Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

corpsy

No, ani tento DreamWorks animák ma nepresvedčil o tom, že sa v novom desaťročí točia kvalitatívne konzistentné snímky pre malých aj veľkých. Scenár je tuctovka, ktorá mohla poslúžiť ako základ pre nejaký druhoradý CGI film pre direct-to-video poličku. A nie pre dielo, ktoré má blokbastrovské parametre. Občas vytŕčajúci nad priemer, občas kĺzajúci po dne. Čiže akurátny stred. ()

liquido26

Dokonalá pocta všem superhrdinským filmům a komiksům a také filmu Robot Monster :-) Krásná animace, povedenej dabing (myslím samozřejmě ten originální) a hlavně zábava od začátku až do konce. K tomu navíc ještě skvělá muzika - Crazy Train, Highway to Hell, Back in Black, Welcome to the Jungle. ()

PauloZ

Skvělý, svěží a originálně napsaný animák, který si zaslouží tohle hodnocení. Tom McGrath mě opravdu velice příjemně potěšil a pobavil, protože tohle je moc povedená zábava se skvělýma postavama a nápaditěoriginálním příběhem, což se v téhle branži, kde produkce animovaných filmů prudce roste, jen tak nevidí. ()

F.man

Samozřejmě se hned nabízí srovnání s filmem ze stejného roku a stejného tématu - Já, padouch . Přesto ale každý cílí někde jinde. Zatímco Já padouch stavěl hodně na humoru a celý snímek byl podán spíše pro mladší zatímco pro starší tady bylo hodně, hodně nadsázky, Megamysl je oproti němu výrazně vyspělejší a vážnější. Co je důležitější, má taky daleko více promyslený svět a postavy. Hvězdičkově tak dám tomuhle modrému anti-hrdinovy o hvězdu více a to i díky svělému soundtracku. Vážně jsem se bavil. Happy Metro Man day, Metro City! ()

Džany

Animáky roku 2010 ovládly padouši a lidi to baví....Místy je to akční, místy vtipné, někdy i roztomilé, ale stejně se mi Despictable Me líbilo více. Možná díky tomu, že jsem u MegaMindu seděl vedle malé holčičky, která furt řvala a každých deset minut musela na záchod, což vyrušilo celý sál. Také mě zaráží proč se teď stalo takovým hitem mít na konci filmu ten trapný "závěrečný taneček"....No co, do kina jsem šel s menším bratrem, který se pobavil a to byl účel takže si to ty tři hvězdy zaslouží. P.S.: Moc rád bych si poslechl originální dabing. ()

spaceboyCZ

Nechutne prvoplanove a naprosto detailne predvidatelne, imbecilni vtipy a stupidni hlasky. A na zacatku slibny Minion dostava cim dal tim mene prostoru, takze i tato mala hvezda nadeje nakonec pohasne. Detem to mozna staci, nicmene, pokud to srovnam s Despicable Me, ktery byl sice taky predvidatelny a vedle ToyStory 3 detinsky, tak dokazal naramne pobavit a na nic si nehral. Megamind proste zklamal, velice. 1* za Miniona, 1* za svetlou chvilku v podobe imitace Vita Corleona, respektive Marlona Branda. ()

Kryton

Nejzábavnější animák minulého roku! TOY STORY je jiná liga (a celý Pixar). Pokud však hledáte opravdu zábavný animák - máte tu Megamysl! Vynikající animace, skvělý soundtrack, parodování heroes movies a hlavně nejsympatičtějšího záporaka od dob Gargamela! Já chci také Černou Mambu!!!! ()

draggo

Další animovaný skvost roku 2010. Námětem by se mohlo zdát, že půjde o podobný film jako "Já, padouch", ale díkybohu je to něco úplně jiného. Megamysl překvapivě není filmem, který by byl primárně určený malým dětem, tak jako třeba zmíněný Já, padouch. Megamysl je totiž mimořádně povedenou parodií na superhrdinské filmy, a proto si ho lépe užijí právě starší diváci. Sice všichni víme, jak to celé dopadne, ale to vůbec není na škodu, protože tohle je film, který nepřekvapí celkovým dějem, ale spíš spoustou drobných a vtipných situací, takže jsem měl při sledování skoro permanentně úsměv na tváři. Jako vždy mě taky potěšila spousta popkulturních narážek (nejvíc asi zparodování Obamova plakátu a volebního hesla "Yes, we can" na "No, you cant"). A ačkoli rocku nějak extra neholduji, tak sem se to hodilo jak prdel na hrnec. jediné, co mě trochu zklamalo, byl až trochu moc sladkobolný konec, a všeobecně celá část, kdy už byl úplně hodnej, nebyla tak dobrá jako ta, kde byl zlej. Ale i tak velmi dobrý film. /viděno na DVD: 85% a 4*/ ()

ledzepfan

Vrámci USA animáků tam tu pátou klidně připíchnu, protože jsem se bavil královsky a k mému překvapení to dosáhlo až na úrovně lepších pixarovek.(což se nepovedlo ani čvičitelům draků, ani dlouhovlasé disneyovce, ani všem šrekům dohromady apod..) Možná je to tím, že komiksové superpříběhy se Supermanem v čele prostě žeru a Megamysl s tímhle krásně pracuje. Rozumná minutáž, slušné tempo, předvídatelný přesto záživný a chytlavý příběh, vypiplané vtípky, absence zbytečné infantility - to všechno udrží diváka ve střehu a dobrém rozpoložení od začátku do konce=Paráda. ()

baribal

Ještě větší parodie na superhrdiny než jsou úžasňáci. Písničky od AC/DC, Guns n' Roses nebo Ozzyho pozdvihují film ještě výše. ()

Krt.Ek

Varování: v komentáři se nevyhnu pointu prozrazujícímu SPOILERU, povoleno číst pouze těm, kteří film viděli: Antifatalistický animák, který se musí líbit snad všem bez rozdílu věku, pohlaví, rasy, či náboženského vyznání. S jistou nadsázkou se dá říct, že by líbil se i existencionalistům, kupříkladu takovému Sartrovi či Camusovi, pozorný divák s rozhledem v humanitních vědách si může povšimnout v praxi oné klíčové doktríny tohoto směru, jež říká, že existence předchází esenci, trojice nadpřirozených hrdinů (Megamind, Metroman, Titan) v průběhu hodinky a půl vědomou volbou mění to, kým by měli být a kým jsou druhými očekávání být, v někoho jiného, můžeme se zde tudíž setkat s situací, kdy Megamind, samozvaný "master of evil" a nemesis Metromana (očividná variace Supermana, která také není spokojena se svou úlohou) numero uno, zachrání město před Titanem, tedy tím, jež byl stvořen k tomu, aby zápasil se zlem a bezprávím, ale nakonec se svévolně zlem stál... 85% ()

zdepapepa

Vždy mě fascinuje, jak je každý člověk rozdílný. Jak do každého filmu a seriálu vstupujeme s úplně jinými znalostmi, předsudky a očekáváními. Mně tento film připomněl mnou oblíbený Dr. Horrible's Sing-a-long Blog. To nabídla zejména úvodní zhruba půlhodinka. A byla to skvělá půlhodinka, kompletně s humorným mixem realismu, parodizování klasických damsel in distress trop a zcela upřímné "kresleňácké" logiky (a jako bonus s trochou nepopiratelného Foe Yay mezi Megamindem a Roxanne). Co nastalo pak bylo hezky rozvedené a rozebrané "A co pak?". Zde však od DHSALB máme zajímavý odklon v tom smyslu, že tu sice máme taky "nice guye", ale není jím hlavní postava (u kterého je znát syndrom hlavního hrdiny a já bych skutečně rád viděl za co všechno si vysloužil oněch několik doživotí ve vězení), takže se scénáristé nemusí bát otočit úroveň padoušství až na proverbiální spinal-tapáckou "jedenáctku". Vzniká tak zajímavá subverze tohoto standardního hollywoodského klišé a jde hezky jako foil Megamindovu osobnímu růstu. ()

SaNcHeZ_cz

Animovaná variace na komiksové filmy která zaujme příjemným obrazem, slušnou volbou soundtracku, notnou dávkou odkazů a citací nicméně tempo by potřebovalo dopilovat. ()

zahubicku

Klišovité, dětinské a laciné . Já padouch vyhrál pomyslný souboj na plné čáře a to hlavně díky povedenější animaci. ()

Z0oMb3E

Film, ktorý by si zaslúžil aj 5* ale... Megamind je perfektná rozprávka, pri ktorej sa nebudete nudiť ani na okamžik. Megamaind je film, pri ktorom oprskáte v kine plešinu chlapíka sediaceho pred vami z celej plejády výborných fórov a neokukaných vychytávok. Megamind je dokonca snímok s nejedným morálnym posolstvom. Tak prečo dávam v úvodzovkách len 4*? Pretože dej je až moc čitateľný a od polovice filmu sa stráca jeho vtip na úkor akcie, čo nepovažujem za veľmi dobré riešenie. O kvalite animácie sa v dnešnej dobe nemá význam baviť, každý očakáva perfektne odvedenú prácu a ľudia od DreamWorks-u nám to vedia ponúknuť. Mnoho ľudí sa tu oháňa porovnávaním s Despicable Me, no tento snímok je pred ním o dosť ďalej. Samostatnú kapitolu hodnotenia by si tu jednoznačne žiadal soundtrack. To je kategória z iného sveta. Nikdy by som nepovedal, že hudba od Guns N' Roses, AC/DC či Ozzyho v kombinácii s obrazom dokáže u mňa vyvolať taký výbuch smiechu. Ako pohodovú komédiu na príjemne strávený večer sa nedá Megamozog nič len odporučiť. 4a pol*. ()

Rosana

Úžasný film. Krásně udělaný s výborným příběhem. Postavy si zamilujete a kupodivu je i v té lavině "superhrdinovských" filmů vyjímečný. Pěkný nápad a film, který potěší. ()

Paxxx.cz

Povedený animovaný film, na kterém si určitě zapamatuji solidní příběh, ale především peckovní soundtrack, který všemu dodával potřebné grády... Takže v celku palec nahoru za slušnou podívanou 8/10. ()

Hannibal92

Geniální, i když s trošku netradiční barvou odstínu avatar, chlapec snažící se jen trochu vyniknout svým nadáním a získat si nějaké kamarády je utlačován superblbečkem, s permanentně vylíznutýma vlasama už od narození, který jen machruje...... No není to příběh jako vystřižený z našeho světa? Naštestí superšampón je brzy odstaven do pozadí a pohádka už je od té chvíle naprosto bezchybná, určitě se na ní ještě rád kouknu 90% ()

MartinezZ

25.12.2010 ~ Překvapení konce roku. Poslední dobou mi totiž připadá, že od chvíle převzetí Pixaru Disneym se situace na poli animáků ostatních společností dosti vyrovnává a Pixaři zažínají dostávat na sedínku. Dreamworksovský Megamysl mě totiž dokázal zabavit mnohonásobně víc, než např, takový třetí Příběh hraček. ~ A možná je to tím, že mi příběh z MetroCity přišel v lecčems originální (možná není, ale mě nic jiného nepřipomínal). V dalekém vesmíru končí existence dvou planet. Bohužel pro jejich obyvatele jsou obě obydlené (má nejpitomější věta dekády ;), nu a jak to tak bývá, rodiče nemají velký zájem nechat se sebou zahynout i potomky a tak malého modrého buclíka vysílají kamsi do hlubin nekonečného vesmíru, aby zde vyrostl a zachránil se. Stejný nápad ovšem měl někdo i na oné druhé hroutící se planetě a vysílá stejnou cestou svého potomka, světloučkého buclíka s nadlidskými schopnostmi. Ten dostává do vínku také hromadu štěstí a veškerá smůla tak připadá modráskovi. Jak jinak si vysvětlit, že modrásek přilétne na zem a skončí uprostřed věznice, a bělásek přilétne do bohaté rodiny. ~ Bělásek s modráskem mají i tu společnou čest chodit spolu do normální školy, kde je ale bělásek díky svým superschopnostem mnohem více oblíbený než modrý, vychovaný vězni. A když do něj ostatní dostatečně dlouho "kopají", zrodí se počátek nekonečné rivality. Zrodí se hrdinný, MetroCity ochraňující, dokonalý a krásný Metroman a proti němu modrá nafouknutá žárovka, mající za cíl jeho zničení a ovládnutí MetroCity - Megamysl! ~ Tihle dva se kočkují už nějakou dobu a jejich obětí je jedna sličná reportérka, jeden ji unese, druhý zachrání a znovu a znovu a tak to jde stále dokola a nebylo by tomu jinak, kdyby... kdyby to jednomu z nich nakonec i nevyšlo. Megamysl vítězí, zlo získává nadvládu nad celým městem, vše se zdá vyjasněné a ukončené. Jenže to je teprve začátek, teprve nyní začíná příběh. ~ Megamysl si užívá se svým kumpánem, mluvící rybou v chodícím akváriu, a triumfálně brázdí město. Jenže jak dlouho může zloduchovi trvat jeho štěstí, když už není žádné dobro, lidé opouští město a zloduch nemá komu tropit zloduchoviny. Megamysl se začne topit v depresích a uvědomovat si prázdnotu světa kolem i uvnitř jeho samého. Potřebuje hrdinu, ochránce dobra, protivníka. Potřebuje důvod být zloduchem. A tak stvoří dobráka. Bohužel obě tato stvoření mají zájem o slečnu novinářku a tak boj dobra se zlem stane se bojem o srdce krásky a pro některé nastává možnost změnit strany. ~ Velmi milý animák, u kterého jsem se bavil a odpočinul. Film, který proti Já, padouch nebyl určen pro ty nejmenší (malinká holčička žvatlající do ticha kinosálu "Mami, a kam žmižel ten pán...?" byla svým způsobem taky oživením projekce a důkazem výše napsaného), díky několika náznakům, které mladší publikum nemuselo nutně zachytit (Megamyslovi plakáty "No, You Can't", přičemž chlapík vedle mě dostal až hysterický záchvat smíchu). Jednoduše jsem rád, že mě snímek a jeho autoři pobavili a nesnažili se ze mě udělat ještě většího vola, než jakým už jsem. V jakém posledním filmu je zlo tím, kdo tvoří dobro? Tady se to povedlo, potlesk a jedeme dál! () (méně) (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku