Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

• USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

Samuel7

Já věděl, že to nebude tak špatné, protože ostatně i skvělý první díl tu také nemá bůhvíjaká hodnocení. Film slušně odsýpal bez výrazných hluchých míst, podkreslen průměrnou hudbou (nádherné motivy z 1. dílu tu zazní asi tak 4x, zbytek zkrátka průměr) a konec byl opět dojemný. Jedině efekty působí místy nepřirozeně, hlavně všelijaké zelené blesky a mlha, ale zase závěrečný souboj nebyl vůbec k zahození... Abych to shrnul, ani druhý, ani tento díl nemají kouzelnou atmosféru toho prvního, ale v mých očích se nejedná o vůbec žádný průšvih. A u nesmyslů typu: ,,nepovedená vykrádačka Tolkiena" mi už nezbývá, než se pousmát, protože to je tak hloupý argument, že by nikoho, kdo obě ságy četl, nemohl ani napadnout. 7/10 ()

Bobik9

Čím to, že jsem jako malej Narnii miloval, jako knížku a teď když koukám na filmy, tak mi to nic neříká. Jednička a dvojka, ano ty se mi zdály povedené, pokud bych odhlédl od knižní předlohy, ale trojka zkrátka už ztrácí šťávu. Nějaké slušné podívané jsem se dočkal asi v posledních 20 minutách a to je na dvě hodiny málo. Relativní doják na konci včetně závěrečného songu mě trošku obměkčil a přidal jednu hvězdu, vzhledem k tomu, že jsem zavzpomínal na časy, když jsem hltal každé slovo z knížky. Nechápu ale, proč jsou v takovémto velkofilmu obsazení tak ošklivý, nesympatičtí a nezajímaví herci? Je jich tam všehovšudy 5-6 a ani jednomu bych nedokázal pořádně fandit. Mrzí mě, že se tento díl už nepovedl a spadá do průměru, až podprůměru. ()

Dado

Pre deti do 12 rokov slušná zábava, pre starších len jednoduchá jednohubka vhodná na nudný večer, ktorá až na skvelé efekty ničím nevyčnieva z priemeru. Slovenský dabing je kvalitný (veď by aj bola hanba, keby ako jeden z mála slovenských kinodabingov nebol). (55%) ()

exhoubus

I když se mi třetí díl Narnie líbil, co se týče příběhu, o něco víc než Princ Kaspian, provedením byl ještě horší. Doufám, že se pro natočení čtvrtého dílu najde nový režisér. ()

terunka003

Dětské, dobrodružné, napínavé, barevné. Poklidně plynoucí příběh v zemi Narnijské, jejichž králové a královny se opět snaží zachránit svojí zem před útlakem zla. Na pomoc si berou uremcaného bratrance, který se v průběhu změní na velmi statečného mladíka. Konec je trošičku moc natažený, hlavně to všechno jejich loučení. Nic nedá, nic nevezme, jenom si příjemně pročistíte hlavu. ..a já myslela, že tohle je poslední díl, kdy... a ono se to ještě nestane.. ()

Tomes83

I přes 50 let starý film Sedmá Sindibádova cesta strčí tuhle frašku o Narnii do kapsy! Tyto počítačově vizuální filmy mohou nadchnout snad už jen mladé teenagery sedící v kině s pytlem popcornu a litrami PEPSI!!! Ale kam se vytratilo všechno to napětí, příběh, strach z neznáma a další prvky, které nás děti 80. let strašily a které jsme obdivovali?! To vše bohužel zůstalo pohřbeno ve 20. století!!! ()

Dawid199

Předchozí Narnie jsem neviděl, takže jsem do filmu nemohl jít s žádným očekáváním, jen jsem doufal, že se alespoň trochu pobavím. A taky se tak stalo. Ve filmu je pár vtipných scének, ale rozhodně by se nedal nazvat komedií, to jsem však ani nečekal. Herci jsou sympatičtí, ale jaksi nevýrazní, o nic moc se nesnaží, stejně jako příběh, film vám ho málo "předbízí". To ale nic nemění na tom, že je tento film podle mne velice povedené fantasy. ()

anli

Treti pribeh z Narnie,tentokrat bez dvou starsich sourozencu-Zuzky a Petra,ale s novym bratrancem Eustacem.Adamsona na reziserske stolicce vystridal Michael Apted a mozna proto to nedopadlo jeste hure,nez to dopadlo.Scenar je opet prepsan sterilne a bez napadu,navic s nesmyslne pridanymi"radoby"napady.Treti film ma mene akce,nez oba predchozi filmy a je prvni ze serie,ktery se netocil v Cesku(asi proto,ze nemame more).Je to opet pohadaka pro deti,kde je par vtipnych scen diky bratranci,ktery je chvilemi opravdu na par facek.Je tu pomerne dost dialogu,z nich je vetsina nudnych,deti hraji velmi slusne a par momentu zachranuji.Vyprava neni tentokrat nic moc a hlavni padouch je velmi ehm...zeleny,ale posledni pulhodina filmu je opravdu slusna a finale napinave.Po srovnani s obema predchozimy dily myslim,ze je tento celkove o malinko slabsi a davam jitrnich 55%.P.S.3D konverze opet uplne zbytecna a bez napadu. ()

ivan bohatyr

Boha to byla blbost. Po stránce zpracování je to OK, mořští hadi, draci, efekty, všecko OK. Ale ta debila těch děcek, to neni možny! Kde je vyhrabali to je záhada, často jsem dostával nutkání některy fest praštit. Ta jednička měla něco do sebe s tou zimní královnou a skřiňou, ale tady je původní kouzlo narnie, co si pamatuju z prvního dílu pryč. Solidní fantasy by to mohlo být, kdyby místo těch děcek hrálo pár charismatických dospělích, ale takle jako pohádka s dětmi pro děti z toho vznikla kravina. ()

