Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

bubun odpad!

Jedna hvězdička z hudbu (které je do tohoto filmu docela škoda) a za Budaře nakupujícího lopatu. ()

Jizni Tlapa

"Liga je liga, ale snaž se míň hlavičkovat" Snaha o komediální drama se T.Bařinovi opravdu moc nevyvedla. Dialogy, až na pár výjimek jsou zcestné, hudba a kamera ničím nezaujmou ba naopak, dokáží místy velmi rozčílit. Herecký výkon M.Donutila je přímo zoufalý a není mu věřit ani na chvíli. To samé o V.Hybnerové a T.Pauhofové. Celé to pak "umlátila" hudba, která ničím nezaujme a zachránit to nemůže ani Ríša Muller v samotném závěru. Jediné dvě hvězdy v mém hodnocení (a to každému po jedné) uděluji za výkon M.Vladykovi a J.Budařovi, kteří alespoň částečně zachránili veliké zklamání. ()

Mrkvič

Příšerně jednoduchý a prvoplánový Vieweghův počin. Panovačný zkorumpovaný soudce, hloupý fotbalista nebo dost ovlivnitelná zanedbaná novinářka. Všechny postavy jakoby Viewegh psal pro tu hloupou část národa, která vidí všechno černobíle, a která plní všechny možné internetové diskuze nesmysly vyvozenými z hodně omezených názorů. Samotné spracování taky žádná sláva. Celou dobu to má mít takové melancholické vyznění, ale vůbec k tomu není důvod. Sice má Bruno umřít, ale proč v tom duchu má být laděný celý film, když o jeho umírání vlastně skoro vůbec není? ()

ecceHOMMO

Pane jo. To bola zas česká "podúrovňovka". Román pro muže je filmom, v ktorom sa stretla síce plejáda dobrých hercov: rozkošná Tánička, o vtip vždy sa snažiaci Donutil, či dokonale umierajúci Vladyka, ale všetkých ich zráža k zemi neskutočne blbí námet. Mi to pripadalo ako keby som bol v dákom sanatóriu pre duševne postihnutých. Škoda. * / ** ()

DivX

Miroslav Donutil se snažil co to šlo ale film prostě nebyl dotáhnutý až do konce. Hláška střídá hlášku, jedna je dokonalá, druhá méně vtipná další zase syrová a takhle se to střídá 95 minut. Příběh ušel ale jak říkám, k dokonalosti tohoto "očekávaného" filmu dost chybělo! 50% (DĚJ **** VTIP *** ROMANTIKA * DRAMA ** HERCI ****) IMDb.com: ? ()

Belbo

Nehorázna filmářská a scénáristická sračka, příšernost nového tisíciletí, bez špetky soudnosti podle nabubřelého grafomana Míši Viewegha. Nemohl by tomu volovi někdo vysvětlit, že film, respektive scénář, není to stejné co kniha? ()

Sfinkter

O něco slabší než Román pro ženy, ale pro mě stále slušné - Donutil podle mě dává jednu ze svých nejlepších rolí. ()

Ryuuhei

Je jen málo českých filmů, které si jsem ochoten pustit víc než jednou. Vlastně mě nenapadá žádný jiný, než Román pro muže, který jsem pořádně zhlédl až teď. Na rozdíl od Románu pro ženy nejde o typickou vztahovku, jichž je česká kinematografie až trapně plná. Prim zde hraje trio sourozenců, kdy každý z nich řeší trochu jiné problémy a dojdou i jinému konci. Arogantní Cyril se snaží hodit za hlavu minulost v chudobě tím, že se snaží ze života vytřískat maximum a dle toho se i chová. Brunovi zbývá pár posledních let či měsíců života a uvědomuje si, že ho díky vlastnímu strachu ze všeho skoro vůbec neprožil. A Aneta zase postrádá sebevědomí a plácá se v nepovedených vztazích a kariéře ovládané zejména Cyrilem. A jelikož jde o takovou poslední výpravu pro Bruna, přidá se k nim i jednoduchá Tali a zábava může začít! Musím říct, že mi vlastně všechny postavy svým způsobem přirostly k srdci, i dvojice vymaštěných podnikatelů, kteří si kradou v podstatě veškerou komediální stránku sami pro sebe. Zbytek se pohybuje v sentimentu a překvapivé vážnosti, což vůbec není na škodu, naopak to do české tvorby vnáší i něco jiného, než pokus o dynamičnost a až křečovitou humornost, která většinou ani nefunguje. Děj je obecně dostatečně zábavný a dokáže i zajímavě pracovat se střihy a momentem překvapení, např. je záběr na hotel a následně střih na dva magory, jak vběhnou do dveří, kdy ony dveře ve skutečnosti nejsou do hotelu, ale hypermarketu. Zkrátka se mi snímek po několikátém (a pořádném) zhlédnutí opravdu líbí a nevidím důvod jít s davem a ubírat na hodnocení. /// Viděno na Primě. ()

uiu

Česká kinematografie opět dokazuje, jak nevkusná až odpudivá může být. To, co možná v knize funguje (nevím, nečetla jsem, ale jako příběh na papíře to může vypadat dobře) působí ve filmu lacině až nechutně. Máme tu tři sourozence, z nichž jeden umírá, tak se bohatý nejstarší brácha rozhodně mu zaplatit poslední výlet do Tater, do pětihvězdičkového hotelu a ještě mu k tomu přibalí striptérku. Už první striptýz ve vířivce je takový nucený bez nádechu něčeho hlubšího, což nepůsobí vůbec lechtivě natož eroticky, ale prostě se svlíkni, ať máme radost z mladé holky. Donutil sice do role odporného a arogantního zbohatlíka sedí, ale tlačí na pilu, až ho divák nenávidí. Táňa Pauhofová je milá a hodná slečna, ale dívat se na ni, jak se za prachy natřásá před starýma páprdama (Donutil a Vladyka) je spíše nechutné. Přitom psychologie postav je zde úžasná - Donutil, který se spokojí jedině s tím nejlepším, protože vyrůstali v chudobě, myslí si, že každému může přikazovat a každý se mu podvolí (což tedy každý většinu filmu dělá), aby mu nakonec dali najevo, že nejsou jeho loutky a prachy nejsou všechno. Laciný filmový zážitek s vulgárním humorem a plný bezcharakterních postav, kterým vévodí naivní striptérka "lomítko" šlapka. ()

Triny

Asi jsem čekala něco obdobného právě ve stylu Románu pro ženy, ale tohle je dost jiné.. Už to pro mě není taková lehounká oddychová komedijka, která mě pohodově nese na svjech vlnách od začátku až do konce.. Přiznám se, že z té pohodové vlnky mi vytrhávají hlavně hlášky pana Donutila.. možná kdyby v každé jeho větě nebyl jeden či dva vulgarismy.. Chápu, že postava je takto napsaná a že to k ní prostě patří, ale mě osobně to tam nesedlo.. I tak ale 3*, možná po druhém shlédnutí změním (možná navíc možná naopak), ale teď takhle.. Každopádně Šimi a René - bezkonkurenčně nejlepčejší:D "Ty woe, René to neni prdel zabít někoho, vždyť já můžu přijít o ligu, já můžu přijít o nároďák..!":D ()

anli

Dalsi zpracovani knihy Michaela Viewegha,tentokrat skutecne vice pro muze.Pribeh je Vieweghovsky jednoduchy,pomerne vtipny a stoji a pada na hercich a taky na Vieweghovi samotnem,tj.pokud se nekomu libi kniha,bude se mu libit i film a opacne.Lokace jsou krasne-Tatry jsou vskutku nadherme,kamera zaslouzi pochvalu.Scenar slusny a pomerne vtipny,i kdyz misty mu dochazi dech.Reziser se velmi snazil a pomerne se mu podarilo udrzet soudrznost celeho filmu.Tana Pauhofova je vyborna,stejne tak Vanda Hybnerova.S Miroslava Vladyky jsem mel trochu rozporuplne pocity-chvili byl super a veril jsem mu to a chvili byl zase podivne neosobni.To same plati o Miroslavu Donutilovi-paklize mu byla role psana na telo,tak rikam nic moc-obcas dobre,ale velmi casto prehraval anebo naopak hral porad stejne s jakymsi prihloupym usmevem.Celkem vzato slusna komedie,ktera pobavi-vice muze-a neurazi.Takze davam 60%. ()

ivan bohatyr

Škoda těch hluchých fází, kdy se nedělo nic, to sem se rozhlížel po kině, sledoval hodinky a přál si, aby to někdo o kousek přetočil. Ale na druhou stranu, když to bylo rozjeté, tak sem se opravdu dobře bavil a pěkně se nasmál, taky Táňa Pauhofová tomu dodávala šmrnc a jiskru nejen po vizuální stránce. ()

lennyd

I když je každý z nich jiný, přece jen sourozenecké pouto je pevné. Státní zástupce, bohatý Cyril, novinářka, ušmudlaná Aneta ale hlavě Bruno. Bruno, kterému už bohužel díky vzácné chorobě nezbývá moc života. Společně se, jako každý rok, vydávají na rodinný výlet - tentokrát se Cyril ovšem plácne přes kapsu, a pozve své sourozence do luxusního hotelu v Tatrách. A aby ulevil svému svědomí, "objedná" bratrovi jeho oblíbenou internetovou striptérku, krásnou Tali... Jako spousta ostatních zde nechápu odpor k Viewegovým filmům, a tomuto obzvlášť. Jasně, nejde o intelektuálně-umělecký film, o které je nutné vést několikahodinové plamenné diskuze, ale o zábavu pro prostý lid. A ten se rozhodně bavit bude - výborným Donutilem (ten se ve své roli totálně vyžívá), ještě lepším Budařem, Vladykou či krásnou Táňou Pauhofovou, stejně tak nádhernými exteriéry Vysokých Tater. Jediný, kdo mi do hereckého osazenstva vůbec neseděl byla Vanda Hybnerová, její role byla pro film celkem docela zbytečná. ()

Nihlathak odpad!

Sračka. Pro Malarkey: svými třemi hvězdičkami vystihuješ škálu 40-60%, což si s 47%, kterým se tak u tohoto filmu "nedivíš", nezadá. Na vině je z 51% Vieweghova trapná předloha. ()

civalII

V případě tohoto filmu naprostou souhlasím s Enšpíglem. Úplně mě sere, když film, ještě ani není pořádně v kinech a už tady rádoby odborníci tipu Tosim nebo Hellboy hodnotí a píší jaká je to sračka. A to jen z toho titulu, že je to české a má to silný marketing. Bohužel se potom stane, že dalších tisíc oveček zde, toto hodnocení okopčí a hodnocení krapet změní, ale jinak to samé. Proto nelze na CSFD brát hodnocení nových českých filmů vůbec vážně. ()

noriaki

Přenádherná a božská Táňa Pauhofová ve špatném filmu o několika specifických pohledech na krásu světa. Předlohu jsem nečetl, takže nebudu posuzovat nakolik jsou postavy věrné Vieweghově představě, ale film by měl stát sám o sobě a vyprávět svůj vlastní příběh. Bohužel Román pro muže moc tohle pravidlo nectí. Herci odvedli skvělou práci. Donutil zahrál lidské hovado s mistrovstvím sobě vlastním, Vladyka je v roli životního outsidera jako doma a pro roztomilou Táňu je postava jednoduché a bezprostřední husičky jako stvořená. Režisér ovšem snímek neukočíroval. Pod rukama se mu rozpadl na sled rutinně natočených scének, a herci tak doslova hází perly sviním. Mlhavě tuším, že se neobratně pokusil navodit poetickou náladu, a pocit že divák sleduje intelektuální zábavu. V obou věcech zklamal. ()

Bobik9

Na české poměry je to ještě velmi slušný film. Naprosto výtečný Donutil, krásná Pauhofová a vtipná dvojice Budař a Čapka. Jinak tomu ovšem ten vtip chyběl. ()

majxik

Mistama pomerne zabavna komedie, ale bohuzel ne po celou dobu se toho drzi a obcas i nudi. Nanestesti herci s reziserem odvedli dobrou praci a tak je to aspon cele koukatelne. Pro jednou potesi a podruhe zanudi, obavam se ze Roman pro zeny byl preci jen o neco lepsi. ()

Pavlínka9

Jedna hvězdička úplně stačí :) Pokud bych nevěděla o co filmu jde a jak má být celý komponovaný díky knize, nevím co bych dala za hodnocení. Ale s knihou pryč - i když ta mě jako původní děj, držela nad vodou a aspoň určitým způsobem jsem si ten film užívala, jelikož je to po dlouhé době jeden z původních scénářů, který je knize oddaný. Hlavní trio - vynikající, rychlý spád (myslím tím odpovídající počet minut filmu), stručnost, jasnost, ale žádná zábava. Spíš pro mě určitá utlumenost, jelikož nebýt knihy, tak bych z filmu neměla už vůbec žádné pocity. ()