Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Tomulka

Po dvou seriích musím dát čtyři hvězdy. V první serii jsem byl trošku na rozpacích, protože to vypadalo spíše na tři hvězdy. Děj se táhnul a nebyl zrovna ve stylu gangsterek na které jsem zvyklý a baví mne. Ve druhé serii se to však pořádně rozjede, konspirace, podvody, machynace, vraždy a finále je opravdová bomba. Jsem zvědav jak to bude ve třetí serii, protože pokud nebude děj gradovat jako v druhé serii a děj se bude opět kolébat jako v serii první tak s tímto seriálem končím a dám mu tři hvězdy. ()

Mr.Jokker

Drsně pojatý seriál z těch let kdy Ameriku proháněla prohybice . Herecké výkony jsou úžasné i celý nápad no prostě krása . Po delší době hodnotím i druhou sérii která trochu polevila na kvalitě proto už jen za čtyři . Třetí byla super taky měnim zas na pět moc se mi líbí vyvoj postavy Van oldena(J) ()

Serjoza

Jak už jsme všichni zvyklí, HBO úprkem ukončila další seriálový skvost ze své produkce. Tentokrát ten nejlepší z nejlepších. 1. série: 90%, 2. série: 95%, 3. série: 99%, 4. série: 80%, 5. série 90% Oblíbené postavy: Richard Harrow, James Darmody, Gyp Rosetti ()

johny.mad

Nejlepší seriál z produkce HBO od dob Bratrstva neohrožených...skvěle zahrané postavy a chytře napsaný scénář dělají z Boardwalk Empire další kultovní záležitost..pro milovníky retro gangsterek, násilí, sexu,chlastu nezbytnost....co se týká hereckého obsazení, tak není také co vytknout..S. Busemi excelentí, M. Shannon jakbysmet, o ostatních nemluvě, to bych asi jinak musel vypsat celé obsazení....obě dvě série si drží vysokou úroveň a i když člověk hádá dopředu jak která situace dopadne,vždycky dojde na nějaké překvápko....pětka bez debat... ()

GinaT

Seriál, který si drží úroveň od začátku. Třetí řada po pomalejší rozjezdu nabírá na obrátkách a jsem hodně zvědavá, na co nás tvůrci nechají čekat do další řady. Gyp Rosetti je hajzl jak má být a postavy,které hrály druhé housle se konečně dostávají ke slovu. A i ve chvílích, které jsou dějově očekávatelné, je scénáristé dokážou podat tak,že slabší jedinci ( ano,je to tak) uroní slzu. Jen tak dál a těším se na 4. sérii ()

Risulak

Po zhliadnutí prvej a druhej série musím napísať, že Boardwalk Empire je najlepší seriál o minulosti súčastnosti. Obdobie gentlemanov, ktorí sú vo svojom vnútri najväčšie zvery, dám, ktoré sú taktiež niečo iné navonok čo dovnútra, obdobie, kde je zakázaný alkohol pričom ho pijú mnohí. V príbehu sa všetci stále hrajú na opozitum, aspoň že v skutočnosti sa tento seriál na nič nehrá a je tým, čím aj v skutočnosti je, skvelým seriálom, ktorý uchváti na prvé pozretie. ()

mirushbiatch

Nad tento skvely serial este vycnieva jeho premakane dobove spracovanie a niekolko silno zapametatelnych postav.Okrem ozaj vyborneho vykonu Pana Steve Buscemiho by som rad vyzdvihol: Agent Nelson Van Alden ,Richard Harrow !!!,Gyp Rosetti-Bobby Canavale sa ozaj prekonal,Manny Horvitz aka Munya-Will Forsythe si rolu isto vychutnaval,ci Ivo Nandi aka Joe Masseria,robia serial ozaj vynimocnym.4,5 * a nvm sa dockat 4 serie. ()

Akrub

První dvě série naprosto brilantní, bohužel třetí série je taková divná, nevím, jak jinak to napsat. Děj ztrátí jistou dávku přímosti, jasnosti a drivu...nicméně 5* si jako celek určitě zaslouží... ()

cajda77

Seriálová sezóna je opět tady. Druhá série skvělého Boardwalk Empire odstartovala včera, první díl jasně dává najevo, že se máme opět nač těšit. Prohibice, pašování, politika, akce ...začíná ADD: Druhá série byla celkem slabá, ale o to víc, dle mého, byla lepší ta třetí! ()

Film2

Mám rád mafiánsku tématiku, ale bohužiaľ toto ma neoslovilo, žiadna zaujmavá zápletka, nenadchlo ma tam absolútne nič. Naletel som na tak zbytočne vysoké hodnotenie. 2 hviezdičky max viac určite nedám ()

skepticka

Nie som práve skalným fanúšikom mafiánskych príbehov,ale tento je skutočne jeden z najlepších čo som videla.Dobré obsadenie,vynikajúce výkony-(hlavne Buscemi zahral svoju postavu veľmi ľudsky a presvedčivo),príbeh napínavý a pútavý.Môžem len doporučiť. ()

zekon

První dva díly paráda. Nadšení a radost. A pak......americká klasika kdy na dobrém základu se mele odporná telenovelovská sračka hodná Novy a Primy. Z každého dílu je vždy tak 20 minut zajímavých a zbytek teplých nebo rodinných keců. Po první sérii nechápu co může být dál teda. ()

Dupac

Po prvním díle: Přehlídka klišé o prohibici v atraktivním vizuálním balení. Scorseseho přínos vnímám spíš v rovině producenta a supervizora nad řemeslnou úrovní seriálu, bez výraznějšího autorského vkladu. Po druhém díle a s mírným odstupem: Zdá se, že se výhrady postupně rozptylují a postavy nabývají na symaptičnosti. Po zhlédnutí první řady: Nadprůměrná televizní zábava, které k dokonalosti chybí kvalitativní vyváženost jednotlivých epizod (a to včetně režie) a méně rozplizlý scénář (když vezmu v úvahu i Vlka z Wall Street, bude to zřejmě průvodní znak prací Terence Wintera). Hlavní kouzlo seriálu se jmenuje Steve Buscemi. 70 % ()

kotrlak

Moc hezký napínavý retro. Steve Buscemi je výbornej, ale nemá tady bohužel takovej prostor k rozletu jako měl ve 'Fargo', kde mu ten "street thug" kriminálnickej pseudointelektualní hajzlík seděl jak ušitej. ()

Ann2

Výborný seriál, který člověka dokáže naprosto vtáhnout do děje. Jediné, co je trochu matoucí a je to pro mě drobné mínus je fakt, že mezi jednotlivými sériemi je vždy několikaletá pauza, ve které např. zemře jeden z protagonistů a člověk se tento fakt dozví až jen tak mimochodem v jednom z dílů následující série. Steve Buscemi (Nucky Thomson) je ovšem naprosto výborný a myslím, že mu tato role opravdu hodně sedla. ()

Mmariner

Celkem dobrý náhled do toho jak to chodí někde i dneska mezi politiky:)) pobaví, sem tam akce.. některé postavy si zamilujete a každej díl končí tak, že chcete vidět hned další... ()

tominger

Nic nieje krajsie ako historia. Mesto Atlantic city tak, ako ho mozme poznat dnes, je do velkej miery zasluhou organizovaneho zlocinu. Serial v ktorom hraju skutocne ale aj fiktivne postavy, opisuje toto mesto, jeho minulost a predovsetkym zname mena akymi boli Lucky Luciano, Al Capone ci Benjamin Siegel alebo Meyer Lansky. Perfektne spracovany serial a pravda, ze ja tematiku mobsterov mam velmi rad, serial hodnotim + skvely herecky vykon Stevea Buscemiho, ktory hral jeho zivotnu ulohu. 5/5. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)