Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

Billie777

Nepříjemný film, za co může jeho téma, které rozhodně stojí za zfilmování ale celé to na mě působilo příliš amatérsky a herecké výkony dost otřesné. ()

Sygi

Extrémně hořké podání průběhu 90. let, z hlediska českého podsvětí. Film ve mě zanechal spoustu intenzivních dojmů, hlavně díky tak syrovému ztvárnění onoho prostředí, ve kterém vládne krutá beznaděj. ()

wosho

Grodecki natočil silný sugestivní pohled na chlapeckou prostituci velmi reálně. Film je to sice *** (toporné herecké výkony, schematické postavy), ale pro odvahu producentů a tvůrců přidám o hvězdičku víc. Kdykoliv slyším od Helenky Přejdi Jordán-vzpomenu si na tento film, který udělal fizycké nevolno pár mým známým. ()

Roman Albach

Velmi drsný příběh. Když jsem ho viděl poprvé, nemohl jsem ho rozdýchat. To mi bylo asi tolik, kolik hlavnímu hrdinovi. Po letech mě ale začínají velmi rušit amatérský herecký výkony. To je vážně katastrofa. ()

Mičl

O tomto sociálním problému respektive o společensky nežádoucí trestné činnosti jakou jistě prostituce je existuje určitě mnoho příběhů. Znám lepší dramata v tomto žánru. Škoda, že tvůrci v čele se scénáristou a režisérem Grodeckim nedokázali z námětu vymačkat víc. Možná by si film zasloužil českého režiséra. ()

Corpsegrinder

Kromě posledních několika minut jde u mě o jednu z nejlepších českejch komedií. Prakticky co minuta to hláška. Tolik zvláštních postaviček snad nemá ani ten Pulp Fiction. ()

HonzysKISS

Tak tohle je pražskej depresivní film jak dělanej. Fakt masakr. Musím pochválit nejen příběh, ale i kameru, hudbu a nejvíc doslova nezapomenutelné hlášky. Uvítal bych naprosto stejný snímek akorát ze strany cudných dívek. Musím uznat, že to má nějaké větší díry ve scénáři, ale to je toho. Hlavně, že se natočila kovbojka. 80/100 ()

pjotr76

Na můj styl trošku moc drastické,špatně natočené ale hlavně nerealistické - ;))))) tak to mě dostalo. Komentátor Smileface jistě ví něco o tom jak funguje obchod s bílým masem v tomto státě a jak se dětem šlape na hlavním nádraží. Obvykle se v komentářích moc do nikoho nenavážím, ale to co za perly vzniklo v reakci na tento snímek je skutečně jen potvrzením toho, že krutá pravda a realita, samozřejmě filmově nakoncentrovaná, je někdy špatně koukatelná. ()

PußyMagnet

Velmi poutavý, realistický a poučný snímek porevolučního pražského pormografického a prostitučního podsvětí. Některé scény a hlášky jsou nezapomenutelné. ()

Radim

I závažné a atraktivní téma v rukou filmařského diletanta zajde na úbytě. Tvůrci zcela rezignovali na základní filmařinu, a to ve všech složkách. ()

Schuldiner

Kdyby tam hráli herci a ne neherci, tak to mohl být velice drsný a autentický film. Ale bohužel, právě herecké výkony a dialogy jsou největší slabinou. Slabinou tak velkou, že film pak vyzní prostě....slabě, chabě, někdy až směšně! Škoda! ()

Ixbalanke

Je to velmi drsná problematika a film je založen na pravdě. Viděla jsem i původní nesestříhaný materiál, dokument, ze kterého tento film byl tvořen s komentářem autora dokumentu a sociálního pracovníka z Prahy, a opravdu něco tak strašlivého jsem neviděla. Takže body jsou hlavně za kontext a pozadí filmu ()

Gore

Budu jedním z mála, který bude toto tvrdé naturalistické české drama vyzdvihávat. Pro mě je to už svým způsobem kult. Když jsem na ten film koukal před zhruba 10 lety s kamarády v teen věku žijící na vesnici a neznalý Prahy, všichni byli v šoku a ještě pár týdnů jsme o tom filmu zaníceně diskutovali a dotyční se báli do Prahy jet jen podívat. Mě naopak to téma oslovila natolik, že jsem v Praze objevil jednoho bisexuálního prostituta a překecal jsem ho, aby mi ukázal zákoutí a odvrácenej svět Prahy a realita byla ještě drsnější než ten film. Ale zpátky k filmu. Scénář napsal opravdový prostitut podle příběhů skutečných prostitutů a zahrál si i jednu z hlavních postav Davida. Herecké výkony jsou toporné až to bolí, ale na druhou stranu uvozují autenticitu a např. přehrávání Kostase Zerdolaglu v roli pornorežiséra Krysy je famózní. Některé scény jsou dechberoucí a mimořádně silné jako např. oslava mužského těla u zvrhlého angličana (Richard Toth), Sašova úvaha o vzpomínkách, natáčení gay porna u krysy (honit, honit, honit, co je s váma, nechali jste si kokoty doma? Mazejte si pro ně, kurva), hledání Marka jeho otcem...atd. Navíc působivá hudba Wolfganga Hammerschmida. Čeští tvůrci se podobných témat bojí, a když se občas odváží natočit něco věnující se aktuálním problémům, většinou to sklouzne do bezbřehé frašky (viz Suzanne, Perníková věž, Playgirls). Až nám naše problémy musel ukázat američan polského původu Wiktor Grodecki. ()

Perfo

Jsou mnohem lepší filmy na tohle téma. Problém tohoto filmu je, že se snaží moralizovat, poučovat, většina scén je kýčovitých, prvoplánových a upřímně, některé jsou přímo k smíchu. ()

JM87

Jak už tady kdosi psal. Snaží se celkem mizernej, v některých scénách dost nevyniknutelnej scénář spolíhat na tu drsnou realitu, šokující scény a občas vtipný výrazy? Nevim, přijde mi spíš, že jo, ale rozhodně to není špatný! Ač jsem proti těmhle rádoby - moralistickým filmům pro mládež dost zaujatej, tak tohle se mi líbilo. Možná kvuli ještě lepší drsnosti než nabízí ostatní český filmy tohodle žánru. ()

arcticsky

Scéna, kdy se Kostas Zerdaloglu vytrhne policajtům a ještě naposledy narve nos do mísy s koksem nemá chybu. To jsem šel do kolen...Tímto byla závažnost filmu mírně odlehčena. ()