My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

carott

Oproti knize hodně osekaný, až bych řekl, že lidé knihy neznalí musí mít pocit dějových mezer. Každopádně, i když to možná nebyl záměr, se povedlo zachytit hodně dusnou atmosféru, která není tak dusná ani v knižní předloze. Navíc podobnost herců s opravdovými postavami je až děsivá ()

misar3

Silně autentické, chvílema jsem měl nutkání film vypnout, hororové krváky plné střev a kusů masa jsou proti tomuhle drogovému humusu neškodní beránci. Žádný člověk s minimální mírou inteligence po shlédnutí tohoto snímku se drog ani nedotkne. ()

joelly01

Uf, tohle mi bylo prece jen docela "häftig". Ale mysleno v dobrem, paradni film, Uli Edel tento typ filmu opravdu umi. Knizka je samozrejme vyborna, u me urcite zafungovala jako prevence pred drogama. Jak jsem se porad nekde poflakovala po svete, tak cas od casu se stalo, ze nekdo nabidl lajnu nebo pilulku nebo jiny shit. Vzdy kdyz nekdo s necim takovym prisel tak jsem okamzite odmitla a zaroven myslela na "My deti..." . Pro me zasadni kniha meho detstvi / dospivani (cetla jsem ji poprve kdyz mi bylo 13). Film se drzi knihy vicemene verne, herci jsou hodne podobni (v knize jsou fotky) svym predobrazum a hudba = no ano, pan DEJVID, nekvetsi kral vsech kralu = naprosto skvela. Vyborny film i knizka. Oboji muzu jen doporucit. ()

Franche

Hodně lidí film posuzuje podle knihy. Kniha je samozřejmě mnohem detailnější a rozsáhlejší, zatímco ve filmu se neustále točí stále stejné scény. Nicméně velmi sugestivní, místy až nechutné a velmi realistické scény, které mě, ženskou, kterou ve filmu jen tak něco nerozhází, vaří krev v žilách a nutí srdce vyskočit z těla. Některé scény (nechci spoilerovat ale diváci určitě ví jaké) působí tak odpudivě, že by se mohly pouštět v renarkonech a léčebnách. Narkomani jsou největší hnus a jen blázen se do jejich světa může přidat dobrovolně. Rovněž jsem si 100% jistá, že mít podobnou 14 letou dceru tak se určitě chovám jinak - model ,,kradeš, fetuješ a kurvíš se tak tě zavřu v pokojíčku s tvým feťáckým boyfriendem'' mi přijde hodně hooodně liberální a očividně zcela a naprosto neúčinný. Za mě lepší 3* a komentář na závěr - v Berlíně jsem byla dva roky zpět a ani v roce 2015 se mi jako město nelíbil ... po shlédnutí filmu a vědomí, že jsem se v metru pohybovala a u Kudamm bydlela, se mi ježí chlupy na rukou. Tehdejší nezájem policie a jiných bezpečnostních sil je taky spíše k pláči nežli úsměvný ()

Knor

Těžko se mi tenhle film hodnotí. Na jedný straně se mi chce říct, že je to prostě příběh debilní fetky, která si sama dobrovolně kurví život ve společnosti stejných nebo horších dementů a ztracených existencí. Nesnáším feťáky a když si chcou rozjebat tělo, mozek a celej život absolutně nesmyslným braním drog ... OK, ať si třeba všichni pochcípají, není mi líto ani jednoho takovýho člověka. Proto jsem asi celej film necítil skoro vůbec nic, jen odpor a opovržení vůči světu a životu hlavní hrdinky a jejích kamarádů. Na druhý straně, hodnotím tady film a ten je natočenej tak aby co nejvýstižněji vylíčil denní život závislého člověka. Zoufalství, absťáky, prostituce, špína, hnus a smrt. To všechno je tu realisticky zachyceno, takže film funguje téměř na výbornou. V knižní předlozeje toho tedy ještě víc, ale film ukázal až dost. Určitě bych tento film pouštěl dětem na druhým stupni základky aby měly reálnou představu, kam až to může zajít. ()

Jacccob

Společně s "Requiem za sen" má tenhle film zásluhu na tom, že se tvrdých drog nikdy nedotknu, tak moc je drsný. Dětské role jsou zvládnuty skvěle, vybraná hudba skvěle sedí. Knihu jsem nečetl, ale asi bych na ní ani neměl žaludek, film mi bohatě stačil. Neskutečně silný zážitek. ()

Emafera

Že je kniha lepší než film je známá věc. Tento film je toho důkazem v plné míře, bohužel. S jinými herci a trochu jinak zpracovaný by byl super. Takhle ale jen **. ()

OL@F

Jo,knížka byla daleko lepší...ale jako každá knížka..Film mě překvapil výbornými hereckými výkony,snad ani jedna postava nepokulhávala.Úžasné byly pohledy malé Christiane,když byla sjetá..Tolik nepřítomnosti a utrpení v jednom obličeji.A na to,že mi nepřijde hned tak nějaká scéna hnusná a nechutná,tak scéna,kdy Christiane a Letlev chtějí přestat s "H",Christiane zvrací to červené víno a Letlevovi je to úplně jedno,je hned v mé TOP 10 Hnus... ()

pe3czech

velmi špatný film. herci neumějí hrát - vše je strašně umělé - od líbacích scén přes umělý déšť až po tryskající zvratky z christianny. kniha byla fenomenální, ale tohle provedení je více než sporé(bohužel se potvrdilo, že knihy jsou zpravidla lepší, ale tak markantní rozdíl jsem nečekal). zažíl jsem dvě a půl hodiny nudy a film ve mě zanechal velice temné pocity - ale ne temné ve smyslu requiem za sen, že bych v sobě cítil memento proti drogám, ale temné ve smyslu špatně odvedené práce. hudba není vůbec náladová ani dramatická je jen nudná a těžká. střih je často amatérský - až jsem si myslel že mám poškrábané dvd a mechanika přeskakuje. béčkové pojetí knihy. sice film nemůže pojmout všechny události z knihy, ovšem zde chybí spousta velmi podstatných faktů, chybí souvislosti mezi scénami. jelikož už je to nějaký týden, co jsem knihu četl, tak jsem několikrát musel pátrat v paměti, co která scéna znamená než jsem si vzpomněl na souvislost z filmu. jak to tedy mají chápat diváci-nečtenáři? ()

Tales

Kniha je samozřejmě lepší, protože i přes docela dlouhou dýlku do toho filmu nenacpete všechno a to někomu, kdo nečet předlohu možná bude dělat problémy ohledně chápání souvislostí. Jinak se mi to líbilo hlavně kvůli tomu, jak je to syrový a chladný. Tahle zničující deprese má velmi kvalitní atmosféru a herci sice asi nejsou žádný profíci, ale měl sem pocit jako by jim na place ten herák fakt dávali, protože vypadaj fakt vyjetě. Neni to na maximum, ale myslim, že to je docela kvalitní věc. ()

Hank

Knížku jsem nečetl, toť můj základní nedostatek. Ve srovnání s jinýma filmy o drogách se tento soustředí hodně na drogy, sugestivně vše líčí, ale ovšem bez nějakýho zamyšlení proč, co na to rodiče, co na to okolí...Každopádně film je silný, hustý a to hlavně druhá "drogová" půlka... ()

SirZelda

Drogy jsou špatné áááno? Společně se snímkem Requiem za sen by se tento film měl povinně pouštět na druhém stupni základních škol. Autentický příběh o dětech z tehdejšího západního Berlína 70. let, kteří díky "H" prožívají pár okamžiků letu do nebe, ale po zbytek naprosté peklo. Přes to všechno s tím nemají sílu skoncovat... Působivé, smutné, místy odporné, depresivní. ()

vitac.

Věděl jsem rámcove o čem film bude, kde se bude odehrávat, věděl jsem, že je dle knižní předlohy, kterou jsem nečetl (proto nemůžu polemizovat s názory, jak se převod na filmové plátno povedl či nepovedl) - a to je tak vše. Teď už také vím, že je to velmi dobrý film, ve kterém jednoznačně převládají klady nad zápory. Dobré herecké výkony snad všech dětských herců, umně zachycená atmosféra městské party dětí, nádražní špíny a šedivých paneláků, David Bowie, jeho hudba a hlavně syrově natočené scény ze života feťáků. Ješita jakoby se s kyklopem mazlil, když to co často bývá odbyto krátkým záběrem a střihem nechá diváka pozorovat sekundy, někdy desítky sekund (vpichy jehel, dialogy s propastmi ticha, bloumání po chodníku, ...), bez hudby, jen s ruchy města. Toliko ke kladům, zápor uvedu snad jen jediný, který mě ale hodně rušil - rodina hlavní hrdinky. Kde byla schovaná většinu stopáže její matka se svým přítelem? Proč vykreslení těchto vztahů nebylo věnováno aspoň trošku času? ()

Pokryvac

Ak sa ma príbeh filmu odohrávať v roku 1977 (všetko tomu nasvedčuje), tak potom nerozumiem ako je možné že na tej diskotéke hrajú Bowieho skladbu Look Back in Anger, ktorá sa nachádza až na albume Lodger z roku 1979. Ale inak skutočne dôveryhodný obraz života mládeže závislej na drogách. Veľmi depresívny film. ()