Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

Flyer

Na Statečné srdce či Gladiátora tento film zdaleka nemá, ale i tak jde o solidní podívanou plnou pěkných, místy řádně naturalistických bojových scén za podpory amerického patriotismu. ()

panMartin

Ano sci-fi a katastrofický to by šlo Emerichovi ale tenhle druh filmu nebyl pro mě vůbec špatným soustem. Spíš šlo celou tu dobu o Gibsonovu pomstu. Především se mi líbila scéna, kdy společně s mladšími synky osvobodí Ledgera, a pak poslední boj fakt excelentní. Pouze mi vadilo, že to bylo strašně dlouhý, mohlo to být o nějakou tu minutku kratší. Když to shrnu parádní zábava sice to nemusím vidět často ale rád si to pustím znova. ()

SeanLSD

2-krát do tej istej rieky nevstúpiš. Patrioti škótski idú Melovi rozhodne lepšie ako tí americkí ( hlavne ak ich nakrúca ambiciózny megalomanský Nemčúr a nie on sám ). Že si radšej nespomenul, prečo že to jeho otec odsťahoval celú svoju rodinu do Austrálie... Každopádne - na základe podrobného rozboru STATOČNÉHO SRDCA a PATRIOTA porovnávaným záber po zábere, scénu po scéne, by sa dalo názorne predviesť a ukázať, aké detaily a skutočnosti odlišujú komerčný historický veľkofilm priemerný od fantastického. ()

Nivenx

Z mého pohledu jde o velice povedený film s Melem v hlavní roli. Tento film potápí pro někoho srovnání s dokonalým Statečným srdcem. Já nesrovnávám a po celkové stránce jsem byl velice potěšený. 75% ()

sir-dave

Emmerich a další vlastenecká role pro GIbsona. Zvedám hodnocení na plný počet. Časem ten film oceňuju čím dál více a dobře se na to dívá. Výborní herci ve vedlejších rolích. ()

andrii

Komu patří otčina, ukáže při v patách, v příštích hodinách. Síla zrozená z žalu, složená na zelených loukách. Patrony pálí, z přízemí, "partyzáni s kosami." Na panská patra partů koruny. ()

Columbus

Neslany, nemastny pribeh z doby, kdy se amerikani mleli s anglanama. Muskety, koule odlevany z cinovych vojacku, usmudlana americka vlajka v Melovych rukou - patos az na pudu, ale narozdil od Costnerovyho Postaka mu nejak nemuzu uverit. Rolande historie ne! ()

eJacques

...Výborný film... Musím ho zvednout, proto 5 hvězdiček... Lidi nebuďte srabi a nehrajte si na příliš zaujaté vůči americké vlajce (sám ji taky zrovna nemiluji, ale tohle už zavání přílišným racionalismem nad emotivním prožitkem)... Perfektně zahraná role Melem Gibsonem (neztratil zde nic ze svého kouzla ze Smrtonostné zbraně, Mad Maxe nebo Statečného srdce, spíše naopak)... Snad jeho nejlepší výkon co jsem kdy viděl... Dokonalé efekty, silný příběh - od proměny Benjamina Martina z pacifisty ve mstícího se bojovníka, bojujícího za čest i rodící se americký národ jako takový... Americký patos, kvůli němuž je dán tento film v nemilost u hodnotitelů do tohoto filmu PATŘÍ a vůbec mu nevadí... Proto jasných 5 hvězdiček... ()

fantoci

Konečně film o boji za nezávislot USA. Já vím že už je to nějaký ten pátek co byl v kinech ale uznejte že do té doby jsme žádný pořádný film na toto téma neviděli. A je to film se vším všudy. Přesně to co má historický film mít. Pravdivé jádro a na něm spoustu lží a výmyslů. Ne teď si dělám legraci ale tenhle film si určitě prohlédněte protože není jen o válce ale je v něm pár dobrých hlášek a trocha té lásky. ()

hans500

Herci jsou sice výborní, některé scény také, ale jinak je tento film jen mírně nadprůměrný. Za 3,5* zaokrouhleno dolu. ()

kjakob

Nesmrtelný soundtrack od Johna Williamse je to jediné, co se mi na filmu opravdu hodně líbilo. Patriot není vyloženě špatný, jen jsem od něj čekal víc než od všech ostatních Emmerichových filmů. ()

Khumbac

Jason Isaacs předčil Mela...ale tak to bývá, zloduši zůstanou v oku diváka jako ti zapamatovatelní. No jasně, že si Mel musel říkat:" Kurde tenhle film asi nebude jak Brave Heart, ale co, amíci mě budou za ten patriotismus mít víc rádi." A tak se stalo, že Gibson stoupl v očích a z filmu byl pěkně barevný dojáček. Todle byl hraniční věk pro hrdiny....Melův věk. ()

chelseaman22

Těžko říci, kdeže se stala chyba, ale jako celek působí tento historický epos směšně. Mel Gibson má z nějakého důvodu podruhé hrát Statečné srdce, což asi castingu nepřišlo pranic divné, protože Statečnému srdci tento film nesahá ani po kotníky. Rozvleklé jako dvouhodinovka historie čar a kouzel s duchem Cuthbertem Binnsem v roli přednášejícího. 40% ()

Motinski

Emmerich opäť ukazuje čo mu je často vyčítané. Prehnaný patriotizmus a ďalšie neduhy, no podobne ako napríklad pri Dni nezávislosti, ani tu mi to nevadilo. Pocitovo som si spomenul na Statočné srdce, a nie len kvôli Gibsonovi. Hudba Johna Wiliamsa a herci ako Wilkinson alebo Isaacs boli proste brilantný a fakt sa čudujem prečo je toto v modrých číslach. Patriot má pútavý príbeh nabitý emóciami, veľkolepými scénami a výborne natočenou finálnou bitkou. Presne tieto pocity mi chýbajú pri súčasných filmoch. ()

Sfinkter

Patriot patří určitě k lepším Emmerichovým kouskům. I přes svou délku zanechává kompaktní pocit z dobrého zážitku a některé scény určitě nezapomenete. Poslední zhlédnutí 2/2024. ()

Mrkvič

Hodný ovdovělý tatík s temnou minulostí a ne až tak historická fakta. O tom jsou ty skoro celé 3 hodiny, které ale překvapivě utečou jako voda díky časté ale ne přehnané akci. A to i při několikátém shlédnutí. Mel Gibson tu toho rozseká snad ještě víc než ve Statečném srdci a to dokonce sám. Je to tak parádně podáno, že jsem si při filmu nikdy neuvědomil, jaká je to krávovina. Emmerich ale prostě ví, co chce divákovi ukázat. A přesně to se mu daří servírovat. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)