Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Jello Biafra odpad!

Prvé diely boli celkom zábavné. S postupom času ako to tak chodí sa z toho stala sračka prvej kategórie. Tie postavy sú ako otravný hmyz a hromada retardovaných fízlov sa pitvorí na jednej stanici. Ich zabrzdené charaktery sú ako z klasickej učebnice lacných seriálov: je tu veliteľ podpantoflák, ustrašnený žid Vyšný, umastenec Hurka, hyperaktívny magor Boborovský a ako bonus je tu retardovaný východinar Hudák. Nehovoriac o podvodníkovi menom Miňko Demovič ktorému naši vymletí hrdinovia zožerú akúkoľvek hovadinu. Mne tento "skvost" trochu pripomína novácky seriál "Policajti z předměstí" kde sa podobne ztrapňovali známí herci. ()

Scraffy

Nie! Som zástanca toho, že Profesionáli nie sú zlý. Áno, posledné časti boli otras, ale prvšie boli celkom slušné a na slovenskú televízno-seriálovú produkciu dosť dobré. Keď prišiel Miki, tak to dosť spestril a páčilo sa mi to, ale ešte neskôr keď poprichádzali ďalší a ďalší a nakoniec ešte aj Miňo odišiel, tak to išlo dole vodou. Takže hodnotím celkom dobrým priemerom, lebo mám k seriálu vybudovaný vzťah a darilo sa mu dlhú dobu ma baviť. Teraz si to nemám takmer ako pozrieť, kedže už telku nesledujem, ale keď vidím na nete nejakú časť, tak si ju s radosťou pozriem. ()

Nemesis

Myslím, že dať tomuto televíznemu počinu hodnotenie "odpad", je pomerne neobjektívne, najmä vzhľadom na ostatné "perly" slovenskej seriálovej produkcie. Samotný Profesionáli si tie malé dve hviezdičky zaslúžia aspoň za to, že spracúvajú pomerne obľúbenú tému a dokonca dokážu byť občas aj zábavní. K dobru im slúžia aj to, že narozdiel od komerčných TV nerobia z polície totálnych idiotov (aj keď to asi tak nevyzerá) - ich typ humor je skôr recesný a neuráža. Je to jediný slovenský seriál ktorý som ochotný sledovať , výlučne na pozadí (napr pri práci s PC). ()

HOCKEYKA

Moje hodnotenie platí len do konca štvrtej série.Príchodom Michala Hudáka moje sympatie k seriálu značne poklesli,o novom zložení ani nehovoriac.Série 1 až 4 však považujem za fantastické a dosť často si ich púšťam na zlepšenie nálady.Nerozumiem dosť dobre ostrej slovnej kritike a hodnoteniu niektorých tunajších členov,podľa mňa prirovnávať fantastických komikov Ľuba Kostelného a Lukáša Latináka k ochotníkom je prehnané.Nie každému sa musí páčiť jednoduchý prvoplánový humor,ale znosiť ho za každú cenu pod čiernu zem len preto,že je rýdzo slovenský mi pripadá ako obyčajné ,,rýdzo slovenské"chrapúňstvo. ()

Jard

Naozaj výborný seriál, v ktorom je veľa dobrých hlášok a smejem sa na nich už niekoľko rokov. S Profesionálmi som doslova vyrastal a dosť mi padli k srdcu. Bohužiaľ, jediné čo musím na tomto celé vytknúť sú Profesionáli 2012 (t.j. VII. séria), kde bolo len minimum vtipných scéniek. Ale VIII. séria to slušne napravila, aj keď už bez Miňa Demoviča ako barmana v Café Bar Riviera. Našťastie José nebol až takým sklamaním a dosť rýchlo som si na neho zvykol, dokonca aj na jeho staré belizejské príslovia. 85% ()

• Psy Mikiho Hrica (Michal Hudák) sú pomenované známymi nemeckými menami Adolf a Helmut. (RomanBond007)