Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

lisma

Vše co je spojeno s americkým patriotismem, pro mě, jakožto středoevropana žijícího na počátku 21.století, jde mílovým obloukem mimo. ()

Neuroxerus

Nevím jak ostatním, ale mě se to moc líbilo...možná je to nostalgie (jedno z prvních DVD, které jsem měl) a možná i sympatie k panu Ledgerovi, ale hlavne k Mel Gibsonovi. Pro mě silný příběh mstícího se otce, který prožil asi to nejhorší, co se lidem může stát. ()

Hanz_knife odpad!

Vrchol nevkusu a velkokýč, definitivně jsem odmítl dát alespoň jednu hvězdu po scéně, kde běží do kopce s americkou vlajkou. Navíc udělat z otrokáře hrdinu, to chce pořádnou kuráž, nebo několik lahváčů v sobě. Teď však nevím, k jaké variantě se u Rolanda Emmericha mám přiklonit. ()

jaňule

Ovšem pustit tříhodinový film v deset večer, po té co jsem absolvovala neskutečně náročný trénink v posilovně nebyl moc dobrý nápad. Ale dokoukala jsem ho s naprostou pozorností. za což jsem na sebe pyšná. Mel Gibson jako vždy skvělý, navíc jednu z hlavnějších rolí hrál můj oblíbenec Heath Ledger. Námět v celku slušný, akorát to zpracování nebylo zas až tak dobré, řekla bych, že film byl zbytečně dlouhý, některé věci tam být ani nemuseli, každopádně happy end mě v tomto případě potěšil. ()

damdamh

Pravděpodobně nejlepší Emmerichův film (to už je co říct), který zas tak přehnaně amerikanismus nehlásá. Potřeboval by však lehce zkrátit. Navíc na Mela se vždycky dobře kouká... ()

Misterioso

"Mel" zase nahání angličany, pohřbil ženu (a tentokráte i nějakého toho syna k tomu) a bojuje jako divý, ale už to není ono. Že by za to mohl režisér? Asi ano, mimo jiné. V první řadě je slabý příběh sám o sobě, sem tam stihne nudit, sem tam (na můj vkus až moc často) přinese na rty zkratku WTF (pozabíjení "dvacítky", příjezd do města plného angličanů či výměna zajatců - přeci už dávno nefunguje rovnice záporák = největší debil, ne?). Hudba je dobrá, nicméně v pár momentech mi až nápadně moc připomínala hudbu k Tenkrát v Americe, ne že bych teda chtěl takovou kapacitu jako je John Williams z něčeho podezírat :). Nad vodou film drží Mel a také povedený záporák Jasona Isaacse. Navíc film není až tak patriotistický, jak by divák mohl čekat, ještě to nepřekračuje únosnou míru. Celkově vzato - takových slabých 6/10. ()

milhouse86

Statocne srdce 2. Dej hodeni do kolonialnej vojny a namiesto zeny mu zabiju syna. Patriot znacne vykrada statocne srdce. Po uspechu statocneho srdca lacny pokus o dalsi historicky velkofilm, ktory sa vsak nan len hra. ()

benqsiemens

Tak samozřejmě, že je to celé za vlasy přitažené, ale to si myslim, že k tomuto žánru patří. Gibson se snaží, jeho třicet šest dětí taky, kolem pobíhají skoro svobodní negříci a sem tam se i někdo zamiluje. Prostě super americko skopecká komedie. ()

DansteR

No pro začátek mi přišlo značně úsměvné, že Emmerich, který běžně ameriku likviduje v katastrofických či sci-fi filmech, se najednou objevuje v režisérském křesle u filmu jehož název mluví za vše. Bohužel i když jsem chtěl věřit že to bude lepší než jsem očekával film mě naneštěstí nezklamal a byl přesně takový...ehm...nepatriotický nebo naopak až moc, projevil se ten Emmerichův styl hnát spoustu věcí do extrémů jako ve Dni nezávislosti, ale do historického filmu se to bohužel nehodí. Parta kolem Gibsona a Isaacse se to sice snažila zachránit a částečně se jim to povedlo, ale na víc než 70% to není. ()

Jack_F.

Já tedy doporučuju se na to podívat. Ale na druhou stranu to Harrison Ford docela vystihnul svými slovy. Ale kálet na to, mě se to líbilo. :D Boj v lese, bitva na poli...prostě tenhle film je u mě v červených číslech, i když to degraduje historii. :D ()

albytch

Nevím co je na tom filmu tak špatného,jasně jsou tam pasáže které sou až "trapné", ale kdybych to měl zhodnotit jako celek a né dělat šťourala v tom kde co jak a proč tak ten film je bezpochyby super film ()

VideoTuti

Paradoxem je, že nejlepší film o boji o nezávislost Ameriky musel natočit Němec Roland Emmerich v hlavní roli s Australanem Melem Gibsonem. Kdyby film nebyl pojat příliš s americkým vlastenectvím dosáhl by určitě mnohem vyššího ohodnocení, neboť film je pojatý jako velkolepé historické drama se scénami plných akcí a je natočen maximálně profesionálně. ()

Scaevola

Jak je možné, že američtější než všichni Američané je jeden nebohý Němec honící se za co největší možnou návštěvností? Tahle otázka vlastně nevypovídá o dovedně vystavěném historickém snímku, který má vše, co historický snímek mít má, ale o obsahu amerického mýtu a celé jeho ikonografie obecně. Odpověď k dosazení je libovolná. ()

Jayk19

Takový klon statečného srdce i když s jiným záměrem porážet nepřítele,stále ale koukatelné a myslím že pod čtyři hvězdy to není.Vzhledem k tomu co je nám servírováno z obrazovek. ()

Saxos

Mel zde stejně jako na anglické půdě v roli Williama Wallace, vymlacuje stáda červenokabátníků. V obou rolích odvedl pořádnou hereckou práci a obě přesně pro něj. Oskar: 3 x nominace, zvuk, hudba, kamera. Hláška "jsou z dobrého rodu" zazní nejednou. ()

OwlDanielson

Název filmu, tedy slovo Patriot. Po právu nesoucí název, jelikož bych toto slovo vyjádřil přesně tímto snímkem. Obrovská dávka emocí. Gibson opět nezklamal, dokáže diváka v příběhu rozesmát, nadchnout, dojmout, udělat ho vážným a donutí k zamyšlení nad základními hodnotami a priority života. Filmové a kulisní prvky, které se vryjí do paměti a které si chcete jednou za čas připomínat. ()

OzzyCobain

Jestli se chcete podívat na film jež autenticky a realisticky zachycuje období Americké revoluce, tak u tohoto filmu budete trpět jako nikdy. Britská armáda, jež byla v té době složena hlavně z gentlemanů, se zde chová hůř jak nacisti. Domobrana je zde vyobrazena jako schopná a efektivní jednotka (což nebyla) a zatímco hrdí američtí patrioti bojují za nezávislost na zlém Britském Impériu, i když do zbraně šli ve skutečnosti kvůli snížení daní, se osvobození otroci řežou s Brity. Jednoduše řečeno, Assassin's Creed je víc historicky přesné než tohle. Ale co postavy? Řekněme že sympatický tady není nikdo. Snad kromě jakéhosi francouzského důstojníka, jehož jméno je tak generické že si jej stejně nezapamatujete. Počkat... Takže proč jsem dal 4 hvězdy? Mám k tomu svůj důvod. Pokud totiž přehlédnete všechny masivní lži a pokusíte se ignorovat debilitu některých postav, tak dostanete solidní válečný film, který má mnoho silných momentů, ze kterých budete mít husinu ještě dlouho. Dále oceňuji fakt že se tvůrci neostýchali použít litry krve. Bitevní střety jsou zkrátka v tomto filmu brutální jatka. Takže, i přes spoustu blbostí, jsem si film v konečném důsledku užil. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)