dee-key

Tož to byl dobrý film. Nemáme samozřejmě žádnou jistotu, že to takhle v US věznicích funguje, ale každopádně to byl vynikající film. ()

rastlinka

Nie že by bol film zlý, musím uznať, že atmosféra bola dosť dobrá a Val Kilmer ma viac ako prekvapil (keďže si nemyslím, že patrí medzi top hercov), ale vadilo mi viac vecí - (na mňa naozaj) až priveľa násilia, niektoré nepochopiteľné prvky a americký happy end... Nežijem ilúziami, avšak vždy som si myslela, že väznice majú človeka prevychovať... ()

fallangell

Psychologicky brilantně zvládnutý film, ze kterého srší beznaděj a prostá touha prežít. Místy působi sice trošku lacině, ale v zápětí vás opět vtáhne zpět mezi bezůtěšné zdi vězení a intriky místních bachařů. ()

Fanucci

Prostý nepříliš opriginální příběh, ale silně podaný. Vězení je nepříjemné místo s vlastními zákony a člověk se buď přizpůsobí nebo ne. Když ne tak buď umře nebo ve vězení zůstane. S postavou hl. dozorce to trochu scénárista přehnal...jeho chování mi přišlo občas přemrštěné a nevěrohodné. Ale jinak OK, stejně jako výkony a především věrohodné vykreslení každodenního života ve vězení a vězeňské "politiky". 70% ()

maverick10

Filmy z vezenskeho prostredi maji za nasledek vetsinou dvoji dopad. Prvnim je totalni hovadina (jako priklad uvedu Half Past Dead se S.Seagalem) nebo je to vynikajici podivana (Shawshank Redemption). Vezenske prostredi totiz silne zaclouma lidskou psychykou a dokaze vas zivot obratit na ruby a to jsou vetsinou velmi vdecne namety pro filmove zpracovani. No a kam patri Felon?? Rozhodne do te druhe kategorie. Vezenske prostredi je tvrde az moc tvrde, jak to vetsinou dokazi americti filmari velice verohodne ztvarnit :-) Zde to opet dokazuji a svoji brutalitou a vsudypritomnym bezpravym jen umocnuji onen dopad na jednoho obycejneho cloveka, ze ktereho udela vezeni nejenom silne nasraneho a zlomeneho jedince, ale take si clovek zacne uvedomovat ty prave zivotni hodnoty. To vsechno nam nabidl pan scenarista a vdechl tak tomuto snimku dusi. Trio Stephen Dorff, Val Kilmer a Harold Perrineau dokazuji ze ty velky prachy dostavaji pravem, predevsim se konecne usmalo stesti na V.Kilmera, ktery takovou roli potreboval. Opravdu mu role sedla paradne a zahral ji genialne. ()

SonG

Určitě můj nejsilnější zážitek za posleních pár měsíců... Neuvěřitelně uvěřitelný příběh o násilí za zdmi vězení, ale hlavně skvělý Val Kilmer, který prostě hraje parádně, a fandil jsem mu až do konce. VÝBORNÉ!!!! ()

-Knight-

Zlocinec nejde do hlbky postav, nevyuziva dlhe poucne dialogy ani nema multimilionovu vypravu. Velmi jednoducho natoceny film z vazenskeho prostredia o laske ako nadeji a drsnom zivote v base. Tu tisickrat plati ze v jednoduchosti je krasa. Kvalitna rezia sa opiera o dobre herecke vykony a prirodzenu atmosferu vaznice co staci na to, aby som mal zo Zlocinca velmi slusny zazitok. ()

ilemas

Filmy z vězeňského prostředí mám hodně rád, ale tohle bylo takové neslané, nemastné. Nesympatičtí herci, laciné provedení, samé klišé x krát viděné v jiných podobně zaměřených filmech. Jakobych tohle už někde viděl a v lepším provedení. I tak je to ale zajímavý příběh za jedno shlédnutí to stojí. ()

Joe321

Brrr, nechci skončit v americkém vězení. Šance jistě mlhavá, ale tady to taky nebude eňo ňůňo. Jednoduchý příběh má velmi autentické podání a skvělé herce (Dorff mi nehorázně připomíná Petera Sarsgaarda nebo mladýho Dennise Quaida). Atmosféra je tak kvalitně nastíněná, že jsem často s Wadem sdílel pocit naprosté zoufalosti a beznaděje. -"Protect your family at all costs. Even if you're forced to kill again. Because if i had to, I’d wipe out the whole planet to get mine back." ()

Morloth

Lacině působící vězeňské drama, které se za pomoci emočního vydírání snaží ospravedlnit neospravedlnitelné. Starozákonné oko za oko, zub za zub problémy neřeší, naopak je vytváří. Film nemůže působit jako moralitka, neboť je veskrze amorální. Už proto se tento snímek rozhodně nesetká s mým zájmem. Hromada klišé a neexistující kausální logika pak snímek dostávají ještě blíže filmovému dnu, ze kterého jej tahá snad jen výkon hlavních představitelů a poměrně zajímavá atmosféra. Hodnocení zde, zdá se mi poněkud nešťastné. ()

M.i.k.e

na jednu stranu tradiční vězeňské drama a na druhou stranu slušná sonda do fungování amerických věznic a pak také fakt co je schopné prostředí udělat s obyčejným člověkem,který se do vězení dostane víceméňe náhodou.K tomu všemu velmi dobré výkony Stephena Dorffa a Vala Kilmera.Prostě za málo peněz hodně muziky a příjemné překvapení.70% ()

SallyZen

Nikdy bych neřekl, že Harrold Perrineau ztvární tak dobře krutého vězenského hlídače. Jinak celkově docela dobře zvládnuté po všech stránkách. 80% ()

Figu

Natočeno až moc obyčejně... Viděl jsem v tom spousty jednoduchosti... Možná byla veliká chyba vidět prvně od pana Waugha Trestance! Nicméně Dorff se zřejmě lehce zviditelnil a Kilmer si po čase zahrál opět v něčem aspoň trochu koukatelném. Zajímavé hodnocení filmu na čsfd, za mě nikoliv... 65 % ()

Petoss1

Dráma o živote človeka ktorému to všetko poserie nejaký zlodejíček, ako rýchlo sa náš život môže zmeniť a obrátiť. Manžel bráni svoju rodinu a ako to dopadne. Val Kilmer sa konečne zobudil a natočil poriadny film, to jeho rozprávanie ako to väzení chodí bola jedna z najväčších scén filmu. Škoda len že to skončilo pre hlavného hrdinu tak dobre čakal som niečo dramatickejšie. 88% ()

MrPierc

Pěkně drsný příběh o osudu člověku, který se dostane do vězení ne svou vinou. Val Kilmer opět exceluje v roli masového vraha, který není tak nelidský, jak se zdá. Zajímavý je také pohled na krutého afroamerického vedoucího věznice.Film je velmi syrový. ()

shyster

Pokud byste chtěli popsat tento film, tak vám stačí opravdu málo. "Drsný remake Vykoupení z věznice Shawshank". Za ten happyendovský konec, který je v úplném opaku vůči předešlému ději, musím srazit své hodnocení. ()

BarryLyndon

Hodně velký překvapení a hereckej koncert béčkovejch herců. Kilmer snad poprvý za 15 let nebyl na zastřelení. Tohle téma zavření za nepřiměřenou sebeobranu mne opravdu děsí. Kdysi mne chtěl jeden cikán okrást, dostal pecku, že vzal druhou o zem. Nakonec se naštěstí zvednul a zdrhnul, ale těch pár vteřin kdy se bez hnutí nezvedal se ve mne krve nedořezal. Nakonec to skončilo akorát tím, že jsem si při tom roztrhunul sako. *:D* Hrozná doba, kdy se člověk musí bát spíš následků sebeobrany, tady je to trochu vyhnaný ad absurdum. I přes jinej konec, než jsem čekal velká spokojenost. 9/10 ()

4daPeace

Verdikt: Chladně syrový a brutálně surový pohled do vězeňského systému USA očima jednoho občana/podnikatele/manžela/rodiče/vězně s trochou té omáčky, kterou už jsme ochutnali v jiných filmových polévkách. Pro Vala 'který to sakra je?' Kimera jednoznačně nominace na Oscara! Zatraceně silný zážitek. ()

cubajz

bezvadné drama utápějící se v pocitu beznaděje a nespravedlnosti. Výborné herecké výkony ústřední dvojice (hlavně mentorský Val Kilmer byl supr), spousta bezvýchodných situací a krásně dynamické bitky na vězeňském dvoře. Jo a ten happy end byl podle mě zasloužený. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční