Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Tamten

Odkaz na Bourneovu trilogii se koná prakticky jen v názvu s cílem nalákat diváky, ale jinak se jedná o zcela samostatný spíš podprůměrný thriller, kde děj je zcela předvídatelný, nezajímavý, akční scény průměrné a výplňové plky dost úděsné. ()

MilesTeg

V podstatě paralelní příběh z Bourneova světa tajných vládních projektů, chytře se několika scénami z trilogie časově zařadil a vytvořil možnost setkání Aarona s Jasonem a třeba vytvoření vlastní soukromé agentury, namířené proti činnosti původních agentur :-) Hrdina je trochu méně cool a jeho partnerka trochu za zenitem, ale ještě to bylo koukatelné. Jestli ovšem vytvoří dalšího odpadlíka, už to nechci vidět./ / / poznámka 2018 - nakonec se na Rennera dívám častěji, než na Damonovu tetralogii a to počítám i první díl s mou oblíbenou Frankou. Frekvence tak 3x do roka, vždycky si u toho krásně odpočinu :-) ()

peteriko

65% ... Kolektív, ktorí sa snažil dolapiť Bourna bol po všetkých stránkach sympatickejší ako táto nová kombinácia. Aaron Cross je síce rovnako ťažký oriešok ako Bourne ale ich prístup je absolútne bez emócií a to je škoda. V konečnom dôsledku tento film vôbec nieje zlý, dokonca môžeme hovoriť o nadpriemernom akčnom filme, lenže .... ... nadväzuje na trilógiu o Bournovi v ktorej Greengrass zdvihol latku sakra vysoko. ()

Panacek

S US bezpečnostními programy to jde silně z kopce, i ksichty superagentů jsou čím dál děsivější. Zelenej a modrej prášek, vyráběné průmyslově na Filipínách, jako pupek příběhu? Heh...Kolik je na ně asi doplatek v lékárně? Ten na inteligenci bych si pořídil, třeba bych potom líp věděl, jak smysluplně nakládat s časem... Jak byla trilogie s Bournem kompaktní a nadupaná, tak je Gilroyův apendix vodovatej. I toho Mobyho jakoby rozředili napůl s vodou. P.S.: Proč mají všechna auta ve všech bouracích filmech nefunkční airbagy? Nikdy jsem se nad tím nezamýšlel, ale u týhle slátaniny jsem měl spoustu času na kdejakou pochybnost. ()

quip

Po příběhově nanicovaté původní trilogii přichází film, nad absurditou jehož námětem se mi nechce útrpně kvíkat. Tedy: není nijk úžasný, ale zase se v něm zas tak mocc neřeší. Takže fajn. ()

bono22vox

Mám moc rád Ludlomova hrdinu, takže varianta toho, že není jen jeden agent Bourn, který se stal psancem mě oslovila a bavila. Je pravda, že to lehce postrádá kouzlo předchozí trilogie, ale kdo by taky mohl dokázat překonat to, co nastolil poslednimi dvěma díly Greengrass... ()

ZnalecH

No tak na začátek jsem vydržel koukat asi tak 10 minut. Poté jsem těch 50 minut během minuty přeskákal a začal znovu koukat až v okamžiku, kdy se začalo střílet v domě, který nakonec vyhodili do vzduchu. Pak se mi ale naskytla docela povedená podívaná, u které jsem se ani moc nenudil. K "trilogii" Bourna to však nemohu přiřadit a za ten začátek strhávám hodnocení daleko níže, než by měl tento film, kdyby začínal až od 60. minuty... ()

neo93

Toto opravdu ne. Jestliže se Tony Gilroy snažil alespoň přiblížit sérii o Bourneovi, tak to se mu hrubě nepovedlo. Jen naprosto slabý odvar toho, co jsme mohli vidět v předchozích filmech s Matta Damonem v hlavní roli. Už to, že chce navázat na Bourne Ultimatum je dost ošemetné, ale přesto to dělá. Hlavně ukázat Jasona Bourne na začátku a poté ještě třeba znovu aspon na okamžik dát do záběru, aby to vše vypadalo zajímavě. Potom samé kecy, žádné napětí, tempo a než dojde k pořádné akci je polovina filmu pryč. A samotný Jeremy Renner, jako jakýsi Aaron Cross, který potřebuje stále nějaké drogy, aby vlastně celý fungoval je špatný a nezáživný. Samozřejmě potřebujeme ho vidět pohledech do minulosti, aby se neřeklo a abychom pochopili souvislosti. Rachel Weisz jako doktorka, která toho příliš neví ještě zvládá svou roli celkem podařeně. Dvě hvězdy za aspoň velmi dobrou závěrečnou scénu a finálního Mobyho, který mi připomněl Greengrassovy skvělé filmy. ()

netWoor

No není to úplně Bourn. Poměrně nepřehledný a složitý začátek, kdy je docela obtížné pochopit, proč e všechno děje, je bohužel díky dalším očekáváním tou lepší částí. Závěrečná moto-honička je bohužel naivně-úsměvná a to až do té míry, že bere hodnocení jednu hvězdu ... ()

danny_21

K dalšímu pokračování Bournovské série se sešla docela šlušná partička, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že trochu zbytečně. Drajv předchozím Paulových dílů to nemá, příběh mě nebral, a celé se to ne a ne pořádně rozběhnout a zaujmout, podobně jako další knižní Ludlumova pokračování ( snad s vyjímkou vlčího útoku a bitky v Manille ). Limanův i Greengrassův agentský svět byl prostě jinde a troufnu si tvrdit nedostižný ( uvidíme co chválení nové Craigové série 00 ) - 60 % ()

Sweat55

Hledání agentovy minulosti se změnilo na hledání pilulek? Filmu chybí dvě věci. Ta první je akce, jsou tady snad dvě krátké rvačky a jedna průměrná honička na motorce. A tou druhou věcí je Matt Damon. Řekl bych že hlavně on táhne celou Bournovskou sérii. Plus to, jak je příběh podivně naroubován na výborný Ultimatum. Aspoň ten Renner je fajn. ()

Ceberus

Dobré tři a půl hvězdy. Příběh se dobře hodí do původní trilogie, i když se samotný Bourne ve filmu nevyskytuje. Kvalitně odvedená práce, nicméně na druhou stranu nic jedinečného se nekonalo. ()

Acrobat

V paralelnej realite vedľa Bourne existuje zbytočne cieľavedomý Gilroy s príbehom, ktorý v Bourneovom vesmíre postráda zmysel a význam. Vydupkalo si to len štúdio, producenti a vidina univerza prinášajúceho zisk. Nehovorím, že to nemá akciu, pekne prízemnú so zaujímavým know-how ale je tak násilne okatý v paralele a kópií, že neviem na čo to bolo. Chápete, máte 20 programov v CIA - tak natočte 20 filmov. Išli by ste na to isté po povedzme 8 krát ? Iba takýto pocit som mal. Príbeh vyšumel do prázdna v podstate s nepochopením medicínskej pointy. Gilroy je dobrý scenárista ale réžiu treba nechať iným. Paralelný odkaz s neznámym cieľom. (videné 3.2.2019, Markíza) ()

Hellknight12

Zaujímavé pokračovanie. Nápad, ktorý nie je zlý ale mohlo to byť o niečo lepšie spracované. Najdlhšia časť z celej série a je to aj cítiť. Tempo je trochu pomalšie ako v prvých troch filmoch ale v čom vidím asi najväčší problém sú minimálne odkazy na Bourna. Je tu síce niekoľko záberov a aj pár spomienok ale nie dosť. Film môžem odporučiť, každému kto má rád špionážne thrilleri. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Myslivir

Filmaři lezli tak hluboko do králičí nory, až si museli začít kopat hlubší dno. Jenže se prokopali do úplně jiného univerza a vykopali Hawkeye, takže jim nezbylo, než natočit jeho origin story a do světa Jasona Bourna zatáhnout sérum na super vojáky. Kromě tohoto prapodivného ozvláštňujícího prvku je to všechno však recyklace předchozích dílů, jen bez stylistické (střihové a kamerové) okázalosti akce, jež činila filmy s Jasonem Bournem výjimečnými. ()

Nix

Bourne jinak. Všechno se změnilo, od herce až po příběh a mne to nevadilo. Naopak. Není to ryze akční jízda, ale na akci dojde a stojí za to. Renner je skvělej, tohle mu sedí a kameraman už nemá v každé akci epileptický záchvat a vše jde dobře vidět. Ale myslím si, že tady se nejvíc ukázala Rachel, která mne fakt překvapila a její role jí fakt sedla. Celkově si film udržuje napětí a odsýpá. Sice někomu může ten celkem jednoduchý námět vadit, ale já si to užil. Určitě fajn odbočení v sérii. A dal bych si víc takových vsuvek. ()

boo-boo

Nevravím, že by som nenašiel ani jednu výtku, no každopádne som rád, že nový Bourne dopadol takto. Herecky je to bez chyby a aj keď je zápletka možno až príliš "vedátorská", Aaron Cross je postava z mäsa a kostí a naviac ABSOLÚTNE nevykráda Bourna. Je viac človekom a jeho motivácia ho ženie úplne iným smerom, čím sa Gilroyovi podarilo naservírovať (predošlé diely) nevykrádajúci film, ktorý si ale stále drží Bourneovský "štýl" a pocit nepremožiteľnosti ústrednej postavy. Áno, chýbalo mi to! 70% ()

Ogrb

Strašně mě ten film nasral. Nerespektuje styl svejch předchůdců, Renner na Damona ani nešáhne a navíc skončí tak, že by si tvůrci zasloužili pěknejch pár facek. V celým filmu se v podstatě jenom nudně kecá a využívá se pár událostí z Ultimáta, aniž by celej film někam vedl nebo nedejbože měly postavy aspoň trochu smysluplnou motivaci. Renner zmlátí tak tři lidi za celou stopáž a jedna vykradená honička z posledního dílu to fakt nevytrhne. Těšil jsem se na pokračování parádní série dost, ale dostal jsem jenom trapný zklamání. 4/10 ()

Taffey

Dobře natočené, Jeremy Renner je věrohodný stejně, jako byl Matt Damon. Jenže scénář příliš vykrádá předchozí díly. Úplným vrcholem pak byla honička v závěru filmu v Manile. To, teda, filmu velmi ublížilo, stejně, jako honička po střechách skoroslumu. U každé scény jsem dokázal přesně určit, kde jsem ji už viděl a problém je, že vždy to bylo v některém z předchozích dílů. Zaujal mě ale začátek, konkrétně první třetina filmu, ta byla docela dobrá. Výtečný výkon podala, nakonec, jako vždy, Rachel Weisz, Jeremy byl taky dobrý. Ale s takovým obsazením, páni, Norton, Keach, Glenn by se z toho dalo vytlouct mnohem víc. Nicméně, kde nic není, ani čert nebere a tak za všechno může scénář. To byla daleko největší slabina filmu. Nutno ale dodat, že pokud by předchozí díly neexistovaly, byl by to docela dobrý film. Ale díky sprosté vykrádačce je Bournův odkaz jen slepencem záběrů z předechozích dílů. Jinak je vidět, jak každý od filmu očekáváme něco jiného. Zatímco mě první třetina vyloženě oslovila a závěrečnou sekvenci považuji za film zybtečně devastující, takový Lima to viděl přesně naopak. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)