Velkolepá pocta kinematografii. Příběh neobyčejného chlapce, jehož dobrodružství se proplétá s osudem slavného filmaře Georgese Mélièse... Děj se odehrává na pařížském nádraží začátkem 30. let, kde v ústraní žije osamělý chlapec Hugo Cabret (Asa Butterfield). Jeho tatínek nedávno tragicky zahynul při požáru muzea a na nádraží pomáhá svému strýci se seřizováním hodin. Hugo se usilovně touží dostat k poslední zprávě od svého otce, kterou má skrývat záhadný mechanický muž. Toho se Hugo snaží sestavit podle návodu a sled událostí ho svede dohromady s tajemným nádražním prodavačem hraček Georgesem (Ben Kingsley) a jeho chráněnkou Isabelle (Chloë Grace Moretzová). Ta se stane jeho blízkou kamarádkou a společně pak odhalují vzrušující minulost slavného filmaře Georgese Méliese. Báječného muže s obrovskou fantazií, pro něhož kinematografie představovala novou formu magie a příležitost zachytit vlastní sny... Jeden z nejvýznamnějších amerických režisérů současnosti Martin Scorsese získal Oscara za režii snímku Skrytá identita (2006) a v sedmi dalších případech byl na ocenění za nejlepší režii nominován. V roce 2012 to bylo za režii snímku Hugo a jeho velký objev, který v jeho filmografii představuje žánrovou výjimku, protože se jedná o snímek rodinného charakteru podle knižní předlohy Briana Selznicka. Kniha získala v roce 2008 nejprestižnější americkou cenu za dětskou literaturu Caldecottovu medaili a stala se celosvětovým fenoménem. S podobným úspěchem se setkala i filmová adaptace, která získala celkem pět Oscarů především v technických kategoriích a dalších šest nominací. Pro Martina Scorseseho navíc snímek představuje srdeční záležitost, protože příběh mimo jiné vzdává poctu průkopníkovi raného němého filmu Georgesi Méliesovi (1861–1938). (Česká televize)

lipan

Asi jsem od Huga čekal příliš, ale ve výsledku jsem byl vážně zklamán. Příběh mě vůbec nechytnul, nějak mi tam chyběla ta troška napětí. Až na Kingsleyho mě zklamaly herecké výkony (i ty dětské). Jako by jim ty role vůbec neseděly. Z Chloe M. jsem měl občas pocit, že do ní nasypaly nějaké prášky, díky kterým je ve filmu tak vysmátá. Na druhé straně Asa B., který má tak zatuhlou mimiku, že jsem vůbec nepoznal, které emoce vlastně měl hrát. Cohen zas tak špatný být nemusel, jen kdyby tam nedával tolik "sebe". A celkově ten děj utekl někam, kam vůbec neměl. Celé to bylo jaksi nesourodé. Jenom díky zajímavým barvám a kameře (ze které je 3D cítit i se zavřenýma očima) dávám ***. ()

XI-XAO

Vizuální pornografie pro divákovi oči. Pro mne zatím zdaleka nejkrásnější zpracování 3D, proti kterému ostatní "třidéčka" s okamžitou platnosí ztrácejí alespoň jedno "D". Samotný film by příběhem klidně mohl mít snad jen 30 minut, ale proč, když se na to tak pěkně kouká?? Scorsese s Hugem zkrátka vzdávají hold filmovému umění a celé kinematografii. (nevidět ale snímek v kině, tak nevím jak bych hodnotil) ()

janulin123

Nejlepší 3D všech dob, po vizuální stránce bezchybné, velmi sympatický a talentovaný chlapec, krásná hudba a výborný námět. Velmi příjemný film, který mi rozhodně nebude stačit vidět jen jednou ()

benqsiemens

Protože nejsem znalý prvních výkopníků filmového snu do éteru projekčních sálů a také se nedá říci, že bych byl filmový fajnšmekr vyhledávající tyto archiválie a základy kinematografie vůbec, tak musím konstatovat, že to pro mě byla z větší části neskonalá nuda a nic moc neříkající pohádka, která není pro děti. Také musím říct, že se mi vůbec nelíbil Cohen. Jeho role byla trapná, přišel mi trochu jako známý britsko-francouzký četník řikající "Bodré podoledne", který se nepovedl a děsně mě sral. To je ale jedno, 3 hvězdy dám pro to, že to bylo neskutečně krásně natočené, prostě vizualně geniální. Kvůli tomu jsem ochoten dát tak vysoké hodnocení. ()

VUCAKO

Když filmaři točí o filmařích, bývá to paráda, Hugo to jen potvrdil. Scorsese ještě umí! Máte-li rádi poetiku a hezký vizuál, tenhle film musíte vidět. ()

Digmen

Je těžké napsat něco o filmu, na který jdete, a očekáváte, že to bude jen další tuctová pohádka na téma příběhu o Pinochiovi. Přesně s podobným očekáváním jsem se vrhnul do kina na premiéru snímku HUGO A JEHO VELKÝ OBJEV od mého oblíbeného režiséra Martina Scorseseho. Říkal jsem si, proč zrovna on točí nějakou pohádku, kde se malý chlapec Hugo snaží rozplést záhadu tajemného automatona - mechanické figury, kterou jeho otec nalezl v muzeu ve Francii. Proč? Inu protože je specialista na vyprávění jakéhokoli příběhu - a věřte mi - bylo na co se dívat ! Nemá význam tady popisovat příběh filmu, protože bych vám tím vyzradil pointu celého snímku. Ovšem musím zmínit herecké celebrity, které zde mají poze miništěky, ale i přesto si jich všimnete : Jude Law, Johnny Depp, Sacha Baron Cohen - ten tu má jednu z vedlejších rolí (výbornou). Doporučuji všem - běžte na film do kina - klidně ve 3D ! Je použito vhodně a vyzdvihuje výborné kulisy, ve kterých se film odehrává ! Společně s nádhernou hudbou a celkovou pointou je to opravdu film pro všechny. Vemte celou rodinku a hurá na báječných 120 minut skvělého snímku od režiséra, který svou práci umí opravdu báječně !! Hodonocení filmu : 90% ()

annash

Dokonalá práce, dokonalá pocta. Dokonalé emoce - tak... emoční! Proč nejsou všechny filmy takhle krásné? Na světě by bylo hned o něco líp... Před Scorsesem se klaním až k zemi a upřímně mu děkuji za báječný zážitek. Hugo zvládnul být dojemný i bez kýče. Tak se to dělá. ()

barikhartlik

Naprosto dokonalé výtvarné zpracování, nicméně děj se jaksi nevybarvil v nejlepších barvách. Kdyby ve filmu nebyly tak skvělé barevné záběry a různé jiné perfektní výtvarné počiny, tak jsem asi do konce nevydržela. Takže za děj a spád slabší 1* a za výtvarno plný počet. ()

Sgt.Tracnik

Je to o tom se pouze koukat a moc nepřemýšlet. Vlastně nevím, pro koho byl film natočen. Dospělé bude příběh nudit a pro děti je to celé moc složité. Takže to asi bylo pro ty akademiky. Stojí za to se podívat, ale jenom jednou. Čekal jsem rozhodně víc. ()

gezper

Krásný film. Tváří se jako rodinný a dětský, ale opak je pravdou. Nevím co by z druhé půlky, spíše artově historicky zaměřené na počátky kinematografie, mělo malé dítko. Láska k filmu a jeho tvůrcům, z toho čiší každým jednotlivým okénkem. A je to též jasný důkaz toho, že hraný film má smysl natáčet primárně pro 3D technologii, když se to ovšem umí. Kdyby si to odneslo oskara za nejlepší film, tak bych se ani moc nezlobil. Ale ještě jsem neviděl 3z9 letošních nominantů v této kategorii. A minimálně s Artist čekám papírově souboj. Sacha Baron Cohen (Borat) místy přehrává, ale i tak se zde pěkně blýsknul na něj v relativně normální roli. Ostatně i další herecké výkony (oba mladí herci; Ben Kingsley) nejsou špatné, ovšem většina z nich je upozaděna strhujícím audio-vizuálnem, kteréžto celkem již tak slabý děj hodně rozmaže do všech stran pařížského nádraží. Naštěstí to že to nemá příliš rozvětvenou a výraznější dějovou linii ve výsledku nevadí. V kině nás moc nebylo (zpočátku nikdo) a i z celkového dojmu z filmu nečekám, že by příliš strhal kasy kin po celém světě jako mainstreamový kousek. Snad mu pár oskarových sošek a 3D hábit pomůže prorazit více. Protože jinak si Scorsese natocil zřejmě dost nákladný film spíše pro své potěšení, splnění vlastního snu. EDIT: výše uvedené psáno před udílením. Tak oskarů to obdrželo dostatek a film se bliží k tržbami ke svému rozpočtu, snad si to na sebe vydělá. [100%] ()

Misterioso

Krásná pocta začátkům filmu. Z kina jsem si odnesl moc hezký žážitek. O natočení tohohle filmu určitě Martin Scorsese vždycky snil. Kromě vlažnějšího začátku filmu, lehké vyumělkovanosti a otravného Sachy (ale asi to tak mělo být), nemám takřka výhrad. Někteří stále nemohou odpustit Martymu, jaké filmy v současnosti točí, a že už to není jen fuckování a krev, ale já jsem rád, když někdo tak schopný jako je on, natočí něco podobného. Herci (dětští představitelé!), režie, vizuál a pár režisérových vychytávek - jednička s hvězdičkou. Ale těch pár výše zmíněných výtek a navrch slabší emoční dopad kvality filmu trochu snižují. Ale dohromady to jsou slušné čtyři hvězdičky. ()

Hookins86

Čekal jsem teda víc. Verdikt-nemastný, neslaný, bez chuti. Zkrátka opět slabota u filmu, u kterýho byly hezký trailery... ()

marrrrian

Triezvo rozprávaný, rozťahaný príbeh o železnom panákovi, urazenom dedkovi, despotickom strážnikovi a hnusnom psovi. A všetci sú dobrí priatelia, taká rodina z nádražia, len Hugo je nepriateľ, ale samozrejme, je to najlepší človek z celého Paríža... Neprišiel som tomu na chuť, ani ten veľký objav som nepostrehol. ()

KacHnAop

Film, ačkoliv místy působí úžasně, jindy dosti roztříštěně a rozvlekle. Má přes dvě hodiny a jeho první polovinu se z dějového hlediska nestane téměř nic jiného, než že se seznámíme s hlavními postavami a sledujeme, jak funguje Hugův každodenní život na nádraží. Druhá polovina je poněkud odlišná, avšak v tomhle případě odlišná znamená daleko lepší. Ze starého pána, pracujícího v hračkářství, se nakonec vyklube Georges Méliès, slavný průkopník filmu a filmových triků, který poté zvědavému Hugovi vypráví svůj velice zajímavý životní příběh. Scorsese natočil vizuálně krásně vypadající film, který mě bezpochyby pobavil. ()

mseet

Řemeslně tradičně na vysoké úrovni, ale postrádá výraznější napětí nebo strhující příběh, obecně silnější emocionální náboj. 70% ()

benda02

Vynikající hudba, ovšem co se týče filmového zpracování jsem zklamán, vzít na to někoho z rodiny, tak je dalších x let do kina nedostanu, protože rodinný film pro mě vypadá jinak. ()

sankacoffee

Forma řemeslně vytříbená, ale obsah na takovou stopáž příliž chudý a v jisté chvíli bych se nebál říct až nudný. Vidím to tak, že film nebyl určen pro mě, protože jsem žádnou ba ani vynucenou (a že se Scorsese snažil!) filmovou nostalgii nepocítil. Škoda, protože Hugo i přes jeho ne příliš velký objev mě dokázal v tak kouzelném prostředí jak bylo vykresleno právě v zázemí vlakového nádraží párkrát velice umě ohromit. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz