Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

oceanic6

Zatiaľ najvydarenejší zo všetkých slovenských seriálov posledných rokov je úspešný a obľúbený hlavne vďaka skvele napísaným a jedným slovom ÚŽASNE zahraným postavičkám. Lukáš Latinák, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai na plnej čiare excelujú, zvyšok osadenstva podáva výborné výkony. Od tvorcov Mafstory tak prišiel ďalší vydarený komediálny seriál, ktorý môže na obrazovkách vydržať naozaj dlho... ()

Kuker_Benny

Ach jo... Pozvedněte se nad sebe! Je to náhodou úžasný seriál, který s obrovským nadhledem bodá do našich vlastních řad. Vychcaný Miňo, totál dementní poliši, jak to může dopadnout? Tak jak to v normálním životě často dopadá... A tady se nad tím můžu zasmát, v normálním životě je to k breku... A ty nádherné slovenské "špeky" - v češtině by to nikdy tak bohovsky nevyznělo. ()

Scraffy

Nie! Som zástanca toho, že Profesionáli nie sú zlý. Áno, posledné časti boli otras, ale prvšie boli celkom slušné a na slovenskú televízno-seriálovú produkciu dosť dobré. Keď prišiel Miki, tak to dosť spestril a páčilo sa mi to, ale ešte neskôr keď poprichádzali ďalší a ďalší a nakoniec ešte aj Miňo odišiel, tak to išlo dole vodou. Takže hodnotím celkom dobrým priemerom, lebo mám k seriálu vybudovaný vzťah a darilo sa mu dlhú dobu ma baviť. Teraz si to nemám takmer ako pozrieť, kedže už telku nesledujem, ale keď vidím na nete nejakú časť, tak si ju s radosťou pozriem. ()

kazatelSVK

Výborne zvládnuté dielko z dielne TV Joj..Nechápem negatívne ohlasy tipu trápne a nudné. Ja som sa nenudil ani pri jednej!Je to to najlepšie čo mohla slovenská seriálová tvorba ponúknuť.Bohužiaľ,s postupom času začal seriál mleť z posledného a bol skôr trápny ako prirodzene vtipný.Najlepšie tak zostali prvé tri série,to najhoršie prišlo s odchodom Janka Kronera ako Miňa Demoviča a príchodom nudných postáv v podobe Luknára,Šiškovej alebo Jozefa Vajdu ()

Martyr

Postupne formovanie charakterov ci necharakterov profesionalov zdviha uroven celeho serialu o triedu vyssie ako na zaciatku. Bobor je fakt dobry..fakt dobry...či? Dodatocne : Ako vsetky slovenske serialy sa ani tento po dlhsom case nevyhol trapnosti a absencii napadov. Clovek to sleduje iba aby sledoval. ()

• V piatej a neskôr aj v ôsmej sérii sa zmenila úvodná znelka a v siedmej interiér vyšetrovne i pracovne. Siedma sezóna taktiež priniesla dve nové postavy. Major Demovič v podaní Anny Šiškovej a Kajlu v podaní Slávky Halčákovej. Na druhej strane, seriál opustila Helena Krajčiová (Balážiková) kvôli natáčaniu seriálu Zita na krku (od r. 2011). (Johnny.ARN)
  • V epizóde Brat (3. séria 7. epizóda) zisťujeme, že Karol Húrka má svoje dvojča - Jána "Johna" Húrku, ktorý sa narodil o 5 minút skôr než Karol. V seriáli sa objavuje ešte raz, a to v epizóde Dedičstvo (4. séria 14. epizóda). Obe postavy stvárňuje Lukáš Latinák. (Jard)

Časové pásmo bylo změněno