Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  Prostě divný zásnuby.…. Kde začít.(?) Asi tam, že to chci po minutě vypnout, protože to vypadá příšerně studiově. Ale nejsem srab. Naštěstí se příběh odehrává i pod širým nebem, což dojem kapku vylepšuje. Také nosná kostra příběhu vypadá zajímavě a neřeknu žádné moudro, že K. Roden ční nad ostatními. Za 45 minut víme kdo je vrah. Co dál? Je potřeba to dokázat, což v časech, kdy Boží soud byl nejspravedlivější cestou k pravdě není zase tak jednoduché. Těch 70 minut stačilo. Pán Bůh zaplať! Film na neděli odpoledne v ČT. A bude patřit v programu k tomu zajímavějšímu. Prostě divný zásnuby. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(10.10.2009)

 • sharky
  ****

  70% Na tv film to má výbornou atmosféru a nepůsobí to staticky. Televiznímu zpracování bohužel ale odpovídá závěrečný souboj a nadšení herců. Tenhle předraženej casting (za každou cenu narvat do každý role známej ksicht) se moc nepovedl, dost herců se na svoje role vůbec nehodí a ruší. Bohužel to platí i pro hlavní roli a Karla Rodena, který navíc (nevěřil bych, že to u něj kdy napíšu), neskutečně přehrává. I přesto jsem se doře bavil a to mohl být výbornej rozjezd televizní serie, jedinou velkou chybou je to, že se to dostalo na plátna kin...(26.4.2010)

 • HoneyBunny
  ***

  Nad jménem králem tedy šťastná hvězda nesvítila a tvůrci udělali dost, abych to tak řekla... prdelních rozhodnutí. O přesazení z televize do kin nemluvím (to se ostatně při natáčení nevědělo). Ale on se ani moc nepovedl ten casting: Prachař, Vaculík, Štěpánek, Kanyza, Matásek, Rašilov... tihle všichni jsou naprosto mimo a navíc je vidět, že je natáčení bavilo asi jako mě sledování Ulice. Svatá pravda, v každé roli nemusíte mít známý obličej. Ačkoli se jedná o detektivku, tak kdo je vrah, to uhodnete tak v půlce stopáže. Chybí tu nějaké to emocionální pnutí a přitom prostor by byl - taková do sňatku nucená Ludmila, tajný milenecký páreček atd. Na druhou stranu se mi líbil ten nápad udělat českou středověkou detektivku a Roden, ačkoli chvílemi huhlá, je tradičně charismatický a herecky nade všemi ostatními.(22.7.2010)

 • Kimon
  ****

  Nechápu, co se tady všem těm pisálkům na ČSFD na tomto historickém dramatu nelíbí. Ať si "kafrá" kdo chce, co chce já hodnotím za čtyři. Mám cilný pocit, že mnozí již předem, při prvních krocích do kina, aniž by viděli jedno jediné filmové políčko, mají jasno v hodnocení. Jsme prostě takoví světoví! Cokoliv ze světa, chápejte toho západního, je lepší než to tuzemské. , a dokonce z TV produkce. No to už přece vůbec!(6.12.2014)

 • Lucasion
  ****

  Je 13. století a českým zemím vládne Přemysl Otakar II. Oldřich z Chlumu (Karel Roden) se vydává na Vartemberk, aby dohlédl na zásnuby dvou znepřátelených rodů. Ovšem stane se vražda a s pomocí svých rytířů se pokusí vypátrat vraha. Středověká kriminálka od Vlastimila Vondrušky působí v knize skvěle a na filmové plátno je to převedeno více než dobře. Karel Roden v jedné ze svých (mála) kladných rolí působí báječně a s Davidem Matáskem a Honzou Dolanským je to boží trojka. Dále ve filmu velmi dobře působí taky Lukáš Vaculík, co si střihl roli syna pána z Vartemberku. Film je místy úsměvný a má báječnou atmosféru. A propo atmosféra je místy opravdu vydařená a troufnu si říci vyjímečná. Děj hezky odsýpá a já se nenudil ani moment. K tomu má velmi pěkný soundtrack. Na české poměry je toto jeden z nejlepších filmů. (88 %)(18.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace