Čistá práce, pane úředník. Škrábance zhojí čas a léčivá mast. Pan Roden jako ledově racionální, inteligentní a čestný rytíř-pravá ruka krále a zákona. Má svůj team věrných investigatorů, podezřelé, svědky, oběti i pozůstalé. Není ale moc podstatné o nich mluvit, poněvadž nemnoho materiálu o jednotlivých postavách a charaktereh nám nabídnuto jest. Jede se tak nějak příjemně (odpočinkově) po povrchu, zapeklitý detektivní případ je fajn, ale tím riskantním způsobem, kdy si stáhnete referát z netu a je tu velká pravděpodobnost, že podobný přináší každý rok nějaký ten sextet kreativců. Jako pilotní díl serialu? Pecka.. Jako film na plátno? Málo 3D..(4.4.2010)

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +obsazení, hudební motivy, příjemné hlasy herců -slabší obsah (děj), především však působí hodně televizně/// Řekněme si to narovinu: českému historickému filmu od tohoto okamžiku fandím. Jediná pořádná výtka směřu na distributory a ten fakt, že tento film nasadili do kin. Tam se totiž vůbec nehodí a při srovnání s konkurencí vypadá jako šedá vypelichaná myš. Rovněž mi trochu vadilo (na historický film) málo komparzu a davových scén. Vše v tomto směru působilo "na víc lidí nemáme už peníze". Výprava je totiž jinak obstojná. Herce jsem si parádně vychutnal, protože taková hvězdná sestava pohromadě se jen tak nevidí. V případě, že by se jednalo o večerní televizní film, neváhal bych se 4*, takhle je to jen za tři, ale přesto návštěvy kina nelituji./// Celkem 62%/// PS: Knížka je ještě o něco lepší(19.6.2009)

Nikolaev má štěstí jako prase, že v jeho filmech hraje Karel Roden a Lukáš Vaculík a v tomhle má štestí hned 2x.Chválím ho za náměty jaké točí, ale jeho režisérská nevyrovnanost je někdy děsivá.Dobré Lidice nedokáže emočně utáhnout, slušný Příběh kmotra zase scénáristicky zkratkuje.Jménem krále je na český poměry nebývalý pokus o historický film, nečekám výpravou Statečný srdce, ale bylo jasně vidět, že moc peněz do projektu nenateklo, jsem o něco schovívavější v hodnocení hlavně díky zjištění, že původně se jednalo o pilotní film pro televizi a nakonec to šlo do kin.Nejhorší na celym filmu je hudba, nic tak iritujícího a otravnýho jsem neslyšel ani v čekárně u doktora, kde chrchlaj pacienti, řvou malý děti a pičujou morgoši.Tohle kdyby pan Chlumecký a Traxler dali někde v Hollywoodu, poslali by je obratem do prdele.Příběh byl jak z televizní kriminálky, ale mělo to místy dobrou dramaturgii a herci makali jak mohli, vidět v jedný scéně Vaculíka s Rodenem bylo úžasné, za snahu......Nikolaev......za snahu...3*.50%.(14.12.2014)

Televizní formát, televizní obsazení i televizní kvalita, bráno v negativním slova smyslu(31.1.2010)

• Cervenak

Ako detektívka slabé (dokonale neprekvapivé a záhada zamknutej izby mizerná), ako film úbohé. Otrasná réžia, ani štipka atmosféry a strašná práca s prvotriednymi hercami. Slabota, aj keby to bola len televízna inscenácia (čo vlastne je, len to nejaký nešťastník pustil do kín a čakal, že za to budú ľudia platiť).(21.2.2013)