Sega

Tak přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi body ale nakonec musím dát čtyři za atmosféru. Ze začátku film bohužel vypadá dost lacině a titulkový úvod je totální vykrádačka z filmu se7m. Jako celek je však film docela povedený a divák u něj vydrží až dokonce což se jen tak u takových decetních béček nevidí. Zmixovaná hudba taky není špatná ale kvalitní score šité na míru opravdu nečekejte, což se ani nedá čekat k evidentně nízkému rozpočtu. Pusťte si film večer o samotě a zaručeně jen tak neusnete:-) ()

Money_too

Tvůrci dílů Saw si pro nás připravili opravdu znechucující temnou věc. Otřesně detailní umělecko - úchylná kamera podrhuje děj, který mi opravdu nedal spát! Viděl jsem už spousta, ale ani série Saw mně tak nerozhodila jako toto. Možná to je tou kamerou. Možná prostě tím temným prostředím. Rozhodně se to však nedá srovnávat se Saw, možná tak některejma pastma nebo opravdu TEMNOU atmosférou. Každopádně tenhle film ve Vás zanechá následky i když scénář není žádnej zázrak. Trochu mě sere jak ted všude cpou Madeline Zima, jen kvůli tomu, že je schopná úkázat výstavní kozy,ale nic víc v sobě nemá,jako herečka je špatná a ošklivá. Jinak herci zahráli výborně a ani k tomu nemuseli mluvit,je to téměř němý film. Tvůrci si nechali otevřený vrata jako kráva do další dílu tak už se těším. ()

Teardown

Geniální kutil, sadista i srandista, vrah a fajnšmekr versus starostlivý otec, zlodějíček, maratonec a tak trochu i superman. Že by tohle mohlo někdy, někde fungovat? Ale proč ne. Zahodit, zamknout a ztratit klíč od dveří, kde zamknete paní logiku společně se zdravým rozumem a směle do sledování tohohle kousku. Myslím, že litovat určitě nebudete. ()

KOZEL84

Za tu atmosféru a napětí si to 3 zaslouží i když to je jasná vykrádačka SAW.Možná by si to zasloužilo i 4 kdybych nakonci nezjistil že ten maskovaný kretén je zas jeden z těch nesmrtelných.Jestli mi už nějaké klišé leze na nervy,tak je to tohle! ()

KOZLIK

Bože muj, kdo a pro koho tohle točí. Filmy o zlém pánovi a psovi, kterej po deseti kudlách v břiše běhá přespolní běh. Škoda času, jsem fakt nasranej, protože tohle je fakt kokotina nejvyššího kalibru. ()

sNeDy

Když vás nezaujme hlavní hrdina a vraždící šílenec vás z duše nezajímá, nemáte se na co koukat. Ony sofistikované pasti? "Logika" postav? Všeho všudy jedna zajímavá smrt? ()

nessbeal

Asi najlepší film roka 2009 pre mňa, takto má podľa mňa vypadať horor. Napätie, spracovanie, sila, nápad, hnus, pocit, nutkanie, atmosféra, zážitok. ()

Venous666

Cože, Cože, Cože ... Tak tomuto filmu tleskám. Dobrý námět, děj, prostředí a ON je správně zvrhlý. Dámy a Pánové TAK tohle je horror za všechny prachy. Od začátku až do konce se pořád něco děje. Jasných 80% ()

sandinista

"Tak copak já ti udělám ze svýho repertoáru? - Mučeníčko, to je moje potěšeníčko." Tohleto byla opravdu zábava. Řekl bych takový humorný crossover mezi Sám doma, Lidé pod schody a Pilou. V soundtracku mě mile potěšil Bela Lugosi is dead od Bauhaus. ()

dawe787

Excelentní thriller se suprovým napětím. Budete sedět přibití v křesle a držet palce našemu hrdinovi, který bude mít těžký úkol před sebou. Nechápu to malé hodnocení. Je to takový bratránek Saw. ()

fisus

Po hodně dlouhé době přišel horor,který mě bavil od první do poslední minuty.Dům plný pastí a nástrah už sice přinesl Sám doma,ale tyhle vychytávky stály za to.Konec sice mohl být lepší,ale i tak to byla fajnová zábava!!! ()

rusty09

Dost nesmyslů a dost nedoladěnejch věcí, i kdyby tyhle věci byli vyladěný, tak stejně většina pasáží byla tak nudnejch, že by to snad ani nepomohlo. ()

jorgus

ale jo..prijemna brutalni vyvrazdovacka u ktere jsem nepostradal i napeti:)postavy samozrejme nudne, ale napeti tam bylo..a hodne:) ()

hobbitko

SPOILERS. Možná jsem to akorát nepochopila, nicméně podle mě naprostá hovadina. Variace na Saw 1 - 195 + Kostka, lítající prsty, střeva a jiné části těla, zkrátka film, který se za každou cenu snaží z hororového žánru vyždímat poslední kapku krve svých obětí, protože nedokáže atmosféru budovat sofistikovanějším způsobem. A tu nechutnou vraždu černé kočky si tvůrci také opravdu mohli odpustit. ()

drozdy1

Skvělé home invasion. Napětí od začátku do konce , což je hlavní slabinou všech hororů tohoto typu , ale tady se úlohy zhostili na výbornou. ()

TheSpearCZ

Ta logika byla tak stupidní... a přesto se jedná o jeden z nejlepších filmů svého žánru!... Začátek byl poněkud pomalejší, ale zároveň plynulý, hlavně abyste vstřebaly to, co teprve přijde a když se po (méně) záživné dvacetiminutovce hlavní postava dostane do domu, kam rozhodně neměla jít a není sama, tak začíná teprve velké tóčo. Napětí by se dalo krájet, atmosféra je celý film dechberoucí, nástrahy a různé pastičky byly po celém domě úžasně propracované (inspirace SAWem jde znát a nutno dodat, že tohle zničilo všechny pokračování) a do toho parádní porce gore s ještě lépe obsazenými herci. Co si od toho víc přát? Hlavně tu logiku. Viděl bych to za lepší čtyři, ale když máte tolik postav ve středním rodinném baráčku a ti se tam pohybují a za boha se nemůžou najít a míjí se, tak to prostě nejde. Čisté 4* ()

Helldo

Tak jo... na přátelské doporučení jsem si pustil Collectora... aaa... (bohužel) se znovu potvrdilo to známé, otřepané, že co sto lidí, to sto chutí. Ale tak přece jsem nemohl očekávat od režiséra po x-té zrecyklovaných snímečků se sympaťákem "Jicksawem" či např. zaručeného "superhitu" Piraňa 3DD reinkarnaci Hitchocka, že? Navzdory (jako vždy) přesvědčivým, do nebe vyzdvihujícím, odám od kolegy. Nebuďme však jen jízlivci. Pár světlých chvilek tam určitě bylo. Dokonce si dovolím trvdit, že první polovina díky solidnímu Stewartovi, vcelku originální zápletce (na daný žánr) a nevšední práci s kamerou udržovala napjatou (čti připos***ou) atmosféru v potemnělém obývacím pokoji mého obydlí. Další dění ovšem rychle nabouralo do té doby plynulé tempo a s tím, jak si člověk nutně začal všímat stále zjevnějších nedostatků, vše sklouzo k typicky béčkovým, či až céčkovým, cringy momentkám, jež byste u splatter hororu asi čekali. Pokud tedy horory rádi krvavé, plné rozcupovaných vnitřností a mučících serepetiček, bez ničeho takříkajíc navíc, hurá na Collectora, pokud však hledáte něco přece jen "komplexnějšího", pusťte si třeba žánrově podobný Don't Breathe či Eden Lake. 2½ ()

mala_kea

Marcuse tak moc zaujmul snímek SAW, že se pokusil o lehkou variaci.Dosti mu to vyšlo, protože se nebál použít všechny možné a dostupné zvrácenosti, jaké se v hororech za poslední dobu objevují. Kecám. Co si budeme vykladát, trošku neklasický, ovšem jednoznačný horor za učelem vyvraždit co nejvíce lidí. Tuny střev, litry krve. Jen příběh je okořeněn krimi částí, skvělou atmosférou, záporák je nemilosrdný a ta hra na kočku a myš v první půlce je doslova pohádková. U konce napětí lehce upadá, ale pořád není důvod zoufat, atmosféra pořád drží. Jen zatracená škoda odfláknutého a patetického konce. Hvězda dolů. Nicméně, Marcus Dunstan se trefil přesně do mho černého. ()