Ghost in the Shell 2.0 (festivalový název)

• Japonsko

Kōkaku kidōtai 2.0

Ghost in the Shell 2.0

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2008, 85 min

Mamoru Ošii

Kazunori Itó

Kendži Kawai

Tak jo no, je to hezčí, ale jinak stejný zamotaný kolaps. Naprostá zbytečnost!(20.4.2010)

Doufal jsem, že příběh bude pokračovat... a ono to bylo úplně to samé :((1.4.2010)

• Niktorius

Remasterované Kôkaku kidôtai s vyleštěným vizuálem (a la Inosensu) a nabouchaným zvukem. Tak co víc byste, sakra, ještě chtěli vědět? ___ Nehodnotitelné.(10.1.2009)

Tak z tohohle filmu mi v hlavě utkvěla velice zvláštní hudba a proto mám na něj vesměs příjemné vzpomínky, do pozadí to potlačilo i to, že mi během filmu bylo celkem divně z toho, co se dělo na plátně, nevím ani jak to popsat, ale myslím si, že to znova už vidět nechci. Je to skvělý film, mám ráda anime a tohle je kultovní snímek, ale opravdu se dostane člověku pod kůži a tam vibruje a to není zrovna dvakrát příjemný. Jinak opět viděno na velice příjemném festivalu Future Gate v Bio Oko, který doufám navštívím i následující rok.(2.4.2014)

Tak na tretí krát vyzbrojený anglickou verziou a rokmi praxe vylepšenou angličtinou som konečne pochopil čo sa tam do boha vlastne stalo. Pritom to má bez titulkov asi 77 minút. Pritom počin ako sviňa. Kontrast smutné statické zábery a dynamické akčné scény je priam legendárny. Myšlienka filmu inšpirovala množstvo lepšej aj horšej kyberpunkovej tvorby v budúcnosti. Jeden z top animovaných filmov pre dospelých. Škoda, že to nekonečno pokračovaní a seriálov trochu degradovalo. Stále to u mňa nie je na 5*. Ale veľa tomu nechýbalo. Dávam 88% za mňa.(1.11.2009)