Illy

Klasickej případ - za málo peněz hooodně muziky. Vězeňské drama, kterému se dá lecos vytknout. Třeba velké skoky v ději, nebo učitá odtažitost. Ale rozhodně ve své škatulce se jedná o slušný počin. ()

Nolanofil

Veeľka škoda, že to je také lacné. Réžia je na hovno a kamera je ako z béčkového direct to DVD shitu, našťastie to má príbeh a dosť zaujímavý. Rozmýšľal som o 4*, ale kvôli koncu, ktorý bol na rýchlo zbúchaný, ani bohovy. ()

Standic1

Perfektní podívaná z vězeňského prostředí, která má prakticky vše a k dokonalosti ji chybí jen málo. Tím málem je asi lepší pohled na vězeňské prostředí a případně trošku větší náhled do praktik jednotlivých gangů - trošku mě mrzelo, že se prostě jen otevřeli dveře a šlo se na věc. Stephen Dorff je mým oblíbencem a nejraději ho mám v záporných rolích, ale tady měl prostor ukázat i druhou stránku a zahrál ji bravurně. Herecké výkony jsou všeobecně skvělé, příběh vás pohltí a celý film uteče jako voda. Perfektní! 4,5* :) ()

KOZLIK

Filmek z vězeňského prostředí, kterému chybí trochu více přesvědčivosti, jinak spousta scén párádních. ()

Martyr

Mlada rodinka si zije svoj americky sen az do chvile, kym otecko nestastnou nahodou nezabije lupica a je odsudeny na vykon trestu. Americky sen sa razom rozpada a prichadzaju problemy ako zit, a prezit. Filmov o vazeni, o tvrdych gangoch v nom, a o ich supereni vacsinou doplna linia pribehu cloveka, ktory v podstate medzi vrahov nepatri a presne o tomto je aj Felon. O tom ako tazke je sa vyrovnat zo stratou slobody, rodiny a ako tazke je zostat clovekom, ktory cas za murmi prezije bez toho aby sa zmenil a nezabil sancu vratit sa k predchadzajucemu zivotu. Cely pribeh je celkom zabavny nasup a kazi to az dojem happyendu, ale na to si uz treba zvyknut. Davam slabsie 4. Az Google mi pomohol zistit, koho vlastne v tomto filme hral Val Kilmer :-) . ()

wollo

Konečně po dlouhé době pořádný filmový zážitek. Poměrně krátké vězeňské drama o drsném životě za mřížemi a drsných praktikách dozorců, které uteče o to rychleji, protože se ani minutu nenudíte. Příběh je jednoduchý a promyšlený, herecké výkony (hlavně dvou hlavních představitelů) nadprůměrné a já musím dát 100%. ()

TaanStari

Nic moc. 1000x ohrané vězeňské klišé, k tomu né moc vynalézavé... A všechny postavy (až na Kilmera) strašně nesympatické. ()

ViktorEl

Nemám k tomu veľmi čo dodať, výborný film, výborný príbeh, výborný Kilmer a Dorff. Príbeh z väzenského prostredia, ktorý je tak reálne zobrazený, že mi z toho išiel mráz po chrbte a s pribúdajúcimi minútami mi prišiel film lepší a lepší. ()

Saur.us

I přesto, že jsem ze začátku Felonu nedával moc šancí, vyklubala se z tohodle takřka televizního filmu povedená kritika amerického vězeňského systému. Val Kilmer válí, ze začátku jsem v něm pořád viděl Jeffa Bridgese. Slabá 4, hlavně za to skoro televizní zpracování, které filmu dává všechny jeho neduhy. ()

KosiR_ksr

Zvláštní, jak člověk podvědomě dokáže mít odpuštění pro vraždu nevinných lidí spáchanou několikanásobným vrahem a naopak neschvaluje pouhé výhrůžky podobným činem od vězeňského dozorce. Tenhle postoj, který by se mohlo zdát, že film divákovi lehce podsouvá, mi na snímku jediný vadil. Pak jsem si ovšem uvědomil, že film se nesnaží tvářit tak, že vězeň je "ten hodnej" a dozorce "ten zlej", ale snaží se poukázat na to, že někteří na trest za své činy teprve čekají zatímco jiní si jej už odpykávají. Tohle zamyšlení se nad zdánlivým nedostatkem snímku mi pomohlo rozhodnout dilema s mým hodnocením mezi 70% a 80% a přiklonit se ke 4*, které si herecké výkony v tomto snímku prostě zaslouží. ()

theSaint

Možná trochu nadhodnotím, ale Val Kilmer si to zaslouží. Viděl jsem po letech skvělý výkon. Jistě, je to béčko a je to film do TV, ovšem, když překousnete prvních 20 min, tak vás film vtáhne a bude bavit. Opravdu nečekaně dobrá podívaná. ()

jura-roy

Díky strhující atmosféře je to na 4 a půl *. Dokonale vyjádřená beznaděj člověka, kterému se rozpadne jeho naplánovaný a klidný svět tím, že se dostane do prostředí, ve kterém byste nechtěli být ani na minutu. ()

Darkslayer

K snímku som pristupoval opatrne (aj napriek kladným ohlasom ). Aj ked sa rýchlo ukázalo, že ide o už mnohokrát obohráný námet neľudského prístupu k väzňom film prekvapil. Napriek viditeľne nízkemou rozpočtu predčí mnoho drahších náprotivkov. Film si drží dobrú atmosféru celé trvanie, vyhýba sa preplácanosti a zveličovaniu. Väzenie, prístup k väzňom a celkovo film ako taký pôsobý realisticky. Za zmienku určie stoja aj výkony Dorffa a obtlustlého :) Kilmera. Ja som sa bavil. ()

gumbo

Povedená vězeňská dramata jsou jako válečné filmy. Jsou o tom jak (ne)ztratit naději, (ne)přijít o své ideály a o tom jak se lidé (ne)stávají tím, čím dříve pohrdali. A hlavně o tom, že zvíře v nás čeká na probuzení a záleží jen na tom, jak silnou máme vůli, abychom ho nechali spát. Tenhle film je jedním z nich...80% ()

JohnSorrow

Hned pro začátek, jsou to hodně silné 4*. Možná trošku přehnaný začátek rozpoutá věci, které hrdinu tak možná strašily jedině ve snu. A ty se stanou skutečností. Vězení, výběr mezi gangy, snaha o loajalitu a nezapletení se. Vše horší a bezvýchodnější. Psychicky úchvatně působivé a dost možná i reálné. Úžasně Dorff zahrál vývoj své osobnosti po stránce duševní - sklouzávání k brutálnímu násilí jako normálu. A když se věci vyostří, lze úplně cítit tu beznaděj a bez sebemenšího náznaku si dokáži představit, jak by to s ním dopadlo. Val Kilmer (úplně se stydím, že jsem ho nepoznal) zde vytvořil krásnou postavu vezeňského filozofa a jakéhosi guru. Prostě film plný psychického tlaku, akce a těžkých situací nutících k velikému přemýšlení... ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční