poster

Smrtonosná zbraň 2

 • USA

  Lethal Weapon 2

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

 • BadoXXII
  *****

  Najlepší diel série a jeden z najlepších akčných filmov vôbec.(20.1.2012)

 • golfista
  *****

  Jednička byla dokonalá a dvojka je jedním z mála pokračování, které dosáhly minimálně stejné úrovně. Nezapomenutelná scéna s bombou na záchodě a opravdu velmi hnusný diplomatický padouch :-)(8.3.2003)

 • Tyler
  ****

  Nebudu některým z vás brát názor, že „Smrtonosná zbraň 2“ dokázala překonat jedničku. V mých očích to tak není a nikdy nebude. Ale podepíšu se pod tvrzení, že „Lethal Weapon 2“ je ukázkovým příkladem výtečného pokračování...Martin Riggs se od dob prvního setkání s Rogerem Murtaughem zklidnil a srovnal, smrtící zbraní s neomylnými instinkty naštěstí zůstal dál. Roger sice žádným výrazným vývojem neprošel, ale v žádném případě nezdědkovatěl a co platilo v jedničce, je ve dvojce ještě výraznější - jejich vztah – to už není jen spolupráce, není to přátelství, to je prostě symbióza a největší klad celé série! Ale dvojka funguje i ve všem ostatním, skvělým scénářem a režií počínaje a drobnokresbou charakterů hlavních hrdinů konče...Hodně se mi líbí, že „Smrtonosná zbraň 2“ začíná poměrně nevinně, ale její druhá polovina se rázně vrací k drsným základům prvního dílu a nasazuje strhující tempo, které vydrží až do docela trpkého konce.(26.10.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V záběru na Riggsovu ledničku je vidět diplom ze speciální armádní školy. (BloodMax)

 • - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 33 lidí, nejvíce v sérii Smrtonosné zbraně. (Kulmon)

 • - DVD verze, která vyšla u nás pod hlavičkou Warner Bros, je o dvě minuty kratší (108 minut). Byly vystřiženy některé závěrečné scény vystřiženy - Riggs zabije dva mafiány poté, co jej hodí do vody se svěrací kazajkou; finální souboj mezi Riggsem a Vordstedem byla zkrácena a chybí scéna, kdy Ardjen Rudd postřelí Riggse. (tequilla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace