Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Spiker01

Nesmrtelné i po letech...ovšem natočené v době úpadku westernů, kdy jich navíc bylo přehršel. Ale co, Eastwooda jsem nikdy extra nemusel, ale nemůžu mu upřít, že je extra cool, i když třeba není vždy za úplného borce...75% ()

sud

Eastwoodův (možná nejen) režisérský vrchol a westernové cítění dovedené do dokonalosti. Pochmurná, lehce melancholická atmosféra, šedivé charaktery, na potkání se rozhodně nezabíjí a když už, pak to nejsou přestřelky, ale bohapusté vraždění. William Munny Clinta Eastwooda, bývalý zloděj, vrah a notorický alkoholik, coby nejkladnější postava celého filmu. Šerif Malý Bill (výborný Gene Hackman) je surový bezcharakterní hajzl, ze kterého by jistě mnoho ochránců lidských práv mělo osypky (spolu s Fondovým Frankem a Wallachovým Calverou nejkultovnější westernový záporák). Závěr mě vždycky dostane. Zřejmě labutí píseň opravdového westernu. 100%. ()

Falko

Tento film skutocne potreboval reprizu, pretoze priblizne 15 rokov od posledneho videnia tohto filmu je dost dlha doba na to, aby som si na neho dobre pamätal a som rad, ze som ho znovu videl, pretoze teraz som sa na Nezmieritelnich dival trosku z ineho pohladu, ako vtedy. Tento western je trosku iny, ako tie predchadzajuce westerny z Eastwoodom od Sergia Leoneho. Nikto tu nie je superhrdina a bolo tu citit tu Eastwoodovsku psychologicku a napinavu atmosferu vsetkych hrdinov. Okrem toho je tu i pekna melodia Lennieho Niehausa, krasne zabery, napinavy zaver a nechcem nespomenut ani skveleho zaporaka Genea Hackmana, ktory za tuto ulohu ziskal Oscara za najlepsieho herca vo vedlajsej ulohe. Clint Eastwood sice ziskal Oscara za najlepsieho rezisera a najlepsi film za rok 1992, ale Oscara za najlepsieho herca v hlavnej ulohe mu vyfukol Al Pacino za dramu VONA ZENY (1992). Aj napriek vsetkym pozitivam v komentare neviem tomuto filmu dat plne hodnotenie. _________ Clint Eastwood - (Will Munny) +++ Gene Hackman - (Malý Bill Daggett) +++ Morgan Freeman - (Ned Logan) +++ Richard Harris - (Anglický Bob) +++ Jaimz Woolvett - (Kid) +++ Saul Rubinek - (W.W. Beauchamp - spisovatel) +++ Frances Fisher - (Alice) +++ Produkcia: Clint Eastwood +++ ()

castor

Až po dlouhých letech jsem se dostal k Eastwoodově opusu, který si říká o přízvisko anti-western 90. let minulého století. Do prachu země zašlapal ideály o americkém Západě, žánrová pravidla odsunul na vedlejší kolej a vtisknul nám realisticky nehostinné prostředí bez pozlátka. Odvaha mu skutečně nescházela. Na druhou stranu ale natočil místy opravdu nenápaditou story s výrazně vleklým dějem – proto si myslím, že Eastwoodova režie dozrála až docela nedávno!! A Oscar se měl tehdy hřát rozhodně v jiných dlaních.. Drsné, melancholické, ale žádná klasika. ()

viperblade

Znáte ten pocit, kdy se po většinu filmu ptáte, proč zrovna tento snímek vzbudil takovýhle rozruch nebo proč je tak vysoko (na IMDb je momentálně v žebříčku TOP 250 filmů jako 100. nejlepší film) hodnocen a pak, během poslední půlhodiny to pochopíte? Pokud ne, zřejmě jste neviděli Unforgiven. Clinte, nejsem si jistý, jestli je tohle tvé životní dílo, ale jsi pašák! 90 %. ()

ClintEastwood

Takhle nějak vypadá pomsta zlomeného muže, kterému už nejde o peníze. Jen a pouze o rovnováhu. Westernové drama Nesmiřitelní, je příběhem rádoby napraveného vraha Williama Munnyho (Clint Eastwood), který se po smrti své ženy, vydává na poslední cestu, aby zajistil lepší budoucnost svým dětem. Brzy v sobě však probudí své staré ego a stane se nemilosrdným poslem smrti (ta je v tomto filmu doslova hmatatelná). Závěrečná (až hororová) scéna, kdy whiskou zmožený samozvaný kat Munny, odchází za bouřlivé noci po zápraží salonu, je neuvěřitelně atmosférická. Jako kdyby tam kráčel téměř neviditelný přízrak, který pak zmizí do tmy. Tady není ono pověstné dobro a zlo. Tady je jenom zlo. P.S. Orchestrální hudba Lennieho Niehause u závěrečných titulků, mi pokaždé navodí husí kůži. ()

*CARNIFEX*

Po zohavení jednej z prostitútok zvrhlým kovbojom, skupinka žien zo salóna berie spravodlivosť do "vlastných" rúk. Dáva dokopy všetky svoje úspory a vypisuje odmenu na dolapenie danej osoby 1000 dolárov. Bývalí vrah Villy Munny sa po spoznaní svojej milujúcej partnerky a narodení dvoch detí zaprisahal, že s danými "vecami" už skončil. No ako sa hovorí, "Človek nikdy nevie". Na odpor sa mu stavia nejeden pištoľník, bažiaci po odmene, ale aj samotný šerif, ktorý chce krviprelievanie stoj čo stoj zastaviť. Takmer vyše hodiny som počúval pomerne nudné dialógy bez akcie. S názorom, že tento snímok je najlepším Eastwood-ovím dielom sa môžu stotožniť len zarytí fanúšikovia westernu. Zrejme boli moje očakávanie priveľké. ()

Davies182

Některé "superrealistické" scénky snad Eastwood ani nemohl myslet vážně. Třicetkrát pád z koně při pokusu o nasednutí? Co? Sleduji snad nějakou parodii? Jestli to mělo být "hard real", tak ostřílený zabiják lidí určitě nezapomene nasedat na koně po deseti letech (jak se pravidelně dostával do města?). Jen kroutím hlavou nad výroky některých uživatelů a rozzářenými komentáři, že "takhle to určitě bylo a je to pravda". Pokud vím o tématu kulový, tak se nevyjadřuji - zásadně. Je zde někomu 130 let? Pro me to byl vcelku oddychový výlet do westernového světa s několika bezvadnými charaktery, i když vžitému symptomu western = nuda jsem se zdaleka nevyhnul, tj. usínačka byla. Holt patřím k mládencům, kterým není žánr po chuti. Zmatený dojem z kriticky mírně nadprůměrného snímku naštěstí napravuje závěrečná čtvrthodinka, a ta nakonec i mírně zvedá hodnocení. A Oscar? Heh. ()

Xmilden

Clint Eastwood se zase jednou vytáhl. Sedl si na režisérskou stoličku, schrastil něco peněz, vzal do ruky kolt, jenž se 11 let povaloval kdesi v koutě a jal se dávat své spravedlnosti za dost. Jeden z mých nejoblíbenějších westernů. Někomu by se mohl zdát trošku komornější a nudnější, ale zdání klame. Starý bídák William Munny, jinak také nelítostný vrah žen a dětí je ideální postava pro Clinta. Tento film by jistě utáhl i sám, ale vzal si na pomoc dva osvědčené pardály, kterým to s bouchačkou u pasu neméně sluší. PS: Závěrečná řežba v knajpě je hotovou třešničkou na dortu! 100% ()

-bad-mad-wolf-

"To je pravda. Zabíjel jsem ženy a děti. Zabíjel jsem skoro všechno, co chodilo nebo lezlo. A teď jsem tady, abych zabil tebe, Malej Bille, za to cos udělal Nedovi." Temná westernová nostalgie, jejíž pochroumaní a neatraktivní hrdinové vrávorají někde mezi zatracením a nezvratným vytahováním starých démonů ze skříně. Jistá jízda k nejistému konci vrcholí ultimativním bad-ass výjevem v baru, jehož infernální atmosféru podtrhuje hřmění bouřky po každé drsné hlášce, kterou Munny procedí mezi zuby (aniž by to bylo byť jen na zlomek sekundy směšné). Paráda. ()

lesumir

Eastwood plný odvahy spálil všechny mýty o divokém západě a dostal za to Oscara. SLušný to počin, konečně otevřel oči všem, kteří brali westernovou dobu jako pohodovou a milou, kde hrdinové vždycky vítězí, padouší jsou podle práva potrestání a šerif je slušný jako kněz v bleděmodrém! Ani omylem, Clint to naporcoval trošičku jinak. Film se sice nesl pomalým tempem, ale mi osobně utekl poměrně rychle, silných okamžiků je dost a těch drsných ještě víc, i na mně to byla občas silná dávka. Takhle tvrdý western jsem ještě neviděl a doufám, že už nikdy neuvidím. Já měl ty mýty docela rád. ()

cheyene

Western plný tváří drsných mužů. Stárnoucí Eastwood jako obávaný bývalý zloduch Munny, jenž to opravdu se zbraněmi umí a není radno si říkat o demonstrování jeho umu. Morgen Freeman je obdobou parťáka Munnyho a společně s ním tak doprovází mladíka Schofielda Kida. Nad tím vším by měl spravedlivě dohlížet šerif Gene Hackman...Vše je ovšem trochu jinak a western je nasáklý atmosférou, kterou Eastwood přenáší do více svých počinů - ponurost, tvrdost, tíživost, pomíjivost. ()

kinej

Filmové veledílo, natočené s naprostou suverenitou. Clint Eastwood celou svou kariérou spoluvytvářel image divokého západu coby romantického kolbiště, různých neomylných střelců, fanatických mstitelů a neohrožených hrdinů. A v Nesmiřitelných vše, co za dlohá léta budoval, rozmetal na kusy. Střelci nejsou až tak neomylní, hrdinové nejsou až zase tak stateční a vůbec ono ani není tak jednoduché nasednout na koně. Tuhle revizi žánru western natočil Eastwood fenomenálně, bez zaváhání. Ale velkou zásluhu na filmu má geniální scénář, v němž snad každá scéna popírá vizi hrdinského divokého západu. Klíčovou je postava spisovatele brakových románů, jehož postava je náhle konfrontována a šedou realitou, jež není až zase tak bylštivá, jak by si leckdo přál. Namísto toho je plná šťastných náhod, zbabělých vražd a nejednoznačně vyhraněných charakterů. ()

Fiftis

Neviem, prečo je tu tak vysoké hodnotenie. Vo filme sa dlho nič nedialo a dej sprevádzali celkom nudné kecy. Ďalej dej nedoplňovala skoro žiadna muzika, kvôli čomu film vyzerá veľmi mŕtvo. To, čo ma sklamalo najviac bola malá rola Richarda Harrisa, u ktorého som čakal, že bude mať oveľa väčšiu úlohu, no a ešte urýchlený koniec. Škoda, ľudia to hrozne chválili, ale tu musím upozorniť, že film vlastne dobrý nie je, nápad mal hlavu a pätu, ale prevedenie do filmovej podoby sa nepodarilo. ()

DJ_bart

Precizní žánrová dekonstrukce anti-westernu pod neméně precizní taktovkou Clinta Eastwooda. Bravurní minimalistická záležitost. ()

Shakers

Nie je to zlé, dobre obsadenie (Eastwood, Freeman) ťahá celý film, Hackman budí rešpekt, ale prišlo mi to dosť pomalé. Aj záver mi prišiel tak na rýchlo odbyty, pekná prestrelka, ale chýba mi tu lepšia atmosféra. 75% - 4* ()

lamps

Určitě lahůdka pro všechny westernové fajšmekry. Pěkný originální příběh, příjemná atmosféra a hlavně výborné herecké výkony dávají dohromady silné a poměrně neortodoxní westernové drama, ve kterém souboje muže proti muži nebo šíleně drsní hrdinové nejsou tím hlavním účelem nebo spíše lákadlem. Hodně je tu vše postavené na charakterech a vztazích jednotlivých postav, což se samozřejmě všem nelíbí a ostatně i já jsem měl v průběhu snímku dost rozpačité pocity. Skvělá závěrečná část, kdy se Clint Eastwood hnán touhou po pomstě konečně v toho drsného chlapíka se zatraceně rychlými reakcemi promění, však vymetla téměř všechny pochyby z mé mysli a ukázala mi pravou sílu tohoto žánru. ()

Big Bear

Potřebujete prachy? Na farmě se nedaří? Umíte to s bouchačkou? OK tak tahle nabídka je možná právě pro vás. V jednom hampejzu dva honáci pořezali jednu z dívek a ačkoliv šerif celou záležitost vyřešil pokutou v koních, které honáci museli odevzdat majiteli nevěstince, samy abych tak řekl zaměstnankyně se s tím nehodlají smířit. Platit za ně pokutu v koních, to je mazec i na Severní Ameriku konce devateníctého století. A tak se holky složí a nabídnou tomu, kdo oba honáky zabije 1000 Dolarů. Odměna láká pistolníky a různé existence jako rozsvícená petrolejová lampa můry, ale stejně jako ony si pálí křídla o horké sklo naraží pistolníci na tvrdou ruku šerifa městečka (Gene Hackman). Ten tam žádný binec nechce a nehodlá trpět. Kdo neodevzdá při vstupu do města v kanceláři šerifa dobrovolně své kolty, se zlou se potáže. Jenže prachy by se hodily a tak dva bejvalí pistolníci Freemana , Eastwood) si chtějí na stará kolena ,,přivydělat'' což je nutí připomenout si svá gangsterská léta .... Syrové, bez příkras, protě taková byla Amerika těch časů. Mám rád tyhle filmy co si na nic nehrají. * * * * ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize