Kouzelná školka je cyklickým a inspirativním pořadem pro děti předškolního věku. Důraz je zde kladen na jemnost, „hladivost“ a především srozumitelnost nejmenším divákům (3-6 let). Jeho posláním je děti zaujmout, navázat s nimi dialog, povídat si o světě, který vidí kolem sebe, seznamovat je se základními etickými hodnotami a přitom jim nebrat dětství a pomocí her a „hraní si“ v nich rozvíjet jejich fantazii. Pořad je doplněn dvěma až třemi pohádkami a snahou je, aby jedna byla zahraniční provenience a druhá z tradiční české školy. (oficiální text distributora)

spikey1

Doba mého mládí, dospělosti a pevně věřím že i stáří, Tancovat s Dádou, zpívat s Majdou, divit se nad Michalem, když se na to dívám vím že o děti je v ČT dobře postaráno. ()

Darth_AK

Vzpomínka na dětství a časté hodiny trávené u televize jen čekáním na "kouzelná škólka!". Samozřejmě že největší týpek byl Michal, ostatní ušli, ale Michal byl prostě nejlepší-a František-no to je kapitola sama o sobě. Poté co přišla do pořadu FANYNKA se stal nekoukatelným a tím pádem v klidu ubírám 3*, protože od té doby se nevyskytl jediný kloudný díl, už ani chudák Michal to nezachránil. ()

Billie777

Nemůžu jinak. Když jsem byla malá, nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Přestalo mě to bavit postupně, jak jsem rostla a jak odešla babička Libuška a jak se k Františkovi přidala ta holka, to už nebylo ono. :-) ()

Paity

Nehodnotím provedení samotného pořadu, respektive studia, na kterém evidentně ČT velmi šetří. beru to spíše v globálním pohledu. Nic podobného, co by provázelo děti nějakými dětskými pořady není a proto hodnotím kladně. Je tomu co vytknout, ale jendoduše není konkurence, takže jsem rád, že i pro nejmenší je v TV pořad, ve kterém na ně někdo promluví a nekvíčí z obrazovky jen Pikaču a další hmyz z Japonska. ()

Foxhound#1

Nástupnický pořad kužátek jsem kdysi dávno ještě sledoval, sic už jsem pomalu docházel na druhý stupeň základky. Nicméně ta první léta s babičkou Libuškou nebo Majdou nelze hodnotit špatně a soudě dle spokojenosti synovce a neteře funguje jako pořad pro nejmenší stále dobře i s novými tvářemi. Ostatně kdo by nechtěl mít za dědečka (byť jen televizního) pány herce Zindulku, Kostelku nebo Trojana. ()

Garch

Pokud zrovna nebyla Dáda, (její krédo: "dělejte do děcek, to nese"), tak to patřilo k tomu lepšímu, pro malé děti. ()

Raimok

"Františku, pojď a stoupni si na zem. Cože? Jaktože nemůžeš?" Proč si tuhle otázku někdy nepoložijou děcka, co se na to dívají... 30 % ()