Dark shadows určitě velmi povedený návrat k tomu co umí nejlépe - animáky. Film je pastvou pro oči a to že je černobílý jen podtrhuje atmosféru a nijak neubírá na kvalitách filmu! 90 % ()

david666

Mám rád Burtonovy postavičky podivné světy, kam nás vždy zavede. Ačkoliv je toto pocta černobílým hororovým filmům, někak musím bohužel přiznat, že mě nějaké ty barvičky chyběly. ()

marrrrian

Zdalo sa to len mne také čajové? Čiernobiela je dobrá, postavy sú už klasika - taký Burtonov trademark, no ale dejovo slabé, ako hladina mora v bezvetrí. Jediná dobrá a ozaj vtipná "I know" scéna to nemôže zachrániť, rovnako tak tomu nepridal ani katastrofický vývoj udalostí pri tých rôznych mutantných premenách po pokusoch s bleskami. Tie to vlastne úplne pochovali. Čo potom ešte dosť otravuje, sú celým filmom poprekladané šťastné, nešťastné, prekvapené, zúfalé, smutné, beznádejné a neviem ešte ako všelijak citovo podfarbené, výkryky slova Sparky. Jediné, čo tu Burton ukázal, je pekné prevedenie zaujímavej vízie na skutočný obraz, ale neukázal žiadne dielo hodné mena, akým sa Burton chváli a akým chce byť. Čakal som niečo veľmi, veľmi, veľmi....iné. ()

mima33

Tim Burton hádam ešte nenatočil film, ktorý by som nemilovala a Frankenweenie nie je žiadna výnimka. Vizuálne úplne úžasné a skutočne nemám čo vytknúť. Dávam štyri hviezdičky len preto, lebo Mŕtva nevesta, či Big Fish sa mi z jeho dielne páčili o čosi viac. ()

Paserak

Kdo má Tima Burtona rád, jako já, bude plesat, těšit se, jihnout, usmívat se. Jasně, že tenhle film nebude sbírat vavříny. Zato ale potěší... a to není špatné,ne? ()

Ironhead

Krasne natocene, nasvicene, rozpohybovane... proste Burtonova stylofka... ale presto mne to nejak uplne nebavilo.... :oT A narozdil od Corpse Bride, Nightmare Before Christmas nebo Coraline mi zede nektere loutky, ikdyz casto velmi podobne stylizovane, prisly necim az tak jako nechutne odporne :oZ Ale rozhdone nejde o spatny film, jen ja jakozto fanousek predtim jmenovanych dilek, jsem cekal o dost vice. ()

certiskon

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě na top žebříčku co se snímků od Burtona týče. Chytl mě za srdce a rozhodně si jej pustím ještě několikrát, tak jako např. Mrtvou nevěstu. A to možná i z toho důvodu, že tyto žánry jsou prostě mojí krevní skupinou :) ()

MiniRecenze

Už od prvních záběrů jde poznat,že se jedná o tvorbu T.Burtona .Animace jakoby zkopíroval z "Mrtvé nevěsty(2005) ".Každá postavička má svůj tvar a podle toho nám má vlastně prozradit i charakter.Máme tady mírně strašidelnou vsuvku.A průměrný děj,který dospělý dokouká do konce jen jednou.Menší dítka Vám u toho taky nevydrží.Ptáte se proč?Je ještě jedna věc,kterou jsem neprozradil a ať už měl Burton jakýkoliv záměr,tak se nepovedl.Ono,celý snímek je černobílý.A řeknu Vám,ty barvy tam opravdu chybí a snímek je sám proti sobě.Kolem a kolem tady máme vlastně černobílou pohádku s průměrným dějem a animaci,kterou máme rádi. ČERNOBÍLÉ!!! ()

PECHY15

Před zhlédnutím tohoto filmu jsem samozřejmě viděl původního Frankenweenieho, což se ukázalo jako nezbytnost. Burton se za tu dobu změnil a přidal na temnotě. Jeho masky jsou geniální a vizuálně mě nepřestává udivovat. Příběh samozřejmě dofouknul (někde se těch 53 minut vzít muselo), ale udělal to odkazy na filmy a moralizováním. Proto si u mě opět vykouzlil 5 hvězd. ()

tykadelko odpad!

Nevím proč...ale pohádky zaměřené na smrt mi prostě nepřijdou jako pohádky.. pohádky Tima Burtona mi nepřijdou jako pohádky pro děti.. proč? Protože ve světě jako celku už je dost krutosti, zla a nenávisti, proč ho tahat ještě do pohádek? Pohádka má být pro dítě něco, jako svět, ve kterém se cítí bezpečně..ně něco, co ho dovádí k otázkám týkajícím se smrti.. za mě tedy tyto pohádky pro děti ne. Nepustila bych je ani těm mým školáčkům v práci, ani nikomu jinému.. ()

jooker10

Nevím jestli pro mě není na škodu, že jsem ze všech Burtonových animáků jako první viděl Mrtvou nevěstu. Od té doby mi všechny jeho další animáky v porovnání pokulhávají. ()

LencaN

Taková škoda, že to není barevné, to by mohla být bomba. Bylo by to něco jako Burtonova Mrtvá nevěsta nebo Ukradené Vánoce. Ale pravda, že k charakteru scénáře se šedočerné odstíny hodí. Frankenweenie je docela morbidní a asi na to musí být nálada a dobré rozpoložení mysli. I když třeba zrovna Mrvá nevěsta byla stejně morbidní a motiv Frankensteina, na kterém je tento film vlastně založen je taky dost ujetý - oživování mrtvých. Na druhou stranu to bylo občas dost vtipné, máme čiště kladného hrdinu, pejsek Sparky byl roztomilý a záporáci byli dostatečně odporní a úlisní. Jsme totiž ve městečku, kde někteří obyvatelé dost připomínají nějaké stvůry. Film má krásnou hudbu, která mi hodně připomínala hudbu Střihorukého Edwarda. Celkově se mi film líbil. Ulítlý, ale milý. ()

HellsAngel

Rovnako ako v Mŕtvej neveste krásny vizuál, no obsahovo je to oveľa plytšie. Keď už pri Burtonovom počine hapruje aj navodenie atmosféry, niekde musí byť chyba. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů