Jonesovi

Jonesovci

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

• kulyk

Upatlaná fantasmagorie na téma ,,reklamní praktiky, jsou fujky, pomni, spotřebiteli ", do které se přitom napasovalo vcelku dost product placementu, račte si povšimnout. Naprosto zbytečný kříženec mezi výpotky Rosakundy Pičerové a antiglobalizační agitkou. Vztahové propletence, ve filmu znázorněné, mohou překvapit jen dvanáctileté odbornice na život v Bradavicích. Ku konci veledíla jsem byl již znechucením natolik oslaben, že i mě málem zlákal jeden z propagovaných výrobků, vážně jsem totiž záviděl vygumovi, který se svlékl do hanbata, přikurtoval své sýrové nohy k sekačce a zakloktal si na dně bazénu. Žiji jen proto, že momentálně vlastním pouze strunovku.(2.1.2014)

Všiml jsem si, že je teď v módě vrznout reklamu těsně před titulky, které se pak useknou. Nevím, který Jones to vymyslel, ale mám pro něj vzkaz, že jsem ochoten na to zapomenout, když mi na pár reklamních bloků půjčí svou Demi Moore. Pak jsem si tedy všiml také toho, že Jonesovi jsou všude kolem nás. Respektive jsme si jimi my sami navzájem, akorát je potíž v tom, že nám nikdo neplatí. Naopak - platíme my jim.(22.1.2013)

Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

Mám pocit, že diváci po celom svete, ktorí patria k spoločenskej vrstve na vrchole rebríčka, si po zhliadnutí filmu začali v hlave premietať, či aj oni náhodou nie sú obeťami rodín, podobných tej Jonesových. Nápad teda vskutku na jednotku, ale nečudoval by som sa, ak by bol inšpirovaný skutočnosťou. Tým (skromnejším) divákom spoza mláky, ktorí sú aspoň trošinku materialisti sa filmy tohto typu určite páčia, pokiaľ by však film staval len na tom ukázať ako vyzerá splnený americký sen, tak by u mňa neuspel. Tu sa však podarilo do spočiatku plytkého príbehu priemiešať aj ingrediencie, ktorý z neho spravili dramédiu s veľmi dobrou myšlienkou. David Duchovny a Demi Moore naozaj žiaria a pred kamerou si priam striedajú momenty, v ktorých sa podarí jednému z nich viac herecky zabodovať. 80%.(23.2.2011)

Business filmů mnoho není a tento rozhodně stoji za shlédnutí. Je zvláštní vidět Davida Duchovny jak neošoustá na co přijde Hankovskym stylem, jinak si ale stále drží svůj post alfa samce. S Demi Moorovu, jakožto fiktivní manželkou, mu to moc sluší. Téma je naprosto perfektní, jen zpracování působí dost tuctově. Jinak zajímavá úvaha nad tím jak z lidí vyloudit poslední halíř. Štěstí něco stojí a když nemáš novou sekačku co má na dvorku David Duchovny, tak prostě nemůžeš bejt šťastnej. Tak rychle si skoč založit úvěr, hypotéku, zkrátka cokoliv ať nevypadáš před sousedy jako socka.(5.2.2012)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Gary Symonds, si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)

• - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)

• - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)