Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

Scraffy

Burtonova celovečerná rozprávka prerobená z jeho pôvodného hraného filmu Frankenweenie z roku 1984. Film je veľmi pekný a má temnú atmosféru. Postavičky a celkovo prostredie je takmer bez chyby. Avšak dej už nie je taký a citovo to už nedosahuje hodnôt, aké mal jeho prvší film. Toto je skôr už také vyplnené vatou, aby to Disney zobral. Avšak pre deti je to super rozprávka. Koniec koncov sú aj omnoho horšie rozprávky. ()

dkas

Docela milé, malinko strašidelné, ale i pro děti pořád koukatelné. Animace celkem retro, ale příjemně. ()

Meev

Bohužel nemohu dát plný počet bodů. Už se to moc opakuje. Dříve originální, teď už opakované postavičky, které mají nevděčně jiné a zvláštní tělo jsme mohli vidět třeba v Mrtvé nevěstě. Animace mi také přišla zasekaná, respektive... obraz se jakoby zakousával (ale to byl asi jen muj dojem, když to bylo nominováno na Oscara za animaci :D). Předlohu z osmdesátých let jsem neviděl, ale emoce tady byly vystiženy moc pěkně, dokonce mě ke konci filmu dojaly. Film člověka překvapí a rozhodně má co nabídnou! ()

fallanga

Typicky Burtonovská podivnost, která nejlépe funguje jako sequel ke knižnímu Frankensteinovi, jelikož to rozvíjí jeho morální zprávu a zasazuje ji do moderního světa. Do toho Burton přidá každý svůj fetiš a trauma z dětství, vykrade všechny šedesátkové horory s Chritopherem Lee, zabalí to do úchylně nádherné animace a občas tam přihodí nějaký hodně očividný easter-egg. Druhá půlka filmu lehce ztrácí tempo a souboj s Godzillou, Drákulou a přerostlou krysou bych klidně sfoukl během pěti minut místo dvaceti. ()

Ferenzo

Frankenweenie mě nepřekvapil ani nezklamal. Je to nádherná loutková práce, údajně bez jediného počítačového efektu. Příběh je silný a dojemný a u Burtona je to určitě srdcová záležitost. Na Burtonovu Nevěstu sice Sparky nemá, ale i tak krásných 80%. ()

Sedliak

Je podivuhodné, že kravaťáci z Disney Studios na tento projekt Burtonovi kývli, pretože Frankenweenie príliš do disneyovského univerza nezapadá. Tak ako asi každý, kto na csfd chodí pozerať percentá filmov, aj ja si moc vážim prínos Tima Burtona pre dnešnú kinematografiu. A vážim si aj prínos štúdia Disney pre kinematografiu rokov dávno minulých. Spojenie týchto dvoch subjektov však považujem za nešťastie pre všetky strany, no najviac pre stranu najdôležitejšiu, a tou je divák. Nebudem sa dohadovať o tom, kto ma aké výhody z tohoto spojenia a nezaujíma ma finančné pozadie. Už nechcem od Burtona rozprávočky a pocty jeho obľúbeným čierno-bielym seriálom. Moc rád by som od neho videl nejaký nekonvenčný horror. A najlepšie bez trademarkov (Johny, Helenka, Danny). Najlepšie konečne aj s trochou krvi. Každopádne Frankenweenie sa moc príjemne pozerá (tiene a atmosféra) a aj počúva (hlasy hercov a hudba). Príbeh je jednoduchý, ale hlavný hrdina Sparky je tak dokonalý, že všetko ostatné pôjde stranou a budete mu fandiť. ()

Veniss

Není to špatné. Kdo má rád Mrtvou nevěstu, si nejspíš oblíbí i tenhle snímek. Taky tu najde stejně temně syrovou atmosféru, stejnou grafiku, které vysloveně prospělo černobílé zpracování. Jenže. I když burtonovská nálada v první části filmu byla vynikající, jak se film dostal za polovinu, tak nějak vyčpěla. Až jsem si na konci řekla, no nebylo to špatné. ()

whysoserious

Tim Burton je pro mně už dávno synonymem pro kvalitní filmový zážitek naplněný nejen krásným příběhem a prvotřídním technickým zpracováním, ale taky vyváženou kombinací černého humoru a vážnějších momentů. U tohohle filmu bylo hodně momentů, kdy jsem se zasmál, ale také jsem měl (především v závěru) slzy na krajíčku. Má očekávání byla naplněna na 100% a Tim opět nezklamal. Děkuji za tento filmový zážitek Mistře... ()

Barghest

Zajímavý nápad v poněkud nudném provedení. Mohla to být vcelku příjemná jednohubka, ale ten konec, ten jsi, Time, posral. ()

Cucina_Rc

Z Burtonových filmů jsem nadšená, viděla jsem téměř všechny jeho filmy i původního Frankenweenieho a můžu říct, že opět nechyběl černý humor a morbidní až vtipné poznámky. Groteskní postavičky byly opět tou správnou volbou a příhoda se Sparkym mě zase dostala. Můžu říct, že tenhle snímek patří k těm nejlepším Burtonovým filmům jako je například Vincent, Beetlejuice nebo Mrtvá nevěsta. ()

darthvader77

Vizuální stránka perfektní, hudba Dannyho Elfmana skvělá a opět spoustu forků na účet klasických hororových situací. Scény se Sparkym mě i dojaly. Pět hvězdiček ()

Echoes

Chytrý film pro chytré lidi! Po tom, co Burton předváděl v poslední době, určitě pokrok, ale ten konec (proto 3* namísto čtyř). ()

Mikel LetsGo

Nějak mi uniká pro jakou věkovou kategorii je tento film určený. A vůbec co nám tím vlastně chtěl pan Burton říct. Obávám se že si tím jen kompenzuje ztrátu nějakého mazlíčka z dětství, nebo fakt nevím. Děje se tam toho hodně,ale vlastně se nestane vubec nic. Těsně po shlédnutí mám rozpolcené pocity. Jak je možné,že spousta skvělých scén tvoří jeden velice průměrný animák? Těžko říct jestli nám pan Burton naservíruje ještě někdy nějakou chuťovku nebo se od něj dočkáme jen těchto dietních porcí... ()

pekas

Síly Mrtvé nevěsty tento kus nedosáhl, ale je to příjemný skororodinný film s geniálním učitelem. Jeho obhajoba před rodiči byla famózní. Silná čtyřka. 80% ()

rob_troy

Od začátku nebylo nic, co by mě zaujalo. Nudný prostředí, nudný postavy, nudnej děj, nedělo se tam nic, co by mělo. Ve dvacátý minutě už mě film otravoval a dokonce jsem nechtěl (SPOILER), aby se ten blbej čokl vrátil, už kvůli tomu dlouhýmu rypáku. Bohužel. sešívanej čokl mě opravdu nebavil, ať cucal dudlík nebo se flákal po venku. Tim Burton mě neudělal vůbec radost, když mě nutil koukat 80 minut na sešitýho ufuněnýho psa, kterej nic pořádnýo ani nedělal. Sbohem. ()

Davanity

Silný, ale krásný smutný příběh, který mě jakožto majitele psího domacího mazlíčka vzal za srdce. Burtonovo zpracování miluju, jeho osobitý styl je prostě užasný stejně jako u Ukradených vánoc nebo Mrtvé nevěsty, tohle mi prostě sedne takže komu se líbili tyto dva předchozí filmy tento je jasnou volbou. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů