Komedie o dobře utajených dětech, ďábelském plánu a o tom, jak se to nakonec stejně provalilo.  Najdou se v životě lidském situace, kdy se všechno nějak zamotá. Lidé, zvláště dokud jsou ještě mladí a nezkušení, se někdy rozcházejí a scházejí příliš rychle, a následky mohou vyjít najevo až za mnoho let. V tomto konkrétním případě vyšly najevo ve chvíli, kdy si Gábina a Petr usmysleli, že se vezmou. Všechno by bylo bývalo v pořádku, kdyby si otec Petra a matka Gábiny během vzájemného seznamování neuvědomili, že se vlastně dávno znají a co hůř, že jejich děti jsou doposud dobře utajení sourozenci. Chyba se stala a co teď s tím. Jak dostat mladé od sebe aniž by oni sami, a zvláště zbylí členové rodin, pojali podezření? Ano, je třeba vymyslet ďábelský plán… (oficiální text distributora)

cinema_cz

Pokud bych vám měl před sledováním této kromobyčejně vydařené komedie něco doporučit, pak to, abyste zapomněli její název! Jakmile totiž dojde k zápletce, díky názvu už budete znát pointu. A to je veliká škoda, neboť je to komedie opravdu velmi vtipná, svižná a s velkou chutí natočená a zahraná (všichni jsou výborní a Stašová zejména!). 80 % (Jaroslav Sedláček, Ci 02/2008) ()

Lish84

O tom, jak se snaží rodiče snoubenců zabránit sňatku svých dětí, protože jinak by u případných vnoučat mohlo dojít k vážné újmě na duševním zdraví… Způsob, jak to provedou je vskutku pikantní. Když se na scéně objeví "předmět doličný" (nebudu prozrazovat o co jde, ale stejně to najdete v komentářích jiných uživatelů), je to přesně ten okamžik, kdy člověk nevěřícně zírá a zároveň se smíchy skoro za břicho popadá. Protože mu konečně dojde, o čem se to vlastně předtím Jaroslav Dušek a Eva Holubová bavili a když si představí, co tedy musela Eva Holubová absolvovat... No, nebudu to dál rozmazávat, ostatně tvůrci se v žádných "záchodových" scénách ala Prci, prci, prcičky také nevyžívají - jen naznačují a o to je to celé hned vtipnější. Motiv divokého řidiče autobusu je sice tak trochu navíc a hrozil trapností, ale nakonec jde o další povedené vtipné scénky. Kukačky mají originální námět přepsaný do povedeného scénáře a skvělé herecké obsazení. Jako rodiče excelují Simona Stašová a již zmínění Jaroslav Dušek a Eva Holubová - Bohumil Klepl se tolik nepředvedl. Jakuba Prachaře obvykle nemusím, ale zde mi vůbec nevadil a výborně se s Martou Issovou doplňovali. Při psaní tohoto komentáře a tedy oživování celého filmu jsem znovu dostával téměř záchvaty smíchu :) ()

Gwilwen

Tak jsem si říkala poté co Jakub Prachař „vyčmuchal“ pod postelí onu „věc“, koho takový námět proboha mohl napadnout??? Teď už je to jedno, nasmála jsem se a pobavila jsem se celkem dobře :-) ()

miza

Tak podlouhé době jsem se i slušně pobavil. Konečně jsem se u televize zasmál něčemu co je novější a bylo dobré.Docela mne překvapil svým humorem B.Klepl. ()

japekli

Úžasný příběh a koncert všech protagonistů. Originální zápletka i s důkazem, čeho všeho jsou schopni rodiče. ()

jessic

Poměrně zábavná a trochu nechutná televizní povídka. I když šílený autobusák byl úplně mimo a úplně zbytečný. ()

Cherubin

Dušek výrazně sráží výkony ostatních herců. Celková zápletka je originální, ovšem jak se to pokoušejí řešit biologičtí rodiče je vyloženě nechutné. ()

Spike86

Zajímavá bláznivá a docela vtipná zápletka. Herecké výkony dvojice Prachař, Issová ovšem byly slabé. Lepší výkony podali představitelé rodičů. 68% ()

Leila75

Zábavná povídka jak ušitá pro nedělní večer,pokud se bude takhle točit do budoucna jsem pro zvyšování Tv poplatků-za větší peníze lepší kvalita! ()

andydufrsn

K tomuhle jde dodat jen jediné - mělo to být mnohem veselejší ryze komediálnější nebo naopak mnohem vážnější klidně psychologičtější! Absolutně jsem nepochopil scény s autobusem!! ()