Na Kavkazu zuří válka mezi Ruskem a Gruzií. Do této válečné oblasti přijíždí americký novinář a jeho kameraman, aby zdokumentovali situaci pro svoji televizi. K ruce mají místního člověka, který jim má dělat průvodce a tlumočníka. Když se všichni tři dostanou do křížové palby, přestane jim jít o reportáž a začnou bojovat o holé životy. (toy79)

Ruud36

Vypíchnout musím zejména zájem filmu o problematiku války v Jižní Osetii. Film se sice mohl soustředit čistě na bojový konflikt, ale i přesto působí akčně a dramaticky. ()

jack_scott

Celkem hodně zajimavý film, námět sice poměrně ohraný, ale prostředí a místy i zpracování super. To je první film o týhle válce, co sem viděl. Ideologicky je natočen až propagandisticky, takže v tomto ohledu jsem si vážně liboval :-) Separatisty to očernilo úplně maximálně možně. Jinak mne úplně překvapily bojové scény a efekty, na film týhle kategorie nevídaný, respektive lepší než u mnoha papírově "lepších" filmů. To super, herecký výkony průměrný...Takže celkově lepší průměr. *** a půl hvězdičky a 70%. ()

DanielP.

Námět je výborný i způsob natočení se mi líbí, ale co mě opravdu dokáže udivit je naprosto nelogické chování novinářů v akci. Na co ten režisér myslel opravdu nevím... Lepší režie a film by mohl být v červených ()

davistercz

Omlouvám se těm,kteří píšou že film je vynikajicí, ale přesto musím říct že opravdu není. Nevím zda jsem se vůbec koukal na film nebo na telenovelu. Přehnaně blbé scény a taky dost nudné, na některých místech jsem umíral nudou,že jsem to musel přepnout. Začátek, že by byl trochu výrazný? To se opravdu nedá říct. Ačkoli jsem viděl ukázku byl jsem nadšený, že něco podobného konečně vzniklo. Ale nakonec co se z toho vyklubalo... to je sakra ale kravina! ()

Kazisvet III.

Film se velice slušně rozjížděl, až jsem byl sám překvapen, na co to koukám. Bohužel, poslední třetina filmu je tak nesnesitelná blitka a agitka za chudáka Saakashviliho a jeho gruzínský národ, na němž si přišly vylít zlost těžké boty ruského státu, že můj původní záměr dát 3-3,5/5 se smrskl na mizerné 2/5. ()

Obenny

Po shlédnutí 5 Days of war ve mě zřejmě zůstal přesný záměr R. Harlina, válka je opravdu hrozná a dějí se tam hrozné věci, tak tohle všechno je v surovém obalu tohoto filmu, avšak jádro mi přijde spíše politickým záměrem ovlivněné na stranu Gruzie, každopádně pokud budu hodnotit film a ne to co se ve skutečnosti stalo tak můžu jen vřele doporučit, je ze škatulky více autentických politicko-válečných dramat, které stojí za to shlédnout. ()

WoodoX

Prvá scéna akoby vystrihnutá z nejakého akčného Áčka. Potom dosť pokles, uvidel som Deana Caina a všetko mi bolo jasné. Následne som pokojne zaspal. ()

Tomx112

Díky super obsahu zde jsem se málem na film ani nepodíval !?! Pravdou je, že se jedná samozřejmě o Kavkaz a zfilmování několika dní Gruzínsko-Ruského konfliktu, který se stranou zájmu většiny světa odehrál v srpnu 2008 jako vyvrcholení dlouhých sporů o práva na území Abcházie a Jižní Osetie. To jsou holá fakta pro upřesnění aby jste vůbec věděli oč se jedná, protože to tu bohužel člověk nikde nevyčte. K filmu řeknu jen to že je to opravdu brutální a silně emocionální zážitek, tudíž zde bude brzy jistě spousta kvalitnějších komentářů. A mimochodem po skončení filmu nevypínejte, před titulky se dočkáte, podle mě, opravdu mistrovského díla, které vás jako ledová sprcha totálně emocionálně dorazí, ikdyž si do té doby myslíte že to už udělal samotný film... ()

chikolas

Není se čemu divit, když to má tak nízký rozpočet. Na filmu se mi celkem líbilo zpracování války a sem tam nějaká ta akce. Taky agrese rusů byla slušně udělaná, protože nevím jestli to co udělali oni by mohl udělat normální zdravý člověk. Silné momenty se taky povedly, ale podle mě ta brutalita byla občas přehnaná. Mohli si taky vybrat lepší herecké obsazení, a také mi velmi vadilo, že nechali mluvit američany gruzínským jazykem, protože měli otřesný přízvuk, nechápu proč tam normálně nedali opravdové gruzince. Takže moje dojmy nejsou nic moc, ale ovšem stojí to za to se na to jednou kouknout, aby svět viděl co rusové napáchali. ()

RoyBatty444

Veľa ruskej techniky hromadné scény a nespočet výbuchov doplňa slabé herecké výkony a jednu z moderných genocíd. Najviac zaráža, že takzvané vyspelé krajiny nepohli ani prstom. Tie dve hviezdy sú za autentičnosť až dokumentárnosť. ()

Whoossain

Téměř dokumentární snímek popisující skutečné události několika dní...to rozhodně není. Nelžu slovem, když prohlásím, že jsem už hodně dlouho neviděl tolik kýčovitých záběrů a neuvěřitelných replik, které postavy pronášejí. Chrabrý americký tovarišč odhodlaný postavit se sám samotinký proti zbytku světa included. Při některých větách, které zaznívají ve filmu, jsem měl chuť si odplivnout ("Kde jsou Američané? Stáli jsme po jejich boku v Iráku." - ihned mě napadla smeč "Tak teď vidíte, jak vypadá okupace z druhý strany, vole."). Celé je to tak politicky korektní, že bych se nedivil, kdyby v závěrečných titulcích, které jsem neviděl, bylo jako sponzor uvedeno Ministerstvo propagandy USA. nebo alespoň FOX News... Ty dvvě hvězdičky jsou za celkem pěkné bojové scény, kterých je bohužel málo (u některých jsem si téměř jistý, že se tvůrci inspirovali Youtube videem o KUD) a za větší množství soudobé bojové techniky, které se podařilo nashromáždit... ()

montel

Dva američtí novináři mají namířeno do Gruzie, kde se chystají natočit reportáž o začínajícím a zároveň narůstajícím válečném konfliktu mezi touto zemí a Ruskem. Na vlastní oči jsou svědky vyvraždění nevinných civilistů a tak se rozhodnou natočené materiály co nejrychleji zveřejnit. V tom jim ale začne bránit skupina nepřátelských vojsk...V jednu chvíli nudný film a ve druhou chvíli pěkný masakr. Tak bych shrnul nový počin Rennyho Harlina, který jako by jel na horské dráze. Průměrný válečný film s tlustým Valem Kilmerem, který se tu naštěstí objeví jen na pár minut. 55% ()

roboxxl

Podľa skutočnosti je akurát fakt, že Rusko naozaj napadlo Gruzínsko, ostatné je shit,shit,shit.... Gruzínsky ľud je veľmi učenlivý, keď aj starý ľudia z dedín vedia po anglicky. Klišé zamilovaného reportéra, ruskí vojaci naháňajúci pamäťovú kartu, herecké výkony slabé, scenár slabý, mám zlý dojem z tohoto filmu... ** ()

TOPmoovie

pre rozsirenie si obzorov co sa deje vo svete, pre pohlad na jeden konfikt z opaceho uhla ako to vidia rusi. teda nie z objektivneho..ale opacneho. ()

jerrik7

Proboha opravte tu větu "Na Bálkanském poloostrově zuří válka mezi Ruskem a Gruzií " v úvodním "Obsahu". Copak Gruzie je na Balkáně? ()

Fritaaa

Vcelku dobrý film založený na smyšlených událostech, podle kterého předal světový agresor Putin své tanky a letectvo nějakým žoldnéřům odněkud a ti jen tak ze srandy ničí v Gruzii vesnici za vesnicí... když za tímto filmem člověk nebude hledat události, které se skutečně staly, a přistoupí k tomu jako třeba k Postradatelným, bude se poměrně dobře bavit.. ()

maec

Film zaujimavy hlavne pre publikum, ktore zaujima Rusko-Gruzinsky konflikt, Renny Harlin a pekne, zrucne a efektne natocene sceny.. Keby som nevedel, ze je Renny Harlin Fin, myslel by som si ze ma tento reziser korene v Gruzinsku. Rennyho si stale budem spajat s Die Hard 2 a kazdy jeho film zial s tymto porovnavam a pytam sa kam sa to vsetko co kedysi bolo, podelo. Film je zobrazeny velmi realne, su tam krasne zabery prirody, detailov a na druhej strane vybuchov, rakiet a strelby. Vsetko v reale a zaujimavo natocene, vsetko to vsak ma prichut odvaru, neviem sa tohto pocitu zbavit. ..pre ostatnych skor len film ktorym sa da zabit cas ktory mate znenazdajky nazvys. ()

Koleen

Celkem dlouho jsem přemýšlel co sem napsat. Pravdou je, že po shlédnutí celého filmu jsem deset minut seděl a koukal. Velmi silný emocionální zážitek, který doporučuji všem. ()