RomanOO7

Čistokrvné fantasy. Jednoduchý príbeh, ale za to nenudí a to v všetko v kvalitných a pútavých 3D efektoch. Trojka stoji fakt za pozretie v 3D. ()

BoncheR

Hrozná škoda. Kroniky Narnie patria k mojim najobľúbenejším knihám a mrzí ma, že s filmom nevedia urobiť to isté čo s knihou. Najviac ma bolia asi tie lacné efekty... Hodnotenie: /50%/ ()

tere.z

Narnie potřetí, tentokrát bez dvou starších sourozenců. Malá Lucka a Edmundem uměli vždycky hrát líp než jejich ségra s bráchou, takže za herecké výkony palec nahoru. Palec dolů ale Plavbě Jitřního poutníka náleží za kýčovitou výpravu (jsou i mnohem horší, ale ono existuje vždycky něco horšího), ne moc povedené triky, nepřehledné souboje, ukradený hudební motiv Pirátům z Karibiku, ukradené nápady z řady jiných fantasy a nenápaditý příběh. Jo, Narnii se nedá upřít jisté zlepšení, není to úplná kravina, ale nejzábavnější byl nakonec rozmazlený, otravný bratranec Eustace. Jinak mě to prostě nudilo. U východu ze sálu jsem zaslechla, jak někdo poznamenal: To je jak Pán prsten pro děti. V tom případě říkám: Chudáci děti! ()

fefee

Mohlo to byť aj lepšie, nevyužitý potenciál filmu ma trošku sklamal. Takto je to iba priemerná rozprávka. Možno by to chcelo viac akcie, efektov... ()

Imune

Odsouzený k záhubě díky námětu, podtrženo špatnou režií. Slabej děj ještě víc potopili herci/herečky. Nadruhou stranu, co se dá čekat od takhle mladýho obsazení, který k filmu prostě patří. Lehká záchrana v podání Davida Arnolda a jeho pěkné hudbě, která přinesla pár pěkných okamžiků ve filmu. Jedná se o moje oblíbený fantasy, takže přimhouřím oko. 50% ()

yeniczek

Konečně díl, který můžu označit za poměrně povedený a který mě bavil od začátku do konce. Eustace bezkonkurenční, měnící se prostředí nenudící a někdo pochopil, že to jde udělat i 100-minutové.. 6,5/10 Minule ale zmínka o návštěvě Narnie naposled rozhodně smutnějí působící. Zde příslib dalšího dílu s výborným Eustacem:) ()

zdenny

Čtyři hvězdy dávám této trilogii jako celku. Možná by si tento díl zasloužil hvězdy tři, já k němu přistupuji (k celé trilogii) jako k něčemu dobrému pro děti a mládež. Děti potřebují snít, potřebují mít něco, kam by mohly utéct, kdy by mohly prožívat své sny. A pokud je Narnie tím, co jim v tom může pomoci, já nikdy nebudu proti. ()

hroubek

Po pár recenzí a komentářů jsem se trochu obával kvality, ale obával jsem se zbytečně, protože si Narnie svůj snandart udržela.Četl jsem kdysi všech sedm dílů a co si ještě pamatuji tak byla Plavba ze všech nejvíce dobrodružná.Ze začátku jsem nemohl uvěřit, že právě koukam na Narnii, jelikož to co se dělo vypadalo o dost dospěleji než předchozí díly a k tomu se navíc objeví opravdu dobře zahraná postava a to Eustacen, který je spravně otravný, ale né zas tak tolik, aby si ve finále nezískal vaše sympatie.Po slušném rozjezdu a představeni postav jsem se začal nudit a to hlavně kvůli suchým soubojům a nevýrazným postavám.Vše se ale k dobrému stočilo v poslední půl hodince, které by prospělo být jen trochu dospělejší.Nic proti ničemu, ale o proti druhýmu dílu krok kupředu. ()

Mishqo

z časti na časť horšie a horšie resp. stále o tom istom, ničím originálne, ničím neočarí, aj keď je pekné že hlavní herci sú stále tí istí ale dosť možno pochybovať o ich hereckom talente ()

Sany33

Všetky filmy z prostredia Narnie a všetky moje komenty teda tiež sa budú začínať približne rovnako. Ten, kto nečítal knihu alebo o nej aspoň nevie a myslí si, že filmy z univerza Narnia, vznikli v hlave dákeho scenáristu za 5 korún je úplný idiot, a ako čítam komenty na CSFD idiotov je tu hromada. V prvom rade knihy Narnie boli písané v dobe druhej svetovej vojny, kedy bola každá čo i len malá známka verejnej propagandy uvedenej v knihách trestaná smrťou, autor sa očividne nemohol rozpísať a spraviť z toho srdcervúcu scénu ako je tomu dnes pri každej druhej dobrodružnej knihe. v Ďalšom rade tieto knihy boli napísané pre deti vo vekovom rozmedzí medzi 5-10 rokov tak vy starí somári sa nečudujte že je to lacné, suché atď. Film, je poňatý oveľa akčnejšia ako kniha skoro 80% akčných scén, a bojov, ktoré sa nachádzajú vo filme v knihách absentujú čo je škoda, no režisér ich tam aj tak dal za čo mu vďačím, mne osobne dobrodružstvá lode Ranný Pútnik spríjemnili večer. Nešlo síce o nič svetoborného ale animácia bola celkom slušná príbeh som už poznal tak sa k nemu nemôžem nezaujato vyjadriť ale poviem vám jedno, popri čítaní knihy som si to presne dáko takto predstavoval. 56% ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky