Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10 ()

VktrCZ

Dokonce lepší než Příšerky s.r.o. prostředí univerzity super, barevná animace naprosto skvělá a příběh o soutěźích skvělý ()

swenyx

Super "pokračování" nezapomenutelných příšerek, Mika a Sullyho. Na animaci se Pixar fakt vyřadil a taky to je vidět. Není to Shrek aby bylo pokračování lepší jak první díl, ale já se i tak bavil a v podání těhle dvou věřím, že by mě bavilo i více příběhu. Rozhodně bych uvítal nějaký sequel. ()

Lilith03

Narozdíl od jedničky tvůrci už sjednotili cílovku a udělali to pro starší diváky. Jednička byla dětinská a chvílemi zase pro malé děti k nepochopení, pokračování si na nic nehraje a to je dobře. Nelze se zavděčit všem, takže zaměření na starší cílovku vítám. I jako dospělého člověka mě to celkem baví, je to více ustálené než jednička. Jediné co ovšem nechápu je to, proč je Mike dle filmu nestrašidelný a Sulley je zase hodně strašidelný. Jako já nevím jak vy, ale kdyby zamnou přišel v noci takový huňáček s růžovými puntíky, tak si ho spletu se svým méďou, drapnu ho a budu spát dál, ale když by zamnou přišel obří hrášek s jedním okem a rohy, tak se po***** strachy. ()

EddyT3

Pribeh je az moc dospelacky. Cekal jsem spousty srandy a krasnou animaci. Sranda nic moc,parkrat jsem se zasmal,ale mohlo toho byt vic. Animace. Uz jsme si myslim zvykli na urcitou kvalitu animovanych filmu,ktera v posledni dobe je. Priserky nejsou vyjimka,vypada to krasne,urcite o neco lip nez prvni dil. Potesi stejny dabing hlavnich hrdinu. Celkove to neni nejlepsi animak,ale neurazi. ()

Lokitre

Kdo má rád první příšerky, tak ten prostě tohle musí vidět. Sully, Mike a Randall se vrátili se svými původními hlasovými herci v lepším rozlišení a v dechberoucích detailech. Děj byl celkově poměrně zajímavý, ale mohlo se z toho dostat o trochu víc. Osobně mi bylo trochu líto Randalla, který si tu moc nezahrál a vlastně ho nakonec všichni odkopli (tak se rodí záporáci :)). Mike se od jedničky (i když se odehrává dějově až po této dvojce) vůbec nezměnil. Naopak Sully jako nafoukaný kliďas působil velmi zajímavě. Velké závěrečné strašení dospělých na letním táboře nemělo chybu (kdyby mě takhle někdo vyděsil, asi bych to nepřežila :)). Vedle starých známých se taktéž povedli i hoši z OK. Moc pěkné. Doufám, že na pokračování nebudeme muset dlouho čekat. ()

sha.piro

Stále velice zdařilé a příjemné, bohužel už ne tak originální jako jednička Příšerky s.r.o. Co se ale tvůrcům povedlo, je poslední třetina filmu, která mě opravdu bavila. ()

Berseg

Tak nějak jsme od toho čekali mnohem víc. Rozhodně to na nás nezapůsobilo tak jako první díl. 80% tomu dávám jen za dobrý dojem z kina, na televizi doma v obýváku by to byl obyčejný průměrák. ()

breebee

Na tenhle film jsem se těšila hlavně z toho důvodu, že první díl byl jeden z prvních počinů Pixar, který jsem jako dítě viděla a oblíbila si a taky proto, že jsem byla unavená z té čtvrtroční absence komedií a koukatelných filmů v našem Cinestaru. A co bylo vůbec nejlepší, dostala jsem ještě víc, než jsem očekávala. Za prvé se mi skutečně líbil námět a děj nebyl nudný ani na moment, dokonce se vyhnul i předpokládaným chvilkám a i když jsem přeci jen měla ty tendence alá "ted to bude jasné", stejně se to nakonec obrátilo a vůbec to nebylo tak, jak to vypadalo že bude. Jako další super věc hodnotím to, že byly zodpovězeny všechny potenciální otázky z prvního dílu, všechno hezky navazovalo a nic nemělo mezírky. Krásná animace již v dnešní době není nic převratného, ale v některých chvílích mi přišlo, že to je opravdu reálné (pohled na stromy, nebe, atd..). O vtipné momenty to taky nemělo nouzy, takže to vlastně splnilo nad očekávání všechno, co by film pro děti, a především druhý díl po téměř 12ti letech, splnit měl. P.S. Mike Wazowski jako malá ňuňa s rovnátky mě naprosto odrovnal, v prvních chvílích jsem měla neskonalou potřebu ho pochovat a později už mi bylo jasné, že jestli ho někde uvidím v podobě plyšáčka, musí být můj :D P.P.S. Nejlepší bylo, že víc než dětí bylo v kině teenagerů. Ach ta nostalgie :D ()

Gabushe

Neočekávala jsem žádný zázrak, přeci jen bylo to pokračování, ale jsem mile překvapena. Scénáristi odvedli skvělou práci a díky té skvělé práci se tu objevil jeden z dalších skvělých animáků pro děti. Setkali jsme se tam se sněžným mužem za dob kdy ještě pracoval v Monsters Inc. a taky s Rendlem, díky univerzitě jsem navíc přišla i na to proč Sullivana nesnáší. Za mě je to celých 5 hvězdiček, opravdu takový zážitek jsem u filmů dlouho neměla. ()

mentos.

Vytvořit animák jako prequel? Zajímavý nápad s jedinou nevýhodou- dopředu víte, že to skončí tak, že budou nejlepšími kamarády a budou pracovat v továrně na křik. Film v prvních dvou třetinách ničím extra nepřekvapí. Jde o příjemný rodinný animák, který nejvíc vsází na to, na co může- na příšerky (nové humorné druhy monster, scénky, ...). Na poslední třetině si ale někdo dal hodně záležet, protože byla skvěle propracovaná a film posunula z tří hvězd na čtyři. ()

Nobody13

Pozor, jedná se o komentář táty od 2 dětí(6+12), kterým se film moc líbil!A to je hlavní!Chodím s nimi jako doprovod :).Já se po prvních vynikajících Příšerkách s.r.o., trochu obával, o čem to vlastně bude.Nápad nepokračovat, ale ukázat jak k sobě Mike a Sully přišli, byl dobrý, ale to jak slabší a vysmívaný outsider(Ošklivá káčátka) ke štěstí přišel, jsme už viděli v mnoha obměnách.Vše bylo hezky barevné,3D slušné, ale není nutností.Dobrý nápad byl zaměřit film na Mika(jednička spíš na Sullyho).Děti byly spokojené a já koneckonců taky.Jednička byla lepší, ale dvojka taky dobrá.Dávám 4*. ()

james11

Když jsem poprvé zjistil, že Přišerky budou mít další díl, napadlo mě okamžitě, že to bude o tom, jak se jim daří v jejich novém podniku a bojují tvrdě s konkurencí. Prequel bylo pro mě překvapení, ale zřejmě tvůrci nechtěli kazit šťastný konec jedničky. I tak jsem se na tenhle film dost těšil, protože jednička byla fakt pěkná a dvojku bych nedokázal odmítnout. Malý Mike je úžasný a za pár dalších minut na plátně s ním bych se nezlobil. Bohužel malý Mike se brzy vytratí a vysokoškolská éra není špatná, ale malým dětem určitě skoro nic neříkající. U animovaného filmu pro děti je to trochu mínus a kdyby se mohli Mike a James skamarádit už na základce a udělat film o tom, možná by to dopadlo lépe. Celé to je jejich kamarádství jde ve filmu pak nějak moc zhurta a k tomu, aby se stali nejlepšími kámoši, stačí nějak málo. Slabších 70%. ()

Teen.AGE.r

Jako celek hodnotím kladně, užil jsem si to a do teď mám v hlavě vrytou úvodní scénku (holub). Tu jsem si musel pustit podle mě tak 20x :D Pixar se tak trochu vrací do svých kvalitních kolejí, tak doufejme, že mu to vydrží a přístí animák, třeba už bude za 5* ...75% ()

Marlo

Pixar, záruka kvality, která poslední dobou pokulhává, ale přesto si pořád dokáže udržet své kvality. A to platí i u pokračování příšerek které řadím mezi ty lepší animaky od tohoto studia. Drůhé pokračování samozdřejmě nedosahuje kvalit prvního dílu jak to většinou bývá, ale podle mého názoru nebylo k tomu daleko a nakonec z celého filmu plyne pěkné ponaučení pro děti. Animace a provedení patří k tomu nejlepšímu co lze ted na obrazovkách spatřit s moc pěkným soundtrackem k tomu. Ale v této době vychází animáků přehršel a co se týče nápadů,scénáře ,vtipů atd tak to lehhce na konkurenci ztrácí například na nedávné Croodsovi které mě bavily o poznání více a ani nedopadl na mne pocit menší ale vážně malilinkaté nudy která bohužel se u příšerek na moment dostavila. Takže ve výsledku rozhodně doporučuji jde ve všech bodech o mnohem lepší počin než byla předchozí Rebelka. ()

Alvin

Na poměry studia, které kdysi sypalo jeden pětihvězdičkový film za druhým, je to pořád docela průměr, jak po stránce příběhu, tak i animace, ale na druhou stranu je to od Up první film, který si zaslouží aspoň ty čtyři. Že by Fénix vstával z popela? ()

Marco625

Zábavné, milé, krásné a přátelské!! Kvalitní pixarovky jsou a stále budou, nikdy totiž neodešli a toto je jedním z jejich neuvěřitelných příkladů. Kvalita mi příjde stejná jako u Příšerek S.R.O. pořád je to ta stejná zábava akorát že u prvního dílu to bylo něco nového zatím co teď je to podobné tak už to některým lidem přijde ohrané a bez nápadu, ale pořád jsou Mike a Sullivan roztomilá (děsivá) dvojčička která tomuto filmu dodává ten správný prvek ale to by asi v každém pořádném filmu měli hlavní postavy dodávat ten SPRÁVNÝ PRVEK, tak se alespoň o tomhle filmu dá říct že je to ten pořádný film. 11/10 ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013