Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

Freemind

Překvapivě vtipná a dynamická akční komedie. Nenáročná, neurážlivá zábava, kterou kazí hlavně čím dál tím mrtvolněji vyhlížející Diazka. Tu potkat v nějaké tmavé ulici, tak si asi učůrnu. ()

Wolodja

Blbina co je na svoji blbost hrda. Guilty pleasure jaxvin! K vystizeni dojmu z KVIFF projekce bych k hodnoceni jeste neco malo pricet. ()

blackrain

Tom Cruise byl jako tajný agent v každé situaci klidný a všechno dělal jako by se nechumelilo. Má jako akční eso pořád co nabídnout. Cameron Diaz byla krásně roztržitá a lehce potrhlá. Takže, ti dva vytvořili správnou dvojku pro výbušnou směs, která je velmi svižně naservírovaná. Prostě ideální letní zábava. ()

SarumanKo

Príšerný scenár aj v rukách výborného remeselníka Mangolda ostáva príšerným scenárom. A tak čo ako debilne napísané a nedotiahnuté je dobrodružstvo vo filme Knight and Day (napr. línia Knightovcov nedáva žiadny zmysel), príjemne zaváňa osemdesiatkovou špionážnou sviežosťou a vtipnou akciou. Tej výdatne dopomáha John Powell, ktorý je momentálne soundtrackovým kráľom. Chémia medzi frajerom Cruiseom a kravou Diaz je prekvapivo funkčná a ideálnejší blockbuster pre atmosféru letného kina vlastne nepotrebujem. (6/10) ()

Alementina

Nejvic me na tomhle filmu bavilo sledovat všechny ty projevy starnutí dvou hlavních hvězd, speciálně vrásky Cameron kolem očí mě hodně potěšily a pupek Cruise taky dobré utěšovadlo. Jojo, stárnu a když stárnou i ty hvězdy, tak mě to bolí mín :))) ()

vorheese

Výborná a zábavná záležitost, která sice není kdovíjak objevná, ale jistou míru originality jí upřít nelze. Navíc nepostrádá humor na úrovni. Cruise jako vždy vynikající (škarohlídi, trhněte si). Prostě nadstandad. Víc podobných, prosím! ()

slunicko2

Skvělý námět, nudný scénář, velmi nenápadité provedení a charismatuprosté herecké výkony. Promarněná příležitost. 48letý Tom Cruise s 38letou partnerkou Cameron Diazovou prooplouvají světem tajných agentů, zlotřilých zbrojařů a exkluzivních vynálezů jsouce řízeni neomylnou rukou 47letého režiséra Jamese Mangolda. Asi by všem lépe slušelo, kdyby natočili film o nějakých 15 let dříve. ()

ABLABLABLA

Překvapení. Na to, že Toma Cruise nemám v oblibě a filmy s Cameron Diaz taky nějak nevyhledávám, mě tento snímek až nečekaně bavil a líbil se mi. K hercům se dále zmiňovat už nehodlám, ani jeden nejsou můj šálek kávy, ale uznávám, že každý z nich má na kontě nějaké dobré role. Ale film měl velmi svižné tempo, byl napínavý, akční, zajímavý, nějaká ta milostná zápletka tam taky byla, humor to též nepostrádalo. Musím říct, že to prostě mělo všechno, co by taková akční komedie mít měla, takže si opravdu nemám na co stěžovat. Zajímavý mi přišel charakter Roye...choval se jako kdyby všechno bylo naprosto normální "Zastřelil jsem prvního pilota a ten toho druhého...no to se někdy stává" Trošku mi vadilo, že se chová k June jako k malému dítěti třeba při honičce v autech, jak jí pořád říkal, že si vede dobře, že dobře řídila, jak kdyby to bylo umění ječet v jednom kuse:D Ale jinak fajn snímek. ()

kaylin

Cameron Diaz a Tom Cruise. Pro mě jsou tohle dvě hvězdy, které pomalu vyhasínají. Cruise vše zachraňuje tím, že se vrací ke kořenům a funguje mu to, Cameron zase sem tam potěší tím, že ze sebe ukáže trochu víc, když už jí to hraní zase tolik nejde. Nedávno jsem tu zmiňoval snímek "Vrahouni", který je velmi podobný tomu, co sledujeme v "Zatím spolu, zatím živí". Dvojice známých herců je lovena agenty nebo jinými vrahouny. Musí utíkat, zápletka je trochu postavená na hlavu, ale akční scény vypadají docela dobře. V "Zatím spolu, zatím živí" vypadají ještě o něco lépe. Navíc sem tam některý vtip docela vyjde. Tom Cruise ukazuje, že na akční filmy není vůbec starý a že je to žánr, který je prostě jeho. Je pořád charismatický, toho hrdinu mu prostě věříte, stejně jako byste mu věřili, že je ve skutečnosti pořádný šílenec. Cameron je ze začátku správně uřvaná, místy je dobře pitomá a nakonec ani tak neurazí, i když její obličej může být po několika desítkách minut docela iritující. Původně jsem ale čekal, že film bude mnohem horší. "Vrahouni" a "Salt" v jednom filmu s výborným Cruisem a... a to je tak všechno. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/rockova-lod-cruise-diaz-shawshank.html ()

Mikita

Velmi rozporuplné. Výborný nápad s šíleně odfláknutým zpracování. Už podle přehnaných kaskadérských kousků hlavního hrdiny je jasné, že tohle má být oddechová zábava pro pobavení. A nebýt toho, že nemám moc ráda Cameron Diaz, tak to možná mohlo i fungovat. Šíleně přehnané kousky trochu brzdí zfušované efekty a ukazát z nich méně by bylo jistě velkým plusem. Romantická linka a ujetý mladý vědátor fungují, vlaková část je perfektní a najdou se zde i další skvosty, které pobaví. Zpracování "zdrogovaných" částí filmu je nápadité a vtipné. Ostatní části už jsou průměrné. Pobavila jsem se a opakované podívání nezavrhuji, i když bych si raději vybrala Mr.and Mrs.Smith, kde mezi hlavními hrdiny chemie funguje mnohem lépe. Tom Cruise je ale boží, přála bych mu charismatičtější partnerku. ()

movieband

„Přistáváme? - Ne, ještě… - Ne? - Jen klid není důvod k panice. Mám situaci pod kontrolou. - Situaci? - Ehm, jo. Jsme teď, bez pilotů. - A kam šli? - No jsou mrtví. - Mrtví piloti? - Zastřelení. - Cože? A kým? - No, mnou. Já zastřelil prvního a on omylem druhého pilota. To se… někdy stává.“ Dopředu jsem vůbec nevěděl, o co v tomhle filmu půjde. Věděl jsem jenom, že tam hraje Cruise a Diaz a že to točil Mangold. K tomu, abych se na to podíval mě dokopala až moje kámoška, které se ten film moc líbil, a říkala mi, že by se mi to mohlo taky líbit. No obával jsem se, že se budu nudit. Byl jsem na omylu. Hlášky ve filmu byly podařené a celkově film byl jedna divoká, vtipná, akční jízda. Já jsem se u filmu bavil a dobře jsem se u něj odreagoval. Pohodová, akční komedie. ()

italka63

V prvé řadě, nesnáším Caneroz Diaz. Ale tohle byla velmi vtipná oddechovka kategorie B, tak jsem jí spolkla. Mělo to spád a velkou nadsázku, jednou za čas, no, proč ne. ()

MATADOR

Na poklidný večer, při kterém by jste si rádi vyrazili někam do světa a zrovna je to pro Vás daleko :-) Stačí pustit tenhle nenáročný film s fešáckým Tomem Cruisem a vyjímečně stravitelnou Cameron Diaz. Celý film je vlastně již několikrát viděné, přesto se snaží vyhýbat klišé a vcelku se to daří. Závěr přišel a ani jsem nevěděl jak, uteklo to příjemně. ()

Thomassi

Devadesátka jak vyšitá. Hodně to má společné s Mr. & Mrs. Smith, kde Pitt byl nahrazen Cruisem a Jolie nahrazena Diaz. Docela tomu věřím, že v letních časech, kdy to přišlo do kin, to mohla bý svižná summer action. Když jsem to ale viděl teďka, nevim, nevim. Bylo to svižný, akce spousty, sem tam nějak ten humor, dvojice Cruise a Diaz sympatická a celkem jim to šlo, důležitý faktor je tady, abyste na necelý dvě hodiny odpojili mozek, protože některý scény, to byla šílenost. Takže celkově vzato, dobrá zábava na jedno slupnutí, ale kolik takových filmů už bylo, a mnohy lepších. Kdyby tento film vznikl někdy před patnácti lety, neřekl bych ani slovo. ()

salalala

Ale jo, nakonec ty čtyři dám. Je to fajn zábava, uteče to jako voda. Jasně, není to žádná intelektuální pecka, ale když chcete vypnout, je to v rámci žánru poměrně vhodné. Není to úplná blbost, je to dobře natočené a jsou tu vtipné momenty a hlášky. Hlavní představitelé mají mezi sebou chemii, což je fajn, i když je fakt, že Cruiseovi měli možná přihrát někoho mladšího. Diaz mě občas neskutečně štvala. Jinak je to ale fajn, zápletka je sice poměrně hloupá, ale všechno je to vyvážené podařenou režií, dobře odvedenými hereckými výkony, fajnovou hudbou a povedenými efekty (až na ty býky teda). Rozhodně stojí za to jít do kina, vypnout mozek a bavit se. 70% P.S. A opravdu upřímně nepobírám ten distribuční název. Je úplně mimo. ()

FilmFan24

Svěží mix komedie, akce, a hlášek suchých jako protřepané avšak nemíchané Martini, které má na svědomí ústřední fantastická dvojice Tom Cruise a Cameron Diaz. Film opravdu dává vzpomenout na ty dobré i méně dobré fláky z let nedávno či dávno minulých, které se odehrávaly na co možná nejatraktivnějších místech světa a kdy mezi akcí se vtipkovalo o věcech vážných i nevážných. Prostě ZÁBAVA se vším všudy a tady navíc s opravdu výtečným Powellovým soundtrackem! ()

m@rz

Není to nic dokonalého, ale ani nuda. Průměrný film o agentech a jejich lapáliích. Ale teda ty speciální efekty mohly být trochu lepší. ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)