Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

Franc1s

Byl jsem zvědav na tenhle animák. Nejlepší na tomhle animáku je vizuál a efekty, opravdu povedené, stejně jako Coraline. Ale příběh o klukovi, kterej sešije a oživne svýho psa mě vubec nezaujal, něco tomu chybělo a tak jsem čekal, kdy se objeví THE END. Sklamání.6/10 ()

matt85

Otravnost nad otravnost. Burton mě už začíná srát. A fakt, že tenhle film bude podle všeho bojovat o vítězství na Glóbech a Oscarech taky. ()

Claude Speed

Burton se do toho znova obul jako za starých časů. Skvělá atmosféra, krásný vizuál, ale i dojemný příběh. Jen ten happyend tomuhle filmu moc neprospívá, a některé části filmu byly docela o ničem, i tak ale slušné dílo do Timovy sbírky. 60%. ()

Pavita

Líbil se mi i příběh i Burtonovo super pojetí, trochu zbytečná je verze ve 3D...efekty jsou nic moc a konec filmu by taky neměl být tak pozitiví....přece jen se od Burtona u filmu pro velké diváky čeká jiný konce :) jinak palec nahoru. ()

Margarettka

Mírně morbidní pohádka pro dospělé pro víkendové nenáročné odpoledne. Byla jsem opět nadšená burtonovskou animací a černobílé provedení filmu prospělo - postavičky byly tradičně úchvatné, zde zejména Edgar, jehož dlouhoprstou ručičku jsem napodobovala ještě po odchodu z kina! Dějově to bylo trošku chudší, pohádky holt nebývají příliš sofistikované...a laciný závěr tomu bohužel nepřidal. Celkový dojem příjemných 70%, ale narozdíl od ostatních filmů Tima Burtona si u Frankenweenieho nejsem jistá, že si jej budu s oblibou pouštět. ()

spacylemon

Dívá se na to skvěle. Psíč je roztomilý, popkulturní odkazy fungují, hromada vizuálních a situačních vtípků taky a být mi pod 10 let, asi bych se u toho i bál. Jenže pak vylezu z kina, a přestože jsem se 87 minut bavil (včetně závěrečných titulků a calypsa od té zpěvačky z Yeah Yeah Yeahs), nastoupí najednou zklamání. Asi že se všechny komplikace ve filmu vyřešily až moc snadno, že tady slovní humor neexistuje (čest výjimce - geniálnímu SRPŠ) a co si budem nalhávat - pes chytající balónek prostě časem omrzí... A ještě k těm komplikacím - úplný závěr mi přinesl největší zklamání. Tento způsob happy-endu zdá se být poněkud slabomyslný a vím, že jsem blázen a chtít po disneyovské pohádce něco víc, jako např. poučení pro děti a smíření s tím, jak to na světě opravdu chodí, by asi byla komerční sebevražda a mnoho harantů by si odneslo solidní trauma, já bych to ale ocenil. Škoda. ()

Sudlice

Burton tady vykrádá sám sebe, ale já mu to odpustím a dám 4* za vizuál a povedené charaktery - učitel, Edgar, sousedova neteř a holka s kočkou jsou nejlepší. ;) ()

filipes.lu

Mám obrovskej problém tyhle typy filmů hodnotit objektivně. Když je v pohádce myš, vidím svojí bývalou myš. (Bývalou, jakože mazlíček, co už nežije, né že bych randil s krysou na odpaďáku.) Když je tam kočka, vidím naší kočku. Když je tam pes a ještě takhle mrtvě nunanej, nemůžu ho nepřipodobňovat k mojí psí baronce. Jsem slaboch a tak jsem řval snad skrz celej film (dejme to za vinu i hnusnýmu počasí a špatným zprávám na krimi plus). Animace výborná, postavičky řádně hnusný a alespoň trochu originální příběh (tím nemyslím oživení mrtvýho, ale llinku s vědou.) Mít v sobě trochu víc testosteronu (a že bych ho mít měl, ale asi na mě v břiše zapomněli a narvali ho radši do nějaký lesbičky na motorce), bylo by to za míň. Takhle za plnej, s vědomím, že mě autoři vydírali dojemnejma scénama a mně to nevadilo! ()

dodona

Nie zlé, ale bohužiaľ nejaké nemastné neslané. Hudba perfektná a vizuál sa mi fakt páčil, ale Burton stratil svoju povestnú burtonovskú iskru ... A pritom ako od jeho srdcovky, ktorú chystal snáď od ´84, som čakala niečo ako znovuzrodenie. Nepodarilo sa :( ()

E lan

Ač je to Tim Burton, tak člověk u ne moc povedeného filmu musí být přísný. Scénář špatný, provedení klidné ale nijak zajímavé a po celou dobu se člověk docela nudí. Závěr je také předvídatelný, takže holt lehký podprůměr. ()

Lasombra

"Pohádka" po Burtonovsku pro mě naprosto bez chyby! Svižní a zajímavý děj, bizarní postavičky, skvěle zakomponované prvky z Frankensteina a ještě když hlavní roli ztvární ten nejroztomilejší pejsek na světe, tak to pro mě je luxusní podívaná! ()

Doski

Pro mne docela zklamáním. I přesto, jak to bylo všechno milé a hezké. Z grafického hlediska samozřejmě krása, stejně tak zvuk a hudba, ale příběh pokulhává. A stejně tak vtipné momenty nejsou zase tak vtipné a je jich opravdu málo. 65% ()

Nocturno culto

Správně morbidní, perfektní nápad s černobílým obrazem navozujícím atmosféru dávných děl starých mistrů horroru ..Nejlepší byla scéna se znovuoživováním domácích mazlíků, především Pan Fousek, ten dostal zabrat ..učitel přírodovědy vypadal krutě, nejlepší zjev .. ()

balcazar

Svojský (také sú však všetky burtonovky) animák, ktorý rozhodne neurazí. Raz ma vyslovene bavil, potom chvíľu nudil, z toho vychádza prienik v podobe troch hviezd. ()

MIRAS133

Tim Burton je skvělej pan režisér, jeho filmy mám opravdu rád. Někdy je potřeba podívat se na pořádně ponurou a rádoby smutnou rodinnou komedii. Nejlepší na filmu jsou postavičky (spolužáci), se kterými se mladý Victor setkává ve škole. Najdeme zde například čarodějnici, jějíž kočka umí srát hovna ve tvaru písmenek spolužáků :D ne vážně. Je zde i mnoho jiných, které připomínají další hororové postavy, nebudu však prozrazovat jaké. Film je podobný Mrtvé nevěstě, grafika je hrozná, nelíbí se mi, ale příběh a spád má velmi dobrý. 3* ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů