Zkušený kaskadér Petr Kvapil patří k nejlepším. S kolegy Pepinem, Zdeňkem a dalšími plní náročná a nebezpečná přání našich i zahraničních režisérů. Chvíle volna pak tráví s manželkou Helenou a především s malým synkem Kubíkem, o kterého se s láskou stará a který nadšeně sleduje jeho odvážné kousky před kamerou. Právě když přichází ke kaskadérům nová posila, sebevědomý karatista Eda, dostávají muži lákavou nabídku podílet se na natáčení amerického válečného velkofilmu. Přestože je Petr v civilu šéfem projekční kanceláře, nabídku přijme. Hned během natáčení první scény však dojde k neštěstí, když je v minovém poli popálen v obličeji kaskadér Pepino. Vzápětí zasáhne těžká rána osudu samotného Petra, když jeho syn zahyne při autonehodě. Zhroutí se mu svět, obviní manželku z chlapcovy smrti a odejde z domu. Popere se v hospodě, přenechá svou roli kolegovi Zdeňkovi a chce se pustit do riskantního, smrtelně nebezpečného kousku. Před skokem ho v poslední chvíli zastaví kolegové. Petr skončí v nemocnici a odmítá komunikovat s okolím. Pomoci se mu pokouší sympatická psycholožka, marně však žádá o pomoc jeho manželku, která je sama na pokraji sil. Nakonec poprosí Šimona a kaskadéry, aby jí pomohli vrátit Petrovi chuť žít. (TV Nova)

MM11

Ech... prostě to vypadá trapně. Trvalo nám to docela dlouho než jsme pochopili, že kvalitní akční film u nás - utopie číslo jedna. Aspoň, že se Martin Hollý poučil z některých chyb které předtím produkoval Vít Olmer u Nahoty na prodej. Očekávat nicméně akční zábavu je téměř nemožné - režisér, co si vytvořil slávu za české nové vlny se na stará kolena vrhnul na akční žánr a zákonitě narazil. Akce je trapná, scénář úsměvný. Ale jak říkám, lepší než Vít Olmer. ()

borsalino odpad!

Cesta peklem nezačala úplně nejhůře, ovšem po několika minutách se brány pekla začaly otevírat, když svůj herecký talent rozehrál Jákl v roli chlapáka, Nový v roli nedoceněného, Dejdar v roli sukničkáře... Z oslavy šéfa pošle Jákl domů svou ženu a synka autem, žena sice nechce, ale Jákl rozhodne že pojede. Ta nabourá a synek přijde o život. On se zhroutí, je hospitalizován na psychiatrii. Bývalí parťáci přemýšlejí, jak ho dostat z letargie a tak vymyslí kaskadérský výstup, který jako na oko nikdo nezvládne, jen Jákl. Ten to přijme a je z toho venku. Nemáte taky pocit, že nic prostšího a otřepanějšího natočit nelze? Navíc ty dialogy a herecké výkony byly místy k uzoufání. Přestože nemám v oblibě domácí práce, při sledování tohoto díla jsem za ně byl vděčný. Takže jestli už chcete do pekla, máte možnost, ale já s váma nejdu... ()

Iggy

Náhodou, tenhle „thriller z drsného života filmových kaskadérů“ byl mnohem menším zklamáním, než jsem očekával. I když teda zápletka žádná sláva, ale akce docela ušla. Krom jiného je to, co se mizanscény týče, docela pěkné retro roku 1995, sociologicky pak poučný dokument o době, které chyběl vkus (ne ten filmový). ()

blackrain

Pohled na jedno z nejzajímavějších zaměstnání. Kaskadéři nemají lehkou práci a často se to odráží na jejich životě. Obsazení filmu bylo atraktivní. ()

rt12

Kryndy - pindy to byl ,,akční nářez", to snad není možný, že to psal jeden z nich. Jeden by blil. ()

OG_Swifty

Petr Jákl st. si sám sobě napsal film o kaskadérech, kterej měl skutečně velmi dobrý herecký obsazení, ale jinak mu chyběla určitá jiskra. Scény z tehdejší kaskadéřiny byly dobrý, zbytek filmu slabší. Čistej průměr, mě osobně to bavilo a rád jsem se na to znovu podíval.. ()

rakovnik

Kaskadéři se rozhodli, že také chtějí nejaký ten svůj film. Kaskadéři ale nejsou herci a proto jsou hvězdami filmů právě skuteční herci, zatímco první zmiňované povolání je poněkud v ústraní slávy. Tento film ukázal, že oprávněně. Nicméně se ale nejedná o úplně špatný film. Škoda jen, že se nám snaží ukázat i duši na povrchu tvrdých chlapů, čím se obnažuje jejich toporný herecký projev. ()

cariada

Pokus o další akční / drama v našem podání. Je to inspirováno skutečnou událostí. A hlavní představitel si zahraje sám sebe. Vše se odehrává mezi kaskadéry.. Celkově to vyzní jako slabší průměr. ()

Rodriguez

Nebýt dnes již hereckých es, asi bych se u tohoto "filmu o filmech" unudil k smrti. Děj se snaží být hodně důležitý až akční, ale zatím upadá někam neznámo kam. Tohle se tvůrcům nevyvedlo a je vidět, že k akčním filmům máme hodně daleko a tak se radši držme toho, co umíme. ()

zette

Namet je urcite zajimavy, pak bych ocenil i nejakou tu akci ve filmu ( treba ale nataceni valecneho filmu bylo hrozne ). Tim bych s pozitivy skoncil. Citil jsem ve filmu porevolucni krec, natocit neco noveho, akcniho. Ono to ale moc nejde, pokud v rolich kaskaderu vidite ortodoxne zname herce a komedianty. Tragicke take bylo vykresleni vsech reziseru behem nataceni. Uplne bych vsak Cestu peklem nezatracoval. ()

sator

Chtělo to si vzít k ruce dobrého scenáristu i když Nývlt napsal dobré věci... Fe filmu se potkali tři Jáklové kaskadéři: otec, syn a strýc. Petr Jákl st., Petr Jákl a František Jákl. ()

fantoci

Kaskadéři v akci. Český pokus o akční film, který dopadl jako obvykle naprostou katastrofou. Proč proboha někdo točí takovéhle filmy. ()

pfa

Ono prostě sodovka bez bublin je dost zásadní problém. Jasně, dá se vypít, dokonce by mohl někdo konstatovat, že je skoro stejná jak s těma bublinama, pár lidí pak tomu tuším říká voda, no ale furt to má ten zásadní problém - prostě to pak není sodovka. Tady taktéž chybějí ty zásadní bubliny, je to teplý a dokonce bych řekl, že praskla i ta láhev... Takže asi takhle. [3/1O] (Cesta peklem, CZE, akční-drama) ()

Metal Lord

Příběhově žádná sláva, v podstatě by se to dalo brát pouze jako propagační video českých kaskadérů, kteří v té době začali ve světě být žádaní. ()