poster

Smrtonosná zbraň 2

 • USA

  Lethal Weapon 2

 • SK název

  Smrtonosná zbraň 2

Komedie / Krimi / Akční / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

 • ClintEastwood
  *****

  Jen o chloupek slabší, než první díl. Přesto skvělé. Málokterá dvojka může nabídnout tolik výborné zábavy o kterou se zde opět starají naši staří známí Riggs a Murtaugh. Záporáci jsou opět správně slizcí, hudba výborná a pohled na hajlujícího Gibsona stojí určitě za to.(18.11.2009)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Pohodová akčná zábava, pri ktorej mozog vôbec neprekáža a ktorá vás určite pobaví - a nemusíte sa za to hanbiť! Gibson a Glover sú jednoducho super dvojka, určite jedna z najlepších, aká sa kedy objavila na striebornom plátne - o to viac poteší, že ani scenárista, ani režisér ich v tom nenechali samotných a taktiež odviedli poriadny kusisko dobrej práce. Kiež by sa každému pokračovaniu venovalo toľko pozornosti, ako tejto filmovej lahôdke.(28.12.2005)

 • Marigold
  ****

  Riggs a Murtnagh si do dvojky odnesli vše podstatné – vulgární a nakažlivě pubertální humor, výtečně odsejpavé gagy, slušný příběh a perfektní akční sekvence. A samozřejmě svoje hlavní představitele, kteří jsou tím hlavním kořením filmu – sebelikvidační magor Gibson tvoří s páprdovským Gloverem opravdu explozivní duo, které neumí nudit. Scénáristé jim navíc přivařili několik opravdu delikatesních soustíček k zahrání (slavná scéna s Murtanghovým hajzlíkem, reklama na kondomy a další "bejkárny"). I druhá Smrtonosná zbraň prostě patří mezi nejlepší "fízlovky" historie a jako akční krimi (komedie) nemůže zklamat.(13.12.2004)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Zatímco rodina čeká na reklamu, ve které hraje dcera Rogera Murtaugha (Danny Glover), běží v televizi seriál Příběhy ze záhrobí, který produkoval režisér Richard Donner. (HellFire)

 • - Arjen Rudd (Joss Ackland) má ve filmu zbraň Mauser C96 ráže 7.63x25mm Mauser. (dc125)

 • - V záběru na Riggsovu ledničku je vidět diplom ze speciální armádní školy. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace