Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

Honzad007

Těžko uvěřit, že se všechno zhruba nějak takto událo a že José Mourinho měl pořádného konkurenta. Vynikající Sheen vyzdvihuje jinak až zklamání hodný a slaboučký scénář. Brian Clough a jeho příběh by si totiž zasloužil mnohem obsáhlejší snímek s větší dávkou emocí a humoru. Ale přesto velmi silné 3*, kdy za naprostou většinu může právě Sheen. Taková Hooperova předehra před jeho největším filmovým dílem (The King´s speech). ()

oSiSko

Ľudia, ktorí milujú futbal, hlavne ten ostrovný a ešte vynikajúceho Sheena s jeho geniálnym anglickým prízvukom si musia prísť na svoje. Vynikajúci film. ()

djcremo

Tak ja futbal nemusím ani v športových spravách, ale v tomto filme nejde ani tak o futbal ako práve o osobu Briana Clougha. Prekvapil ma svojím postojom k futbalu, vedením mužstva a tým, že mu šlo o čistú hru a o futbal ako taký samotný a nebál sa obísť vedenie, len aby dosiahol svoje, tak ako to cítil a ako sa ukázalo, tak to cítil správne. Napriek tomu, že nemám futbal rád, tak tento film ma prekvapil a potešil. ()

Flamik

zajímavé, ale bohužel si myslím že na toto téma se mluví ažaž, a že tento film nepřináší nic nového. Je známou věcí že každý čutálista, trenér, ale i třeba učitel ve škole potřebuje ke své práci něco jinčího, něco co mu dodá sebevědomí a jistotu. To říká i tento snímek. ()

SelfishMan

Hooper mě dokázal svým pohledem na jednu éru fotbalu a fotbalového klubu v svém Damned United příjemně pohladit po dušičce, fotbal mám rád a Anglii mám rád ještě víc, no a co potom způsobí to spojení anglický fotbal... Trošku jsem si Briana Clougha proklepl předem, Hooper vše zvládl naprosto brilantně a ty 2 minutky na konci mi přece nemůžou pokazit zbylých perfektních zhruba 90 minut. Líbilo se mi poskládání časové linie při líčení příběhu, naprosto ideální délka, umně zapracované zápasy, žádný kýč a dobrá dramatičnost. Samotný fotbal byl minimálně až na druhé koleji a působil jen jako navození prostředí a atmosféry pro galapředstavení Michaela Sheena (ten severoanglický přízvuk je docela drsný) a pro náhled do duše jednoho značně egocentrického a sakra sebevědomého člověka. Rozhodně to není film jen pro fotbalové fanoušky, ale i (fotbalově)nezaujatý divák si přijde na své (co se týče dramatického žánru) ovšem fotbalový fanoušci a labužníci dostanou něco navíc a musí být zaručeně spokojení. Za 4 dny vyrážím shodou okolností směr Leeds na 2 měsíce, takže se musím bezpodmínečně zajít podívat na slavné Elland Road (ikdyž teď jen druholigové). Čajíček v porcelánu v šatně před zápasem mě vážně dostal. 90% ()

jooker10

Super podívaná, podpořená výborným výkonem Michaela Sheena. Chvílemi mi hlavní hrdina příběhu splíval s další kontroverzní trenérskou postavou - současné doby - José Mourinhem. ()

matow

Velmi dobrý snímok s futbalovovou problematikou,pre fanúšika tohto športu lahôdka.Premier league,Fa cup,Liga majstrov,velké týmy...je tam všetko ale je to hlavne o jednom velkom managerovi a jeho asistentovi ktorý si týmto filmom zaslužili poctu.Michael Sheen bol naozaj vierohodný a Timothy Spall v úlohe asistenta v žiadnom prípade nezaostával. ()

johny1913

Můj nejoblíbeněší film z fotbalového prostředí. +plus+: Michael Sheen = Brian Clough, Peter Taylor = Timothy Spall - skvělé výkony, úžasná angličtina, Derby County, fotbal -minus-: pro nefanoušky fotbalu nejspíš nepříliš zajímavé téma (což se mi však těžko posuzuje), Leeds :) ()

JONYT

Nejsem žádný fotbalový fanoušek, avšak tento film není ani tolik o fotbalu.Dva trenéři. Každý vede svůj klub jiným stylem a pro každého je jeho klub rodinou. Jak to dopadne, když se tyto dva rozdílné "světy" rozpanou a jeden trenér "přeběhne" do druhého klubu, kde k němu nemají respekt krásně ukazuje tento film. Slovní přestřelky, urážky, osudová rozhodnutí....Doporučuji. ()

kolodej1

opravdu dobře natočený film, kde ani nebylo tak důležité, že to bylo o fotbale, zásadní bylo představení originální a kontroverzní osobnosti trenéra Clougha. Ve vděčné roli podal výborný výkon Michael Sheen. Zajímavá a zábavná podívaná, která se bude líbit i těm, kterým fotbal prakticky nic neříká ()

Kub21

Tak tento film vyvrátil všechny moje myšlenky o tom,že nejlepší film o fotbale je Mexická vlna.Nejlepší bylo,že děj nebyl jen o fotbale.Popisovalo to anglický fotbal od hlavy k patě.Znovu se u tohoto filmu můžeme ptát,jestli vše byla pravda,ale lepší to bude takto,protože všechny filmy nejsou jen o pravdě.Proč tento film není známý?Proč se nedává v televizi? ()

bonovox

Tak tento film mi vyslovene sadol, samozrejme hlavne kvôli futbalovej téme. Lenže nie je to len o futbale, je to hlavne o veľkej osobnosti trénera Clougha, ktorý vždy z nuly dokázal vybudovať veľké tímy. A hlavne je to o najhoršom období jeho kariéry (o neslávnom pôsobení v Leeds United). Odporúčam úplne všetkým, nakoľko je to hlavne skvelý film. ()

hony23

Pro fanoušky fotbalu jeden z nejlepších filmů ze sportovního prostředí, ty nefotbalové to asi moc neosloví. Hlavním hrdinou je sice narcistické hovado, které si myslí, že se svět točí jen kolem něho, přesto si však okamžitě získá sympatie nás forbalových fanatiků, protože nejdůležitější je přece do toho dát to srdíčko. ()

JenomDominik

Tenhle film je povinnost pro každého fanouška anglického fotbalu a to především z důvodu že vypráví skutečný příběh. (80%) ()

haack

Poměrně dost přeceněná záležitost. Pokud se chcete o fotbalovém prostředí něco dozvědět, tak v tomto filmu to nehledejte. Je to jeden z těch filmů, které kloužou po povrchu. Vůbec jsem se nedozvěděl, v čem tkvěla genialita Briana Clougha. Spíš mám pocit, že to byl namistrovaný blb, který vlastně nic extra neuměl - kromě drzého žvanění. Z toho vyplývá - bulvární zpracování, které se má zavděčit hlavně všem, což nikdy úplně nefunguje... Stále čekám na dobře natočený snímek, který si nejoblíbenější sport na světě zaslouží. Tohle je báchorka, odvar a slabý čajík.. 5/10 ()

xhonza5

Nedával jsem tomu velké naděje i přes dobré hodnocení, ale tenhle film je vskutku špičkový. Fotbalová atmosféra na výbornou, děj špičkový. ()

pavont

Sklamany som z toho ako sa utopila slubna sportova napln. Na sportovy film malo sportove a na dramu malo dramaticke. Pritom vela veci vyslo ako herci ci atmosfera. Bohuzial jak scena tak rezia by chcela trochu dopilovat. Som velky fanusik anglickeho futbalu no ani kvoli tomu nemozem prizmurit oko. Mozno to chcelo vo finale viac ako par riadkov realii a pohlad na skutocnych trenerov. ()

severus

Tak, kdo máte rádi fotbal, povinně zasednout k televizi, či na co se to doma koukáte. Sheen je standartní, čili skvělý, můj oblíbený Colm Meaney je taky dobrý a navíc, jako by svému předobrazu z oka vypadl. Trocha historie Premier League nikomu neublíží a navíc je docela zábavná. ()

Matt2626

Nie zlé, ale nejak nenadchlo a nezanechalo hlbší dojem. M.Sheen dosť dobrý aj zápletka v podobe rivality trénerov zaujímavá ale nezaplnila celý film a hluché miesta. 70% ()