Ghost in the Shell 2.0 (festivalový název)

• Japonsko

Kōkaku kidōtai 2.0

Ghost in the Shell 2.0

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2008, 85 min

Mamoru Ošii

Kendži Kawai

Točeno jen(!) jako CGI remake? Opravdu tam nemohlo být něco navíc, co by z 2.0 udělalo smysluplný projekt a ne jen vyleštění starého filmu do atraktivního vzhledu pro moderního diváka? Za těch pár hezčích vizualizací virtuálního světa díky, jinak mírné zklamání z opáčka, které pro mě má několik much na svém vyleštěném pozlátku.(15.1.2011)

Zmien je tu údajne viac, ale bez porovnania s pôvodným filmom je viditeľná len úvodná scéna v tridéčku a asi ešte vizuál virtuálnej reality. Stále však funguje atmosféra, filozofia a samozrejme akcia...(9.4.2016)

Příběh vypadá promakaně, ale pro pochopení ho musím vidět znova. Občas jsem nestíhal a unikalo mi pár souvislostí.(9.4.2012)

Vizuálne nádherné, atmosferické orgie tak ako to len v japonských anime môže byť. V príbehu som sa postupne strácal a nakoniec mi asi ušla aj oná príbehová pointa :((2.4.2015)

Doufal jsem, že příběh bude pokračovat... a ono to bylo úplně to samé :((1.4.2010)