Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

Alexandre

Další díl mé nejoblíbenější hororové série mám za sebou a s ním i pocit spokojenosti. Příběh se uzavřel a já jsem si tenhle poslední díl skládačky náramně vychutnal. Uspokojily mě vynalézavé pasti, dávka krve, ale především celkový vývoj děje, který mě vtáhnul ze začátku a nevypustil až do konce. Tempo bylo dostatečně rychlé, takže pro nudu či ústup děje tu nebylo místo, zkrátka se jelo na plné koule už od samého začátku až do poslední vteřiny. Napětí stupňovalo, děj gradoval, atmosféra tísnila, přesně tak, jak to série umí. Pokud má tohle být opravdu poslední díl série, tak ho beru a sérii z hlavy nikdy nevypustím, pokud mají přijít další díly, nebudu proti a přivítám je s otevřenou náručí. ()

Camarro14

Vše zůstalo ve "starém dobrém" stereotypu. Jen vskutku doufám, že tohle už je konec (nebojte až tak naivní zase nejsem - za pár let se zase nějaká ta kačka na dovču hodí!), poněvadž další poškozování geniálního prvního dílu bych už asi nesnesl! ()

Bublinka6

I když patřím mezi ty, které Saw už neskutečně štve, stále budu chodit do kina na další a další díly. Série Saw už vydělává pouze na našem naivním očekávání, že režisér konečně vytvoří něco lepšího, než byly předchozí díly (myšleno 3,5,6). To se opět nestane, ale kdyby se objevilo Saw 138,5, tak na něj stejně s očekáváním půjdeme. Dále abych se vyjádřila ke 3D (pominu to, že mi 3D nepřináší nic než bolest hlavy). Asi to tak už u hororů ve 3D bude, ale efekty 3D jsou trapně předvídatelné, což mi vlastně ještě víc kazí film. A abych shrnula posledních pár dílů, Saw ztratilo to, co bylo pro něj výjimečné a to fakt, že to nebylo samoúčelové gore, ale horor založený na zajímavé existenční myšlence, umocněný právě těmi gore scénami (a příběh je zde nahuštěn, jen aby se neřeklo). Ale stejně, protože je to Saw, tak dám pořád tři hvězdičky. ()

RatBoj

Celá táto „hra“ mi pripadá ako jeden zlý vtip! Môj záujem o túto sériu filmov prešiel hneď pri druhej časti Saw (2005). A práve preto si nedovolím hodnotiť všetky filmy, okrem jednotky. Rád by som ale zdôraznil, že Saw sa stáva výstižným príkladom toho ako kvantita nemôže premôcť kvalitu! Do dnešného dňa ma vie pobaviť scéna, kedy Charlie (Two and a half men, 4 séria, 9 časť) kupuje lístok do kina a v pozadí vidieť reklamný plagát na blížiaci sa film Saw 33. ()

E lan

Další úděsně nechutné představení plné krve, masakru a nehereckých výkonů. Po prvních dílech jde celá série dolů, již tu není žádný originální nápad, jen řežba.... ()

sarfian

Malo to velmi dobrý začiatok a rovnako aj dobrý a prekvapujúci koniec. Škoda len tej divnej farby krvi a pár zbytočných scén a hlavne tej vo výklade. Hodnotím na velmi slabé 4* ak keď stále váham a skôr by som dal 3*, ale ten koniec to u mňa dostal tesne nad 3*. VIDENÉ 1x ()

Petulka88

Pasti jsou pořád promyšlené a děsivě brutální. A to je tady asi to nejdůležitější. Divák neobeznámený s předchozími díly to však může po polovině zabalit. Stejně tak závěrečný zvrat patří jednoznačně k těm nejslabším v celé sérii. Na druhou stranu je Saw jedna z mála hororových sérií, která si udržela jakous takous kvalitu. ()

RajAthen

Je až k neuvěření, nakolik lze dojit série s toliko minimalistickým dějem založená čistě na násilí. Nebudu nic skrývat, první díl se mi líbil a druhý měl ještě něco do sebe. Ovšem všechny další počiny (a neviděl jsem všechny) snažící se být další součástí v chytré skládačce, ovšem pouze ukazovaly, že tvůrci si chtějí přilepšit na Vánoce, potažmo Velikonce, narozeniny, narozeniny svých komorníků apod. Chudák hlavní antagonista, aby dostál všem dějovým hříčkám, musel by plánovat asi na deseti rovinách a neměl by čas se dojít ani vyčůrat. Logiku této patlanici tak dává střihač s flashbacky do minulých dílů. Pointa tohoto dílu je navíc tak nehorázně nelogická, že nejde než konečně uzavřít knihu a více neotevřít. ()

Sammy.Boy

U některých filmů je formát 3D zcela zbytečný. Sedmý díl SAW je toho důkazem. To je asi ten největší mínus, jinak se jedná o další článek série, který vyjma nových pastí přináší odpovědi na některé nezodpovězené otázky. Konec jako vždy nejlepší z celé stopáže filmu. ()

Hellknight12

Veľmi dobre ukončenie hlavného príbehu. Sú tu obrovské zvraty a veľké odhalenia. Čo sa týka efektov, tak na to, že to je film, ktorý je robený čisto pre 3D sú zle. Pretože bez 3D niektoré veci vyzerajú až vtipne. Neviem o Tom, žeby krv bola ružová. Herecké výkony hlavných postáv sú napísané skvelé. Čo sa týka hráčov je to zle ale hlavne celý čas mi prekážali tie keci toho, kto bol skúšaný. Trochu som nepochopil prečo musela jeho žena zomrieť, keďže bola nevinná ale čo už. To tak nejako podrivá celú pointu Jigsawa. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Psycho.R

Chtěl jsem dát tři, protože mi řemeslná kvalita přišla lepší, než u předchozích částí a celkem to jako ukončení série vypadalo dobře. Ovšem závěrečný zlom byl přesně takový, jaký jsem čekal a doufal, že to takhle nedopadne, to rozhodlo o jedné hvězdě dolů. ()

silu

Jinak to snad ani dopadnout nemohlo. Poslední díl dopadl asi tak jako každý očekával. Od začátku předvídatelný vývoj, a až na dvě vcelku zábavné "pasti" nic zajímavého. Ani oživení v podobě 3D nijak neoslní. Teď už jen můžeme čekat na oznámení osmého dílu, prequelu, remaku či rovnou nějaké nové série, která bude ve stopách SAW inkasovat každý Halloween. Jedním uchem... ehm... jedním okem tam, zpoza hlavy ven. 6/10 ()

hero_bk

Kruh se uzavírá ... a to doslova. A ode mne za to patří tvůrcům obří poklona! Nečekal jsem to, vážně ne. Film si drží tempo, a i když se některé věci už opakují, tak za úvodní past a skvělé zakončení nic jiného než 5 hvězdiček přijít nemůžu. ()

singone

Důstojný závěr série, která si podle mě zaslouží uznání, sice to nebyli kritikou uznávané filmy, ale určitě se každému vryly do mysli svojí brutalitou, která nezná mezí a příběhem, ačkoliv trochu zmateným, ale nakonec vyřešeným. Tímto ale prosím o žádnou další nastavenou kaši ;-) 85% ()

LakiyL

Prvý diel niečo nové a zaujímavým spôsobom sfilmované (pre mňa naozaj nečakaný koniec), no neskôr samé odvary; teda SAW 3D považujem za odvar č. 6. Druhým dielom začal úpadok tejto série, posledný (pevne verím že naozaj) je klincom do rakvy fanúšikovskej nádeje na solídny diel, resp. aspoň priblíženie sa prvému dielu, ktorý mal aj pointu. Jasný príklad toho, keď peniaze víťazia nad logikou a úžasný nápad spraviť film v 3D a pritiahnuť tak do kín ešte viac hlúpych amerických hláv. Séria SAW začala nádherne, skončila úboho (aspoň malá nostalgia z prvého dielu). Ale aspoň je tu koniec, síce nedôstojný ale je (producenti si zarobili slušné peniaze, môžu sa vrhnúť na ďalšiu nekonečnú sériu). ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D