Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Wladimir78

Depp přijěmně překvapil, udržel svýho Jacka Sparrowa na snesitelné a zábavné úrovni, a tak jediné, co mi lezlo na nervy, byla dějová linka s knězen (asi potřebovali něco, co nahradí nejhoršího herce všech dob Blooma). Akce bylo na začátku možná až zbytečně moc na úkor stavby příběhu a atmosféry. Ale to je spíš menší vady na kráse. Určitě lepší než dvojka a trojka. Prozatím lepší tři. Jo, a s Powersovou knížkou to nemá krom hrubýho motivu společnýho fakt nic :). ()

brodži

Nemohu říct, že je to špatný film. Nemohu také říct, že je to skvělý film. Narozdíl od předchozího dílu je tento poutavější a zajímavější. Navíc jsem se na něj dodíval napoprvé a ne na desetkrát jak minule. Jediné, co to bohužel kazí je trochu divný příběh a neustále se opakující jedna skladba od Hanse Zimmera. 3* ()

petrskuta

Tak ten to díl byl na prosto zbytečný, pár krát jsem se pobavil. Ale ve většině případů jsem se dost nudil, dost z dlouhavé a některé záběry naprosto k ničemu. ()

gipper

Nejsem ani nadšená, ale na druhou stranu ani zklamaná. Pár vtipných momentů tam bylo a já jsem za ně ráda. Třeba když se Jack rozhodne nechat Angelicu na pustým ostrově, ona se za ním roběhne a sdělí mu svoje nejspíš néuplně upřímný "Miluju tě", on se na chvíli tak jako zamyslí a říká " Já sebe taky". To jsem se teda pousmát musela, né že né! Od Penélope bych čekala , že bude víc sexy, tak jak jsme obyčejně zvyklí. Jack Sparrow byl báječnej jako vždycky. A stejně jako on si tak nějak myslím, že je lepší nevědět, která chvilka je ta poslední.. ()

Obchodka95

Úžasné zakončení Pirátů z Karibiku. Chybí mi zde Orlando Bloom a Keira Knightley. Ikdyž Johhny Depp to jako vždy oživuje svým vtipem..Jinak velmi dobrý film.! ()

ToxicAli

Tak a dost, čeho je moc, toho je příliš... Čtvrté, zcela zbytečné pokračování Pirátu z Karibiku názorně ukazuje, jak se dají donekonečna recyklovat scény z prvního dílu. Ostatně snad vyjma mořských panen tu nebylo nic, co by člověk už nevyděl. Johny Depp tu opět opilý lítá na provazech, běhá jako debil a pronáší trapné hlášky. Námořní bitvy a vůbec pirátství jako takové se z toho vytratilo už úplně a výstřih Penélope Cruz to už nezachrání. Opravdu nechápu tvůrce, jak mohou točit další pokračování. ()

furrec

síce menej zmätočné, ale neprinášajúce nový vietor do pirátskych plachiet. Hoci je to naďalej príjemná podívaná, vzhľadom na široký záber, z ktorého by mohli autori čerpať, som si istý že by dokázali z toho vyťažiť oveľa viac. Mne osobne najviac v tomto diely chýbali povestné námorné bitky, nakoniec téma pirátov si o to vyslovene žiada. Ale kde nič, tu nič, ani len výstrelčok z dela nezaznel. A morské panny? kočky, vskutku, ktovie kde sa asi naučili tak perfektne po anglicky, žeby v podmorskej základnej škole:)) ()

Paserak

Celou pirátskou serii tak trochu odzívávám. Ani jsem neměl snahu vidět 2. a 3. díl. Stalo se. Na vlnách podivna vlastně nevybočí. Kdo se těšil na Keitha Richardse, jako já, musel být notně zklamán. A Penelope? Kráska, to nemohu říct. Ale celý příběh kolísal na slabém příběhu. Proč tam, proboha, byli ti Španělé? Aby pramen na konci zcela bezdůvodně zničili? Nemá smysl se bavit o efektech. Fantazie...bodejť by né když to stálo takový prachy. Chválím scénu s mořskými pannami. Jinak tento film asi doporučovat nebudu...být mi deset tak bych to ale sežral i s navijákem :-) ()

Scaevola

Neurazí ani nepotěší: Doslovná zábavnost prvního dílu je pryč a výpravnost dalších dvou pokračování taktéž. Zbylo jen několik vymazlených scének J. Deppa a charizma notně sešlého G. Rushe, ostatní jsou jen na ozdobu včetně hispánské dcery Černovousovy (až na anglického krále, zajímalo by mne přijetí filmu ve Spojeném království). Mořské panny zklamaly kvůli povinné přístupnosti a hudba je pořád dobrá, ale značně neinovativní. A španělsko-křižácký motiv byl trestuhodně nevyužit slouže pouze k vygradování předem jasného finále. Lehká zábava vynikající ve své neobjevnosti. (Vskutku tam seděla J. Dench?!) ()

Element2

Film sice úplně vyjíždí z celé ságy a děj je scénářově naprosto odlišný, ale když pominu, že jsem viděl všechny díly a zaměřím se na tento díl, jakoby byl první, tak musím uznat, že je to velice dobře udělané. Když jsem na tom byl ve 3D, lidé odcházeli z kina a mě to dost zklamalo, ale poté, co jsem se na to díval doma, jsem si to začal pouštět i několikrát do týdne a ještě mě to neomrzelo jako například první díl. Capt. Jack Sparrow v podání Deppa je prostě charismatická postava, u které člověk nikdy neví, co bude následovat. Musel jsem tedy předělat celé svoje hodnocení a přidat hvězdičku. (Akorát nějak nechápu, proč ten film musel být v kině 3D) ()

Tony.Frisco

Pár nových prvkov ale väčšina opakovaných scén z predošlých častí. Áno tie morské panny boli zaujímavé a ešte aj prostredie ako v každej časti. Ale myslím, že ďalšie pokračovanie tohto veľmi komerčného filmu netreba . Pozeral som to iba kvôli Johnnymu Deppovi, ktorý hrá tu rolu skvele. Toto pokračovanie nemuselo byt . ()

marco69h

nie... nie je to ono... stratila sa štava, vyprchali nápady... štvorka bola asi zbytočná, dokonca ani nezapadá do trilogie..... škoda. ()

Miira88

Zas jen velice zdlouhavě natočený film u kterého jsem v kině sledoval víc hodinky než samotný film. Celé se to dalo dostat do 105 min. a bylo by to zábavnější. 1. díl byl nejlepší!. ()

Bornd

Zajímavá výprava, ale to je tak vše. Už to nejsou ti Piráti jako předtím. Film střídá hodně nudných scén, ale i tak to nebylo zas tak hrozné. Průměrný film... ()

david666

Myslím, že po třetím díle se mělo přestat. Obecně je to vcelku solidní dobrodružný film ale připadá mi už trošku přeplácaný a nastavovaný. Nepomůže tomu ani Penélop ani solidní scéna s mořskými panami. Jinak jsem měl pocit, že spíš sleduji to, co se do minulých dílů nevešlo, než nový příběh. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku