Ghost in the Shell 2.0 (festivalový název)

• Japonsko

Kōkaku kidōtai 2.0

Ghost in the Shell 2.0

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2008, 85 min

Mamoru Ošii

Kendži Kawai

Doufal jsem, že příběh bude pokračovat... a ono to bylo úplně to samé :((1.4.2010)

Filozofické akčné sci-fi,trochu podobné Blade Runnerovi,navyše s rovnako pekným koncom(myslím teraz Hauerov koniec,nie úplný záver).Niekedy nabité akciou,niekedy až meditatívne kľudné,s vynikajúcimi dialógmi.Radosť pozerať(22.6.2012)

Zmien je tu údajne viac, ale bez porovnania s pôvodným filmom je viditeľná len úvodná scéna v tridéčku a asi ešte vizuál virtuálnej reality. Stále však funguje atmosféra, filozofia a samozrejme akcia...(9.4.2016)

Oproti originálu jsou některé scény předělané do CGI a kazí to celkový dojem. Celá barevná paleta je změna ze zelené na oranžovou. Jinak je to totožné s originálem. Raději doporučuji originál.(28.2.2016)

Vizuálně skvělé, ale úplně stejné jako kultovní původní verze. Škoda, bohužel ničím nepřekvapí. Jsou to sice obrazové orgie a filozofovat jsem mohl i u verze 1.0.(4.2.2010)