Jonesovi

Jonesovci

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

• Jossie

Mám velmi ráda Davida Duchovnyho a vyloženě nemusím Demi Moore, takže můj základní problém s tímto filmem byl, že jeho postava hrozně chtěla její postavu, ačkoli ona ještě ke všemu byla pěkné střevo. Navíc mi přišlo, že tak očividně propagovali své výrobky, že bych do dvou minut pochopila, že tady něco nehraje a tam to nepochopil nikdo.(23.1.2013)

Když se vedle vás přistěhuje nová na první pohled spořádaná rodina, asi by vás nenapadlo, že jsou to najatí prodejci, kteří mají za úkol vnucovat vám nenápadně výrobky vabraných firem. A právě o to v tomto filmu jde. Nápad samotný je skutečně velmi zajímavý a troufám si říci i originální, a pokud jde o jeho realizaci, tak jsem ve výsledku docela spokojen. Námět byl dle mého názoru vytěžen až do dna, dějové zvraty, kterých bylo pomálu, mi docela vyhovovaly, a jediným zklamáním byl samotný konec filmu, který byl až přehnaně pozitivní a veselý vzhledem k tomu, co se před tímto koncem ve filmu odehrálo. Dále musím pochválit prostory, kde se film odehrával, jak interiéry, tak exteriéry byly úžasné a pro nás, kteří asi nikdy v žádné luxusní čtvrti bydlet nebudeme, to byl úžasný vhled do tohoto světa. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak tam jsem byl maximálně spokojený, David Duchovny zahrál perfektně a na svou roli se vyloženě hodil a ani ostatní jeho kolegové za ním nikterak nezaostávali. Film celkově vnímám jako nadprůměrný, a to především díky originálnímu nápadu, bohužel jednu hvězdičku strhávám za konec, který se sem příliš nehodil, a ve výsledku tedy uděluji čtyři hvězdy.(13.1.2013)

Reklamná filmová reklama filmového reklamného filmu, o reklame. Takej, aká sa len tak nevidí. Človek by dokonca aj uveril, že v Amerike môže niečo takéto existovať, hlavne keď nám tento nápad prezentujú Duchovny a Moorová (o sexi Amer Heard nehovoria). Akurát mi ten nápad prišiel veľmi málo vyťažený a rozvinutý, ostatne ako všetko vo filme. Škoda, toto mohla byť záležitosť takého kalibru ako Dékujeme, že kouříte. Takto je to "len" dosť solídna a neotrelá žánrovka.(22.10.2013)

Niečo mi tam chýbalo!Neviem čo,bolo to v pohode - hlavne herci(hlavne Duchovny),ale niečo mi tam proste chýbalo.Možno ten koniec...70%(27.6.2012)

Tak tohle mě vážně bavilo. Brilantní nápad na zábavný film v čele s charismatickým Duchovnym. Joneses jsou vcelku nenápadná rodinka, možná až moc dokonalá... takže kde je háček? Doporučuji zjistit na vlastní oči, tenhle scénář mi v hlavě zůstane ještě dlouho. Celou dobu se to tváří jako obyčejný film pro každého, ke konci ale atmosféra houstne... Říkal jsem si, v čem průměrném si to můj oblíbený herec zase jednou zahrál, ale teď nepochybuji. Do něčeho podobného bych šel bez zaváhání určitě také, Duchovnyho agent má koule. Pak člověk jen žasne nad tím, jak tvůrci dokázali svůj produkt prodat. Má to totiž úžasný efekt co se týče základní myšlenky - donutilo mě to přemýšlet. Nadmíru příjemně strávená hodinka a půl, na kterou jen tak nezapomenu!(16.1.2011)

• - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)

• - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Gary Symonds, si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)