poster

Ghost in the Shell 2.0 (festivalový název)

 • Japonsko

  Kōkaku kidōtai 2.0

 • anglický

  Ghost in the Shell 2.0

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2008, 85 min

Režie:

Mamoru Ošii

Hudba:

Kendži Kawai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Idaho
  *****

  Dlouho jsem ten film nechtěl vidět, ale když jsem se k němu dostal v rámci korektur na Animefest 2009, nemohl jsem jinak. Jasně, jde o tentýž film, a proto jeho rozdělení na dvě samostatné položky naprosto nechápu – stejně jako v případě Ashes of Time. To by už tu mohlo být rovnou několik „Blade Runnerů“. Ale co, když jsem ohodnotil Ashes of Time: Redux, tak proč ne tohle? 100 %(30.4.2009)

 • st.ranger
  *****

  Může mít kyborg duši? Zpočátku zamotaný film, který se zaobýrá existencionalismem umělé existece. Oproti původnímu hodnocení jsem navýšil za vylepšený design.(21.3.2010)

 • TheDarKnig
  *****

  existencionální bladerunnerovská temná scifi, plná promyšlených sekvencí a dialogů o tom, co je opravdový život. Jedno z vrcholů scifi, i přes pár slabších pasáží. Celý příběh ale je zvlášť konzistentní, a v některých momentech ta hloubka a propracovanost vylezá na povrch v nádherném vítězství nad rádoby chytrostí mnoha dalších děl a taky diváka, který pak musí zapojit všechny mozkové bunky, aby se udržel v ději. Nakonec dochází k otázce, kdo je vlastně zlo? A závěrečná slova jsou opravdu promyšlené do posledního detailu. Inteligentní jako hrom. The Net is vast and infinite. PS: co se týče vizuálu, po většinu času udržuje tu až snovou a přetechnizovanou atmosféru, Cgi scény ale zbytečné. Vylepšení dalších scén ale zcela funkční a přitažlivé. A ústřední hudba je dokonalá(18.4.2012)

 • IQ Tiqe
  ***

  Příběh vypadá promakaně, ale pro pochopení ho musím vidět znova. Občas jsem nestíhal a unikalo mi pár souvislostí.(9.4.2012)

 • klerik
  *****

  Zmien je tu údajne viac, ale bez porovnania s pôvodným filmom je viditeľná len úvodná scéna v tridéčku a asi ešte vizuál virtuálnej reality. Stále však funguje atmosféra, filozofia a samozrejme akcia...(9.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace