kelet

Zaujímavo podaný príbeh z wall streetu, kde si nemôže byť nikto istý ničím a životy sa menia zo sekundy na sekundu. Nič prevratné, ale dialógy sú silné, postavy skvelé a priblíženie fungovania wall streetu je zaujímavé. Príjemný filmový zazitok. Hodnotenie: 70% ()

zigy

Před filmem nutno absolvovat rychlokurs burzovního makléřství, jinak moc nepochopíte, o co ve filmu jde. Já jsem tak neučinil, tudíž výsledkem jsou dvě hvězdičky, a to jen díky charismatickému Michaelu Douglasovi. Shia se nemůže rovnat Charliemu Sheenovi z prvního dílu ani náhodou. Zklamání, zklamání, a to jsem velký příznivec jedničky. Zápletka slabá a romantická linie jak z mexické telenovely. ()

PeteBuck

Áno, je to dvojka. Ale prekvapivo, má stále čo povedať. Predsa len bola kríza a aj na nej sa mnohí dokázali fantasticky nabaliť. Douglas hodne zostarol, ale stále hrá čo to dá. Mne sa dvojka páčila skoro rovnako ako jednotka. Ale predsa len tam čosi kríva. Ale inak pohoda. ()

Horác

Je to asi pořád dobrý film. Má pár svěžích míst,.nicméně celkový dojem je poněkud uspávací. Poprvé jsem usnul regulérně, podruhé jsem padající víka přemohl a dokoukal až k vrcholné usmiřovací scéně jak z červené knihovny. Douglas na mě působil jak magnet, člověk si musí říkat "kua, ten ale zestár...". ()

Gregor_Samsa

Fajn návrat... ale moc jsem to nežral. Jasně, těšil jsem se na Gordona, ale přišlo mi to trošku takové unylé, zpomalené, vymačkané až moc. Prostě do čajíku citronek vymačkáš maximálně dvakrát, ne více... [60%; 2015 Home sweet home] ()

PTuranyi

Voľné pokračovanie filmu Wall Street už nie je thriller z burzového prostredia hoci využíva jeho kulisy a propriety. Je to skôr výborne vyprodukovaná romanca skombinovaná s rodinnou drámou. Pomerne hviezdne herecké obsadenie nesklame. Michael Douglas je opäť skvelý v každej polohe. Josh Brolin si rolu záporáka užíva a mladá dvojica Shia LaBeouf, Carey Mulligan tiež nie sú začiatočníci hoci LaBeoufov výkon na pozitívne prekvapil. Charlie Sheen tu má len drobný štek. Za povšimnutie však stojí Eli Wallach v jednej zo svojich posledných rolí. Škoda, že sa príbeh príliš motá okolo ekologického aktivizmu hlavného hrdinu a komplikovaných vzťahov páru Jake a Winnie. 70% ()

o-cab

"téměř godfatherovský plakát lže", tohle je dokonaly popis od sta. film minul svuj potencial, neni v nem krome product placementu zadna grandiozita, a michani ekologie, wall streetu a vztahu z toho dela prekombinovany prumer, jelikoz ani jedna cast, v tomhle pripade to samozrejme mel byt svet financniku, neni dovedena do zaslouzene hloubky ()

Rikku

Tak se Oliver Stone zase konečně pořádně předvedl. Skvělé herecké výkony (Shia LaBeouf mě konečně přesvědčil, že doopravdy umí hrát, narozdíl od jiných jeho generace), skvělý scénář a režie, i dějově mě to strhlo. A samozřejmě excelující Michael Douglas. Za posledních pár let konečně pořádný film - a myslím, že nějaká ta nominace na prestižní cenu by mu docela slušela. ()

Shim-my

Druhý Wall Street přináší pestřejší děj, velmi pravdivě vysvětlený mechanismus vzniku hypoteční krize, inspiruje se reálnými událostmi (mimo jiné jednání o záchraně Lehman Brothers v kancelářích FEDu) a dokonce cituje dobové zpravodajské relace, přináší ale vlastní příběh, který do reálných událostí padne jako ulitý. Navíc opět vytváří velmi věrohodně ztvárněný pocit hektičnosti života traderů v investičních bankách (ačkoliv hned první scéna, ve které hrdina v sedm líně vylízá z postele, když už by měl být půl hodiny v práci, tomu nenasvědčuje). Film je ve vysvětlovacích pasážích dostatečně přehledný, nebojí se ale používat spousty odborných výrazů, takže ti (a takových bude většina), kteří neznají rozdíl mezi býčím a medvědím trhem, neví co znamená shortovat akcie a v životě neslyšeli o Credit Default Swapech budou asi lehce ztracení. Do této chvíle je vše v pořádku. Problém ale nastává kdekoliv, kde se zrovna neřeší ceny akcií. Zaprvé tak nějak nevím, zda byl určen divákům či nedivákům prvního filmu - na jedničku sice obsahuje spousty náznaků, zároveň ale bez problémů mění celý filmový svět - Gordon Gekko je úplně jiný člověk než býval, to co bylo tehdy důležité je dnes podružné (nebo "je to vlastně úplně jinak")... A pak tu máme všechny ty "citové problémy", vztah otce s dcerou, vztah syna s matkou, vztah Jich Dvou, vztah Jeho k šéfovi, vztah Jeho k druhému šéfovi... jde z toho hlava kolem a někdy je to pěkně otravné (obzvlášť poslední, očividně dodatečně přilepená scéna), ale na druhou stranu... vzhledem k tomu, že tak zajímavý a komplexní film z finančního světa nejspíš neuvidíme přinejmenším do příští krize, jsem to všechno ochoten Wall Street odpustit coby úlitu konzumnímu divákovi. Sečteno, podtrženo: film se mi líbil, ale ničím mě nijak zvlášť nestrhnul, při rozhodování mezi 3 a 4 nakonec volím vyšší hodnocení, díky opravdu nečekaně kvalitně (i ver srovnání s jedničkou) popsaným reáliím a ekonomickým dějům. ()

R-2

Rozhodně zajímavý pohled na krizi, ale moc zabalené do amerického happy kabátu, škoda, jako by Stoneovi došel dech a podlehl tomuto klišé. ()

Lang75

Dávám čtyři, neb pět ubral příběh a Shia L. Michael byl nej a doufejme, že s ním ještě mnoho dalších snímků uvidíme. Back to movie. Story byla trochu slabina filmu, ale zachánil to Majkl a řemeslná zručnost pana O.S. Kamera, střih, pecka. Horší už je to se Shiou. Na začátku jsem mu věřil dravce, ale zničeného chlápka se slzou na krajíčku, to mu nějak nešlo. Holt nelítá se skládacíma robotama. KAždopádně zajímavý snímek, který je dobrý vidět před důležitým rozhodnutím ohledně financí. ()

peeters11

První půlka filmu se mi zdála trochu delši než by mohla být, nicméně ve druhé polovině chytl děj trochu spád a film se konečně rozjel. Přestože jsem ještě neviděl "první díl", v ději jsem se neztrácel, pominu-li pár burzovních výrazů, které jsem opravdu nedal. Celkový dojem z filmu odpovída 4*. P.S. Michael Douglas zahrál na výbornou. ()

vladi3

Cakala som viac - po odach, ktore som tu nasla a po skvelej jednotke... Jednotka surovo ukazala ako to na Wall Street bezi, ukazala bohapuste prahnutie po prachoch za kazdu cenu.... Toto bol cisto romanticky film...Vela veci nemalo ziaden zmysel a vela postav bolo zbytocnych.... Populisticky film o tom ako vsetko aj tak dobre dopadne a ako sa ludia menia... Aj na Wall Street. ()

landavid

Peníze nikdy nespí,tak jsem si představoval medvědy a býky z Wall Streetu jak si to mezi sebou rozdají,spekulant Gordon bude nelítostně spekulovat,až vyspekuluje skoro třetí světovou válku na který potom vydělá velký prachy,spekuloval pouze sentimentálně v sociální rovině pro svoji dceru,která ho nechtěla vidět,ale nakonec když zjistila,že žije s looserem tak si těch sto mega vezme,protože ten by se neuživil ani sám.Ať žije věčná láska-ta asi nikdy nespí.Opravdu nezvládnuté sociální drama o lásce a zkrachovalcích,mohlo to být spíš pokračování Rosamundy Pilcher :-).Olivere dobrý,ale už se na to vyser. ()

Salman

Bylo to nakonec dobré, ale jednička byla lepší, syrovější, autentičtější, méně překombinovaná a paradoxně i méně zideologizovaná, byť to bolševik Stone asi myslel jinak :-) a Eli Wllach byl fantastický! ()

Mangus

Každopádne veľký závan nostalgie od Olivera Stonea, a myslím, že aj veľmi dobrý filmársky počin. Veľa hviezd na jednej scéne, troška možno zložité dialógy, v ktorých sa normálny smrteľník občas stratí, ale hlavná podstata k nemu určite dorazí. A Eli Wallach, preboha, veď ten chlap má už 95 rokov. Klobúk dole a stále vyzerá byť v dobrej forme. No, ešte treba spomenúť fakt pekné zábery New Yorku. 8/10 ()

p.paja11

Slabší 3* a to proto, že kdybych nechodil na ekonomku, tak polovinu z toho, co tam žvatlají bych nepochopil, hodně zdlouhavé s lehce uhodnutelným scénářem. Pro mě veliké zklamání na které jsem vyrazil do cinestaru. ()

Beawish

Co v tom vězení s Gekkem provedli, že tak vyměkl? Ale poselství je jasné - každý se může polepšit a stát se platným členem společnosti - levicová aktivistka, finanční žralok (vlastně řada žraloků) či realitní makléřka, a dobro nad zlem opět slavně zvítězilo. Fuj. Scenáristů bylo vícero a evidentně si každý psal svou linku. Spojit je dohromady se ale moc zdárně nepovedlo. A ten závěr? "Jdi mi z očí, zlý otče... i ty, zrádný snoubenče" "Dal jsem 100M neziskové organizaci." "Ach tatíčku, pojď na mou hruď... i ty, můj miláčku!" ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina