Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Boss321

William Munny (Clint Eastwood), který už 11 let nevystřelil a snaží se zapomenout na svoji minulost, se stará o svoje děti a vede poklidný život. Jednoho dne ho navštíví Schofield Kid, kterého zlákala odměna za zabití dvou mužů, kteří zjizvili prostitutku. William chvíli váhá, ale nakonec přijme a na cestu vezme svého bývalého parťáka Neda Logana (Morgan Freeman), který též odložil zbraně již před lety. Ve městě kam jedou, ale vládne drsný šerif (Gene Hackman), který nemá rád, když jsou v jeho městě zbraně..... Clint Eastwood natočil solidní western, který se místy trochu vymiká zajetým kolejím, ale rozhodně to není taková bomba jakou jsem čekal. Gene Hackman v roli šerifa podavá slušný výkon a Oscar budiž tomu důkazem. Ale s Oscary za nejlepší film bych ruku do ohně opravdu nedal, taková Vůně ženy je rozhodně lepší snímek....... ()

Zeck

Zatraceně průměrný western, ve kterém už značně životem unavený Eastwood zkrátka postrádá své dřívější pistolnické koule. Celou dobu mu dělá parťáka černoch, jenž ztvárňuje bývalého banditu a lovce odměn, což bylo v 19. století v USA asi stejně běžné jako Freemanův počet výstřelů za celý film. Přestřelka v tomto westernu není v podstatě žádná, samotný závěr je sice celkově "nejakčnější", ale aby člověk sledoval dvě hodiny film a ten se ukončil bez většího výstřelu, to je na kousek s Eastwoodem nesmírné zklamání. Film je dost nadhodnocen, protože se v něm v podstatě nic pořádného nestane a všechny postavy jsou neskutečně ploché, nezajímavě podané a nudné. Pokud někdo označuje film za nesmírně realistický a syrový jen proto, že Eastwood vzpomíná u ohně jak před deseti lety sejmul pár týpků, tak mám zřejmě jiné měřítko pro syrovost a drsnost v žánru western. Naopak, scénka v kaňonu, kde to dostal jeden kovboj do břicha, byla svojí trapností až směšná. 40% ()

pan Hnědý

Brilantní satira. Herecký koncert Clinta Eastwooda a Genea Hackmana, ale nesmím zapomenut na výborný výkon Morgana Freemana, co velmi pasoval ve dvojici s Clintem v drsném prostředí Divokého Západu dotáhnutý do detailu. Clint opět potvrdil mistra v oboru a stále potvrzuje pozici prvotřídního režiséra, který mě dokáže dojemně překvapit s vyprávěním, filmařským citem, který mi hladí po duši. Nechal jsem se vtáhnout v ruku v ruce s Clintem, který nám představil drsnější Západ než jen ráj na zemi. ()

Kulmon

Clint Eastwood a western k sobě jdou a ve společnosti drsňáka Hackmana či Morgana Freemana se jistě cítí dobře. Ale při vší úctě k Eastwoodovi byl Segio Leone přece jen trochu jinde. Tohle kvalitní dílko nemění nic na tom, že western je "dead". ()

Jara.Cimrman.jr

Umím točit první ligu s koltem na nasliněném prstě, ale picnout někoho přesně mezi oči mi zatím činí jisté problémy. Možná by mou mušku mohl poněkud vylepšit pravidelný kontakt lihoviny s mými játry, ale stejně se obávám, že by ve mně žádné munnyovské ďábly neprobudil. Takže střílení nechám na těch přesnějších a v klidu si podumám o tom, zda smradlavý, slepý a černý mají morální právo dělat díry do takřka nevinných kovbojů, zda může šerif překračovat zákon při udržování pořádku či zda není poněkud potupné nechat se zastřelit na suchém hajzlíku. A když mi konečně dojde, že je to vlastně jedno, tak s jistou námahou přehlédnu westernový nezvyk, že kulky občas zmateně hledají správný směr a přiznám se, že mne to celkem bavilo. ()

EdaS

Western noir. Eastwood demýtizuje všechno, co vás na příběhu z Divokého západu napadne - romantikou přespávání pod širákem počínaje, lehkostí zabíjení konče. Nesmiřitelní jdou pod povrch a bolí. Mistrovské dílo. ()

H34D

Myslím, že čím větší je člověk fanda/znalec westernů, tím více si tento film užije, platí to však i naopak a to je (před 10 lety byl) spíše můj případ. Ke klasickému westernu o divokém západě a pistolníky s kolty proklatě nízko mají totiž Nesmiřitelní dost daleko, těží ze zajetých předpokladů a diváckých očekávání z klasických westernů a následně elegantně boří jejich mýty. Hrdinové jsou nedokonalí, zabít člověka není jen tak, ať už co do vnitřních výčitek a pochyb, tak leckdy i střeleckých schopností. Přerod Eastwoodovy postavy je úžasný po stránce osobnostní, ale náhlý zisk bojového skillu už je poněkud záhadný. Režie Nesmiřitelných je trochu pomalejší, ale plynulá, jaksi "jemná", zkrátka vychytaná... Edit: Po 10 letech jsem si film dal znovu a musím podtrhnout úvod svého paradoxně ne tak příšerného komentáře, jaké jsem v začátcích na CSFD měl ve zvyku psát. :) Za těch 10 let se vyvinul můj filmový vkus, malinko se prohloubil můj filmový přehled a změnilo se i trošku to, co ve filmech hledám. Charismatické postavy, nejasně rozdělené dobro a zlo, temná atmosféra a v ní jiskra přátelství, to jsou věci, které mi dnes hrajou do noty podstatně více než před zmíněnými 10 lety. Takže bravo, skvělý film! 8/10 ()

xxmartinxx

Clint má kovbojky v krvi a pluje v nich jako ryba ve vodě. Tahle je možná maličko zdlouhavější, ale zároveň Eastwoodovsky drsná a jinačí. Asi i proto nemám srdce jít pod 70%, i když nejednou mě to během sledování napadlo. ()

igi B.

Vynikající antiwestern, asi těžko stravitelný pro milovníky klasických i moderních klišoidních hollywoodštin či evropských těstovinových taškařic (Leone promine ;-)... . . . Čtyři a půl hvězdičky, zaokrouhleno smiřitelně nahoru... ()

Shit

Tohle je zase návrat k vynikajícím westernům jako byly od sergia Leoneho nebo dolarová trilogie, ale i tak jsem se neubránil pocitu, že na správnej western je tam až moc málo přestřelek, je sice pravda, že pár se jich tam najde, ale nijak zvlášť mě neoslnily, většinou postrádaly napětí a moc se mi nelíbilo zpracování, ale na konci to naštěstí Clint Eastwood vynahradí vynikající přestřelkou v bordelu. Co se týká nějaký originality příběhu, tak ta se filmu nedá v mnoha ohledech upřít, ale nic geniálního to samozřejmě neni a závěr už je zase ta stará dobrá zápletka. Jenže podle mě největším kladem filmu jsou jednoznačně herci, ať už to byl oscarem ohodnocený Gene Hackman nebo neznámej Jaimz Woolvett v roli Kida, tak byli všichni dokonalý. Samozřejmě byl nejvíc vidět Clint Eastwood, taky aby ne, když to režíroval. Je tady sice už trochu sešlej, ale pořád skvělej, zvlášť v poslední půlhodince mu to jde. Jediny co mi vadilo u hercu bylo, ze nedostal mnohem vic prostoru Richard Harris, vypadal hodně drsně. Jako režisér dokázal Eastwood vykouzlit pěknou westernovskou atmosféru, ale už sem viděl několik lepších wasternů. ()

flanker.27

Nevím proč, ale osud nájemného zabijáka s velkým srdcem Clinta Eastwooda, který přes své povolání nájemného zabijáka je vlastně hrozně citlivý, mi nějak slzy do očí nenahnal. Nota bene když minimálně ten první kovboj v tom byl naprosto nevinně. Prostředí je sice vylíčeno dobře, ale tradiční problém Eastwoodovek, tedy dost podivný zvrat na konci, celý ten jakoby realismus naprosto shazuje. Celkové vyznění je díky tomu takové nijaké a divné. Ne že bych shlédnutí filmu nějak litoval, ale výjimečný zážitek to teda nebyl. ()

Morien

(1001) Dobrý film (ale dobrý je za tři! než bys řek švec), ale pořád tak nějak musím přemýšlet nad těmi přívlastky "realistický, nemilosrdný, bez příkras" a podobně. Některé části byly drsnější, ale mlácení hrdinů i řezání prostitutek už tady bylo i předtím. A zbytek mi stejně přišel velmi silně "ideologicky", rozuměj eastwoodovsky zabarven. Romantické záběry na vlahou tvář pořezané kurvy, která se zřejmě marně zamilovává do stárnoucího kovboje? Hrdlo prdlo. Krátkozraký křehký mladík, který se schovává za slupku chladnokrevného zabijáka? Hajzl z povolání v důchodu, který při pohledu na sviňskou "slušnou" společnost rezignuje na snahu vymanit se z dřívějších škatulek? Šerif drsňák-dobrák, podle toho s kým zrovna mluví? Pokud tohle nejsou typická příkrasová schémata, tak co to je? Nejvíc se mi líbily scény, ve kterých se hlavní protagonisté vůbec nevyskytovali, nebo byli jaksi postaveni mimo střed zájmu - zabití v lomu/písku/co-to-bylo (postava Roba Campbella mi vůbec byla sympatická, ten jeho jeliman mi asi jediný přirostl k srdci) nebo třeba krystalický strach v očích šerifových pohůnků, když se připravují na příjezd nájemného zabijáka. ()

gudaulin

Clint Eastwood se stal vedle své hvězdné herecké dráhy i jedním z nejuznávanějších amerických režisérů nikoliv proto, že by na filmových festivalech fascinoval svým experimentováním a oslovoval úzkou obec filmových kritiků a odborníků, ale proto, že byl a stále je v tom nejlepším smyslu slova špičkovým řemeslníkem filmového plátna. V první řadě mu vždycky šlo o diváka a předkládal mu filmy se silným příběhem a zajímavými postavami, které vždy tak trochu překračovaly mantinely daného žánru, ale zároveň ho nikdy neopustily, takže na své si přišli jak tradiční žánroví fandové, tak i ti, kteří chtěli filmové hrdiny a jejich skutky vidět o něco realističtěji nebo řekněme trochu jinak. A právě to do detailu platí i pro Nesmiřitelné. Eastwood sice částečně legendy divokého západu demýtizuje, ale zároveň používá všechny nezbytné žánrové rekvizity, takže vychází vstříc jak divákům tradičního westernu, tak i těm, kteří jeho zákony považují za naivní a zastaralé nebo neodpovídající historické realitě. Po řemeslné stránce se filmu nic podstatného vytknout nedá, v té době už byl Eastwood tak známý a uznávaný filmař, že mohl bez problémů oslovit kteréhokoliv špičkového herce. Navíc měl u producentů otevřené dveře, protože byl ukázněný a dodržoval rozpočet a jeho filmy byly obvykle vysoce ziskové. Tak, jak tradiční western moc nemusím, Nesmiřitelní mi udělali radost a s nejvyšším hodnocením nemám problém. Kvalitní, profesionální, překvapivé a atmosférické. Celkový dojem: 95 %. ()

choze

"JO, ZABÍJEL JSEM ŽENY A DĚTI. ZABÍJEL JSEM VŠECHNO, CO CHODILO NEBO SE PLAZILO. A TEĎ ZABIJU TEBE." Pouhé dva roky po TANCI S VLKY jsme se dočkali dalšího oscarového westernu, což není zrovna žánr, který by Oscary sbíral. Jakkoli to bude znít ohraně a pateticky, párkrát jsem se u NESMIŘITELNÝCH přistihl, že nedýchám. Ten film vás neuvěřitelně vtáhne a pak si s vámi dělá co chce a přitom je to navenek ošuntělá, komorní, realistická záležitost, důvtipně, dojemně a zatraceně napínavě demýtizující westernové legendy. Obzvlášť pobaví postava spisovatele rodokapsů, která se vždy nalepí na nějakého pistolníka a sepisuje jeho paměti, dokud pistolníka někdo nezastřelí a pak se spisovatel zase nalepí na toho, kdo ho zastřelil. Fantastický je závěr, ve kterém se zúročí všechny ty historky o činech Eastwoodovy postavy a starý chcípák to pořádně rozbalí. Hackmana jsem sice nikdy neměl moc v oblibě, ale z jeho brutálního šerifa mi běhal mráz po zádech. Dedicated to Sergio (Leone) and Don (Siegel). ()

Gilmour93

„I've killed women and children. I've killed everything that walks or crawls at one time or another. And I'm here to kill you, Little Bill!“ Hladce oholený hrdina s šerifskou hvězdou a proti němu zarostlý, alkoholem páchnoucí padouch pálící ze zálohy? Na to zapomeňte, tady střílí ze zálohy a chlastají všichni.. Eastwood zrekapituloval pistolnickou kariéru brilantním antiwesternem a závěr, kdy Munny probouzí své démony, je dechberoucí. ()

genetique

Možno sa urazia všetci milovníci westernov, no tento je moja osobná westernová bestovka, dokonca sa mi páčil oveľa viac, než Leoneho skvosty, čomu prispela hlavne vecná, dramatická línia a nemenej aj ohromná dávka herectva z predstavenia hlavných hrdinov. Super! Škoda, že westerny už nie sú to, čo bývali. Teda už nie sú skoro vôbec. 100%. ()

Madison

Clint Eastwood je majster psychologicky prepracovaných a dojímavých príbehov, v ktorých vie vždy najspoľahlivejšie vyždímať z potenciálu všetko, čo sa dá. Traja zabijaci - dvaja s minulosťou, ktorá im po rokoch dáva tvrdé päste, tretí s idealistickými predstavami o neľútostných dokonalých vrahoch s dokonalým životom, emancipované prostitútky, ktoré sa chcú vyslobodiť z mužskej tyranie a pomstiť sa, krutý a nekompromisný policajt Gene Hackman nepoznajúci hranice v dosiahnutí svojho cieľa + podmanivé prostredie obkolesené prírodou, príjemná hudba, niekoľko nezabudnuteľných okamihov. Narozdiel od Leonových filmov som sa tu ani chvíľu nenudila a nebolo to tak typicky ,,leonovsky" naťahované. Možno to nevonia pravou westernčinou, ale v rámci intímnejšieho príbehu som omnoho spokojnejšia. ()

3DD!3

To není ten divoký západ, který známe ze starých westernů s Johnem Waynem nebo s mladší verzí Clinta. Tohle je na kost ohlodaná realita konce 18tého století. Hlavní postavy nejsou žádní hrdinové, ale obyčejní lidi, kteří minou, namachrovaně kecají, spadnou s koně nebo prostě jenom blbě vidí. Eastwood, Hackman i Freeman hrajou skvěle a dokonalý závěr, který boří všechna westernová klišé je pak už jen třešničkou na dortu tohohle neobvyklého představení. ()

kitano

Tento film v sebe nesie stopy najvacsich westernovych legiend, rozprava vsak umiernenejsim, skoro as komornym sposobom. To vsak neznamena ze nema hlbku. Prave naopak. Je drsnejsi, ludskejsi a o to aj posobivejsi. Peniaze tu neznamenaju tuzbu po bohatstve, ale otazku zivota a smrti. Ludia niesu rozdeleny podla toho ake maju povolanie = zly zabijak a dobry serif, ale podla toho aky naozaj ludia su. Prave preto zabijak je ten ktory je v tomto filme pomyselnou rukou spravedlnosti a serif ktory svoju pravomoc zneuziva je preto zaporak. Istotou nieje kolt namiereny z velkej vzdialenosti ale dvojhlavnova brokovnica prilozena k nepriatelovej hlave. Eastwood vlozil do tohto filmu vsetko co zo svojej znalosti westernu a filmarskej zrucnosti. Postavu si doslova napisal na telo a treba povedat ze si na jeho mieste nedokazem predstavit nikoho ineho. Jeho filmova premena v zavere je jedna z najposobivejsich vobec. To iste plati aj o diabolskom serifovi Genovi Hackmanovi a Mannyho partnerovi Nedovi - Morgenovi Freemanovi. Eastwood tymto filmo zakoncil svoju westernovu etapu ultimatnym sposobom. Filmom, ktory v sebe skriva cistu esenciu westernu ale aj dramu neobvyklych ludskych rozmerov. See you in hell...(10/10) ()

Kaka

Pěkně po staru natočený western, který vešel do dějin jako vůbec jeden z nejopravdovějších a nejsyrovějších v daném žánru. Clint Eastwood a Morgan Freeman podávají životní výkony. Zdatně (Oscar) sekunduje brutální Gene Hackman. K tomu všemu ještě perfektní kamera, brilantní střih a závěrečný epilog v západu slunce. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize