Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Klasická dvojka. Viac akcie, napätia, hustej kriminality, ale aj humoru, z ktorého budú mať fanúšikovia Donnerovho režijného vedenia bezprostrednú radosť. Mel je magor s veľkým M a diplomatický starúšik lepkavý ,,slizouň". Úvodná scéna je predobrazom vynikajúcej akčnej jazdy, ktorá má v znamenitých sekvenciách tendenciu predbehnúť samotnú 1. Zbraň 2 je zo všetkých častí mojou najobľúbenejšou - zo subjektívnych dôvodov, ktoré vôbec nemusíte brať vážne :-).(14.11.2008)

"Před Smrtonosnou zbraní 2 by mě nikdy ani nenapadlo, že můžu mít na záchodě bombu. Ale teď už se vždycky radši kouknu."(16.9.2006)

9 / 10 Pohodová akčná zábava, pri ktorej mozog vôbec neprekáža a ktorá vás určite pobaví - a nemusíte sa za to hanbiť! Gibson a Glover sú jednoducho super dvojka, určite jedna z najlepších, aká sa kedy objavila na striebornom plátne - o to viac poteší, že ani scenárista, ani režisér ich v tom nenechali samotných a taktiež odviedli poriadny kusisko dobrej práce. Kiež by sa každému pokračovaniu venovalo toľko pozornosti, ako tejto filmovej lahôdke.(28.12.2005)

Jednička byla dokonalá a dvojka je jedním z mála pokračování, které dosáhly minimálně stejné úrovně. Nezapomenutelná scéna s bombou na záchodě a opravdu velmi hnusný diplomatický padouch :-)(8.3.2003)

Výborné pokračování a možná nejlepší ze všech. Danny Glover je výborný a "blázen" Mel Gibson taky. Nezapomenutelná scéna na záchodě s bombou (nechtěl bych :)) Jeffrey Boam velmi dobrý scénář! Nechybí dobré hlášky, akce, zvuk ani výborná režie. Donnere jen tak dál - baví mě to!(3.11.2011)

• - Spoiler: Riggs měl na lodi původně zemřít, ale producenti ho chtěli uchovat do dalších případných pokračování, přestože byl třikrát střelen. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy Leo uklízí Riggsův dům, můžete slyšet píseň „I'm Not Scared“ britské skupiny Eighth Wonder, jejíž hlavní zpěvačkou byla Patsy Kensit. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Pieter Vorstedt (Derrick O'Connor) bojuje s Martinem Riggsem (Mel Gibson), používá korejské bojové umění Taekwondo. (Yoshitsune)