Tomulka

Shia LaBeouf si ce ukazuje, že také umí zahrát slušnou roli, ale bohůžel ne tu co potřebuje tento film (možná chyba ve scénáři, možná chyba režiséra či přímo herce LaBeofa), ale finančního žraloka si představuji dosti jinak (Charlie Sheen to v jedničce předvedl výborně). Carey Mulligan nebyla taky moc vhodně vybrána, Josh Brolin dokáže rozhodně zahrát mnohem lépe a to nejen drsňáky, Susan Sarandon a Michael Douglas ti zahráli svůj standartní výkon, ale všechno vytrhnout taky nemůžou obzvlášť když nedostanou prostor (hlavně Douglas). Měl jsem co dělat , abych film neprospal a dokoukal jsem jej pouze z principu. ()

Mort09

Celý tenhle film je onou pomyslnou bublinou, kterou si vzal za téma. A jsou tři důvody, proč po konci filmu máte pocit, že to praskla. 1) Herci: LaBeouf je smrkáč a ne dravec, přičemž většinu filmu vypadá, jako by doufal, že se jeho motorka změní v robota a zachrání ho od jednání s „velkými hochy“ kde nemá co dělat. O Mulligan pak nemá ani cenu psát. Celkový dojem sice trochu zachraňuje Douglas, ale nemá dost prostoru, aby mohl táhnout celý film. 2) Vztahy: Po „neosobní“ prvním dílu, tady Stone narval tolik komplikovaných mezi postavových vazeb, že by se za to nemusel stydět ani romantický film. Nutno říct, že všechny jsou na škodu, a jen natahují celkovou délku filmu. 3) Poselství: Tisíckrát omílaná fakta, servírovaná všemi médii celou krizi, akorát s pozměněnými jmény firem. + Myšlenka ekologické energetiky, jenž dnes najdeme skoro všude. ()

shalash

ve porovnání s jedničkou výsměch. Mě osobně ani nevadila složitost ekonomických úvah a teorií, se kterými se nedalo nesouhlasit. Problémem je, že film nepřináší žádný nový, pokrokový názor, prostě mele dokonalo sto let známou pravdu. Krachuje mi firma? šup pod vlak a co se nedovíme po této "tragédii" od hlavního hrdiny?: "zachoval se jako hrdina"... LaBeoufa mám spojeného s Optimem a to se nezmění ani po tomto filmu, kdy se chová podobně dětinsky, na jeho obranu je pravda, že scénář mu moc nepomáhá. M. Douglas v tomto filmu prostě šeď. Trapnoscénáři nasadila korunu šílená matka (nechci pracovat synku, dej mi prachy na barák). Není o co stát. ()

agent_barton

Nevím, jestli to příjde jenom mě, ale oba dva filmy se od sebe liší jako den a noc. To, co zdobilo první film - přiblížení života na samotné světově známé finanční čtvrti NY s velmi výborně napsaným příběhem, bylo nahrazeno zaměřením se na příběh ústředního tria s ukončením dějové linky happyendem. Na filmu se mi nejvíce líbil herecký výkon M. Douglase, cameo Ch. Sheena a záběry samotného Manhattanu. ()

90125

Riadne slabý odvar z originálu. V podstate bol tento film dobrý len na to, aby si človek uvedomil aký dobrý bol ten pôvodný film. Oliver Stone stráca dych. V porovnaní jeho starsích vecí ako Platoon, Wall Street, The Doors, Nixon, U turn a tých novších ako je tento alebo World trade Center, Alexander... Je to veľmi citelný rozdiel. 52 % ()

pop.z.pop

Dvě hodiny filmu bez jediného překvapivého momentu, každá minuta byla tak neuvěřitelně předvídatelná, že si člověk říká, kdy už konečně někde vykukne Charlie Sheen :) a lup on si odskočí z natáčení dvou a půl chlapa a ani se nesnaží přeorientovat na novou roli. Teda, jestli toto měla být vtipná vsuvka, to mi ho vyndej :/ LeBeouf je strašný ňouma a hodí se tak akorát na transformáčky. Že jsou vesměs všechny levičácké propagátorky hnusné ubrečené holky (v horším případě agresivní feministické lesby) je neoddiskutovatelný fakt. Čili za mě, se Stone do obsazení snoubenky a dcery Gekka trefil přesně ;) Douglas pořád vynikající, Brolin vcelku uvěřitelný a Sarandon pochopitelně standartní výkon. Můj největší oblíbenec Eli Wallach bohužel už vzbuzoval na stará kolena jenom lítost a trnul jsem co proboha po něm bude Stone chtít, aby před kamerou dělal...mimochodem Stone je neskutečný pokrytec, do filmu narve opět milion ekologických žvástů a celý film se pohoršuje nad konzumní společností, ale product placement mu vůbec nevadí :)))) ten detailní záběr na orosený Heineken a nášivky Ducati na kombinéze dobráka LaBeoufa byly jak vystřižené z reklam při Super Bowlu. ()

gizi

První Wall Street z roku 1987 jsem shlédl již před 4 roky a tenkrát hodnotil asi přísněji, než nyní, dal jsem 70%, nyní pokračování vidím na 75%. Nenudí, je občas i zajímavé, ale opět ten konec je nějak useknutý. 21.9.2014. ()

Pythonator

Douglas neztratil na stará kolena nic ze svého kouzla a v pohodě utáhne jinak nevýrazný film. Šia BlaBeowulf je chabá náhrada za vynikajícího mladého Charlieho Sheena, ale i tak má něco do sebe. Ovšem jeho partnerku mohla hrát přece jenom hezčí baba, aby se bylo na co dívat, když už nic. Zatímco v prvním filmu ukazoval Oliver Stone podstatu kapitalismu, tady upozorňuje především na nutný pád ekonomického systému, který je v podstatě nevyhnutelný. Jinak řečeno, kdo ještě nezkrachoval, ten zkrachuje později, takže se na to všichni vyserte. Netvrdil bych, že je tento film o dost horší než jednička. Pro mě je to pořád stejně šedý nezajímavý průměr ze světa, který mě nebaví i kdyby byl o něm natočený sebelepší film. Rozhodně je to od Olivera dobrá práce a do starého šrotu bych ho ještě neházel. ()

Mesmeric

Kostrbaté, chvílemi nudné, pro laika stěží pochopitelné. Jestli chtěli udělat film pro finanční svět, kde by koukalo na to, jací jsou to ale svině, tak pak nechápu, proč jsem u vchodu nedostal sklenici skotské, havanský doutník a stodolarovku na zapálení. LeBaf do hlavní role pasuje asi jako Britney Spears na heavymetalový koncert. ()

ta*jemna*

pravý nefalšovaný americký happy end, aneb peníze nejen, že nikdy nespí, ale taky nesmrdí....Za ten konec a Mulliganovou by to zasloužilo další čtyři hvězdy dolů, ALE... ()

Moraldo

Tak tohle bylo velké zklamání. Bezcharakterní vlk na stará kolena změkne, zesenilní a hledá morální návrat. Bez děje, bez nápadu a hodně agitační. ()

sk.Martin

Pro mě zatím nejslabší Stoneův film, který jsem shlédl. Obsahově slabý a jedna z mála věcí co si na něm zapamatuji bude jen Shiovo vyzvánění a Charlie Sheen. ()

solver

3x tam zaznělo, že o peníze vlastně vůbec nejde, pointa však byla o tom, že 100 mil. dolarů vykouzlí z američanovo podkovy úsměv pokaždé. Aby ne, když je schopnej, za rok z nich v Londýně udělá miliardu, haha. Ovšem LaBeoufova zatím asi nejlepší role, nezklamal. Sheen jako cameo fajn :-) ()

Hombre8

Takový ten film, ze kterého si člověk po nějakém čase pamatuje tak jednu, dvě věty a možná ještě kočičák. ()

mmirri

Oproti Wall Street je toto pokračování spíše na téma "kterak chudý Honza zabil draka a získal princeznu". Ale zábavné. ()

Vaughan

Původní Wall street mám velmi rád, a tak sem se na pokračování po více jak 20ti letech hodně těšil. Jsem rád, že Stone se nepokoušel dvakrát vstoupit do stejné řeky a vystavěl film trošku jinak. Není tak přímočarý jak v původním filmu a romantická linie mezi Shiaou a Carey bude hodně lidí iritovat, protože hodně brzdí děj a je taky jediným důvodem proč nedávám plnou palbu. Jinak není moc na co si stěžovat. Herci jsou výborní, Douglas má možná trošku málo prostoru, ale využívá ho 100% a roli si užívá. Shia je velmi dobrý herec, který si zaslouží hrát v jinejch filmech než v slátaninách typu Transformers 2. Langella a Brolin odváděj standart, což znamená že diváka vyloženě baví sledovat plátno, když tam oba dva vystupují. Stone film zvládl ukočírovat naprosto perfektně, tak řemeslně zvládnutý film jsem tento rok v kině neviděl. Pro mě jako studenta ekonomie bylo potěšující i množství narážek, které Stone do film dal. Vtipy s morálním hazardem nebo narážky na Keynese a mnoho další mě dokázali rozesmát, a co také oceňuji, že si Stone dovolil dát do filmu dost věcí, které jsou pochopitelné pouze pro lidi, co se v oboru pohybují. Takže suma sumárum film doporučuji rozhodně vidět, až na ten hodně americkej závěr neni moct co vytknout. P.S. Cameo s Charliem je super, režisér tam má taky malou roličku, ale Donalda Trumpa jsem neviděl- takže se pozorně dívejte, já na to musim znova P.S.2 Ellie Wallach je borec, v tomhle požehnaným věku dostal roli, kterou si náležitě vychutnal ()

Zahanator

Skvělé herecé obsazení a skvělá režie. Hodně potěšilo cameo Charlieho Sheena(ten chlap prostě musí natočit Žhavé výstřely 3!). Výborná a poutavá konverzačka prakticky po celou stopáž. Jen ten konec se příliš nevydařil. Nemám nic proti happy endu(velký rozdíl oproti jedničce) ani té bublinové metafoře, ale zkrátka mi konec příliš nesedl. ()

Isidor9

Vynikající pokračování. Při některých scénách (zasedání pánů bankéřů v době přišedší krize) se mi dělalo až lehce nevolno - ne, že bych měl přehnané iluze, ale Stone cyničnost zúčastněných vykreslil velmi plasticky. A můj oblíbenec Michael Douglas nemá chybu. Třeba při přednáčse na vysoké škole jsem mu doslova zobal z ruky. ()

Umělec

Nevím. Líbili se mi některé záběry kamery, zajímavá hudba, docela mně překvapil Shia LaBeouf. Děj ale nic moc. Rozhodně bych neposílal nějakému vědci jen tak 100 milionu dolarů, kdykoli si zavolá. Ani jako bankovní investici a vůbec pak už ne ze "svého". Aby se nám všem v budoucnu žilo lépe.... On je nejkapitalističtější kapitalista z Wall Streetu, ona levicová aktivistka neziskových web stránek. Jeho matka, špatná spekulativní prodavačka domů se změní v zachraňující zdravotní sestru, její otec se změní z padoucha v dobráka... Čekal jsem víc zameření na hroucení trhů a nástup krize a aspoň malé vysvětlení, proč se tak stalo. Nevím, jestli by to film unesl, ale ten letmí dotek tohoto problému mi připadal jediný zajímavý. Ten vztahový mišmaš s morálním poselstvým mi už tolik neseděl. 65% ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina