Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $227,853,986(6.12.2006)

Druhej dil si udrzel vysokou latku nasazenou prvnim dilem, tentokrat tu ale navic mame i zajimavyho zaporaka a celej film je ladenej vic do komedie. Cemuz taky napomaha postava vrchniho svedka v podani neskutecne ukecanyho Pesciho. Ale jinak vse jede ve stejnech kolejich jako prvni dil, takze zadnej extra komplikovanej pribeh, spousta strileni a hlasek a opet dokonala dvojka Glover - Gibson.(17.12.2009)

Stejně dobře jako napoprvé. Nadprůměrně zábavné. Úvod zalitý odlesky zlatých krugrrandů, pak skvělá rošáda s automobily zakončená letícím surfovým prknem, pravé vyhazovací rameno, zaminovaná záchodová mísa... K Murtaughovi s Riggsem se přidala vyloženě komická postava Lea Getze, která ačkoliv malá vzrůstem Joea Pesciho, ani náhodou nedřepí někde vzadu, spíš je právě zdrojem všemožných akčních nebo vtipných situací. Chudák Riggs, na ženský zatím kliku neměl, a ti bastardi mu je likvidují skoro před očima. Závěr se plní vystřílenými náboji, hroby zase členy jihoafrického konzulátu. Zrušení diplomatické imunity luxusní! Celkově pestré, zábavné, hláškoidní i pomstychtivé. Když jsem si to nedávno půjčoval na dvd, sakra dobře jsem se ve videopůjčovně rozhlížel, jestli nestojím náhodou na igelitu... 228 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.4.2006)

Richard Donner nezklamal ani podruhé a natočil snímek srovnatelný s prvním dílem. Akce je ještě více než v jedničce a nuda rozhodně také nehrozí (viz. nezapomenutelná scéna na záchodě :-)))))) Mel Gibson a Danny Glover opět předvádějí co se čeká, ale obsazení Joea Pesciho alias potrhlého účetníha Lea, byl geniální tah.......(27.11.2007)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Vtipná parádní jízda dvou odlišných svérázných policajtů (bílý Mel Gibson a černý Danny Glover) v boji proti jihoafrické mafii. Neztratí se ani Joe Pesci coby chráněná osoba. "A můžu si pustit houkačku?" Oblíbená klasika. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2439-smrtonosna-zbran-2/videa/(29.8.2010)