poster

Smrtonosná zbraň 2

 • USA

  Lethal Weapon 2

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Riggs a Murtnagh si do dvojky odnesli vše podstatné – vulgární a nakažlivě pubertální humor, výtečně odsejpavé gagy, slušný příběh a perfektní akční sekvence. A samozřejmě svoje hlavní představitele, kteří jsou tím hlavním kořením filmu – sebelikvidační magor Gibson tvoří s páprdovským Gloverem opravdu explozivní duo, které neumí nudit. Scénáristé jim navíc přivařili několik opravdu delikatesních soustíček k zahrání (slavná scéna s Murtanghovým hajzlíkem, reklama na kondomy a další "bejkárny"). I druhá Smrtonosná zbraň prostě patří mezi nejlepší "fízlovky" historie a jako akční krimi (komedie) nemůže zklamat.(13.12.2004)

 • Gemini
  *****

  Mému vkusu nejvíce lahodící nejenom Lethal Weapon. Tenhle film sahá svými kvalitami daleko dál než jen na vrchol v rámci série;) Kromě všech deviz jedničky je tu navíc i perfektní Joe Pesci a nádherná (alespoň tentokrát) Patsy Kensit. A scénáristicky jsme opět hodně vysoko, zkrátka jak říkám, skvělá věc.(13.8.2005)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Vtipná parádní jízda dvou odlišných svérázných policajtů (bílý Mel Gibson a černý Danny Glover) v boji proti jihoafrické mafii. Neztratí se ani Joe Pesci coby chráněná osoba. "A můžu si pustit houkačku?" Oblíbená klasika. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2439-smrtonosna-zbran-2/videa/(29.8.2010)

 • Tosim
  *****

  Je vidět, že hajzlovský vysocí politici odolávají i Riggsovi a Murtaughovi. Jenomže když se to vezme oklikou přes srandu a fešnou Riku Van Der Haas, jde to...(28.5.2003)

 • Gilmour93
  ****

  „Diplomatic immunity! - It's just been revoked!“ Riggs a Murtaugh tentokrát musí čelit Apartheidu, záludnému toaletnímu teroru i skutečnosti, že se na filmu už tolik nepodílel Shane Black, jenž měl k nelibosti producentů pro Lethal Weapon Gibsona nachystaný poněkud tragičtější osud. Možná proto občas stojí scénář na podobně vratkých pilířích, jako měl ten dům jihoafrických diplomatů, ale co bychom té sehrané dvojici neustále lamentujících detektivů neodpustili..(28.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace