modrafixa

Nejvýmluvnější je fotka na konci filmu,kdy se Kajínek směje celému kinu do tváře. To si člověk říká...co když je fakt zabil? Není to trochu morální risk točit skorem oslavný film o člověku,který je v doživotním vězení? ()

fire.wall

Podprůměr (spíš 2,5) - až na útěky z vězení nebylo na filmu nic zvláštního. Ty útěky nebyli myšleny kladně. Na český film to bylo dost dobré, až na práci s kamerou. Jezdí tam s ní jak šílený!! ()

Sembejk

Na pohled skvělé, jinak mnoho povyku pro nic. Přílišné obhajování odsouzeného Kájínka tomu taky moc nepomáhá. 4/10 a víc ani fň. ()

matkoslav1

Hrůůůůza! N@va, Blesk a milionkrát okoukaní čeští herci, nulový děj a absence čehokoliv smysluplného. Zajímalo by mě, o co vlastně ve filmu šlo. Vražda, milionkrát okoukané scény o tom, jak ho odsoudili, jak seděl, utekl, chytli ho. Jinak film o ničem. Vilhelmová s viditelnou parukou na hlavě, Dlouhý hrající, jako vždycky, záporáka, Bendová ukazující svůj ne příliš koukatelný obličej a své ňadra o ničem, prskavky, snaha o to být světový, jedna zpomalená scéna... Nic. Holé nic. Zavřít a zhasnout, české herce zaměstnat jako nádeníky třeba na Mírově a režiséry použít na výsadbu stromečků. Protože, Mirko Spáčilová, pokud je tohle skvělý film, tak hadi nosí malé boty. ()

pikovyeso

vono kdyby to nebylo tak směšně přehrané a tak i trochu legrační a předrsnělé tak by se na to dalo koukat. A co opravdu nesnáším u takovýchto filmů je taková ta česká "seriálová" kamera alá kobra11. No a ti herci, provařené obličeje zkrátka spíš nic než moc. ()

mb.3

Pokud by se fiilm neuváděl pod jménem Kajínek jako smyšlený thriller, který není velmi volnou interpretací skutečnosti, hodnotil bych lépe. Velmi dobrý střih, parádně pasující na dynamický a silný děj, věrohodné herecké výkony (zvláště Lavroněnko) i nečekaně necenzurované scény jsou prostě na místě. Po celou dobu se nám však snaží režisér jaksi vsugerovat vizi Kajínka jako nevinnou obětí onoho "zlého dědy". Vzhledem k zoufalému nedostatku informací o celé kauze to film neúmyslně posouvá výrazně k fikci. Za což snižuji hodnocení o hvězdu. Škoda toho, celkově na české poměry povedený film. ()

lokolop

Trochu nevyrovnané řekl bych, o příběhu se toho moc říci nedá, každý si myslí že ho zná, ale jak to bylo doopravdy ví jen málo kdo, jen těch pár skutečných aktérů. Myslím že tvůrci mohli nechat nějaký prostor fantazii diváka a né vykreslit do detailů „celý“ příběh podle nich. Kajínek je vykreslen jen jako oběť, zbytek jeho příběhu mi trochu chyběl. Postavy v pozadí a ostatní aktéři mohli mít více propracovanou motivaci k činům co prováděli, né jí konstatovat ale alespoň nastínit a následně nechat ten již zmíněný prostor pro fantazii diváka. Nikdo přeci neví jak to přesně bylo. Herecké výkony ústřední a řekl bych nejdůležitější trojce mě nadchly, (Lavroněnko, Vilhelmová, V. Dlouhý), myslím že obzvláště Vladimíru Dlouhému role záporáka vyloženě sedla. Vedlejší postavy, tak to byl přímo děs, jmenovat budu za všechny dvojici Bárta, Bendová. Nezlobte se na mě ale to nebylo herectví. Na jejich obranu ale tito aktéři ani neměly prostor přesvědčit mě o opaku, škoda. Celkově se mi film nelíbil koncepcí. Špatné kopírování zahraničních filmů není ta správná cesta, jak by měla česká kinematografie vyrábět akční či dramatické snímky. Nemohl jsem ale čekat zázraky od Petra Jákla, bez urážky, ale původní profese šla Petrovi mnohem lépe. Na druhou stranu je třeba ocenit nápad natočit něco o Kajínkovi respektive o českém „podsvětí“ vůbec. To je dobré a myslím i nevyčerpatelné téma které když už nás nebude alespoň bavit, bude rozhodně klást ty správné otázky. Hodnocení 3*, 2* za film, ta třetí je za snahu zkuste to znova podobných kauz tu ještě máme. Slibuji že i kdyby točil něco podobného zase Petr Jákl, tak do kina půjdu. ()

Ospalek

Jediný film Petra Jákla opravdu nebyl špatný a Lavroněnko se jako Kajínek opravdu blýskl. Jen mi připádá, že film se chová jako kdyby chtěl Kajínka očistit. (Upřímně věřím v jeho nevinu :-) ()

Vaclav007

Těšil jsem se na tento film, protože věřím v nevinu J. Kájínka. Ale film mě natolik zklamal, že jsem se přestal zajímat o situaci vězně. Ve filmu není ani jedna scéna, která by mě zaujala a pokud jde o status "film podle pravdy" hodně částí je zkreslených a nepotvrzených. Opravdu velké zklamání. ()

TopsyKretts

Kajínek, vězeň, kterého zná bez pochyby celý národ. Proč o něm nenatočit celovečerní film? Říkal si Petr Jákl ml., který se do filmové režie raději pouštět neměl, udělal by lépe, kdyby zůstal u povolání kaskadéra. Film, který obsahuje hromadu chyb, kterých si všimne snad každý, kdo po 5 minutách film nevypne. Pan Jákl si ukousl opravdu velké sousto, které podle výsledného efektu má nejspíše parodovat americký akční film. ()

Tanakasan79

Popravdě jsem měl docela strach co z toho vyleze, ale nakonec jsem se odvážil a takhle pozdě film zhlédl. Vůbec mi to nepřipomíná trapný pokus, je to vyvedené a zdařilé. Vladimír Dlouhý, no to je koncert herectví, co shazuje film do průměrnosti je podání Tatiany Vilhelmové, za celou dobu jsem jí nebyl ochoten uvěřit ani to, že je právník. Skládám poklonu Petru Jáklovy ml., tohle je cesta kterou by měli jít naši tvůrci, když chtějí vytvořit dobrý akční film, jinak se raději držme komedie. ()

tunerking

Vytvořit film o jednom z nejznámějších českých. věznů J. kájínka chtělo to pořádnou dávku odvahy a informací. na český výtvor je to výborně udělané akce , hudba, rozhovory, odcházel jsem z kina a měl jsem hlavu plných otázek , o tuto kauzu jsem se dřív zajímal, a kdo by Kájínka neznal že ? .. Samozřejmě podle pravdy to není, aby se dal udělat kvalitní akční film, tak akce navíc neuškodí. Boužel z Kájínka dělají nevinného člověka, a hodně lidí se po filmu začalo bouřit a chtěli Jirku vidět na svobodě. ale je to hezká akční podívaná a nad vrahem a vinou či nevinnou se člověk zamyslí, jak je film natočen tak to chodí.. korupce, politika, atd.. nejde jen o Kájínka. :) ()

Freakyy

Souhlasím s komentářem Malarkeyho... je to rozhodně jeden z nejlíp zpracovanejch českejch filmů, až na pár drobností, který se ale vzhledem k naší kinematografii dají snadno odpustit. Fakt nechápu ty kretény co dávají 5 hvězd různejm sračkám ale prostě takovejto film má tak podprůměrný hodnocení...co víc chcete???!!! No naštěstí většina vašich komentářů pro nikoho nic neznamená, tak si ty svoje "rozumy" plácejte třeba až do smrti... ()

sharik002

Pokud by šlo o fiktivní film, až tak špatné by to nebylo. Jenže ono jde spíše o záměrnou manipulaci tvůrců k naprosté oddanosti myšlence o Kajínkově nevině. Před zhlédnutím filmu jsem snad tisíckrát slyšel z úst tvůrců, že film nemá za cíl ukázat, jak to opravdu bylo. Jenže ouha, výsledek tak rozhodně nevypadá. Já, veřejnost a předpokládám že ani tvůrci nevíme, jak to ve skutečnoti bylo. Proč nám ale film tedy dost okatě podsouvá, že Kajínek je oběť a mučedník? ()

Ounil19

Petr Jákl ml. chtěl natočit Kajínka v Americkém stylu což se mu trochu povedlo efekty poměrně perfektní děj a obsazení taky. Vilhemová měla jednu z nejlepších rolích ve své kariéře, Lavronenko se taky ujal velmi pěknou grácií. Film doporučuji všem kteří mají rádi akci a dobrý děj přesto dávám 4*. ()

lamerjakcyp

Film není natočen špatně, co ale Jáklovi neodpustím je najmutí zahraničních herců, kteří jsou posléze předabování, a to mnohdy amatérsky. Co mi ale vadí daleko více je reakce lidí. Hned na začátku filmu beží nápis INSPIROVÁNO skutečným příběhem, a žánrem filmu není dokument, přesto valná většina diváků na film reaguje, jako by to byla pravda, nic než pravda, což není. Film je veden spíše tou Kajínkovou cestou, než tou policejní, což se odráží na tom, že hlavní, dejme tomu, hrdina je zde neprávem uvězněn. Osobně nejsem u této kauzy na žádné straně (všichni víme, jak fungovala (funguje) naše policie, v případu bylo mnoho otazníků, ale nevěřím slovům zloděje, a vraždu by naneštěstí zvládlo více lidí, než chceme uvěřit), ale to chování diváků je prostě nepochopitelné, jít na FILM, který je pouze INSPIROVÁN a vyvozovat z toho závěry a pravdy hraničí s blbostí. Jinak je film i přes nadprůměrn rozpočet na naše poměry vyveden dobře, nemůže se samozřejmě rovnat americkým filmům stejného žánru, ale ve střední evropě patří k vrcholu žánru. Snad jen se Jákl poučí z chyb, a příští jeho film, bude-li nějaký, bude na stejné, či snad lepší, úrovni. ()

Montmorency

Je vidět, že byl k dispozici slušný rozpočet, za který se sehnal obstojný herecký ansámbl a film je na české poměry docela solidně natočen....příběh je to zajímavý, nicméně mě spíše dostaly herecké výkony T.Vilhelmové (mimochodem v tomto filmu velmi sexy) a skutečná třešinka na dortu V.Dlouhý !......Bohužel s vedlejšíma rolema si tvůrci moc hlavu nelámali a obsadili asi svoje kamarády :-), A.Bendová, V.Noid (byť je jeho hudba dobrá) a D.Jakubisková jsou zcela mimo mísu... ()

Puchyr

Sakra lidi, co chcete víc. Z toho filmu Jákl vytřískal co se dalo, vždyť je to sakra film jako kráva né??? Výborná kamera, samotný námět ztvárnit na plátně osud neslavnějšího českého vězně. Ruský Konstantin si s svou rolí poradíl skvěle, jako právnička se tu nádherně blýskla Tatiana a poslední herecký výnon zesnulého Vladimíra... Dobře natočený útěk z Mírovské věznice po těch slavný prostěradlech,, ta korupce ktrá tam podle mně je i doopravdy. A co ty efekty,,, Střelba, létající auta, úder policejního komanda,, jednu chvíly jsem měl pocit že to snad není Český film,, musím říct že jsme se zase jednou překonaly a od trapných Troškových komedií a seriálových odpadů všech druhů se konečně naši odhodlaly k filmů s vážnou tématikou a jen tak dál,, jsem s filmem spokojen. Vzhledem k tomu že jsem od filmu zázrak nečeka, tak mě film příjemně překvapil a jsem hrdej že je to výtvor právě náš. Lituju všechny co je film nezajmá, proklínám všechny komu se to nelíbí a komu vadí že je hlavním partnere tv Nova to jsou ubožáci... Néé, tohle je skutečně v našich končinách nadprůměrný film 80% ()

insky

Myslím že celkom dobrý pokus o kvázy český akčný a krimi film. S trochou nadsázky môžeme povedať, že takto nejako to chodí v našej, resp. česko-slovenskej justícií, súdnictve, vláde, poslaneckom zbore a pod... nastrčené postavičky robia (aj) špinavú prácu za iných. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý