Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

Guzo

Oproti třeba Pineapple Expres je Observe and Report mnohem lepší, byť mám jednu velkou výhradu. Většina nejlepších fórků je použita už v traileru (což je ale docela logické, každý chce nalákat do kin), tudíž samotný film pak spíš jen spojuje jednotlivé scénky. Nicméně dohromady to funguje, hlavní hrdina je drobet jednodušší hlídač, kterého ostatní v ochrance obdivují, ale jinak se mu všichni kolem smějí. Pokud bych měl s něčím srovnávat, na podobném principu je vlastně založený Defendor, jen tohle je oproti němu klasická komedie, u které je čemu se zasmát. ()

blackJag

Komediální drama vedené v apatowovsky nevyzpytatelném stylu. Takovém, který nátuře Sethe Rogena vyhovuje daleko nejlépe, dává prostor improvizaci a posouvá hranici žánru více od středu. Není to úplně dokonalé, jsou tu i hluchá místa a například přiteplená stylizace hlasu Michaela Peñi mi moc neseděla (nebylo to vtipné ani funkční), ale zato některé scény mne královsky pobavily (řežba s polišema nebo nahánění oplácaného úchyla, který si to v dlouhých záběrech štráduje naostro proti kameře - obojí za vydatné podpory písní "It's Late" a "The Hero" od kapely Queen). Dávám nadprůměrné hodnocení, i když dokážu pochopit, proč jiní dělají pravý opak a hodně si cením toho, že se výslednou podobu snímku podařilo tvůrcům udržet bez fekalizace. 70% ()

KarKulA

Dost podprůměrná věc - ale sem tam se tam najde nějaký lepší moment. Cast Raye Liotta mě tu celkem překvapil. ()

P1tr

Velice zvláštní snímek pohybující se na hranici komedie a dramatu. Seth Rogen tradičně exceluje a vyčnívá nad zbytkem osazenstva. I přes kratší stopáž se občas podíváte na hodinky, ovšem následná povedená scéna vás vtrhne zpátky do děje. Observe a Report je dobrý snímek, je rozhodně zajímavý, ale k lepšímu hodnocení mu ještě něco chybí. ()

IMPAIRED

Stále platí pravidlo: pokud tomu dá populace uživatelů CSFD mezi 50 a 60 %, je zaděláno na dobrou komedii. Je to brutalita, hodně jsem se smál. Doporučuju ()

Soweek

Prostě klasiický Seth Rogen, kdo nemá rád tohoto baviče, tak ruce pryč, jinak povinnost pro všechny jeho milovníky. ()

sedm.1

Zevlovat a prudit,neboli být debilní a nudit.Aneb Jody Hill předvedl,jak namíchát kokotinu s ptákovinou,aby vznikla ta správná kokotská ptákovina.Vážně už hodně dlouho si nepamatuji,jestli jsem viděl něco tak zbytečnýho,hloupýho a bezpáteřního.Zároveň tu sice na jednu stranu nemohu tvrdit,že bych se u toho nějak výrazně nudil,ale celé to na mě prostě působilo strašně pitomě.Hlavní hrdina byl pitomec,jeho kolegové byli pitomci,policajti byli pitomci,dvě ženské o které Rogen usiloval byli pitomé a navíc nebyli ani trochu sexy,zkrátka film pitomců.A když to byli všichni pitomci,dělali zákonitě pitomé věci,měli pitomé dialogy a pitomě se chovali a rozhodovali,na mě té hlouposti bylo v celém tom filmu prostě až moc.A se slovem pitomý jde ruka v ruku slovo trapný.A tak na jednu úsměvnou(zdůrazňuji úsměvnou,né vtipnou,ty se zde nevyskytli vůbec) scénu připadlo pět trapných.Navíc všichni herci byli naprosto nevýrazní a Seth Rogen mi zatím ještě ani v jednom filmu pořádně nesedl,což též moc nepomohlo.Zevlovat a prudit je zkrátka trapná a nezábavná komedie,s blbýma postavama a primitivní zápletkou.Naštěstí to je celé tak krátké a má to i jakštakš spád,že to nemůže ani začít vyloženě nudit. ()

Kejdlo

Vůbec ne tak špatné jak by se mohlo zdát. Seth Rogen mě osobně nezklamal, ikdyž to vypadá místy hodně zoufale, je to nevyrovnaný a klišé se taky nevyhnem. Na druhou stranu násilím nebo odvážnými momenty se nešetří a snímek bych rozhodně alespoň co se týče tohohle doporučil. Seth Rogen zde hraje zkrátka nepochopeného nesympatického zmrda s nutností si neustále něco dokazovat. Prostě role přímo pro něj. Jestli ale film i pro většinu z nás, posuďtě sami. 7/10 ()

DavidS.

Seth Rogen se v této nepovedené až nepříjemné komedii proměnil ze sympaťáka na obtloustlé retardované čuně...Nad jeho postavou se nešlo moc pousmát ani ji litovat nebo fandit...To samé se dá říci i o zbytku filmu... ()

jondoe odpad!

Ani nemam chut tento odpad nejako komentovat. Seth Rogen je netalentovany herec a z jeho sileneho smiechu sa mi zdviha zaludok. Nechapem pre koho sa vlastne tieto komedie tocia. Nie je to ani vtipne a cloveka to skor otravi ako pobavi. Odpad ako vysity. ()

Spike23

Seth Rogen, typická komedie si nejspíš každý řekne, ale není tomu tak. Po celou dobu mi vrtalo hlavou, jestli to mám brát opravdu jako komedii, nebo drama, protože prvků těchto žánrů to tu obsahuje tak 50/50. Nakonec jsem došel k závěru, že je to naprosto nepředvítelné ( a proto ta komedie ) drama. Pokud je typ člověka, který totálně nesnáším, je to přesně hlavní role Observe and Report, neboli vypatlaný debílek s nad všechno převažujícím sebevědomím, takže vzhledem k tomu vůbec nechápu, jak jsem se u toho mohl tak moc bavit. Poklona za to, že někdo může z filmu o securiťákovi z obchoďáku udělat něco tak nečekaně dobrého. ()

klukluka

Ptákovina, ale ocenil jsem na ní, že hlavní hrdina neosciloval mezi debilitou a genialitou, ale byl do nejmenších detailů vykreslen jako debil. Stejně čitelné byly v tomto filmu i ostatní postavy. Ne vždycky tomu tak u podobných komedií bývá a náhlé, zcela nevěrohodné osvícení prosťáčka často tvůrcům slouží jako nějaká berlička. Tady se k ničemu takovému neuchýlili. Párkrát jsem se i zasmál, pobavený pocit mě neopouštěl po celou dobu sledování filmu...takže jo, dalo se to, mohlo to být i horší. ()

korndaddy

To je tak, když přijdete domů z práce a máte náladu na trochu té kultury z média neboli z televize nebo telky. Dojít vedle do místnosti, zapnout PC a následně (vše samozřejmě ve vší počestnosti a LEGALITĚ) něco, cokoliv zkopírovat na flash disk a následně se vrátit a užít si kulturní zážitek. Lenost je hold lenost (mimoto, že je to i hřích) a tudíž pro mě cesta těch pět metrů byla opravdu komplikovaná, že cesta Bilba nebo Froda v seriích Pána Prstenů nebo Hobita je procházka růžovým sadem. Naskytla se ale jedna možnost, která v tu chvíli byla naprosto nejideálnější, seč obsazená Sethem Rogerem a Annou Faris. Inu povídám si. Trocha odlehčeného humoru nemůže být na škodu. To člověk ale netušil, že humor se zde podával pouze v uvozovkách. Není komedie jako komedie a to i přes to, že fekální úlety Setha a celého amerického "humoru" jsem byl ochoten přetrpět, abych vyplnil mezeru mezi dobou po šichtě a dobou před spaním a následnou další šichtou. Příšte si radši (vložte vtipnou poznámku). Sethe?? Vždyť máš na víc než jen hrát obtloustlýho sekuriťáka..Můžes hrát i jiný....obtloustlý...role... ()

Rssa

Lepší než konkurenční Paul Blart, ale stále hrozná blbost, na komedii málo vtipná, na drama moc povrchní...40 % ()

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)