Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

TheRay97

Zlomené srdce a prázdnota dokáže divy. Klučina, který praktikoval své znalosti z hodiny, aby navrátil život. Těžko uvěřitelné, přesto dobře zakomponované. Pochmurné jako pondělní ráno a silné jako plechovka monstera (nebudu říkat šálek kávy, protože to tolik nedává). Jako obvykle se musí objevit záporák nebo ten, který vše pomotá. Zde přichází mladý Quasimodo s nehoráznou touhou se zalíbit a udělat dojem. Děti, to se nevyplácí a hrát s elektřinou taky ne. Tim Burton přišel s dalším velmi zajímavým nápadem a stejně jako u ostatních jeho filmů si Frankenweenie udělal svým. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Za mňa zaujímavá kombinácia dvoch filmov. Na jednej strane tu máme kombináciou klasického Frankensteina a na druhej mi to neuveriteľné pripomína film Godzilla, lenže v animovanej čiernobielej podobe. Úprimne? Neviem, čo si mám o tomto počine myslieť. Na jednej strane by som ho vyzdvihol za odvahu a na druhej potopil, pretože v podstate je to len mix dvoch filmov, ktorý má nejako nenadchol. Film každopádne môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

syphoon

Další totální propadák od Burtona za poslední dobu. Na tohle postačí jakýkoliv začínající režisér a né režisér burtonova formátu. Po Temných stínech další filmový paskvil z burtonovy novodobé tvorby! 40% ()

ari1

Uuuf,těžko hodnotit, po grafické/animační stránce je to super, konečně něco jiného než ty hnusy jako madagascar apod. Zajimavejch postaviček je dost, cestu si ale asi najde člověk jen ke Sparkymu. Znova bych na to do kina nešel ale v tv se na to určitě ještě někdy podívám. ()

Frank1e

Na poslední dobu hodně netradiční pohádka s příměsí hrůzy a děsu, kterou dokresluje výborné ztvárnění samotných postav, které jsou jako vystřižené z všemožných hororových scén. Burton znovu zaútočil na city diváků a díky tomu je tento film velmi povedeným kouskem. ()

Baghira

Tim Burton is back, alespoň pro mne :) Maloměsto zaplněné obyvateli hororových příběhů, kteří odmítají přijímat nové názory a informace. Zneužívání (zde fantastických) vědeckých objevů oproti původním záměrům jejich tvůrců. Hlavní hrdinové, kteří by asi do "normální" společnosti moc nezapadli. Výtvarným zpracováním i stavěním příběhu Burton navazuje na své dřívější animované filmy a je to dobře. Černobílé provedení odkazuje na klasické filmy a u tohoto příběhu mi připadá více působivé, než by bylo barevné. Navíc film opět dokresluje dokonalá hudba Dannyho Elfmana. ()

PRobin

Zajímavý nápad, který ale skončí obyčejným příběhem. Malý kluk si oživí svého mrtvého pejska a pak se to veze v disneyovských kolejích. Ani přes pěkné zpracování jsem se nevyhnul chvilkám nudy. ()

Zombiepod

Pomerne veľké sklamanie. Nechcel som spočiatku dávať na hodnotenia užívateľov, no obávam sa, že čo tu bolo už spomenuté a okritizované, je napísané právom. Frankenweenie je typicky Burtonovsky vizuálne netradičný a úchvatný animák, navyše v čiernobielom (čo bol možno trochu risk, no zážitok skôr prehĺbi ako pokazí), no emóciami úplne prázdny. Necelá hodinka a pol sa neuveriteľne vlečie, príbeh, ani vzťahy postáv sa nijak moc ďalej neposúvajú, a navyše to divákovi takmer nič neponúkne. Hromada odkazov poteší, Frankensteinovský záver tiež, no nemŕtve príšery boli už trochu prepísknuté a ani dojímavé finále to všetko jednoducho nenahradilo. Veľká vďaka Elfmanovi, že film dokázal posunúť na vyššiu úroveň. 2 a pol *. ()

Zl0

Krásne. Pre mňa Burtonov návrat v plnej sile. Po sklamaní z Alice som si tento film naozaj užil. Veľmi mi pripomínal hlavne Edwarda. ()

.killer.

Frankenweenie není špatný film, ale rozhodně není vynikající - tak, jak bych od Burtona očekával. Je to dáno asi hlavně příběhem, který jednoduše nepřináší nic nového - a ano, i když parafrázuje stará hororová díla a různými cestičkami na ně odkazuje, měl by přijít s něčím vlastním, a to se v případě tohoto filmu nestalo. Co mě tedy na tomto snímku bavilo nejvíce, byla postava pana Rzykruskiho aka Vincenta Price, která se ve filmu v podstatě jen mihla. Škoda :-( ()

jelimanek

Tak už jsem si říkala, jestli se dočista nezbláznil po těch filmových propadácích, které vypustil v posledních letech, ale tohle dílko se mu povedlo parádně a poznávala jsem v nich toho starého poetického Tima Burtona, kterého mám tolik ráda. Rozhodně mě tenhle film nezklamal. Naopak! Je skvělý! ()

Margerie

Ano, skvělá animace, úžasná hudba, příjemná strašidelná atmosféra... Všechno to bylo krásně burtonovské, ale něco mi tam prostě chybělo. Původní krátkometrážní film se mi líbil mnohem víc, tady mi to občas přišlo trochu uměle nastavované, aby z toho tedy byla ta celovečerní podívaná - a to námětu spíš uškodilo. Velmi nekonvenční animák, který rozhodně patří mezi ty kvalitnější, ale do mého výběru The Best of Tim Burton se asi nikdy nedostane. 70% ()

HarqAlAda

Krásny citlivý film ktorý som si užil. Je z neho cítiť silno bijúce srdce plné vášne. Pre príjemné hororové večery s priateľmi alebo rodinou ako stvorené. ()

Knor

Tak trochu jsem se bál, že Burton ztratil dech po ne moc vydařených Temných stínech a přeplácáné Alence. Ale mám úplně stejný vizuální zážitek jako při Mrtvé nevěstě. Já prostě tento animovaný retro-hororový styl vyprávění miluju. Tahle pohádka je přímo narvaná odkazama na oblíbené Burtonovo klasické horory a já mu to strašně žeru. Je to sice trochu morbidní, ale kouzelné, příjemné a vizuálně nádherné. ()

TommyDiamond

Netradiční možná avantgardní vzhled postav. To je jeden z typických znaků Burtonovy tvorby. Frankenweenie byl původně natočen jako hraný film. A zremakovat ho jako animák nebyl vůbec špatný nápad. Je to příjemné odpočinutí si od klasických animovaných filmů. Navíc mě snímek Frankenweenie pobavil a kvituji i přiměřenou délku stopáže.... ()

ANTYCHRYST

Já si myslím, že k tomuto příběhu se černobílá projekce hodí a nemám s tím sebemenší problém - ba naopak v dnešním pestrobarevném světě to je příjemná změna. Burtona mám rád a i všechny jeho mrtvolácké postavičky :) které, jak už bejvá pravidlem jsou hodně povedené. Co filmové dítko to nějaká zrůdička :) a pejsek, tak ten nemá chybu ... chudáček 2 x umřít v jednom příběhu. Stopáž je akorát a nic se zbytečně nenatahuje. 80 % Moc zajímavá černobílá podívaná. ()

Amynka

Tim Burton je génius, já ho prostě miluju!:-))Ode dneška je Frankenweenie mojí nejoblíbenější pohádkou a po Edwardovi a Beetlejuicovi nejlepším filmem od TB.Je "burtonovsky" temnej a zároveň i dojemnej..na konci mi málem ukápla slza..mám psa takže asi tak..Každopádně pro fanoušky tvůrce je film povinností a pro ostatní vlastně taky:-))Jednoznačně doporučuju! ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů