poster

Smrtonosná zbraň 2

 • USA

  Lethal Weapon 2

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipper
  *****

  "Stay in the car Leo!" Vyjasnenie smrti Riggsovej ženy dodal dvojke príbeh, drogový pašeráci z Južnej Afriky dokázali vytvoriť lepšie napätie, pri ktorom sa človek nenudil a nakoniec Pesci dodal humor s viac fackovaním. KeĎ si to zoberiem celé, hviezda navrch mi najprv chýbala, ale keĎ som to porovnal s jednotkou, dávam plný počet. Scény ako je bomba na záchode, rozstrelené akvárium, ale i vtipné reakcie na reklamu s kondómami dávajú príbehu oveľa lepšiu príchuť takže u mňa full.(3.5.2008)

 • kitano
  ****

  Vzhladom na to, ako vacsinou koncia pokracovania, Lethal Weapon 2 uz lepsie hadam dopadnut nemohol. Pravda je, ze uz nic nebude take zabavne ako prve stretnutie Murtaugha a Rigsa, ale s tym sa treba proste zmierit. Pribeh sice mierne povadane zacina z banality, avsak potom sa znova rozbehne ten zabavny kolotoc drsnych hlasok, akcie a humoru. Oproti jednotke je vsak pokracovanie atmosfericky dosti odlisne a odlahcenost nahradila vaznejsia a temnejsia atmosera. Nieje to ale zapor a treba ocenit, ze Donnerovi sa podarilo priniest do filmu trochu zmeny. Obrovskym plusom je potom aj soundtrack, ktory akcnym scenam dava skutocne gule a spad. Jednotka bola dokonala, dvojka udrzala vysoko nastavenu latku. Nic vsak nieje ako poprve...(8.8/10)(25.10.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Kdo umí ten umí, už to není tak vážný jako 1*,ale o to lépe , nástup Joa Pesciho na plac byl dost dobrej nápad . I druhej případ panů Riggse a Murtangha je vynikající způsobem pořešen.(6.6.2006)

 • Djkoma
  *****

  Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou dvojce, která definovala policejní akci konce 80tých let a jsou dokonalým spojením dvou odlišných policistů v silné a dynamické duo. Mel Gibson se svou postavou ušel do druhého dílu poměrné velký kus cesty. Riggs nechal svoje bezmyšlenkovité vraždění na poličce nad postelí a začal trochu myslet. Ještě přidal špetku úcty ke svému partnerovi a dotvořil se v dokonalého hrdinu, který se nebojí zlomit vaz každému, kdo po něm vystřelí. Na druhou stranou je Danny Glover přesným protějškem k tomuhle šílenci, ale i on v těch nejnutnějších okamžicích silně přitlačuje na pilu. Richard Donner dotvořil skvělé pokračování, které v pár okamžicích dokáže předběhnout i minulý díl. Spojení akce a komediálních prvků vychází i na druhý pokus skvěle. Nelze než shlédnout další díl.(1.7.2004)

 • Davies182
  *****

  Povedlo se neskutečné, a i podruhé je tahle akční pecka minimálně stejně zábavná, než její předchůdce. Vlastně, když se nad tím zamyslím, JE to lepší než jednička. Jeden z nejlepších filmových bodies párů, a to bezkonkurenčně.(9.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace