Jonesovi

The Joneses

Jonesovci

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Podobne ladená polodráma-poloromantický film, ako bol SAMEC. Je to tak trochu povrchné, ale pritom je to o povrchnosti. Obsadenie predovšetkým vizuálne zaujímavé, snaha povedať niečo viac o dnešnej konzumnej spoločnosti smpatická, aj keď nie práve oscarová. Film určite neurazí...(11.2.2012)

Reklamná filmová reklama filmového reklamného filmu, o reklame. Takej, aká sa len tak nevidí. Človek by dokonca aj uveril, že v Amerike môže niečo takéto existovať, hlavne keď nám tento nápad prezentujú Duchovny a Moorová (o sexi Amer Heard nehovoria). Akurát mi ten nápad prišiel veľmi málo vyťažený a rozvinutý, ostatne ako všetko vo filme. Škoda, toto mohla byť záležitosť takého kalibru ako Dékujeme, že kouříte. Takto je to "len" dosť solídna a neotrelá žánrovka.(22.10.2013)

Všiml jsem si, že je teď v módě vrznout reklamu těsně před titulky, které se pak useknou. Nevím, který Jones to vymyslel, ale mám pro něj vzkaz, že jsem ochoten na to zapomenout, když mi na pár reklamních bloků půjčí svou Demi Moore. Pak jsem si tedy všiml také toho, že Jonesovi jsou všude kolem nás. Respektive jsme si jimi my sami navzájem, akorát je potíž v tom, že nám nikdo neplatí. Naopak - platíme my jim.(22.1.2013)

Žádná sympatická postava a divná zápletka. Ale kromě příšerného konce, to bylo poměrně neokoukané. Dívat se na to dalo příjemně, ale ke konci už jsem se trochu nudila. 3*(12.1.2013)

Upřímně ? Nevim, jestli bych použil slova jako '' nadčasový film '', ale neotřelý námět a perfektní Duchovny zdařile maskují skutečnost, že se jedná o Borteův debut. Možná škoda, že se tohoto filmu nechopil někdo zkušenější, i tak je to ale hezkých, oddychových 70%.(2.9.2010)