Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

B3njamin

Johnny Depp si ani nepřečetl scénář, když vzal roli, jako vůbec se nedivím, za 51 milionů $ bych to taky nečetl:D ale za co a proč mu je dali to fakt nevim, celý dvě hodiny mi to přišlo trapný. Vše jsme viděli u v předchozích dílech. Dávám tedy * za Judi Dench a její scénu.. ()

IvanKovar

Moc som od nových pirátov nečakal. Takže ani sklamaný byť nemôžem. Film ako taký sa vezie na predchádzajúcich dieloch. Či už vskutku dobrým výkonom Johnny Deppa, Zimmerovej hudby a samozrejme samotnej značky „Piráti z Karibiku“. Film je podaný ako dobrodružné putovanie k legendárnemu prameňu mladosti a nebyť scény s morskými pannami tak by sa človek aj nudil. ()

Nicole32

Prvých pirátov milujem, druhí ma potešili, tretí mi stačili raz, takže na štvrtých som sa nijako extra neponáhľala. A myslím, že mi stačili tiež len raz. Jack tu má zopár skvelých hlášok ale to je tak všetko. Žiadna poriadna námorná bitka, či nejaká scéna, ktorá by vyrazila dych. Neprítomnosť Orlanda a Keiry schvaľujem, pretože ich príbeh sa už scenáristicky vyčerpal. Namiesto nich tu máme vzťah morskej panny s kňazom, ktorý je viac ako zbytočný. Penelope ma tiež nijako neohromila. Jack Sparrow je skvelá postava, ale keď je v každom filme prakticky rovnaký tak už to stráca dych. Koniec koncov opakovaný vtip už nie je vtipom. Zisky však nepustia, takže sa zrejme dočkáme ďalšieho pokračovania. ()

Mathyen

nejslabší díl ze série a naprosto promrhané milliony...velká škoda. Johnny je skvělý, ale bez dobrého scénáře ani on nemůže dělat zázraky... v celém filmu mi imponovala první scéna z Londýna a pak útok mořských pannen, jinak je to UHO (univerzální hnědá omáčka) ... no co dodat, asi jen, že doufám, že tento zbytečný díl bude rychle nahrazen novým a znovu nadupaným. ()

XI-XAO

Každý díl Pirátů z Karibiku a Jacka Sparrowa je čím dál tím stejný... Pár dobrých scén by se asi našlo, ale jinak šedý průměr. ()

DansteR

"Did everyone see that? Because I will *not* be doing it again."....no trochu mě mrzí, že jen proto, že Jack Sparrow a Barbossa neměli do čeho píchnout tak se uchytili tady a ještě se to nazvala Piráti z Karibiku? No řekl bych, že trilogie bohatě stačila, toto už je jen kažení dobrého jména. Prostě tady chybí stará parta a ani Penelope Cruz to nezachraní. Ty tři hvězdičky dávám za Jacka, Barbossu a Hanse Zimmera. Nic víc ani nic míň. Škoda, nejmenovat se to Piráti z Karibiku možná bych něco ještě přidal. ()

dthwinter

Po prvním zhlédnutí jsem si řekl, že se jedná o příjemnou zábavu, ale p tom druhém musím jednu hvězdu ubrat. Strašně se to vleče, příběh vydá na 3 věty, jde vlastně jen o to se někam dostat, něco vyzvednout po cestě a něco udělat na místě. Postrádám hravost dvojky a dějové veletoče trojky. Nevím, jestli už se v době natáčení počítalo s dalšími díly, ale připadá mi, jako by si Bruckheimer a spol. řekli, že to natočí a uvidí, proto ta moje stížnost na příběh. Nicméně Jack Sparrow je přeci jen jeden a i když není tak hravý jako v minulé trilogii, stále filmu dává šťávu. *** "Lži, které jsem řekla předtím, nebyli lži." "Lhala jsi mi tím, žes mi řekla pravdu?" "Ano." "To je dobré, můžu to použít?" 60 % ()

blekekeke

To slyším ze všech stran, že už to není takový a makový. Já se vůbec nebojím, ani dřevěné nohy, mořských panen, Španělů, nebojím se ani Černovouse, nebojím se dát za pět hvězd. A že prý není Jack Sparrow, Jackem Sparrowem, a čím by asi byl? Je to stále Jack Sparrow, neotřelý, vtipný, nepředvídatelný, je to prostě tahoun. Tak jako hudba, děj, triky, prostředí, celé osazenstvo. Je to skvělá práce všech, je to práce, která si zaslouží plnej počet, díky všem :o) PS: prý se šušká, že prý bude, tak jen kdyby, dám si klidně další :o) ()

sankacoffee

Suma sumárum. Filmu chybí konzistentnost, jako by byl tvořen jen ze samostatných k sobě poslepovaných a příliš strojených scén bez jakéhokoliv rozsahu. Dnes už si pamatuji jen rum v dřevěné noze a plný močový měchýř, který mi dělal společníka celou druhou polovinu snímku :-P ()

Jack_F.

Občas to nebylo zlé(taky kolik to stálo)...jen to působí jako nesmyslný bordel, trochu jako telenovela(nakonec zjištěno, že ten maník, co si říká režisér, točil trapné muzikály?! Jo tak jsme doma!), ale co to nejvíce zabíjí je nudná Anglie, stále dokola hrající Depp(jasně za ty prachy proč nehrát furt to samé) a patetická milostná vložka misijního čuráčka. Ale ty modelky z Victoria Secret, co tam hrály mořské panny bych přijal do svého harému a nemilosrdně střídal každý den dokud bych neumřel vyčerpáním a neupadl by mi úd. PS: Který pyj dovolil, aby za takové prachy režíroval ten tragéd? ()

Tessina

Tento film se režisérovi Marshallovi vůbec nepovedl. Je sice přizpůsoben tomu, že doba jde vpřed, ale začátek byl opravdu hrozný. Samozřejmě herec Johny Depp alias Jack Sparrow nezklamal a svými útěky některé chvíle zachraňoval, jako například ve městě. Děj byl sice zpracován dobře, ale mě osobně vůbec nezaujal. ()

MiniRecenze

Piráti z Karibiku 4 jsou nejslabším článkem celé série.Nic není zde nového.A film Vás už tak nenadchne ,jako první dva díly.Bohužel ani Jack Sparrow nestojí za nic,za celou dobu jsem se asi dvakrát pousmál. ()

blezg

První půlka je k uzoufání nudná až otravná, Penelopka je naprosto otřesná a ikdyž musím přiznat, že konec ve fontáně mládí se mi zamlouval, momentálně to nevidím na víc než 30%. A to je úspěch, vzhledem k odpadní první půlce. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku