Zkušený kaskadér Petr Kvapil patří k nejlepším. S kolegy Pepinem, Zdeňkem a dalšími plní náročná a nebezpečná přání našich i zahraničních režisérů. Chvíle volna pak tráví s manželkou Helenou a především s malým synkem Kubíkem, o kterého se s láskou stará a který nadšeně sleduje jeho odvážné kousky před kamerou. Právě když přichází ke kaskadérům nová posila, sebevědomý karatista Eda, dostávají muži lákavou nabídku podílet se na natáčení amerického válečného velkofilmu. Přestože je Petr v civilu šéfem projekční kanceláře, nabídku přijme. Hned během natáčení první scény však dojde k neštěstí, když je v minovém poli popálen v obličeji kaskadér Pepino. Vzápětí zasáhne těžká rána osudu samotného Petra, když jeho syn zahyne při autonehodě. Zhroutí se mu svět, obviní manželku z chlapcovy smrti a odejde z domu. Popere se v hospodě, přenechá svou roli kolegovi Zdeňkovi a chce se pustit do riskantního, smrtelně nebezpečného kousku. Před skokem ho v poslední chvíli zastaví kolegové. Petr skončí v nemocnici a odmítá komunikovat s okolím. Pomoci se mu pokouší sympatická psycholožka, marně však žádá o pomoc jeho manželku, která je sama na pokraji sil. Nakonec poprosí Šimona a kaskadéry, aby jí pomohli vrátit Petrovi chuť žít. (TV Nova)

offlineman

Nechápu hodnocení a drtivou většinu komentářů. Zřejmě sou všichni naštvaní, že hlavní roli nehrál Jaroslav Dušek (nic proti němu) a nerežíroval to Jan Hřebejk!!!!!! ()

Dinsberg

"Potomci" Jaroslava Tomsy mají po celém světě renomé kaskadérských mágů. Pracují na těch nejdražších filmech Hollywoodu a doma se dostávají do těžkého konfliktu s českým neumětelstvím. Od pádu železné opony český film neuvěřitelně upadá. Nikoliv však provedení, ale scenáristicky. Budiž omluvou, že autor tohoto filmu není profesionální scénárista, nýbrž člen kaskadérské obce, co ale omluvit nelze, je vyznění celého filmu. Pravděpodobným úmyslem mělo být vyzdvižení filmařské práce, o které se moc neví, málo se o ní píše, ale bez které by spousta filmů přišla o notnou dávku atraktivity. Kaskadéři jsou a budou (pokud je nenahradí CGI loutkami, což by byla škoda) součástí filmařského světa, ale tady jim chybí vnitřní prokreslení. Petr Jákl se snažil být za každou cenu sentimentální, ale moc se to nepovedlo. Měl možná zachytit typově lidi, které má sám v týmu, ale vesměs pánové Dejdar, Nový a Vetchý hrají tu samou postavu, která se řídí heslem: Šplhej ostatním po zádech a dávej při tom pozor, aby někdo jiný nevyšplhal po tvých zádech výš. Akční scény dopadly i na české poměry nadmíru dobře, ale vzhledem k tomu, že byly jen kořením a ne hlavní ingrediencí, jde o chválu druhořadého prvku. Práci kaskadérů jsem vždy obdivoval, proto je škoda, že místo pamětního sousoší se jim dostalo náhrobního kamene. ()

tsatsiki

Na to, že to je český film, tak velice povedený film. Bylo v něm všechno, co od akčňáku čekám. Napětí, akce, drama, smrt a štastný konec. ()

Alden_Larson

Celkem zajímavý snímek. Líbí se mi jeho koncept, nátáčení filmů z pohledu kaskadérů. Scény, kde se děje právě to, jsou nejlepší ve filmu. Postavy byly docela zajímavé, ale ne všechny, například postava Ondřeje Vetchého tam vůbec nemusela být, na děj neměl téměř žádný vliv. Děj sám o sobě je dobrý, ale místy se trochu vleče. Film je dobře natočený a má dobrou hudbu. Herecké výkony byly zvláštní, některé byly dobré, ale jiné zase vůbec. Někteří herci byly taky velmi nápadně předabovaní v postprodukci, což jsem vůbec nepochopil. 6/10 ()

carl.oesch

Snad jediný slabý film, který kdy Martin Hollý natočil. Nakonec, měl na to právo. Na rozdíl od svého syna Petr Jákl na cokoliv kromě kaskadérských prostě neměl. ()

Salus

Tohle mělo být nadupáno akcí a švihem, jenže my nejsme Amíci a jaksi to natočit neumíme. Příběh značně kulhá. ()

M.M.Mysak

Je vidět z většiny komentářů, že nikdo ze záporně hodnotících ještě nestál na place. Pokud film hodnotíte na základě zkušeností odkoukaných z filmů, tak se to dá pochopit. Ale pokud znáte opravdovou práci kaskadérů, musíte smeknout i před tímto filmem. Ano, scénář je slabší a scény neskutečné, ale těžko by poskládali film tak, že by sestříhali 10 akčních filmů. Navíc když děláte komparz a jede se tam akční scéna 15x za sebou, tak je to fakt nuda, takže ta plochost filmu dobře odráží realitu. Určitě by to šlo udělat jinak, ale rozhodně bych to tak nezatracoval. ()

Pan.Antonin

Hlavní problém tohoto českého akčního filmu je, že to není "pravý" akční film. Zápletka totiž zdaleka nepřipomíná Smrtonosné pasti, Komanda ani jiné akční filmy (které jsem viděl), ale spíš psychologické drama o kaskadérovi a akce je tam právě v podobě kaskadérských kousků. Navíc ani tato zápletka příliš nezaujme a film se rozjede až ke konci. Kaskadér (a otec režiséra Petra Jákla ml.) Petr Jákl str. nejenže sepsal k tomuto snímku scénář, ale zahrál i hlavní roli. To, že není tak dobrý herec jako ostatní okolo by nebylo zase takový problém (ono v akčním filmu nepotřebujete mít v hlavní roli herce na Shakespeara), ale ten scénář měl přenechat někomu jinému (nevím jako moc velký podíl měl on a jak velký Nývlt), samotný příběh je největší slabinou filmu. Herci kolem něj však odvádějí dobrou práci, Dejdar, Brzobohatý, Nový, i Vetchý baví a potěší i malé roličky Zedníčka, Trošky, Zindulky a Srstky. Dá se to bez větších problémů dokoukat a za povedený závěr dávám s přimhouřením obou očí třetí hvězdu. Škoda, že nikoho nenapadlo předabovat Jákla Pavlem Soukupem. ()

zkurvysyn

Pokus o akční žánr....Pokus je každopádně minimálně krok kupředu a i když se moc nepovede, neznamená to, že tady v budoucnu nemůže vzniknout slušný akční film. Kecy typu ,,češi by neměli točit to a to..." jsou neopodstatněné. Jako by někdo napsal, že ,,podle kvality, gramatické úrovně a obsahu některých komentářů tady , by češi rozhodně neměli žádné komentáře psát." Tyhle bláboly mají naprosto stejný význam. Dávám tři hvězdičky, není to žádné veledílo, ale aspoň to zkusili. ()

Legi36

Všichni herci se mi tady líbili,ale bohužel kromě hlavní postavy Petra Jákla.st.nevím ,proč,ale není mi 2 krát sympatický.Jinak film jako odpočinek jde-akční scény byli trapnější-hodili by se spíše do snímku se 70.let.Očekával jsem více nápadu a akčnosti. ()

Yze

Ve snímku je plno profesionálních herců i kaskadérů,ovšem z filmu samotného číší amatérismus jak vyšitý.A už vůbec nemám rád předabovaný český film. ()

R.E.M.

(Obsahuje spoilery)  Dle recenzí jsem čekala hodně špatný film, možná i kvůli tomu jsem neměla velká očekávání. Škoda tak povrchní psychologie člověka, který ztratí dítě. Vedlejší postavy kaskadérů nedostaly do vínku sympatickou povahu, film postrádal osobitý, netuctový charakter - sukničkář ani zakomplexovaný závistivec  to určitě nejsou. Nejpřirozenější a nejlepší byl R. Brzobohatý, ten do příběhu nadmíru pasoval. Chybělo mi více nepřikrášlené kaskadérské práce. Závěrečná scéna je efektní, ale taky hloupá.  Nebyl žádný dobrý nápad, jak zdramatizovat konec? Musela do děje vstoupit neprofesionalita - nikdo nezkontroluje, co obsahují barely? A aby toho bylo víc, tak se do domu, vybraného pro natáčení scén, vypráví manželka hlavní postavy, nikým nepozorována, právě ve chvíli výbuchu s následným intenzivním hoření. Hodnotím dvěma, možná 2,5 *. ()

Leila75 odpad!

Šovinistická showformace!Jak tohle může natočit dospělej člověk,tomu nerozumím!Chyběla mi jen věta"slezte z toho lustru Donalde!" ()

JARDAHONDA

Mnohonásobný mistr republiky v judu a úspěšný filmový kaskadér Petr Jákl využil, jako autor scénáře své bohaté zkušenosti v dramatickém akčním snímku Cesta Peklem, věnovaném náročné práci kaskadérů. Sám také představuje hlavního hrdinu, kaskadéra Petra Kvapila, který se svými kolegy plní nejnáročnější přání zahraničních i našich režisérů. V soukromém životě však zasáhne muže těžká rána. Po rodinné tragédii se jeho život zhroutí a jen s pomocí kamarádů se Petr dokáže vrátit zpět. Závěr snímku hodnotím průměrem *** ()