Jonesovi

The Joneses

Jonesovci

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Už jsem dlouho neviděl film s Demi Moore, a už je to dlouho, co jsem viděl nějaký, kde by vynikala hereckým uměním - a konečně je tu. David není Hank Moody, jako kterého si ho nejvíc pamatuju z Califaornication, ale postava mu celkem sedne a s Demi se k sobě hodí. Přidáme jejich "děti" a máme ideální rodinku. Film je pohodový a originální. Nějakou dobu sledujete american dream, žádné trable a baví vás to. Ale kdy už přijde zvrat? Scénář je jednodušší, místy bych uvítal trochu hlubší psychologii postav. Ale celkem vzato pohodová oddechovka, 70% SPOILER: Závěr moc možností nenabízel, alespoň ho tvůrci neprotahovali.(1.8.2010)

Upřímně ? Nevim, jestli bych použil slova jako '' nadčasový film '', ale neotřelý námět a perfektní Duchovny zdařile maskují skutečnost, že se jedná o Borteův debut. Možná škoda, že se tohoto filmu nechopil někdo zkušenější, i tak je to ale hezkých, oddychových 70%.(2.9.2010)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,475,746Tržby Celosvetovo $7,022,728║ veľmi trefné, vystihujúce dnešnú dobu, kde sa zo všetkých strán na nás hrnie podmazaváci biznis v akomkoľvek zmysle, prezentácii, podaní, či forme, nuž nič iné než pád na dno si nezaslúžime, herci výborný, moc zaujalo a strhlo /80%/(22.7.2010)

Nahořklá originální komedie, takoví jsou Jonesovi. Díkybohu. Moc se mi líbilo, jak nepředvídatelně se děj vyvíjel, tím prvním nočním (doslovným) odhalením jsem byl vážně překvapený, skvěle obsazení herci, kteří v ty správné momenty přepínali z polohy "Jones" do polohy "zaměstnanec", neměli chybu. Napsal bych, že Jonesovi jsou příjemná podívaná, jenže to by asi nebyla pravda. Ale že jsou dobře natočená nepříjemná podívaná, to už zní lépe. A já si odteď budu dávat ještě větší pozor, když mi někdo o něčem řekne "To musíš mít!".(26.1.2013)

Když se vedle vás přistěhuje nová na první pohled spořádaná rodina, asi by vás nenapadlo, že jsou to najatí prodejci, kteří mají za úkol vnucovat vám nenápadně výrobky vabraných firem. A právě o to v tomto filmu jde. Nápad samotný je skutečně velmi zajímavý a troufám si říci i originální, a pokud jde o jeho realizaci, tak jsem ve výsledku docela spokojen. Námět byl dle mého názoru vytěžen až do dna, dějové zvraty, kterých bylo pomálu, mi docela vyhovovaly, a jediným zklamáním byl samotný konec filmu, který byl až přehnaně pozitivní a veselý vzhledem k tomu, co se před tímto koncem ve filmu odehrálo. Dále musím pochválit prostory, kde se film odehrával, jak interiéry, tak exteriéry byly úžasné a pro nás, kteří asi nikdy v žádné luxusní čtvrti bydlet nebudeme, to byl úžasný vhled do tohoto světa. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak tam jsem byl maximálně spokojený, David Duchovny zahrál perfektně a na svou roli se vyloženě hodil a ani ostatní jeho kolegové za ním nikterak nezaostávali. Film celkově vnímám jako nadprůměrný, a to především díky originálnímu nápadu, bohužel jednu hvězdičku strhávám za konec, který se sem příliš nehodil, a ve výsledku tedy uděluji čtyři hvězdy.(13.1.2013)