Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

"Stay in the car Leo!" Vyjasnenie smrti Riggsovej ženy dodal dvojke príbeh, drogový pašeráci z Južnej Afriky dokázali vytvoriť lepšie napätie, pri ktorom sa človek nenudil a nakoniec Pesci dodal humor s viac fackovaním. KeĎ si to zoberiem celé, hviezda navrch mi najprv chýbala, ale keĎ som to porovnal s jednotkou, dávam plný počet. Scény ako je bomba na záchode, rozstrelené akvárium, ale i vtipné reakcie na reklamu s kondómami dávajú príbehu oveľa lepšiu príchuť takže u mňa full.(3.5.2008)

Aj pri tejto casti opät neplati to, ze dvojky su horsie ako jednotky. Donner to rozbehol hned na zaciatku filmu pri nahanacke zlocincov, pricom kolegovia v kancelarii stavkovali, ci Riggs a Murtaugh dobehnu zlocincov alebo nie, co posobilo celkom humorne. V kazdej casti nam pribudne nejaka hollywoodska hviezda, tentokrat to bol svedok Joe Pesci, ktoremu aj ked slo o zivot, vzdy ma dokazal pobavit. Paseraci drog su tu aj so svojou diplomatickou imunitou este drzejsi a odpornejsi, ako v jednotke. Nezabudnutelna scena: bomba pod toaletou... 16.11.2008 _______ Mel Gibson - (Martin Riggs) +++ Danny Glover - (Roger Murtaugh) +++ Joe Pesci - (Leo Getz) +++ Patsy Kensit - (Rika van den Haas) +++ Steve Kahan - (kapitan Ed Murphy) +++ Darlene Love - (Trish Murtaugh) +++ Joss Ackland - (Arjen ´Aryan´ Rudd) +++ Derrick O´Connor - (Pieter ´Adolph´ Vorstedt) +++ Hudba: Michael Kamen, Eric Clapton, David Sanborn +++ Produkcia: Joel Silver, Richard Donner +++(24.9.2006)

Ve druhém díle si tvůrci pomohli, dost významně, postavou Lea Getze. Druhému dílu samozřejmě nechybí ještě více akce a humoru. Původní plán Shane Blacka byl nechat Martina Riggse zemřít, to ale studio zamítlo. A tak se můžeme těšit z dalších dvou dílů, kterým už ale něco chybělo k dokonalosti.(7.9.2006)

Z tohto filmu som si zobral rovnaké ponaučenie ako Homer Simpson. Vždy keď idem doma na záchod, tak sa pre istotu kuknem pod misu, či mi tam niekto nenastražil výbušné zariadenie. No ale nie len preto mám rád tento americký akčný krimi thriller. Je to výborné pokračovanie, ktoré ďalej rozvíja osudy dvoch skúsených detektívov z Los Angeles, starého ostrieľaného Rogera Murtaugha (Danny Glover) a jeho divokého kolegu Martina Riggsa (Mel Gibson). V tejto časti sa ku nim pripojil aj potrhnutý mafiánsky účtovník Leo Getz (Joe Pesci). "Smrtonostná zbraň 2" - Zábavná akčná klasika. ****(13.12.2015)

Vynikající pokračování, kterému není až na pár menších chybiček co vytýkat. Richard Donner opravdu umí.(25.8.2007)