Už docela dlouhou dobu si říkám, proč se v české kinematografii tak málo objevují vysokorozpočtové filmy z období středověku v Českých zemích. Dokonce i spisovatele Vondrušku znám a pár knih jsem od něj s radostí četl. Takže po zjištění, že existuje Jménem krále jsem měl velkou radost, že někoho také napadlo zfilmovat české dějiny starší, než po první republice. Výsledkem je ale film, který je levný na každým rohu a nejlevnější z toho všeho je ve výsledku závěr. Nejenom, že samotná závěrečná scéna je dost zkažená a odfláklá, samotný závěr je tak brutálně ustřihnut, že Vám příjde, jako kdyby jste si zrovna vyslechli jeden z řady příběhů Oldřicha z Chlumu, který na hradě vyřešil případ a v závěrečné scéně se bezhlavě žena za dalším případem, který se pro změnu bude konat na hradě o kopec vedlejším. Film se mně líbil, což o to, ale je to kvalitně spíš příjemné uvedení zajímavého historického seriálu, což vlastně i původně mělo být. Škoda že ve výsledku nebylo. Osobně mě to mrzí a jednou bych si přál vysvětlení. To jsou tyto náměty v Česku tak neoblíbené a nezajímavé, že se nezaplatí? Nebo je problém v něčem jiném? Přitom herci ani kulisy nezklamali. Tak co tedy?(8.7.2014)

Jako pilot k historicko-humornému detektivnímu seriálu celkem dobré. Jako kinofilm snad vtip? Každopádně autor scénáře, spisovatel Vlastimil Vondruška, by se měl i nadále věnovat spíše psaní knížek a besedám o středověku ... 50%(26.5.2009)

Spokojenost. Těšila jsem se, viděla jsem, líbilo se. Tolik ve zkratce. Velice příjemná středověká detektivka, nádherné kostýmy, krajina, uvěřitelný středověk a zejména vynikající práce se světlem. Nevtíravá, ovšem libá hudba. Skvělé shledání s Martinem Štěpánkem a Janem Kanyzou, které český film vyloženě postrádá. Dále dobrý Dobrý a Roden, příjemná Issová, Hrubešová a Pogodová. Jen více a houšť, doba Přemysla Otakara II. nám svědčí. Ostatně celý seriál s Vondruškovým Ondřejem z Chlumu by byl vítanou záležitostí.(29.4.2011)

Strašně nešťastně přesazeno z televize na plátno. Ale jinak vlastně dobrá středověká detektivka. Jako knížka nebo rozhlasová hra to musí být úplně bájo.(26.5.2009)

Hezká historická detektivka s pěkným českým obsazením a hlavně je věrohodná. Na rozdíl od podobných amerických, kde by minimálně objevili několik objevných vynálezů, patřicí pozdější době. Byť musím uznat, že tento film je trochu televizní, což se projevuje i trailerem s výbornou Lux Aeterna.(1.6.2009)