Y3K_Alien

V první řadě se jedná o emotivnější kousek, než by divák očekával. Přesto je to chytlavé, dobře zpracované a skvěle zahrané. Závěrečná zápletka je trochu sázkou na nejistotu a nebylo by od věci ji detailněji retrospektivně rozpracovat. Přesto se jedná o 100 minut, kdy divák neztratí pozornost a nevnímá čas. ()

Ajbell

Zábery kamery sú eliminované len na nevyhnutné veci a preto vás od deja nič nevyruší. Aj keď nemáte veľký rozpočet, dá sa spraviť veľmi dobrý film. Dávam 4,5*-po zaokrúhlení 5*. Nekomplikované prostredie, zábery a silný príbeh a výsledok stojí za to. ()

macikpacik

Film mi akosi unikol pri uvedení a pozrel som si ho až dnes. Dávam 5/5 a nechce sa mi veriť, že to je ešte na Netflixe - veď ako môže byť afroamerický /pozor, nie černoch/ dozorca záporný.. Dnes by to už nemohli natočiť. Dej je sice taký ohraný, všetko je dopredu jasné, ale aj napriek tomu ide pod kožu. Film neidealizuje život vo väznici a ukazuje skutočne fakt, že ľudia vedia byť riadne svine. Príjemne naturalistické, drsné a realistické. Aj fakt, že si amíci v záverečných titulkoch priznávajú, že im  - v roku 2008 - pribúda 1000 väzňov denne. Nuž, najlepšia demokracia na svete... Opakujem, dal by som 4/5, ale plný počet dávam za to, že tu nie je zlý biely tyran a čierny chudáčik, ale je ukázaná skutočnosť. A všimnite si, ak si to ešte raz pustíte, že sa rozpráva o rasách, čo bolo v posledných 2 rokoch demokratickými silami vo svete, teda USA a EU, zakázané a už nemožno rozprávať o ľuďoch a rasách, lebo to sú len etniká, spoločenstvá a podobné výrazy. Medzi Nigérijcom a Švédom nie je taký rozdiel, aby sa dalo povedať, že sú to rôzne rasy. Tak nám to vštepujú do hláv. Skutočne som prekvapený, že to vobec na Netflixe je. Aj keď je možné, že na americkom už nie je a zrejme ho stiahnu aj z českého a slovenského. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční