Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

Wolodja

Nepatrim mezi ty, kteri filmum vycitaji prilisny patriotismus. Ale ceho je moc, toho je prilis. Navic hlavnim problemem filmu neni onen patriotismu ale styl vapraveni filmu, ktery vas nedokaze pripoutat k platnu. Tento film se reziserovi, ale především pak scenaristovy nepovedl. ()

gogos

ani zdaleka ne tak dobre jako statecne srdce. opravdu docela zklamani. Na to jak nakladny ten film, to stoji zaprt, ale pokud nebudu brat v uvahu prachy tak se jedna o prumerny film, ktery je az zbytecne dlouhy.. ()

BloodyVamp

Emmerich to moc nezvládl. Natáčet historické velkofilmy by opravdu příště neměl, ať se tedy vrátí k béčkovým scifi, kdy příšery či ufo demolují New York (které mu šly podstatně lépe. Zde se bohužel jedná o kopíračku legendárního Statečného srdce (kde hrál stejnou roli rovněž Gibson), ovšem místo zasazení do vrcholného středověku jsme vrženi do nelítostné občanské války 13 amerických kolonií za nezávislost na britském impériu. Ano, máme tu několik dobře gradovaných válečných scén, ďábelského záporáka Jasona Icaacse (který je výborný snad všude)...ale prostě to nějak není ono. Mel Gibson již nemá takové charizma jako v o pět let starším snímku, děj je přehnaný a zmatený, Emmerich režijní otěže evidentně nezvládá a hudba Johna Williamse je hrozná (zajímalo by mě jak by si s kompozicí poradil původně plánovaný Arnold). Takhle ne, pane Emmerich. 50%. ()

blackrain

Pro mě osobně film s velkým F. Jediné, co bych snad mohla filmu vytknout je jeho délka. S tou jsem měla malinko problém, ale zvládla jsem to. Jednoznačně pět puntíků, zaslouženě. ()

ABLABLABLA

Tenhle film mám v mé filmotéce už dlouho, řekněme 4 roky, ale teprve dneska, jsem se na něj konečně podívala a asi vím, proč jsem to neustále odkládala. Dvě a půl hodiny jsou prostě moc. kdyby to bylo na hodinu a 45 minut, tak si myslím, že by tvůrci udělali lépe. Ne že by to byla nuda, ale spíš to bylo moc táhlé, spousta bitek, ústupů, střílení, zvažování, koumání, podrazů, hajzlů, rolníků, vojáků. Ani jsem netušila, že tu hraje Heath Ledger, nebo ten z Everwoodu - Gregory Smith, nebo ten z Chucka - Adam Baldwin. Film založený zejména na Gibsonovi. Většina okamžiků se dala těsně předtím čekat a vůbec. Koukat se na to dalo, ale víc jak 3* tomu nemůžu dát. ()

slord

Mel Gibson v hlavnej úlohe otca rodiny, ktorý ju chce za každú cenu ochrániť pred vojnou. Avšak keď mu vojna príde pred prah, zistí, že pred jej hrôzami sa neschová a tak sa musí postaviť na čelo domobrany a stať sa legendou. Jeden z tých lepších Rolandovych filmov, ktorý do popredia sunie vlastenectvo. Musím uznať, že film ma ani na chvíľu nenudil, dobre natočené bojové sekvencie, niekedy aj dosť brutálne a hudba Johna Williamsa bola podmanivá. Mel Gibson do hlavnej role pasoval ako riť na šerbel, rovnako ako záporák Jason Isaacs. Mal som z filmu celkom pozitívny pocit, bol síce slabším odvarom Statočného srdca a Posledného mohykána, ale aj tak som si ho užil. 7/10 ()

stration

Tak takhle ne, pánové. Tak debilní film, dialogy, okoukaného Gibsona a už fakt přehánějícího Emmericha jsem ještě neviděl. Už to nechci a nemusím nikdy vidět! Fuj, hanba! ()

Aiax

Jednu hvězdičku za všechny ty krejčí, architekty, historiky a ostatní lidičky, kteří do tohohle filmu určitě vrazili spoustu práce a umu. Jinak ani Emmerich ani Gibson vůbec ničím nepřekvapili, dělají jen to, co od nich americké publikum čeká a za co je má rádo. "Emmerich" je holt specifický žánr a je ho třeba vnímat v jistém kontextu. To mi ovšem nebrání, abych Patriota označil za kolosální sračku a poslal jej s jednou hvězdou k ostatním břečkám,v nichž není pro vlající americké vlajky k hnutí a kde hrůzné patetické proslovy tvoří 70 % scénáře. ()

Aleee89

Docela se stydím, že jsem se na tento film podívala až dneska, pořád mi v televizi unikal, až jsem si ho nahrála a donutila se podívat. Měla jsem totiž strach, že se mi nebude líbit, nemám ráda Mela Gibsona, nemám ráda ten přehnaný americký patos, to patriotství. Ale řekla jsem si, že od toho se oprostím a dneska nelituju, že jsem se konečně dívala. Ano, je tam spousta patosu, je tam Mel Gibson, ale hudba, kamera, exteriéry, to všechno se mi moc líbilo. Nostalgicky jsem si zavzpomínala na Heatha Ledgera a ve výsledku to vlastně bylo dobré. Příběh, ač má všechny mouchy historického velkofilmu, mě dokázal chytnout za srdce a během dívání se jsem se ani nijak nenudila, takže hodnotím pozitivně. ()

Ediebalboa

Černobíleji vykreslený boj o nezávislost jsem sice neviděl, ale nutno uznat, že když už Američané (Němci) dělají z Britů svině, tak jim alespoň vévodí ta největší z nich - Jason Isaacs. Díky němu držíte Melovi palce, aby svým tomahawkem co nejvíc rudokabátníků rozsekal. Když mu přitom navíc sekundují Ledger, Karyo, Cooper i Wilkinson, nemůže se jednat o průměrnou záležitost. ()

Fanucci

Fuj...Proč za fuj jednu hvězdičku? Ani nevím...Asi možná proto, že existují otřesnější počiny - třeba jako film 11.září - Čas krize:-) ()

Genryuusai

Je tam americký patos a je to celkem komerční, to je pravda. Ale na druhou stranu je to vážně dobře zdramatizované i natočené. Navíc dobře obsazené... Podle mě rozhodně nadprůměrně kvalitní film. ()

Frenegonda

Kdyby... ten film neměl tři hodiny, kdyby... nebyl chvilkama tak plný patosu... a kdyby tam bylo víc tak skvěle udělaných scén jako záchrana syna... byl by to skvělý film. Takhle je to místy docela nuda... ()

Sheldra

Tak tohle už Emmerich přehnal - kdyby se radši držel svého kopyta a patlal se na sci-fi dvorku, mohl pro mě zůstat takovým tím režisérem, jehož filmy sice nemusím, ale když v televizi nic jiného nedávají, mrknu na ně. Teď mám spíš dojem, že se mu budu vyhýbat velkým obloukem! Film jsem si natočila a dobře jsem udělala - aspoň jsem mohla větší část projet rychloposunem a přežít to ve zdraví. Z toho mála, co jsem viděla, jsem naznala, že jsem o nic nepřišla. Ubozí herci! Ubozí diváci! Nemají extra kruh v pekle pro ty, kdo dokážou takhle zvorat film? ()

rastlinka

Prevládajúci pocit, že Gibson používa rovanký výraz od filmu k filmu; klišé ihneď strieda ďalšie klišé; občas doslova prihlúple dialógy, pri ktorých divák krúti hlavou; scény, ktoré mohli byť "veľkolepé" nepôsobia; neuveriteľná (!) dĺžka filmu... A celkovo, jedna veľká NUDA. Tieto filmy mám rada, ale Patriot sklamal. 50%. ()

Petroff

Až trapná podobnost se Statečným srdcem pohřbívá jakoukoli snahu, která se ale stejně jaksi minula účinkem. ()

Tyckin

Až trošku moc patriotismu a korektnosti, nicméně na válečné scénky se dívalo dobře, a to zejména na 4K BD s HDR. ()

kagemush

Nesnáším jakýkoli patetický filmy.Víc k tomu psát nebudu,zase bych si zkazil večer.Těch 20% (jinak by to byl odpad!) za parádně provedenou vybíjenou v korytu potoka (a pak že to nejde). -Doufám že tohle dílko někdy vyjde knižně (jestli už náhodou nevyšlo).Koupím,natrhám listy,pomuchlám a s gustem použiju.Hádejte jak. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)