Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Oscar 1 nominace: Střih zvukových efektů(22.2.2004)

„Diplomatic immunity! - It's just been revoked!“ Riggs a Murtaugh tentokrát musí čelit Apartheidu, záludnému toaletnímu teroru i skutečnosti, že se na filmu už tolik nepodílel Shane Black, jenž měl k nelibosti producentů pro Lethal Weapon Gibsona nachystaný poněkud tragičtější osud. Možná proto občas stojí scénář na podobně vratkých pilířích, jako měl ten dům jihoafrických diplomatů, ale co bychom té sehrané dvojici neustále lamentujících detektivů neodpustili..(28.6.2009)

Stejně dobře jako napoprvé. Nadprůměrně zábavné. Úvod zalitý odlesky zlatých krugrrandů, pak skvělá rošáda s automobily zakončená letícím surfovým prknem, pravé vyhazovací rameno, zaminovaná záchodová mísa... K Murtaughovi s Riggsem se přidala vyloženě komická postava Lea Getze, která ačkoliv malá vzrůstem Joea Pesciho, ani náhodou nedřepí někde vzadu, spíš je právě zdrojem všemožných akčních nebo vtipných situací. Chudák Riggs, na ženský zatím kliku neměl, a ti bastardi mu je likvidují skoro před očima. Závěr se plní vystřílenými náboji, hroby zase členy jihoafrického konzulátu. Zrušení diplomatické imunity luxusní! Celkově pestré, zábavné, hláškoidní i pomstychtivé. Když jsem si to nedávno půjčoval na dvd, sakra dobře jsem se ve videopůjčovně rozhlížel, jestli nestojím náhodou na igelitu... 228 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.4.2006)

Vytecne a stejne vtipne pokracovani jako predchudce. Dvojice Gibson-Glover patri k tem nejlepsim vsech dob!(4.9.2003)

Povedlo se neskutečné, a i podruhé je tahle akční pecka minimálně stejně zábavná, než její předchůdce. Vlastně, když se nad tím zamyslím, JE to lepší než jednička. Jeden z nejlepších filmových bodies párů, a to bezkonkurenčně.(9.1.2008)