poster

Smrtonosná zbraň 2

 • USA

  Lethal Weapon 2

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

 • H34D
  ****

  Skvělé pokračování a nezastupitelný článek v nejlepší buddy movie sérii všech dob. Vztah seržantů Riggse a Murtaugha je utužen až na samou hranici nefalšovaného přátelství na život a na smrt. Jsou sehraní, jsou cool a přitom se neberou až tak vážně. Uštěkaný ocásek Joe Pesci jim pak dělá celkem zábavné křoví. Z celé série se mi zdá, že dvojka má asi "nejslabšího" záporáka, ale ani toho bych za negativum neoznačil. Zkrátka akční klasika se skvělou nostalgickou atmosférou přelomu 80. a 90. let. 8/10(14.7.2008)

 • choze
  ****

  Vyhazovací rameno, bomba na záchodě a noční stěhování domu na pilotech. Dvojky to mají vždycky těžké. Už známe postavy a máme za sebou jejich zábavné sbližování, takže přichází jen další z mnoha případů již zajeté dvojice Riggs a Murtaugh, kdy je ve hře spousta drogových peněz, rasismus a diplomatická imunita s legračním přízvukem. Je to ale případ, který si co do kvality a zábavnosti nezadá s tím předchozím, takže si netřeba nijak zoufat a nechybí ani berlička spojující jej se smrtí Riggsovy ženy. U druhé ZBRANĚ se vrátil stejný tvůrčí tým co dělal jedničku (Donner-Silver-Black), má nejvyšší bodycount ze série, poprvé se v ní objevuje Leo Getz a kromě toho, že vydělala dvojnásobek toho co první díl, se stala komerčně třetím nejúspěšnějším filmem roku 1989 hned po BATMANOVI a třetím INDIANA JONESOVI. A mě nenapadá jediná věc, ve které by si zadala s originálem, přesto jen za 4, protože jednička je nostalgická pecka viděná milionkrát a tohle "jen" rutinně velmi kvalitní sequel. Navíc jsem tuhle sérii nikdy tak nežral jako SMRTONOSNÉ PASTI.(25.1.2007)

 • Shit
  *****

  Dvojka je pro mě možná ještě lepší než první díl. Duo Gibson Glover znovu bezchybný a k nim naprosto skvělej Joe Pesci. Spolu vytvářej naprosto nezapomenutelnej film u kterýho se pokaždý skvěle pobavim.(19.9.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V záběru na Riggsovu ledničku je vidět diplom ze speciální armádní školy. (BloodMax)

 • - Spoiler: Riggs měl na lodi původně zemřít, ale producenti ho chtěli uchovat do dalších případných pokračování, přestože byl třikrát střelen. (Kulmon)

 • - Scéna, ve které Mel Gibson připojí kabely k domu na kopci a shodí jej dolů stála půl milionu dolarů. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace