Pattrick

Pěkné, zase jeden pěkný film z vězeňského prostředí a tentokrát hodně zajímavý. Sice nijak extra propracovaný, klasický příběh, ale zajímavý závěr a zajímavá pointa ve věznici. Bachař ze ztracených byl silně nesympatický, ale přesto na nějakého šéfa vůbec nevypadal, ale jeho rodinnou krizi jsem mu z hlouby duše přál .. Takže u mě spokojenost ()

babuca

Prekvapivo výborné !!! Skvelo vykreslená stiesňujúca ťažoba väzenia, ako aj vír udalostí vťahujúci hlavného hrdinu stále hlbšie do priepasti osudu ale aj dobré akčné scény. ()

miman

Působivé, dobré, jednoduché. Až člověk začne fandit věznům. Jen se mi trošku nechce zdát, že by v amerických věznicích nerozlišovali chladnokrevné vrahy od vrahů, kteří zavraždili "náhodou"? ()

Mahut

Skvělý film z vězeňského prostředí včetně výborného výkonu Harolda Perrineau, který určitě stojí za kouknutí. ()

golf78

Tak filmů z vězeňského prostředí v USA už bylo natočeno hodně moc. Všechny jsou stejné. Rozdílný je akorát důvod proč je hlavní hrdina uvězněný a způsob jakým se dostane ven. V našem případě jde o běžného chlápka, co má stavební firmu, který večer před barákem flákne černocha do hlavy baseballovou pálkou, protože mu vykrádal barák. Policie to vyhodnotí jako vraždu a už je v báni. Tam se semozřejmě nevyhne potyčkám Náckové vs Negři. Samozřejmě na scénu přichází hlavní dozorce "kretén", který vězně nutí k vzájemným rvačkám, aby se bavil. Pak přichází na scénu další bachař, který je hrdý, čestný atd.. prostě zhmotněné hvězdy a pruhy. Ten to chvilku přehlíží, ale pak se nechá ukecat, pohne se v něm svědomí a podílí se na prásknutí toho hlavního dozorce. Nepatrnou roli tu hraje Val Kilmer, moc toho nenamluví, ale je dobrým zpestřením příběhu. Film není nic moc, ale k sobotnímu obědu je akorát. ()

triscimy

Tento nenápadný film není nikterak výjimečný či zajímavý svým příběhem, ale upřímnost a syrovost spolu s hereckými výkony, kdy vám z představy (amerického) vězení skutečně není vůbec dobře po těle, to bohatě vynahrazuje. ()

Yossaretix

Skvělý film, který ukazuje tvrdou surovou skutečnost současné americké věznice - rasové problémy, nemožnost věřit nikomu. Hlavní hrdina není žádný Sly, jen se snaží přežít těch pár let trestu za něco, co se může stát každému. Okolnosti ho stahují hlouběji do bezvýchodné situace, čeká ho boj o přežití se spoluvězni i dozorci a i před jeho přítelkyni stojí nejedno těžké dilema. Val Kilmer se mi v posledních svých filmech moc nelíbil, ale zde, spolu s Stephenem Dorffem, Marisol Nichols a Haroldem Perrineau, podává excelentní výkon. Musím zmínit i skvělou hudbu. Film se nevyhnul trochu schématičnosti, ale ve stravitelné a chutné formě. ()

RonnieR

Po zhliadnutí tohoto filmu som ešte dlho nevedel zaspať! Aj na druhý deň v práci som naň neustále myslel! Úvodná sekvencia so zlodejom a snástupom do lochu - ani som nedýchal, cítil som s hlavným hrdinom, bola to bezmocnosť, beznádej! Za sebeobranu, chránenie vlastnej rodiny a majetku, neúmyselné zabitie a vyfasoval maximálku! Aj potom vo väzení "hnus" ak to tak v Amerike naozaj chodí! Hercov nejde inak len chváliť- Dorf, Kilmer a hlavne Perrineau ( jeho šialený výraz v očiach) = perfektné výkony! Takže mi to vzchádza na jednu z naj väzeňských drám aké boli natočené! 88%. ()

Vindemiatrix

Díky vděčnému námětu a rychlému dějovému spádu s minimem vedlejších linií film docela slušně ubíhá. Třesavé záběry alá domácí video sice někdy ruší, ale často dokáží umocnit akční i emoční působivost scén. Tím zřejmě plní svůj hlavní účel: odvést pozornost jednak od nevyrovnaného scénáře, který si vzdor své neskutečné naivitě hraje na drsnou sondu do rasové a vězeňské problematiky, a jednak od ne zrovna převratných hereckých výkonů. (Pro ty, kteří tu vychvalují Dorffa a Kilmera: nepleťte si herecký výkon s charismatem). ()

jobina

Tak nevím, jestli mne nejvíce nevyděsil závěr filmu, respektive poznání, že jeden gang dozorců vystřídal jiný. Jak jinak si vysvětlit zavření "zrádce" k "zrazenému"? Obvzláště, když tím zrazeným byl vrah, drogový boss a s dotyčným už měl mírně řečeno "konflikt". Prostě přežít za jakoukoliv cenu, prostě jen přežít. ()

onevoice

Nič nie je viac ako rodina. To čo sa stalo Dorfovi sa môže stať komukoľvek a kedykoľvek aj v skutočnosti. Buď sa prispôsobíš alebo neprežiješ. Takto to bohužiaľ funguje vo väčšine amerických väzení. Neviem ako to je u nás ale ako tu niekto spomína niektorí sa tam veľmi radi vracajú. Veľmi vydarený snímok. ()

Upswing

Neni to tak dobré ako "Cela 211" ale stálo to zato. Dorff je výborný stejne ako tučniak Val ktorého som s tou odpudzujúcou bradkou skoro nespoznal. ()

LooLaa

Felon mě vtáhl do děje natolik, že teprve pár minut před koncem jsem zjistil, že by film měl končit. Film, kde soucit neznamená nic a kde násilí plodí jen další násilí, kde nevíte kdo je víc prohnilý. Tuctově ohraný příběh zde promine snad každý. Vynikající herecký výkon hlavního hrdiny, který se při ochraně rodiny dostal za hranici zákona a posléze do vězení, kde zažívá strach a beznaděj z toho, kdy a jestli vůbec ještě uvidí někdy svojí rodinu a pokud ano, bude tím samým manželem, dokáže jim být? Film ušitý na míru na nedělní podvečer. ()

Awesomer

Filmový zážitek, na jehož konci jsem od televizní obrazovky malátně vstával, zaskočen přívalem nejrůznějších pocitů, jejichž podstatu jsem nedokázal přesně definovat, respektive jsem ani nechtěl, neboť mi v danou chvíli stačil pouze jeden, pocit z mimořádného kulturního zážitku... Brilantní scénář, špičkové herecké výkony, především od ústředního dua Dorff-Kilmer a mimořádně zdařilý a jemný hudební doprovod na závěr. Vpravdě silný snímek.... ()

MartinosIav

Velmi silný příběh, kterému ale chybí propracovaněšjí zápletka. Ocenil bych, kdyby se na začátku filmu vložilo více prostoru vloupání zloděje do domu, abychom si ve filmu později více uvědomovali tu absurditu, proč hlavní hrdina skončil tam, kde skončil. Val Kilmer mě mile překvapil, síla jeho osobnosti dodává filmu tolik potřebný náboj. Bez něj by film byl jen slabším Béčkem. ()

gerdi14

No prosím,tak to si nechám líbit..pustil jsem si to po dlouuuhém (3roky) váhání a nelituji. Nejvíc mě bavil bachař- parádně zahráno. Sice plno klišé a jasně daných postav,ale to vem čert. Parádní zábava z drsného prostředí plné mírumilovných jedinců. ()

Clockwork

Skvělý vězeňský drama. Ten scénář je fakt takovej prostej a jednoduchej ale to vůbec nevadí, naopak se mi to k tomu i nějak hodí. A samozřejmě je to skvěle zahraný zvlášt Val Kilmer a Stephen Dorff se překonávají. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční