poster

Jonesovi

 • Česko

  Jonesovi: Americký sen

 • USA

  The Joneses

 • Slovensko

  Jonesovci

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Avalon820
  **

  Derrick Borte získal pro svůj debut velmi nápaditou předlohu, zpracoval ji však až trestuhodně sterilně. Film doplácí na známé úsloví "devatero řemesel, desátá bída" a jeho potácení se mezi žánry má za následek skutečnost, že ve výsledku není ani komedií, ani dramatem, ani slaďákem... není zkrátka ničím. Vzhledem k tématu je potom více než zvláštní, že se nedočkáme takřka žádného překvapení, zvratu nebo zlomu - na začátku nastavená laťka je celých 92 minut stereotypně podlézána a to je vše. Herci, kteří nikterak neomráčí, však podávají solidní výkony a jsou tím jediným, co snímek navrací do vod průměru. Jinak je to totiž pouze bezbřehá nuda.(6.1.2013)

 • gudaulin
  ****

  Jonesovi by chtěli být chytrou satirou pranýřující konzumní styl života a americký sen, jenže nemají koule a ztrácí body tím, že se pohybují na dávno vytýčeném bezpečném půdorysu amerických mainstreamových filmů produkovaných dobře kalkulujícími manažery velkých studií. Nefungují jako komedie ani jako drama, protože v rozhodujícím okamžiku ztrácí odvahu opravdu kousat, být cynický a nemilosrdný. Přesto je to profesionálně natočený film, který bez debat patří k nadprůměru současné produkce a zhruba 3/4 snímku jsem si říkal, že se dívám na film, kterému nadělím 4*, které budou sice slabší, ale přesto na ně dosáhne. Pak ale přišlo Stevovo přiznání ke lžím a manipulaci, po kterém se snímek stal v podstatě lacinou moralitou, a korunu tomu nasadil závěrečný happyend. Jenže pak jsem se zamyslel a uvědomil si, že film sice selhává v tom, čím chce být (mj. i proto, že je absurdní, aby antikonzumní satiru natáčely špičkově placené hvězdy, které právě tímto konzumním stylem jsou pověstné), ale na druhou stranu funguje velice dobře jako romantický milostný snímek s originální zápletkou. Solidně obsazený a zahraný (podotýkám, že Demi Moore nemusím, ale tady typově a herecky odpovídala tomu, co se od ní žádalo). Celkový dojem: 70 %.(3.1.2014)

 • paascha
  ***

  "Biznis je biznis", jak píšou slováci, ale to je nakonec jejich věc. Já si říkám, že tohle je prostě část té kultury, která mě míjí. Jenže utéct ji nemůžu. Bydlím mezi těmi, kteří v tom jedou, pracuju s nimi, jezdím skrz jejich satelity, nakonec mě i živí, peklo na zemi! A že nedělám dluhy,abych měl lepší auto, než soused Ken? No a co? Koho to zajímá? Banku určitě ne:-))))(8.8.2010)

 • klerik
  ***

  Podobne ladená polodráma-poloromantický film, ako bol SAMEC. Je to tak trochu povrchné, ale pritom je to o povrchnosti. Obsadenie predovšetkým vizuálne zaujímavé, snaha povedať niečo viac o dnešnej konzumnej spoločnosti smpatická, aj keď nie práve oscarová. Film určite neurazí...(11.2.2012)

 • Pepinec
  ***

  Všiml jsem si, že je teď v módě vrznout reklamu těsně před titulky, které se pak useknou. Nevím, který Jones to vymyslel, ale mám pro něj vzkaz, že jsem ochoten na to zapomenout, když mi na pár reklamních bloků půjčí svou Demi Moore. Pak jsem si tedy všiml také toho, že Jonesovi jsou všude kolem nás. Respektive jsme si jimi my sami navzájem, akorát je potíž v tom, že nám nikdo neplatí. Naopak - platíme my jim.(22.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace