Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Fary

Film o h*vne, ktery zachranuji akorat znami herci. Bez nich by si to nevydelalo asi ani na suchy chleba... S Romanem pro zeny se to vubec neda srovnat. Skoda! ()

1860

Velká škoda, Donutil předvádí exelentní herecký výkon, Bohužel celý film za ním zaostává.. Je zbytečně roztahaný a celkem nic se v něm neděje.. Román pro muže si hraje na stylisticky natočené drama, kterým není.. ()

bloodline

Myslím si, že to nebola až taká katastrofa, ako to vyplýva z hodnotenia. Chcelo to len výraznejšie doladiť scenár, réžiu a jednotlivé postavy, hlavne Táňu Pauhofovú, na ktorej herecký talent si neviem zvyknúť. Inak Donutil zahral svoj nad/štandart a jeho postava, s opäť svojskými názormi a humorom, nadhodnotila ako-tak túto inak moc nevydarenú tragikomédiu. Výrazné nedostatky tam boli, ale napriek tomu som nezostal vyložene sklamaný a dostalo sa mi viac-menej presne to, čo som aj očakával. ()

POciSEM

Tohle cesi umi. Dojemna tragikomedie ktera si na nic nehraje. Par vtipku a zadnej happy end. Cekal sem shit ale prijemne me to prekvapilo ()

Kovaja

Film nic extra.Byla to novinka tak sem to shlédl ale opravdu nic extra.Co chci vyzvednout je Donutil.To jeho arogantní a povýšené chování se mi v uvozovkách moc líbilo.Jeho životní krédo hovoří za vše. "Můj vkus je velmi jednoduchý-Spokojím se jen s tím nejlepším" Hezké opravdu hezké:-))) ()

Merkin

Vzájemný vztah mezi sourozenci dával jistý pomatený smysl, ale většina příběhu působila násilně, a přestože Miroslav Donutil patří mezi skvělé české herce( byť jej já osobně nikterak nemusím), role boháče Cyrila mu příliš nesedla. Kromě závěrečného pláče jako by celou dobu tlačil na pilu a bylo to znát. Věc tedy nakonec nezachránil ani líbivý soudtrack, ani pochmurný podtext smrtelné nemoci. Přiznám se, že knihu jsem nečetla, ostatně mně ani není adresována, ale možná by originální text mohl čtenáři dát víc než snímek diváku. ()

Hanys_

Aneb čekání na to, jestli Táňa nakonec ukáže aspoň tu kozu. Další příklad českého kočkopsa, ve kterém vtipy nefungují ani v Donutilově podání. Klasický tuzemský scénaristický fail. ()

Paity

Jestli tohle mělo být něco na způsob opaku Románu pro ženy tak se to povedlo, ale jen ve smyslu zcela opačné kvality. Zaujme snad jen opakující se věta M. Donutila "Spokojím se jen s tím nejlepším". ()

OscarWilde

Podobně jako ostatní filmy a knihy od M. Viewegha. Kniha mě moc nezaujala, ale film s občasnými hláškami ušel. Přijdete do kina s představou a s tou samou odcházíte domů. ()

dormouse

Mám pocit, že se všichni intelektuálové na ČSFD domluvili, že zkritizují tento film. Intelektuál ve mně taky těžce nesl, že to vlastně není až tak hrozné a často jsem se smála. Vycházím li z toho, že film patří do kategorie "zábava pro masy" musím říct, že se dost povedl. Knižní předlohu bych tutově nezvládla přečíst, ale film byl rozhodně lepší než Účastníci zájezdu, Román pro ženy či Ženy v pokušení. ()

T!ckTack

Sál kina se několikrát pěkně zasmál a přiznám se, že já taky. Ale to byly světlé okamžiky, jinak mě nezaujalo vůbec nic. Donutil jako zkorumpovaný státní zástupce (v podstatě záporák) je sice oživení od všech těch jeho „supermanovských“ rolí v nejrůznějších vlastních pořadech na ČT, ale to na pořádný film nestačí. ()

Prochy38

Nebudu se vyjadřovat k ostatním. Nikdy v životě asi nepřijdu na chuť tomu, co M. Viewegh píše... Nerozumím tomu. Nepřijde mi to zajímavé. Proto taky ke všem těmto filmům neznám knižní předlohy. Viewegha číst ani nikdy nebudu. Ale tady jsme od toho, abychom hodnotili film. Herecké výkony do jednoho na výbornou. M. Donutil se předvědl, stejně V. Hybnerová a kráska T. Pauhofová. Zvláště mě potěšil M. Vladyka. Úžasný výkon! A to myslím vážně. Film jako takový průměr. Krásné Vysoké Tatry. Ponaučení? Život je svině... ()

Neotom

Knihu od Michala Viewegha jsem četl a musím konstatovat, že ji považuji i přes obsahovou souměrnost za jednoznačně lepší filmového zpracování. Důvody hledám právě v přílišném důrazu filmové verze na dodržení linie určené knižní podobou, která potlačuje mimoděk režijní a technickou kreativitu. S hereckými výkony také nejsem příliš spokojen- Donutil a Vladyka zklamali, potěšily však dámy- Hybnerová a Pauhofová. 40% ()

ondrula odpad!

Ech, úpadek českého filmu. V jaké řiti to žijeme, je-li tajtrdlík Donutil označován za nového Menšíka? A proč se pořád a vytrvale točí takovýhle kraviny? ()

santiamén

Teda...47%? Nevyhledávám současné české snímky, netěším se na ně a do kina na ně nechodím, ale tohle film na posezení u televize, když chce člověk vypnout a jen se zabavit prostě je. Nechápu na základě čeho se dostal do tak propastných hlubin hodnocení jako ty nejposlednější hollywoodské rádoby romantické rádoby komedie. Výborní herci, sem tam fajný vtípek, nijak převratný scénář, ale třeba na rozdíl od vychvalovaných Žen v pokušení jsem se necítila za herce polovinu stopáže trapně. Odpady! by si zasloužily hodně jiné filmy, ať už je na tom český film všeobecně jak chce. ()

javirgo

Zhodnotím to jenom krátce. Román pro ženy mě moc nenadchnul, ale tohle bylo ještě horší. Ani M.Donutil to nezachránil i když se dost snažil. Jako herce si ho dost cením, ale tahle role mu prostě nesedla. ()

peetriss

Román pro muže ztroskotal především na režisérově absentujícím citu pro komedii. Scénář v sobě obsahuje několik zajímavých hlášek a scén s komediálním potenciálem, ale ty jsou v Bařinově podání předneseny naprosto do ztracena. Nefunguje timing, atmosféra a i herci se mi zdají prkenní, snad až na Vandu Hybnerovou, jejíž minimalistický přednes je paradoxně asi nejkouzelnější. Hezky se samozřejmě kouká na Táňu Pauhofovou i na krásné tatranské exteriéry. Jinak je fim nudou a utrpením. ()