Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

"Dostals je všechny?" "Jo, všechny jsem je vodnegroval." Btw nedávno jsem měl možnost shlídnout to v originále s titulkama a pan Rudd, Adolf a celá tahle fašistická sebranka mluvěj strašně hustym přízvukem a hodně jim to přidává na slizkosti.(18.10.2005)

Akčnější, vtipnější, svižnější...Prostě lepší než jednička!(10.8.2002)

Oscar 1 nominace: Střih zvukových efektů(22.2.2004)

Kdo umí ten umí, už to není tak vážný jako 1*,ale o to lépe , nástup Joa Pesciho na plac byl dost dobrej nápad . I druhej případ panů Riggse a Murtangha je vynikající způsobem pořešen.(6.6.2006)

Vzhladom na to, ako vacsinou koncia pokracovania, Lethal Weapon 2 uz lepsie hadam dopadnut nemohol. Pravda je, ze uz nic nebude take zabavne ako prve stretnutie Murtaugha a Rigsa, ale s tym sa treba proste zmierit. Pribeh sice mierne povadane zacina z banality, avsak potom sa znova rozbehne ten zabavny kolotoc drsnych hlasok, akcie a humoru. Oproti jednotke je vsak pokracovanie atmosfericky dosti odlisne a odlahcenost nahradila vaznejsia a temnejsia atmosera. Nieje to ale zapor a treba ocenit, ze Donnerovi sa podarilo priniest do filmu trochu zmeny. Obrovskym plusom je potom aj soundtrack, ktory akcnym scenam dava skutocne gule a spad. Jednotka bola dokonala, dvojka udrzala vysoko nastavenu latku. Nic vsak nieje ako poprve...(8.8/10)(25.10.2007)

• - Tesař ve filmu se jmenuje McGee a hraje ho Jack McGee. (Kulmon)

• - Scéna, ve které Mel Gibson připojí kabely k domu na kopci a shodí jej dolů stála půl milionu dolarů. (Kulmon)

• - V záběru na Riggsovu ledničku je vidět diplom ze speciální armádní školy. (BloodMax)