Pete

Sugestivní, atmosférická pecka, která vzácně není příliš přehnaná, a nefukční americký vězeňský systém je tu vykreslen poměrně uvěřitelně. Dorff zažívá nespravedlnost, frustraci, vztek, rezignaci, zoufalství, nakonec i naději, a my to všechno zažíváme přímo s ním. Film je snímán v detailech a polocelcích často ruční kamerou, což také zvyšuje autenticitu zážitku. Jistě, zpracování je trochu laciné, televizní, obsahuje spoustu klišé vězeňských filmů, ty gladiátorské hry na dvorku jsou trochu moc, ale za ten emotivní zážitek je to skoro na 90%. ()

michal2287

Pro mě jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Skvělá atmosféra vězení a vězeňských bitek a samozřejmě také i strážníků, kteří si zpříjemňůjí svojí službu tím, že se dívají na zápasy vězňů. Možná tento film zařadím do mé top 10. ***** ()

dražis

Dal bych klidně pět hvězd nebýt konce,který by mohl skončit krásně špatně,ale nestalo se tak. škoda:). Každopádně je Felon hodně naprůměrné vězeňské drama, která vás snadno vcucne do beznaděje a nastolí pocit vlastní bezmocnosti, kdy si sami řikáte, hlavně se tam nedostat. K tomu všemu si Val Kilmer střihnul jednu ze svých nejlepších rolí, ne-li nejlepší vůbec. ()

Blazis34

Skvělý film, od prvních minut se ve filmu stále něco děje. Popisuje těžkou situaci dobrého člověka mezi nejdrsnějšími vězni a krutou realitu místa, kam vůbec nepatří (neudělal nic špatného, jen chránil sám sebe a svoji rodinu). Film mě mile potěšil a proto dávám 5hvězdiček. ()

Miloško

Val Kilmer nehrá postavu,on je tou postavou.Áno,jeho prekvapujúci výkon,a vzhĺad ma šokovali.Ale ako film ma sklamal,prostredia amerických väzníc sú asi naozaj kruté,ale myslím,že to je v tomto filme aj trochu prehnané.(DVD,08.10.2008) ()

jack_scott

Celkem obyčejné prostředí věznice,natočené navíc velice komorním způsobem, většinou zavání béčkovostí. Ne však zde. Vynikající zpracování spolu s dobrými hereckými výkony a atmosférou která divákovi nedává moc vydechnout,pořád je to zajimavé...ale ne zas moc. Jistě, za dané peníze asi nešlo víc udělat,takže je jen škoda že snímek neměl větší rozpočet...ale i přesto je to film které stojí za to vidět,a to se počítá. 70% ()

Simo16

Mám rád filmy odohrávajúce sa vo vazenskom prostredí a tento nie je výnimkou...opať niečo nové a opať výborné.Na drobné chybičky krásy vynikajúca dráma, jedna z tých lepśích v tomto roku. ()

Idealista

1* za režiséra který za málo doláčů stvořil strhující nářez ve kterém kamera jde přímo na věc ( nezabýváse okolím sníma jen to co je třeba , nestrhává na sebe pozornost od tohoto jsou tu herci , kamera je zde od toho aby spoluvytvářela atmosféru a to ji jde na výbornou ) . 2* za herce kteří zde své role nehrají oni je totiž žijí . 3* za scénář který se drží zažitých schémat ( nesnaží se vymýšlet něco nového protože divák je zvyklý na dané postupy a podvědomě je bere jako realitu ) 4* za poselství kterým jsou zde rodinné hodnoty "uděléj vše abys ochránil rodinu , za cenu že bys musel i zabít " . I největší svině toho to filmu ma ráda svého syna . Ale jako největší plus beru to že i má maka řekla že to je překrásný film no a 20 minut na to zapla VKV. To je prostě život. ()

weasel.p

No opravdu dobrý. Já sám sem na film natrefil náhodou tady, díval jsem se v čem hrál Val Kilmer v poslední době a zaujaly mě komentáře, tak sem se na film podíval. Zápletka je vlastně jednoduchá, ale hlavní myšlenka je v realisticky podaném dojmu z pohledu člověka,který se do vězení dostane nedopatřením- strach,zmatení a nutnost přidat se k lidem, se kterými nemáte nic společné. ()

chrustie

Dost přehnané a vyumělkované. Nemastné, neslané herecké výkony. Scény které by měli vypadat tvrdě spíš otravují, stejně jako muklové. Podle mě špatný výběr hereckého obsazení snad pro každou roli. Slabota. ()

B3R

Jedno nejlepší z vězeňských drama které mé oči spatřili. Od Stephena Dorffa jsem nečekal nějaké zázraky, ale myslim že vážně paráda. Občas jsem musel zatajovat dech, byl jsem uplně vtažen do příběhu....... Jasných 5* ode mě :-) ()

infernet

"Chceš se rvát a nebo mrdat?" Co se týče filmů z vězeňského prostředí, moc lepších neznám. Surové, násilnické, velmi uvěřitelné. Val Kilmer vypadá opravdu drsně a Stephen Dorff se rve s osudem jako lev a jde mu to na výbornou. ()

MASH_4077

Hmmm tak Val Kilmer nám trochu zestárnul, přidal pár vousů a ňáké to kilko navíc. Ale jak říkám, v jednoduchosti je krása a tohle je jednoduchý....hlavně abych přežil. ()

CrazymanM

Já jsem navýsost spokojen,film jsem měl doma dlouho a neustále jej odkládal,neboť jsem od něj moc neočekával,no a nakonec velké překvapení!Velmi drsné vězeňské prostředí,dobré herecké výkony,co víc může člověk chtít?! ()

honzic

Docela dobrý film, poměrně kvalitní herecké výkony, i když jsem už viděl lepší. Jen místy je to trochu nudné. Hodnocení: 75 % ()

Pete24

Výborný film, miluji filmy z vězěňského prostředí a když se to ještě k tomu umí.. Za hereské výkony bych pochválil především Val Kilmera, který mi ukázal i jeho další hereckou stránku, rovněž jako Harold Perrineau. Naopak je obrovská škoda sladkého, až se nabízí slovo "unifikovaného" happyendu. Kdyby se pan Dorff na konci nedostal ven z jakéhokoliv důvodu, ať už prodloužení trestu, či smrti, bylo by to pro mě naturalistické se vším všudy a byl by to silný zážitek, takhle to zase spadlo do škatulky tuctovek. Druhou velkou neznámou je pro mě kamera. Nejsem extra znalec filmů z technického hlediska a většinou si toho nevšimnu, ale tady mě od začatku bouchalo do hlavy, jak se první scény klepala kamaramanovi ruka. Po půlhodině už jsem si toho nevšiml, nevím, jestli to bylo jen ze začátku a nebo jsem potom byl stržen dějem, ale přesto to pro mě na začátku byl více než rušivý element. 70% ()

Bercuss

Takovouto bezmoc jsem s hlavním hrdinou již dlouho neprožíval a tak rychlej konec snad ještě neviděl, jinak bych možná uvažoval i o 5*. Skvělé béčko s vynikajícím Kilmerem a Dorffem. 80% ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční