V prvních chvílích jsem si myslela, že to snad přepnu. To televizní zpracování našich porevolučních filmů mi fakt dost vadí. Jenom kvůli Kájovi jsem to nechala běžet a udělala jsem dobře. Co člověk, to naše současné, herecké eso v čele s tím největším, srdcovým. Všichni byli dokonalí, jak jinak. Teda kromě komparzu. Ten byl děs běs. Příliš strojené a neherecké. Škoda, že to není natočeno jako skutečný, historický film, ale jako nějaká inscenace. Námět, pocházející z historie Království českého, byl velice příjemný. Dá se říct, že mě postupem času drama, trochu nešťastných námluv, opravdu zaujalo. Určité části by se daly i více rozvést, dát tomu více prostoru, temna a napětí. Pozastavila jsem se u postavy snoubenky pana loutnisty. Snažila jsem se v ní najít podobu s vyprsenou rodinkou Bédi Trávníčka z reklamy na sekačku.(25.5.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $243,405(24.8.2010)

• Tom_Lachtan

knižní předloha možno zajímavá je, ale když se autor pustil i do scénáře... Sekat pařáty polovině štábu by málo bylo ( aneb pronásledování lapků: "zda se, ze tady stopy konci" \strih\ lapka pronásledován z bezprostřední blízkosti). To ze nebylo peněz neomlouvá debilní kameru tam, kde mel dej vrcholit, ani zmrvení dobrých herců do podoby ochotnického spolku lesních hlodavců a postaršího rorýse.(15.7.2013)

Česká historická detektivka, která patří hlavně na televizní obrazovku a určitě má svoje mouchy. Ale já jsem se prostě bavil a mám dojem, že to je u filmu to hlavní.(30.10.2009)

• Vojtino

Natočit minimalistickou historickou "detektivku" mi přijde jako velmi dobrý nápad. Chtělo by to ale lepší děj nebo alespoň poutavější a záživnější zpracování, protože takhle film i přes svou krátkou stopáž nudí.(9.12.2013)