Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

dita.krizova

Viewegha mám ráda, ale co je proboha tohle?! Co je tohle za příběh? Sprostý Donutil, ňouma Vladyka, pako Budař a kráska Pauhofová, tohle má být silná sestava? Pravda, pro Táňu mám slabost, ale těžko jsem věřila roli panu Donutilovi, což mi přišlo škoda. Nebavila mě ani knižní předloha (a to už je co říct!). Možná to že jsem od toho čekala moc, srazilo moje hodnocení. Zkrátka moje naděje, že to bude stejná pecka jak Román pro ženy, nebyly naplněny. ()

Rousse

Film, který jsem vypnula v polovině a už mě nezlákalo absolutně nic, proč bych se na něj měla dokoukat, asi nemůžu hodnotit jinak. Jedna hvězda za mé oblíbené herce Donutila, Vladyku a Budaře. A kdo si myslíte, že jsem udělala chybu, klidně mi napište pádné argumenty, proč bych si to měla pustit až do konce:-) ()

Markussis odpad!

Jako o čem že to bylo? Pochopím, že film se snaží typologicky znázornit poměry v naší milované republice. Zvládnul jsem to s podivem až do konce. Bohužel je to stejně blbé jak na konci tak na začátku. Ten film se zabývá jistou problematikou, ovšem nečekejte, že je to nějaká hlubší sonda nebo analýza problému. Co se týká mistra Donutila mám pocit, že se z něho stal už skutečný herecký dinosaurus. Současné české scénáristické, režijní a herecké hulvátství v plném rozletu. Je to asi jako když stará Weitingerová na rohu pomlouvá sousedy. Film to není ani vtipný ani vážný, jen zkrátka trapný. Nejsem starý člověk, ale rozhodl jsem se, že nebudu v budoucnu trávit čas u filmů, ze kterých je mi díky jejich pitomosti na blití. A jestli má někdo pocit, že je to film o chlapáctví a vše se točí okolo tradičních heterosexuálních samčích hodnot, tak ať si raději opravdu pustí ten živý erotický videochat. Požitek bude mít nesrovnatelně větší než u této prachsprosté proklamace českého buranství. ()

herr_carter odpad!

Krásný případ toho,jak by se někdy neměla natáčet pokračování....já jsem věděl, že je Vladyka debil, ale tady povýšil svůj stupeň idiocie až na vrchol. A Donutil? Škoda mluvit........................moje hodnocení = 0 z 10. ()

bari68

Vzhľadom na prvoplánové obavy z recenzií v predpremiérach, ktoré tento film hneď zavrhli som bol nakoniec celkom spokojný.Vieweghov rukopis tu bol jasne čitateľný, na jeho bestsellery som sa už naladil a jeho osobitý vtip a dramatičnosť sa mi páči.A iné to nebolo ani v tomto prípade.Zasmial som sa, a ako pohodová oddychovka mi to dokonale postačilo.Avšak celkový dojem mi prichádza na um ako už otrepané klišé: neurazí-nenadchne. ()

Wally

Bez diskuze proprůměrný film ve kterém se pan režisér snaží splácat dohromady několik dějových linek, ale ani jedna není dotažena do konce a film tak zcela postrádá sílu, zajímavost a hlavně zábavnost, když už to má být komedie. ()

Testament

Očekával jsem spíš komedii a z výsledku jsem moc zklamaný. Bruno, jako umírající brácha Cyrila dostane možnost jet do Tater a užívat si tam se striptérkou, co se mu již dlouhou dobu líbí. Námět možná vypadá poutavě, ale je z toho v konečném výsledku nuda, šeď, nuda šeď a....nuda. Celý film ještě zachraňuje Donutil svými frky, ale jinak je to bída s nouzí. Vladyka jen pořád hledí někam do dáli, nijak se vlastně neprojevuje a čím se blíží snímek ke konci, tak je vám vlastně nakonec jedno, jak to s jeho postavou dopadne. Snaha o soucit u jeho osoby se u mě minula nějak účinkem, stejně jako u ostatních postav. Tohle se nepovedlo. ()

noctambule

Abych začla nějak pozitivně, tak Tatry byly moc hezké:-) Donutil exceloval, dobře hrál i Budař s Filipem. Ale jinak to byla bída, nic to ve mě nezanechalo, což je nejspíš i dobře. Takové o ničem, dalo se na to koukat, ale víckrát bych to vidět nechtěla. ()

Wimy

Něco pro muže? Nejsem si jistý jestli si nespletli název... Celý to bylo jeden velký omyl , možná pár světlých okamžiků, ale většinou jen hloupé dialogy s nezáživnou atmosférou. A téma výlet do hor s prostitutkou pro bratra mi pořád nepřijde, že je to pravé pro muže. Že by ta reklama na BMW? Asi jedině.. tak za tu 1* :D ()

Rozy

Oproti Románu pro ženy je to velmi slabé kafe. Donutil se mi ve filmu příliš nelíbí a celkově na mě film působil velmi špatně. Děj ani v nejmenším neoplývá originalitou nebo precizností a humor je velmi strohý. Umělé vtipy Donutila to celé ještě podtrhují. ()

velkyvezir

K filmu jen toliko: scéna s polévkou z pytlíkou je vtipná potud, než si uvědomíte, že to bohužel takto v Česku funguje... ()

Ragdoll

Charakteristické české béčko, které se dá hodit do jednoho pytle ke stovce dalším, neodlišným, téměř amatérským komediím s podřadným scénářem a vyhaslým hereckým ansámblem. My opravdu neumíme být kreativní, když se podívám na všechny ty sračičky ze života, jež jsou ohromně nudné a tak bezúčelné. Jen Donutil to trochu oživil, jeho roli ztvárnil brilantním způsobem. Přesně jak říká Malarkey, jste posraní z toho, že sem tam padne nějaké sprosté slovo, ale hned jak v amerických filmech někdo řekne „fuck", tak je to strašně cool. Z té amerikanizace je mi na blití. 30%. ()

korndaddy

Donutil byl vtipnej, Vladyka nudnej, Budař vostrej, Vanda zajímavá, Táňa nic neukazující, děj otravnej a film hloupej. Sečteno, nebo spíš odečteno a podtrženo. Bez Donutila jasnej odpádek. ()

Zagros

Ač jsem chlap, Román pro muže se mi líbil méně, než ten pro ženy. Obsazení je fajn, herecké výkony odpovídají scénáři, pár silných myšlenek se našlo a několikrát jsem se i zasmál. Problém s filmem mám především v tom, že jsem si nebyl několikrát jistý, jestli je ta scéna k smíchu, nebo k pláči. Kombinace drsného dramatu a odlehčené komedie tentokrát nefungovala. Režisér to ještě úplně nedokázal udržet po kupě, tentokrát to budou jen tři slabé hvězdy. ()

MareT.

Těžko říct, proč 90 minutový film dává dojem, že je přes 3 hodiny. Je to scénářem, který nenábizí žádný uchytitelný děj, který se dokonce dovoluje pouštět do vícevrstvých linií, kterou se pak ani nedovoluje dotáhnout dokonce nebo je to režií, která je pro tentokrát spíše průměrnou práci. Herci se snaží a největší tahoun s tváři Donutila je celkem radost, ale když se až tak viditelně spoléhá na vulgárnost, tak aby byla vtipně využita. Další věc je, že film ani neví, jestli chce rozesmát nebo rozesmutnit. V jedné scéně se nadává do čuráků a v druhé scéně se melancholická hudba rozeznívá a poukazuje se na tu smutnou skutečnost. ()