Jonesovi

The Joneses

Jonesovci

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Jelikož jsem si před zhlédnutím nepřečetla obsah, prvních pár minut jsem absolutně nechápala. Pak se mi ale rozsvítilo a začala jsem se skvěle bavit. Všechno stojí na originálním nápadu a bohužel padá na tuctovém konci. Dramatická zápletka na mně ale docela zafungovala a slze jsem se ubránila jen o fous. David Duchovny hraje pořád stejně, ale mě to asi nikdy neomrzí. Demi Moore je i ve svém věku kočka. Slabší 4*.(4.2.2012)

• predators

No ty vole! Nedovedu si představit, že by si teď všichni v baráku začali kupovat Harmany/Cardony, ledky, meďoury a iPhony. Běžím na golf, čau čau... 30%(25.8.2012)

Upřímně ? Nevim, jestli bych použil slova jako '' nadčasový film '', ale neotřelý námět a perfektní Duchovny zdařile maskují skutečnost, že se jedná o Borteův debut. Možná škoda, že se tohoto filmu nechopil někdo zkušenější, i tak je to ale hezkých, oddychových 70%.(2.9.2010)

Uf, takový "product-placement" a skrytá reklama, která je i hlavním tématem filmu. Nápad velice dobrý, zpracování průměrné, ale stále na úrovni. Ke konci už scénáři dochází dech, ale v prvních třech čtvrtinách se jedná o svěží a zábavný film, který má co nabídnout (třeba super duo Demi Moore a David Duchovny). Pěkné, koukatelné - nic víc, nic míň.(11.9.2010)

CITÁT - Jsem neuvěřitelně úspěšná obchodnice......... Hned na začátku je jasné, že Jonesovi něco tají. Něco tu není v pořádku, někdo má problém. 16 minuta příběhu a já mačkám STOP/PAUSE a jdu si udělat kafe. Ne proto, že by mě to nabylo, ale proto, že tuším že pak už nebude čas. CITÁT - Vypadáš spokojeně, spal jsi dobře ?.......... Jedná se tu o psychologickou manipulaci z lidmi a různými druhy zboží. CITÁT - Proč doporučujete utrácet ?......... Rozhovor o záchodě okolo 40 minuty vás určitě rozesměje. CITÁT - Samo se zvedlo prkénko a zamávalo mi.......... Jonesovic život je velice imaginární, ale někde to musí mít své hranice. Rodina je v rozkladu, kde je chyba ? Lidi jsou však kvůli reklamě, image a chamtivosti schopni udělat téměř vše. Třeba dovést svou rodinu až na pokraj finančního a životního krachu. CITÁT - Co je tohle za život ?......... A konec příběhu ? Prostě bylo nebylo. Pravdivé story o reklamě.(23.4.2012)