Grotesque

• Japonsko

Gurotesuku

Grotesque

Horor / Thriller / Krimi

Japonsko, 2009, 69 min (Director's cut: 73 min)

Kódži Širaiši

Kjósuke Ueno

Scénografie:

Norifumi Ataka

Ten sexuální rozměr tam opravdu být nemusel, ale když ho člověk přežije a film nevypne, Grotesque se mu odvěčí (poněkud neoriginálním a nepříliš zajímavě nasnímaným, pravda) mučením a roztomilým černým humorem, scény v závěrečné části mne dokonce přiměly k takřka hyenímu smíchu.(25.11.2009)

• Chrustyn

Japonská variace na "Hostel", kde jde opravdu jen a jen o násilí. Rozhodně mi ve filmu nevadí krev a k hororu násilí určitě patří ale vadí mi, když je samoúčelné. Celý film je jen o mučení mladého páru. Takže více než hodinu sledujete jak někdo, někomu, něco řeže, trhá, přitlouká, zapichuje, vypichuje, stříhá a ... honí. Pro účely filmu jsou navíc "hrdinové" trochu nesmrtelný a očividně jim moc nevadí, že jim někdo vypíchl oko nebo uřízl ruku a překvapivě jim nevadí ani vyndaný střeva. Co mám k tomu říct je to prostě pí*ovina.(24.2.2010)

Zvrátená krutosť s akou sa tu stretávame dokáže tvrdo pôsobiť na diváka, lebo je reálna.(25.8.2009)

Už sem viděl hodně hrůz a to je jedna z nich, napětí je dobrý.(9.3.2013)

Skvelý krvák. Dejovo o ničom, ale o dej ani veľmi nešlo, vlastne šlo len o prehliadku brutality, ktorá bola natočená na výbornú. Takže film jednoznačne splnil svoj účel. A mimochodom: Kto na to nemá žalúdok, nech to nepozerá. Najradšej by som nakopal do zadku somárov, ktorí dobre vedia, čo ich vo filme čaká, a aj napriek tomu film pozerajú, a to len preto, aby sa potom mohli robiť dôležitými a urážať ostatných, že sú úchyláci a podobne...(17.1.2010)

• - Ve filmu hrají pouze tři lidé. (uprchlice)

• - První země, ve které byl film zakázán, je Velká Británie. Dále byl zakázan také v Norsku. (Vojtino)