Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Je vidět, že hajzlovský vysocí politici odolávají i Riggsovi a Murtaughovi. Jenomže když se to vezme oklikou přes srandu a fešnou Riku Van Der Haas, jde to...(28.5.2003)

Akčnější, vtipnější, svižnější...Prostě lepší než jednička!(10.8.2002)

Moje nejoblíbenější SMRTONOSTNÁ ZBRAŇ. Ve všech směrech je ještě lepší než parádní jednička. Fóry jsou prvotřídní, scénář propracovanější, temnější, má rychlý spád a k tomu ještě tragická romantická linie. A Mel Gibson a Danny Glover jsou přinejmenším stejně tak dobří jako minule. Druhý díl jak má být.(16.9.2006)

Nejlepší Smrtonosná zbraň. Jedna z mála dvojek lepší než první díl.(22.3.2003)

Oscar 1 nominace: Střih zvukových efektů(22.2.2004)

• - Při destrukci Riggsova karavanu je zničena i lahvička kolínské „Hero.“ Když vidíme Riggse poprvé vcházet do karavanu, běží v televizi reklama právě na tuto značku. (HellFire)

• - Scéna, ve které Mel Gibson připojí kabely k domu na kopci a shodí jej dolů stála půl milionu dolarů. (Kulmon)

• - DVD verze, která vyšla u nás pod hlavičkou Warner Bros, je o dvě minuty kratší (108 minut). Byly vystřiženy některé závěrečné scény vystřiženy - Riggs zabije dva mafiány poté, co jej hodí do vody se svěrací kazajkou; finální souboj mezi Riggsem a Vordstedem byla zkrácena a chybí scéna, kdy Ardjen Rudd postřelí Riggse. (tequilla)