Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

Toumyk

Už ten název trochu člověka odrazuje. Nicméně poměrně dobrý film, i když místy jsem chtěl radši být na měsíci. ()

sirrgulo

Vynikající válečné drama, Mel mě ani tentokrát výběrem role nezklamal, i když i tentokrát to byla role, ve které nás čeká spousta krve. Mohlo by mi to připadat jako náhoda, ale když se podívám na to, co sám stvořil na režisérské židli? Rozhodně to náhoda není. Gibson se prostě vyžívá v realitě a i když Patriota nerežíroval, tak si své podezření nemůžu odpustit. Jinak se mi film moc líbil. Pěkná hudba, scény z bitev (i když mi vždy přišel tento způsob válčení nejstupidnější v historii) a i celá rodina kolem Benjemina se mi ve filmu líbili. A scéna z lesa, když zachraňuje Benjamin Martin syna a zrodí se tak jeho přezdívka Duch je prostě parádní (teda až na tu krvavou tečku). ()

Idealista

Pro takovéto role se Mel prostě narodil . Pro role muže , kterým není cizí násilí a ani láska ke svým blízkým ( to však neznamená že patří k mým nejoblibenějším hercům ) a věřím že je takový i v civilním životě . Škoda že se nechopil i režije , proto že dokázal ( v Statečném srdci ) výborně ukočírovat takovouto látku . Emmerich je skvělý na efektní brakové velkofilmy , ale film s vážnou tématikou ( plný násilí , emocí atd. ) úplně nezvládá . V kině jsem film vydržel ( o půl hodiny kratší stopáž by mu jen prospěla ) tím že jsem se těšil na další a další skvěle natočené bitvy . Nej scéna - zmasakrování anglánu tomahafkem . ()

Sexmajster

Film mě naprosto nadchnul a doslova pohltil. Ani chvíli jsem se nenudil a čekal, co se stane v dalším okamžiku. Skvělá hudba ještě vystupňovala už tak velice dobrý zážitek. Chtěl jsem dát jen 4* , ale abych dal ještě o jednu více mě přesvědčila jedna z posledních scén, kde Mel Gibson pozvedne americkou vlajku a běží na nepřítele. Jediná vada na kráse je německý režisér u amerického vlasteneckého filmu, nad tím je třeba se asi trochu zamyslet :-) ale jinak paráda,5*. ()

Rill

Lidi... Každý tady píšete že je to průser, ale v čem? V režii, hereckých výkonech nebo snad ve scénáři? Mě to příde jako pěkný film, řadím ho mezi své NEJ :-) Ať si každý myslí co chce, ale mě se líbí!!! ()

Mr.Lojza

Mela Gibsona obdivuju snad ve všech filmech a teprve v historických velkofilmech jako je Statečné srdce či Patriot. Pro mě je těžké přesně určit, který z těchto dvou filmů je lepší, protože každý se mi líbí z různých stránek víc. Např. Patriot je pro mě ze zajímavějšího období (Válka o nezávislost USA je prostě to TOP v dějinách) a zase Statečné srdce má v sobě plno zajímavějších chvílí (třeba na konci kdy princezna prozradila bezradnému Eduardovi I. své tajemství - přitom jsem se radoval jako dítě, které dostalo svůj vysněný dárek). A když to ještě zvážím, tak je to koneckonců šumák a oba filmy rozhodně za 5*. ()

swinevenca

Emmerich, pan Patriot. Podivat se na pár jeho filmů v kuse, člověk by pomalu žádal o americký občanství a šel zachraňovat svět nebo aspoň jeho část. Škoda, protože tenhle film by se dal úplně klidně natočit i bez těch americkejch sraček a mohlo by to bejt výborný jako hudba Johna Williamse. Další kaňkou, která vznikla časem, je jistý mnou kdysi oblíbený Australan, kterému za 10 let od vydání filmu pořádně změknul mozek. Ale zážitek z filmu přesto zůstal a při repríze si ho nenechám ujít. EDIT: Musím uznat, že ty sračky mi posledně zase tak nesmrděly, ale vynahradila mi to kupa pitomých dialogů – za všechny, když šestiletá dcera vzkazuje otci, že chápe, že s ní nemůže být nebo když se Gibson dává dohromady se švagrovou. ()

honzic

Tentokrát je to moc přehnané, nevyvážené a nevěrohodné, celkově je to i zbytečně dlouhé a bitvy jsou nedostatečně ztvárněné. Chtělo to lépe vystihnout, i scénář je nic extra a herecké výkony jakbysmet. Škoda. Hodnocení: 55 % ()

rasto87

Nemôžem si pomôcť , ale Melovi proste sedí, keď má v ruke meč, sekeru alebo nejakú zbraň a je celý od krvi. Samozrejme nie je to Statočné srdce, ale taktiež je to ďalší vynikajúci film do Melovej zbierky. ()

Elis009

Pěkný a silný příběh o statečném vlastenci, který přijde o všechno. Fakt vás to vtáhne. Krásná hudba a skvělé australské herecké výkony :). Akorát mě ničí pohled na umírajícího Gabriela. ()

Sakulnikov

Film, který mě naučil, co znamená pathos! Mel Gibson toužící se pomstít má správně šílený výraz. To, že je to historicky "divné" a má to spoustu různých problémů, vynahrazuje hudba. ()

baclajean

Fajn film, hlavne zobrazenie, akým spôsobom sa kedysi bojovalo.... neboli vždy také zbrane a také zákernosti, ako dnes.... hoci, aj tu ich je pár prezentovaných. Poučné: Nikdy nenaštvite Mela Gibsona! ()

eMeMko

Ať si kdo chce co chce říká, Patriot je prostě snímkem, který dnes zná téměř každý. Velkolepé hromadné scény čítající stovky komparzistů, zpomalovačky, při kterých Mel Gibson seká vše, co mu přijde pod ruku, a samozřejmě obrovská hra na city, při které slzu uroní kdejaký divák. To je jen slabý výčet momentů, které tento film charakterizují nejlépe. sečteno a podtrženo, Patriot je skvělou filmovou volbou, pokud máte 3 hodiny času a náladu na relativně nenáročný snímek. ()

harycek

Možná vlastenecky patetické, ale jinak docela slušný příběh o tehdejší době , dá se něj dívat i několikrát takže proto hodnotím vysoko!!! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)