Želví nindžové

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

JohnnyD

U mňa super. Ako decko som na to niekoľkokrát bol v kine, baví ma to aj teraz. Je to zmeska lacných vtipov, priamočiarého komiksového príbehu (vtedy sa v detských filmoch ešte umieralo a zabíjalo!) a zábavnej akcie. Seriál je seriál, ale film je dôstojnou súčasťou ságy, i keď nostalgia určite robí svoje... ()

playboxguest

Pro mě to je klasika mého mládí, která má prostě dodnes své specifické kouzlo, ikdyž je to vlastně úplná blbina, ale rozhodně mě baví mnohem víc, než třeba modernější digitální verze želváků. ()

Rosaviva

Sama bych se na to asi nepodívala, protože mě Želvy Ninja moc neberou, ale v celku to vlastně nebylo vůbec špatný, docela vtipný, akční a tak všechno. Sice už se na to asi nikdy nepodívám (no, sama určitě ne), ale takhle tomu rozhodně dávám 3* ()

dr.horrible

Prvé TMNT sa k nám do Tv dostali v mojom veku predškolskom a hneď som sa stal korytnačkou. Bol som Donatello. Pred pár dňami mi dvd-čko požičal kamarátov päťročný syn (Rafael), ktorý na tom fičí momentálne. To je tak fajn, že aspoň tým deťom nezáleží len na efektoch. Prvé Korytnačky sú totiž furt prdel, a oproti tým novým, sa líšia len rozpočtom a evolúciou spôsobeným druhom humoru a ženskej krásy. Inak sme stále gumené korytnačky ()

Jordan

nemôžem ten film hodnotiť, lebo si ho už skoro nepamătám, strýko naňho vzal mňa a bratranca v Spišskej Novej Vsi do kina a ja som bol malý fagan a zbožňoval som tie štyri korytnačky. Každopádne je to legenda a . . . ehm . . . páči sa mi ten originálny názov filmu, že: "Teenage Mutant Ninja Turtles" ()

Anderton

Film obsahuje jednu výbornú sekvenciu, kedy novinárka kreslí korytnačky na papier a obraz prejde do skutočného záberu s hrdinom. To by bolo super, aj keby film nemal kreslenú predlohu. Okrem toho je tu ešte zopár fajn fórikov, hokejová hantýrka pri jednom zo súbojov vedie. Okrem toho ale už nič zaujímavé tu nie je. Všetky súboje sú z dnešného pohľadu ťažké wtf, ale je to svojim spôsobom aspoň nechcene vtipné. Takže tým dôvodom, prečo hodnotím priemerne, je fakt, že je to stále o dve triedy vyššie, ako súčasná modernizácia pre ešte blbšie publikum. ()

nash.

Stejně trapné jako nezábavné. Nechápu, jak se něco tak podivného mohlo stát tak úspěšným, ale možná mi jen chybí správný úhel pohledu, protože jsem na želvím seriálu nevyrůstal, želví polevku jsem nejed, nikdy jsem žádnou želvu neměl a jediné, které jsem kdy znal, byly Poldinky. ()

PetrPan

Po letech zase zkouknuto .. a zase stejná kravina, ale nemůžu si pomoct, byť ani u animovanejch želv jsem se nikdy nebavil, tak je stejně mám asi rád. ()

Vitason

Neodolal jsem, poté co poslední animák obnovil moji lásku k želvákům, a po letech jsem se podíval na film, který jsem jako malý tolik miloval. Z počátku jsem měl trochu obavy, že si tím možná zkazím dojem, který jsem si za ty roky přechoval. Ale to byl omyl. Bavil jsem se minimálně stejně jako před lety. Samozřejmě tomu pomohl příjemný pocit nostalgie, ale film obsahuje několik skvělých scén (Trhačův domov dětí a mládeže nemá chybu). Masky želváků jsou skvěle provedeny a možná je škoda, že se tvůrci nevydali touto cestou v posledním filmu, jen ten Tříska byl možná prašivej až moc. Choreografie bojových scén je také dobrá a správně nadnesená jako zbytek filmu. Velice dobrý dojem také udělala hudba, které podle mně správně podbarvuje jednotlivé scény a sama o sobě je dokáže udělat komickými. Škoda jen, že kamera nebyla vynalézavější a střih na lepší úrovni. Prostě si nemůžu pomoct, možná za to může cit k želvákům, protože je to opravdu moje dětství, ale já si ten film skvěle užil a mile rád se u něj zasmál. ()

SeBig

Kvalita připomíná trash z osmdesatek což mi moc nevadilo, příběh celkem jednoduchej na vypnutí mozku a želvaci maj pěkný kostýmy, cpou se furt pizzou ale jejich kecy mi zas tak moc extra zábavný nepřišli..zaporak taky nic extra. Celkově to hodnotim jako horší průměr. ()

korbitch22

Klasika z mého dětství,která neodmyslitelně patřila k začátkům 90tých let.Z nostalgie bych dal 5* ale nedávno sem se nato díval a musim uznat,že je to samozřejmě strašně pitomé.Pár príma hlášek a bojové scény,které vás baví opravdu když je vám mezi 5 až 10 lety.Nejlepší je Casey kterého hraje Elias Coates,ten hláškuje o sto 6.Potěší príma záporák trhač alias Oroku Saki.Vyloženě pro zarité fans želváků a menší děti.Z úcty a nostalgie 3 * Jinak 40%. ()

ARI50

První filmové zpracováni je zajímavé a celkem pěkně provedené a v dětství jsem ho měl slušně rád jako teď a proto hodnocení nechávám protože si myslím že je akorát k tomuto filmu. ()

Bauer

Raphael, Leonardo, Michaelangelo, Donatello, Mistr Tříska, Trhač a pizza. Tak těmito věcmi jsem žil, když jsem byl malý a želví nindžové pro mně byl nejlepší film. Ale to tak 10 let zpátky. Když jsem na to koukal teď, tak jako kdybych se vrátil do dětských let. Ovšem už jsem nebyl tak nadšen. Už to vyprchalo. Samozřejmně jsem si tento film, který musel být v roce 1990 neuvěřitelný hit, tak v dnešní době to slouží jen jako zábava na jedno zkouknutí. Nejvíc se mi líbili roztomilí želví nindžové, protože ty jejich obličeje byli velice sympatické. Předváděli dobré bojové umění a hlavně sem tam hodili nějakou dobrou hlášku. Z " normálních " herců se mi velice líbil Elias Koteas coby " Wayne Gretzky na sterodiech ". Divné bylo, že jsem skoro po každé měl slzy v očích, když tam byl Mistr Tříska, protože to je takový chudáček. Asi sem nenormální!!! Příjemně zábavný film. ()

BoPo

Mám pre nich slabosť. Animovaný seriál a všetko s ním spojené patrí k mojím obľúbeným spomienkam na detstvo. Z tohto filmu sa pamätám najmä kostýmy hlavných hrdinov. Skutočne podarené. Veľmi rád by som si to niekedy pozrel znova, aby som si oprášil spomienky. A tá pizza, škoda rozprávať. ()

Lacike

Už keď som videl ako malý tento film v kine, tak ma sklamal kvôli všetkým tým zmenám v deji oproti kreslenému seriálu. Žiadny Krang, Splinter ako potkan, ktorý trochy vyrastie namiesto Splintera, ktorý zmutuje do potkana, Shredder ako šéf nejakých pankáčov, ktorý sa nezmestia do kože? A tak by som mohol pokračovať donekonečna. Aspoň som si zažil pocit aký majú čitatelia kníh, keď im sfilmujú ich milovanú knížku. Ale keď od toho odhliadnem, tak to je v pohode film pre mladších divákov, ktorý funguje aj po rokoch a tie zmeny ma už tak neiritujú. Potešilo ma, že mi neliezli na nervy želváci, ktorí tu nie sú tak trápne infantilní ako v najnovšej filmovej verzii. Sem tam sa vydarila aj nejaká tá bitka. Film evidentne príliš drahý nebol. Vidno, že to produkovali Číňania za pár drobných a tak sa tu nejaká budúca hviezda maximálne tak mihne (mladučký Sam Rockwell vau). DO úlohy April O'Neilovej mohli obsadiť nejakú krajšiu herečku. Našťastie má film slušné tempo a tak sa to dá v pohode vydržať. Tú tretiu hviezdičku z nostalgie proste musím dať. P.S: nikdy sa mi nepáčil preklad mien v CZ dabingu. Mali to nechať v originále ako v SK dabingu. 5/10. ()

st.ranger

Ani jako dítě jsem nechápal značné nedostatky a absence některých základních rysů želv ninja. Celá trilogie se mi zdála trapná a nudná. ()