Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

brasek

Pre mňa priemerne nezaujímavý snímok. Možno keby som bol obyvateľ USA a veľký patriot čo nenávidí Britské impérium... možno by sa mi to páčilo. ()

v.indruchova

Partiot jak je znát z názvu řekněme zapáchá přílišným sebevědomým národu. Ale když jsem film před lety viděla asi v roce 2001, líbil se, dojal mě a vše co má dobrý film udělat s divákem. Mel se mi v roli líbil. Leger se zde také ukázal, zavzpomínáme an něj ještě jako hodně mladého. ()

Radek273

Perfektní snímek, který má snad vše, oč by si rád divák požádal, včetně výsledné pointy pro zamyšlení. O to větší překvapení přichází při pohledu na celkové hodnocení filmu, které ho dokonce uvrhá do šedých barev. Navíc mnohé zdejší názory jsou při nejmenším dost smutné, včetně těch od "top" uživatelů typu golfista, POMO a jim podobných. Objevují se tu slova jako "nereálnost", "přibarvenost", "přehnaný patriotismus" a další a další. Možná si tedy jen pro zamyšlení uvědomte, že nikde v oněch (necelých) třech hodinách nepadlo "podle skutečných událostí" ani "na motivy skutečných událostí", tedy proč by to muselo být přesně(!) podle historických faktů? A pokud vám to i tak nedá, můžete se sami (když už jsme u té přesnosti a pravdivosti) podívat na své hodnocení snímků jako například Hanebný pancharti (2009), a následně posoudit, zda stejnou laťku volíte i třeba u nich. No, a snad jen nakonec taková (řečnická) otázka: Kde jinde by měl být očividný patriotismus, navíc s americkými prvky, než ve snímku "Patriot" s tématikou války za americkou nezávislost?! Každopádně tedy Rolande Emmerichu, excelentní práce!!! ()

meda2016

Za zábavnost 3*. Je hloupé psát zabavnost tam, kde stříká krev z utržených končetin a hlav. Pěšáci pochodují na jatka. Zvrhlost a pomsta! Důležitá láska, hrdí patrioti ...a důležitá hrabivost a hloupost Britů. Pak ještě svobodní černoši otrokářského Jihu. Jedno oko bílého amerického lidu nezůstane suchě. Zkratka krátkých dějin, jak se (američanům) patří. The Gibson. 50%. ()

Kozlowski8

Mel Gibson v roli mírumilovného farmáře, z něhož se - po zavraždění syna a vypálení domu angličany - stává odhodlaný bojovník americké revoluce... Nadmíra patosu - ano, přemrštěná stopáž - ano, ale hezká vizuální podívaná, zajímavý námět, plejáda skvělých herců a prostě fakt, že jsem se bavil. Proto mé čtyři hvězdy, byť ne úplně přesvědčivé. 70 %. ()

PTuranyi

Nechcite nahnevať Benjamina Martina.  Potom je ako John McClane v Smrtonosnej pasci. Dobre natočený príbeh z obdobia vojny za oslobodenie amerických kolónií. Film sa snaží vykresliť celkovú atmosféru doby, takže mnoho scén odbieha od samotnej vojny do súkromia postáv. Hlavne Benjamina Martina a jeho syna. Chápem, že je to dôležité na vykreslenie motivácie a charakterov postáv, ale scenár tejto línii venuje viac priestoru ako by sa patrilo, takže sa z toho stáva osobný príbeh. Občas majú hlavné postavy viac šťastia ako je únosné. Jason Isaacs je v svojej úlohe vyslovený diabol. Klišé sa nešetrí a pátos v závere tečie z obrazovky. 70% ()

Johnner

Byl jsem z toho tak zmatený, že jsem u zkoušení panu učiteli předkládal fakta získaná z tohoto bijáku. Moje blbost, uznávám. Ale nevím, proč v tom nevykoupat i Rolanda. ()

zekon

Nevím komu tím chtěl Emmerich udělat radost, ale dívákovi asi ne. Nechutný patriotismus tu až smrdí. Neznalost režiséra používaných zbraní je do nebe volající, puška s dostřelem 20m tu sundá jezdce na 100m.....že zrovna Gibson..... ()

J.Bourne89 odpad!

Radši upřednostňuji režisérsky totálně odfláknuté Revolution, kde však režisér nedělá z děcek historické impotenty. ()

Jarosh66

Mám rád filmy s Gibsonem, tedy hlavně po Statečném srdci, které bylo skvostné. Tohle je trošičku slabší odvar, ale taky jsem se určitě nenudil, a hudba od Williamse tak to je klasa...Možná se trošku s hodnocením a díky řekl bych trošku přehnané kritice ztrácím, ale stejně si dám 4 hvězdy. ()

Emmyvision

Emmerichovy megabláboly mi nikdy nepřinášely velkou radost. Ale co to? Patos až na kost. A dost! Nezapomenutelná scéna: Vybití rudokabátníků, jediná slušná scéna téhle krávoviny. ()

Neel

Filmu by sice neuškodilo, kdyby byl třeba trošku kratší, některé momenty byly opravdu zbytečně dlouhé, ale jinak mu nemám ani moc co vytknout. Mel Gibson byl bezva, jeho nelítostná honba za pomstou, taková role mu sluší, celkově atraktivní historické téma, Emmerich se toho zkrátka nebál... A navíc, hláška Tchéky Karya ,,Když umřít, tak ve slavnostním.", je zkrátka nejlepší. ()

Lorkis

Škoda že do hlavní role obsadili Mela Gibsona, takhle lidi Patriota moc porovnavájí se Statečným Srdcem, které je mnohonásobně lepší. Natočené dobře, jen díkybohu že nejsem historik, musel bych spáchat seppuku. ()

Mesmeric

Skvělý historický kousek s výborným Melem Gibsonem. Do zvuku válečných píšťal létá vzduchem střelný prach a dělové koule o stošest, bitva o nezávislost USA v celé své kráse. Krásně ukázána zpupnost a arogantnost britského velení, následně trestaná americkou vynálezavostí a umění "partizánského" boje. ()

veere

Ve zkratce - baví mě dva Emerichovy filmy, prvním je Hvězdná brána a druhým tento. Kýčovité to občas je, ale člověk se alespoň nenudí a celkové pojetí mi sedlo, ba co víc líbilo. ()

pavont

Co moze vyvolat vacsi patriotizmus ako vojna za nezavislost. Kto nema rad patos doporucujem kybel pred seba lebo na tom tento film stoji. Emmerich umne kombinuje akcne sceny s odlahcenim a pomahaju mu aj herci. Porovnavat tu Gibsona s jeho postavou v statocnom srdci je tiez nezmysel. Atmosfera bola zachytena vcelku vierohodne. Emmerich ponuka svoj model vzdycky sirsiemu publiku takze jak historicka presnost , tak dalsie veci su posunute do uzadia. Mozno to bolo trosku dlhsie ale uzil som si to maximalne. ()

chosan

Nechápu takový malý hodnocení co tady je. Bezpochyby je to jeden z nejlepších Emmerichových filmů a skvělý Gibson jak bojuje po indiánsku zkrátka nemůžu jinak pro mě 95%. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)